Geri Dön
MagazinHaluk Levent paylaştı! Ünlü isimlerden deprem bölgelerine bağış

Haluk Levent paylaştı! Ünlü isimlerden deprem bölgelerine bağış

Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri, 6 Şubat'ta iki büyük depremle sallandı. Sanat dünyasının ünlü isimleri depremzedeler için seferber olmuşken, AHBAP Derneği ile deprem bölgesine yardım götüren Haluk Levent; birbirinden ünlü isimlerden gelen bağışları tek tek paylaşmaya devam etti.

Haluk Levent paylaştı! Ünlü isimlerden deprem bölgelerine bağış

Türkiye'yi yasa boğan 7.7 ve 7.6'lık Kahramanmaraş depremleri, 10 ili birden etkiledi. Türkiye'ye felaketi yaşatan deprem nedeniyle çok sayıda bina yıkıldı. Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya'dan acı haberler gelmeye devam ediyor. Ekiplerin, enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmalar sürüyor.

ÜNLÜ İSİMLER İLETİŞİME GEÇTİ

Şarkıcı kimliğinin dışında kurucusu olduğu AHBAP platformu aracılığıyla yaptığı yardımlarla da adından sıkça söz ettiren Haluk Levent, tüm ülkeyi kahreden depremin ardından; ünlü isimlerin dayanışma ve yardım amacıyla kendisiyle iletişime geçtiğini duyurdu.

"İLK ARAYAN KIVANÇ TATLITUĞ"

Felaketin ilk gününden beri gelen bağışları tek tek açıklayan Levent, şimdiye kadar şu isimleri açıkladı:

İlk arayan kişi olan Kıvanç Tatlıtuğ 200 bin TL, Merih Demiral 1 milyon TL, Mert Hakan Yandaş aradı, 200 bin TL bağışladı. Efsane futbolculardan Hakan Balta ve eşi Derya Balta 300 bin TL bağış yaptı. Ve Mustafa Ceceli 200 bin TL, hemen sonrasında Emre Kılınç 150 bin TL bağış yaptı.

"ACUN ILICALI 100 TIR SU GÖNDERİYOR"

"Burak Deniz 150 bin TL ve sevgili akrabam Edis Görgülü ise 400 bin TL bağış yaptı. Sevgili Burak Yılmaz 300 bin TL, sevgili Celil Nalçakan 100 bin TL, Aras Bulut İynemli 200 bin TL, İrem Derici 150 bin TL, Çağlar Söyüncü 50 bin euro ve Cengiz Ünder 50 bin euro bağışladı" ifadelerini kullanan şarkıcı, sonraki günlerde de birbirinden ünlü isimlerden gelen bağışları Twitter hesabından duyurmaya devam etti:

Sevgili Acun Ilıcalı, bölgeye 100 tır su gönderiyor yarından itibaren. Ayrıca 5 milyonluk eşya desteği ve satın alacağımız konteynerlerin içerisine eşya sözünü verdi. Okay Yokuşlu 1 milyon TL, Hasan Can Kaya 250 bin TL, İbrahim Büyükak 200 bin TL, Nuri Şahin 1 milyon TL, Ozan Tufan ile eşi Rojin 800 bin TL, Gülben Ergen 150 bin TL, Cenk Tosun ve eşi 600 bin TL, Danla Bilic 250 bin TL, Melis Sezen 200 bin TL ve Sarp Apak 100 bin TL bağışladı.

İŞTE BAĞIŞ YAPAN SON İSİMLER

"Ziynet Sali 100 bin TL, Emir Ersoy-Gökçe Bahadır çifti 100 bin TL, Can Yaman 250 bin TL, Sefo 200 bin TL, Murat Boz 500 bin TL, Ebru Gündeş 500 bin TL, Rassan Khoshnaw 400 bin dolar ve Hakan Çalhanoğlu 1 milyon TL bağışta bulundu" diyerek şimdiye kadar kendisine ulaşan herkesi takipçileriyle paylaşan Haluk Levent, son olarak ise şu isimleri açıkladı:

Mero 400 bin TL, Danilo Zanna 500 bin TL, Sibel Can 1 milyon TL, Orhan Gencebay 500 bin TL, Halit Ergenç-Bergüzar Korel çifti 400 bin TL, Zara, Melek Mosso, Ceylan Ertem, Özgür Can Çoban ve Müge Sözen toplamda 2 milyon TL bağış yaptı.

"AÇIK ARTIRMALARA DEVAM EDİYOR"

Ayrıca Merih Demiral'ın açık artırmaya çıkardığı formalardan da bahseden Levent, "Merih Demiral'ın açık artırmaya koyduğu Cristiano Ronaldo forması ve diğer 2 forma satın alındı. Forma gelirinden elde edilen 5 Milyon TL AHBAP hesaplarına bu sabah yatırıldı. Merih açık artırmalara devam ediyor" diye yazdı.