Geri Dön
MagazinÇağla Şıkel'den deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

Beş gün önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından, ünlü isimler depremzedeler için yardım ulaştırmaya ve bağış yapmaya devam ediyor. Çağla Şıkel de deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili sorulara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın izniyle yaptığı bir açıklamayla ışık tutmaya çalıştı.

Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

6 Şubat saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. FAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini duyurdu.

ÇAĞLA ŞIKEL'DEN AÇIKLAMA

Ünlü isimler depremzedelere yardım etmek için kolları sıvarken, model Çağla Şıkel'den deprem bölgesinde annesi ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklara ilişkin açıklama geldi.

"KONUŞMAK ÇOK GÜÇ"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile konuşarak bu açıklamayı yaptığını belirten Şıkel, Instagram sayfasından paylaştığı videoya; "Konuşmak çok güç ama bu bilgilendirme önemli... Lütfen paylaşalım!" mesajını yazdı.

"BAKANLIĞIN İZNİ İLE YAPIYORUM"

Ünlü model, "Herkese merhaba, deprem bölgesinde ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarla ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyorum" diyerek başladığı videosunda, şu ifadelere yer verdi:

Bu açıklamayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın izniyle yapıyorum. Sizler de lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın. Bakanlık tarafından deprem bölgesinde ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarla için bir çağrı merkezi kuruldu. Öncelikle refakatsiz bir çocuk gördüğünüzde bakanlığın numaralarına 7/24 ulaşabiliyorsunuz. Kayıp çocuklar için de yine aynı numaraları arayarak aileleri bilgi alabiliyorlar.

"TÜM İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR"

"Çocuklar teslim alındıktan sonra sağlık kontrollerinin hemen ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yetkililerine teslim ediliyor" diyen Şıkel, "Psiko-sosyal destek dahil olmak üzere tüm ihtiyaçları bakanlık tarafından gideriliyor" diye konuştu.

"İÇİNİZ RAHAT OLSUN"

Sözlerine, "Özellikle sosyal medyada haklı olarak hepimiz bu çocuklar için ciddi endişeleniyoruz, ciddi merak ediyoruz ne olduğunu. Ama lütfen bilin ki ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklar bakanlık hariç hiçbir yere teslim edilmiyor. Bu açıdan içiniz rahat olsun" şeklinde devam etti ve ekledi:

Yine sosyal medyada bu çocuklara koruyucu aile olmak isteyen sayısız vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımız koruyucu aile başvurularını e-devlet üzerinden yapabilirler. Hepimize çok geçmiş olsun. Yaralarımı hep beraber saracağız. Allah yardımcımız olsun.