Yetim Aylığı

Yetim Aylığı

Son dakika yetim aylığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yetim aylığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yetim aylığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yetim Aylığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yetim aylığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 642 yetim aylığı haberi bulunmuştur. Tüm yetim aylığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dul ve yetim maaşlarına zam geldi mi, dul ve yetim maaşı ne kadar oldu 2023? Dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı, ne kadar zam gelecek?
Dul ve yetim maaşlarına zam geldi mi, dul ve yetim maaşı ne kadar oldu 2023? Dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı, ne kadar zam gelecek?Emeklilere yapılan zam ve açıklanan ikramiye müjdesi sonrasında dul ve yetim aylığı için yapılan aramalar da arttı. Emekli maaşı 5 bin 500 liraya yükseldiğinde dul maaşı 4 bin 125 liraya, yetim maaşı da 2 bin 750 liraya yükselmişti. En düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükselmesi gözleri bir kez daha dul ve yetim aylıklarına çevirdi. Peki, Dul ve yetim maaşı ne kadar oldu 2023? Dul ve yetim maaşına zam var mı 2023, dul ve yetim aylığı 7500 TL olacak mı?
28.03.2023Ekonomi
Depremde kaybolanlar için miras nasıl olacak? Dul ve yetim aylığı detayı
Depremde kaybolanlar için miras nasıl olacak? Dul ve yetim aylığı detayıDeprem sonrası milyonlarca vatandaş, yardım ve destek için harekete geçti. Hükümet de depremzedeler için art arda yardım paketleri açıkladı. Ülke olarak yaraları sarmaya devam ederken, bazı hukuki konular gündeme gelmeye başladı. Yıkılan binalarda olduğu kesin olan fakat bulunamayan depremzedeler için miras nasıl olacak? İşte gaiplik kararı ve ölüm karinesi ile ilgili detaylar...
22.02.2023Yaşam
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Gelir testi belirleyecek
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Gelir testi belirleyecekKahramanmaraş merkezli asrın felaketi sonrası tüm Türkiye yardım ve destek için harekete geçti. Bir yandan yaralar sarılırken, hükümet destek paketlerini art arda açıkladı. Şimdi ise depremden etkilenen vatandaşların hangi haklara sahip olduğu merak ediliyor. Bazı durumlarda çift maaş hakkı dahi ortaya çıktığı belirtiliyor. Uzmanlar depremzedelerin haklarını kalem kalem açıkladı.
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladı
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladıMemur emeklilerinin beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma gününden itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.
Dul ve yetim aylıkları yüzde 30 arttı! İşte yeni aylıklar
Dul ve yetim aylıkları yüzde 30 arttı! İşte yeni aylıklarDul ve yetim aylığı alanların maaşları Ocak 2023’te yüzde 30 artacak. Ayrıca yeni senede en düşük emekli aylığının 5.500 liraya çıkarılmış olması en düşük dul ve yetim aylığı alanların da maaşlarını artırmış oldu.
7.01.2023Ekonomi
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı ilanı yayınlandı! Antrenör alımı yapılacak! KPSS’den en az 50 puan almak yetiyor!
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı ilanı yayınlandı! Antrenör alımı yapılacak! KPSS’den en az 50 puan almak yetiyor!Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alacak. Yayımlanan ilana göre, 685 sözleşmeli antrenör alınacak. Bakanlığın, taşra teşkilatı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde istihdam edilecek antrenör alımı için KPSS’den en az 50 puan almış olmak ve antrenörlük belgesine sahip olmak gerekiyor. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB personel alımı şartları ne? GSB antrenör alımı ilanı!
Dul Maaşları 2023: En yüksek, en düşük dul maaşı ne kadar? Dullar ne kadar maaş alıyor?
Dul Maaşları 2023: En yüksek, en düşük dul maaşı ne kadar? Dullar ne kadar maaş alıyor?Dul ve yetim aylıklarına temmuz ve ocak aylarında olmak üzere yılda iki kere zam yapılıyor. Emekli maaşına gelen zam doğrudan dul ve yetim maşlarını etkiliyor. Peki, En yüksek, en düşük dul maaşı ne kadar? Dullar ne kadar maaş alıyor? Dul maaşları 2023 yılında ne kadar olacak?
13.12.2022Ekonomi
Emekli ve memura zam yolda! Zamlı yeni maaşlar için oran verildi
Emekli ve memura zam yolda! Zamlı yeni maaşlar için oran verildiEmekli, memur, dul ve yetim aylığı ile ilgili son dakika gelişmesi geldi. Memur, emekli, dul ve yetim yeni yılda aylık ve maaşlarına yansıtılacak zammı heyecanla bekliyor. TÜİK’in kasım ve aralık aylarına ilişkin duyuracağı enflasyon verisiyle yeni yılda alacakları fark netleşecek. Memura, ayrıca toplu sözleşme uyarınca ocakta yüzde 8 zam verilecek. Memur gibi temmuzda maaşlarına yüzde 7 zam yapılan memur emeklisi, ocak ayında 6 aylık enflasyon farkının yanı sıra yüzde 8 oranında zamdan yararlanacak. İşçi, esnaf ve çiftçi emekli aylıklarına yansıtılacak zam oranı 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon oranı ile belli olacak. İşte milyonlarca vatandaşın beklediği detaylar...
