Geri Dön

Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? ASELSAN Korkut Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’nden yeni görüntüler!

ASELSAN Korkut alçak irtifa hava savunma sisteminin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. “KORKUT'an bir yanımız olduğu doğrudur” başlığı ile paylaşılan Korkut ile ilgili bilgiler ve teknik özellikler araştırılıyor. Peki, Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? İşte ASELSAN Korkut hava savunma sistemi görüntüleri ve detaylar…

Korkut hava savunma sistemi teknik özellikleri ne? ASELSAN Korkut Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’nden yeni görüntüler!

ASELSAN’dan Korkut paylaşımı geldi. Korkut alçak irtifa hava savunma sisteminin görüntüleri ASELSAN’ın sosyal medya hesabından paylaşıldı. “KORKUT'an bir yanımız olduğu doğrudur” başlığı ile paylaşılan görüntülerin adından Korkut alçak irtifa hava savunma sistemi teknik özellikleri merak ediliyor.

KORKUT ALÇAK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ NE?

KORKUT Sistemi, hareketli unsurlar ile mekanize birliklerin hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirilmiş bir hava savunma sistemidir.

KORKUT Sistemi, 3 Silah Sistemi Aracı (SSA) ve 1 Komuta Kontrol Aracı'ndan (KKA) oluşan takımlar halinde görev yapacaktır.

KORKUT-SSA, yine ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm Parçacıklı Mühimmatı atma kabiliyetine sahiptir.

Parçacıklı Mühimmat; 35 mm hava savunma toplarının görevlerini havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçları gibi güncel hava hedeflerine karşı etkin olarak icra edebilmelerine imkan sağlamaktadır.

- Hareket halinde atış yeteneğine sahip stabilize silah kulesi

- Atış Kontrol Radarı ve E/O algılayıcıları barındıran Entegre Takip Platformu ile hassas hedef takibi

- 35 mm KDC-02 tipi çift namlulu silah sistemi ile yüksek ateş gücü (1100 atım / dakika)

- İki farklı tipte mühimmatın aynı anda yüklenmesine ve tercih edilen mühimmatın istenen anda seçilerek atılmasına olanak tanıyan Otomatik Şeritsiz Mühimmat Besleme Mekanizması (OŞMBM)

- Parçacıklı Mühimmat kullanımı ile hava savunma görevinin sabit/döner kanat uçaklara, havadan yere füzelere, seyir füzelerine ve insansız hava araçlarına karşı etkili şekilde icrası

- Üst seviye komuta kontrolü koordinasyonunda operasyon

- Gelişmiş atış kontrol algoritmaları