Geri Dön

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu! Dehşet böyle bitti

ABD'de bebeği ile birlikte okuldan çıkıp bir kliniğe doğru giden genç anne, yolda korkunç bir saldırıya uğradı. Kar fırtınası nedeniyle görüşün de azalmasıyla karşısındaki 'iri kişi'nin ne olduğunu fark edemeyen kadının yapabileceği hiçbir şey yoktu. Çevredekiler ellerinde kürekle koştu, dehşetin sonu böyle bitti...

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu! Dehşet böyle bitti

ABD'nin Alaska eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Summer Myomick, 1 yaşındaki oğlu Clyde Ongtowasruk ile birlikte Kingikmuit okulundan çıkıp yakınlardaki bir sağlık merkezine doğru yola koyuldu.

Dışarıda büyük bir kar fırtınası vardı. Adeta göz gözü görmüyordu. Kucağında oğluyla birlikte fırtınadan korunmak için hemen kapalı bir yere girmek isteyen genç anne, 30 yıl sonra ilk kez meydana gelen bir olayın tam ortasında kalacağından habersizdi.

FIRTINANIN İÇİNDEKİ 'İRİ KİŞİ'

Saat öğlen 2 olmasına rağmen hava kararmaya başlamıştı bile. Okul ile gidecekleri sağlık merkezinin arasındaki mesafe çok uzun olmasa da kar fırtınası işleri zorlaştırıyordu.

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu Dehşet böyle bitti

Anne, kucağında çocuğu ile birlikte kaybolmamak adına temkinli ve yavaş yavaş hedefine doğru ilerlerken kar fırtınasının içinde birini gördüğünü sandı. Karşısındakinin oldukça iri biri olduğunu düşündükten sonra ona seslenmeye başladı ama cevap gelmiyordu.

YOLLARINI KESİP SALDIRMAYA BAŞLADI

Sağlık merkezine yalnızca 100 metre kalmıştı ki kimsenin düşünmeyeceği bir şey oldu. Kar fırtınasının içerisindeki 'iri kişi' bir kutup ayısıydı ve genç anneyle çocuğunun önüne atlayarak yollarını kesti. Anne ve kucağındaki çocuğuna saldırmaya başlayan ayı, ikisine de peş peşe yaralar vermeye devam etti.

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu Dehşet böyle bitti

Kar fırtınası sebebiyle etraftaki insanlar neler olduğunu tam olarak anlayamasa da bir şeylerin ters gittiğini fark ettiler ve müdahale etmek için dışarı çıktılar. Bir kutup ayısının anne ve çocuğuna saldırdığını gören sağlık merkezi ve okul yetkilileri hemen ayıyı korkutup kaçırmaya çalıştı.

ÖĞRENCİLER GÖRMESİN DİYE...

Okul müdürü Dawn Hendrickson, öğrencilerine binadan çıkmayı yasakladı ve tüm pencerelerdeki perdeleri kapatmaya başladı. Öğrencilerinin bu vahşi sahneyi görmelerini istemiyordu.

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu Dehşet böyle bitti

Ellerine aldıkları kürekle ayıya vurmaya başlayan insanların ardından kutup ayısı birden anne ve çocuğuna saldırmayı bıraktı. Kısa bir süre sabit kaldıktan sonra bu kez hedefine kendisine vuranları almıştı.
Kendilerinin hedef olduklarını gören grup, hemen içeri doğru koşmaya başladılar ve son anda kapıyı ayının yüzüne kapatmayı başardılar.

OKULA GİRMEYE ÇALIŞTI

Bering Boğazı Okul Bölgesi'nin yöneticisi Susan Nedza yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kutup ayısı onların peşinden koşuyordu ve içeri girmeye çalıştı. Tek kelimeyle korkunç. Bu hiçbir zaman tecrübe edeceğinizi düşünmediğiniz bir olay.

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu Dehşet böyle bitti

Alaska eyaletinde bulunan Wales şehrinde herhangi bir güvenlik gücü bulunmadığı için can havliyle okula kaçan grup, halktan yardım istemeye başladı. Bu sırada ise kutup ayısı tekrar genç anne ve bebeğinin yanına dönmüştü.

SİLAHLA VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Kutup ayısı anne oğula peş peşe darbeler indirirken kimliği belirlenemeyen bir kişi, elindeki tüfekle olay yerine geldi. Kutup ayısına ateş etmeye başladı ve ayı, kısa süre içerisinde oracıkta öldü.

Birçok yerlerinden ölümcül darbeler alan ve oldukça kan kaybeden anne ve oğlu da olay yerinde hayatlarını kaybetti.

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu Dehşet böyle bitti

Olayın ardından Alaska eyalet polisi hemen şehre geldi. Yapılan incelemenin ardından anne ve çocuğunun kar fırtınası sebebiyle yaklaşan tehlikeyi fark edemedikleri ortaya çıktı. Genç anne ve oğlunun cansız bedeninden arta kalanlar ise incelenmek üzere Anchorage şehrine gönderildi.

BUZULLAR ERİDİKÇE VAKALAR ARTACAK

Kuzey kutbuna yakınlığıyla bilinen Alaska eyaletinde ölümle sonuçlanan kutup ayısı saldırısı çok sık rastlanan bir şey değil ama uzmanlar buzların erimesi hızlandıkça ayılarla insanların daha sık karşılaşmasının kaçınılmaz olacağına dikkat çekiyor.

Öte yandan kutup ayısının neden genç anne ve çocuğuna saldırdığı ise bilinmiyor.