18.11.2022Emekli
Maaşlar faiziyle geri isteniyor! SGK duyurdu, yapan yanar
Maaşlar faiziyle geri isteniyor! SGK duyurdu, yapan yanarÇalışan milyonları ilgilendiriyor. SGK'dan flaş açıklama geldi. Ödenen maaşlar faiziyle geri isteniyor. Ölen sigortalı eşten ölüm aylığı, ölen sigortalı babadan da yetim aylığı alınabiliyor. Ama SGK’dan maaş bağlanması için boşanıldığı zaman alınan tüm maaşlar faiziyle geri ödeniyor. İşte bilinmesi gereken dikkat çeken detaylar...
SGK emekli maaşını kesiyor! 6 ay süresi var sonra…
SGK emekli maaşını kesiyor! 6 ay süresi var sonra…SGK, SSK, emekli, işçi, memur, dul, yetim, EYT’li milyonları ilgilendiriyor. 6 ay süresi var. SGK harekete geçip emekli maaşını kesiyor. Maalesef bu durum oldukça sık karşılaşılan bir hata. 18 yaşından önceki sigorta başlangıçları kabul ediliyor. Ancak o dönemde prim ödemesi yapılmadıysa yani sadece sigorta giriş yapılmış ve prim ödenmemişse kabul edilmez. Milyonlarca staj mağduru halen umutla beklese de mevcut uygulamada staj sigortası emeklilik hesabında dikkate alınmıyor. Ben 2001 girişli sigortalıyım, emeklilikte yaşa takılanlar arasına giriyor muyum? EYT yasası çıkarsa ben de faydalanabilir miyim? Ben 1960 doğumlu bayanım, 2002 tarihinde ilk defa sigortalı oldum. 5800 Prim günüm var, ne zaman emekli olabilirim? gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
17.10.2022Uzmana Sor
KYK’ya 1200 yurt yönetim personeli alınacak! 81 ilde alım yapılacak! İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı 2022 başvuru şartları!
KYK’ya 1200 yurt yönetim personeli alınacak! 81 ilde alım yapılacak! İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı 2022 başvuru şartları!Gençlik ve Spor Bakanlığı duyurdu! Kredi Yurtlar Kurumu’na 1200 yurt yönetim personeli alınacak. 81 ilde yapılacak personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Başvuru şartları ve adaylarda aranılan şartlar ilanda yayımlandı. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt yönetim personeli alımı şartları ne? İşte sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı ilanı detaylar…
SGK personel alımı başvurularında son günler! Sınavsız en az lise mezunu personel alınacak!
SGK personel alımı başvurularında son günler! Sınavsız en az lise mezunu personel alınacak!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) taşra teşkilatına sözleşmeli personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, 171 destek personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi, 9 teknisyen ve 102 büro personeli olmak üzere toplam 341 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular, 7 Ekim’de sona erecek. Peki, SGK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı başvuru şartları ne? İşte SGK kurum dışı sınav uygulaması ekranı!
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandıklılar yararlanıyor! SGK ödüyor, 4 bin 473.46 TL...
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandıklılar yararlanıyor! SGK ödüyor, 4 bin 473.46 TL...Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeniyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensupları yararlanıyor. Tek sefere mahsus 4 bin 473 lira ödeme yapılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan verilen evlenme, cenaze ve emzirme ödenekleri çalışanların statülerine göre değişiyor. Kamu çalışanlarında ise 2008 öncesi ve sonrası ayrımı uygulanıyor. Ölüm halinde yapılan ödemeler arasında fark üç kata kadar ulaşıyor. Emekli Sandığı’na tabi mevcut emekli memurlar ile gelecekte emekli olacak kişilerin vefatı halinde de yakınlarına 4 bin 473.46 TL ölüm yardımı yapılıyor.
Dul ve yetim aylığı ile ilgili flaş detay! Çift maaş alma imkanı
Dul ve yetim aylığı ile ilgili flaş detay! Çift maaş alma imkanıKamu ve özel sektör çalışanları, emekliler, EYT'liler, dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar merak ediyordu. Tek tek açıklandı. Askerlik borçlanmasından, emekli maaşı hesabına; yıllık izin kullanımından isteğe bağlı sigorta ile ilgili detaylara kadar merak edilen çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
14.09.2022Uzmana Sor
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB sınavsız 4 bin 147 sözleşmeli personel alacak!
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB sınavsız 4 bin 147 sözleşmeli personel alacak!Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor. Başvurularda son günlere girildi. GSB personel alımı ilanına göre pek çok ilde büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, temizlik personeli alınacak. Başvurular 15 Eylül’de sona erecek. Peki, GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB işçi alımı 2022 başvuru şartları ne? GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanır? İşte Kariyer Kapısı kamu işe alım başvuru ekranı!
Gençlik Spor Bakanlığı 4147 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor, sözleşmeli personel alımı şartları neler?
Gençlik Spor Bakanlığı 4147 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor, sözleşmeli personel alımı şartları neler?Gençlik ve Spor Bakanlığı 4.147 personel alımı yapacak. Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan bilgiye göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı 4.147 personel alımı için ilan yayımladı. Peki, Gençlik Spor Bakanlığı 4147 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları nelerdir?
Emekli, çalışan, işsiz, dul, yetim ücretsiz yararlanıyor! Flaş 100 gün detayı
Emekli, çalışan, işsiz, dul, yetim ücretsiz yararlanıyor! Flaş 100 gün detayıEmekli, çalışan, işsiz, dul ve yetim milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bilinmeyen detaylar ortaya çıktı. Çalışanların genel sağlık sigortası primleri işverenleri tarafından ödeniyor. Emekliler ve SGK’dan malullük, dul ve yetim aylığı alanlar ise prim ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. İşten ayrılanlar ve eşleri üzerinden sağlık hizmeti alanlar da eşlerinin ölümü sonrası bir müddet sağlıktan ücretsiz yararlanabiliyor. İşsiz kalanlar içinse bilinmeyen 100 gün detayı açıklandı. İşte hastane ve sağlık hizmetleriyle ilgili emekli, çalışan, işsiz dul ve yetim milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
Milyonları kapsıyor! 1 bin 500 lira destek ödemesi, e-devlet'ten başvuruluyor
Milyonları kapsıyor! 1 bin 500 lira destek ödemesi, e-devlet'ten başvuruluyorMilyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. 1 bin 500 lira destek ödemesi yapılacak. e-devlet'ten başvurular başladı. Kira yardımının ne zaman yapılacağı ile başvuruların nereden gerçekleştirileceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kirasını ödeyemeyen vatandaşlar için kira desteği yapıyor. Peki kira desteğine başvurmak için şartlar neler? Nasıl başvuru yapılır? İşte kira desteği ile ilgili son dakika detayları...
24.08.2022Ekonomi
Zam geldi! En düşüğü 4.506.80 TL oldu, SGK tarafından ödeniyor
Zam geldi! En düşüğü 4.506.80 TL oldu, SGK tarafından ödeniyorSosyal Güvenlik Kurumu tarafından aylık olarak ödeniyor. Temmuz ayı itibarı ile ödeme miktarı arttı. En düşüğü 4.506.80 TL oldu. Dul ve yetim maaşı alanlara aylıkları zamlı olarak ödendi. Ödeme miktarı sigortalılık süresine, ölüm aylığı bağlanma zamanına göre değişiyor. İşte zam sonrası dul ve yetim aylığındaki farklar...
Emekli promosyonunda son dakika gelişmesi! Emekliye rekor ücret! Hesaba yatıyor 7 bin 500 lira...
Emekli promosyonunda son dakika gelişmesi! Emekliye rekor ücret! Hesaba yatıyor 7 bin 500 lira...Emekli promosyonunda son dakika müjdesi! Emekli milyonlara rekor ücret. Başvuran milyonlarca emeklinin hesabına yatacak. Bankalar emekliye ödeyeceği promosyon miktarlarını tek tek açıkladı. Emekli emekliye en yüksek promosyonu veren o banka oldu. Emekliye 7.500 TL promosyon ödemesi yapılıyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu emekliler ile dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar yararlanıyor. Peki en yüksek promosyon ödemesini hangi banka yapıyor? Emekli maaşı farklı bankaya nasıl taşınır? İşte emekli promosyonu ile ilgili son dakika gelişimlerinin ayrıntıları...
30.07.2022Emekli
Emekli promosyonunda yeni dönem bugün başladı! 7.000 TL'ye çıktı, ek koşul yok
Emekli promosyonunda yeni dönem bugün başladı! 7.000 TL'ye çıktı, ek koşul yokMilyonlarca emekliye promosyon müjdesi! Bankaların promosyon yarışı kızıştı. Geçtiğimiz günlerde 5.000 TL'ye çıkarılan banka promosyonlarında tavan ücret değişti. Ek koşulsuz 7.000 TL promosyon ödemesi yapılıyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu emekliler ile dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar yararlanıyor. Peki en yüksek promosyon ödemesini hangi banka yapıyor? Emekli maaşı farklı bankaya nasıl taşınır? İşte emekli promosyonu ile ilgili son dakika gelişmlerinin ayrıntıları...
28.07.2022Emekli
Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! En düşüğü 1.788 TL, emekli, dul ve yetim...
Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! En düşüğü 1.788 TL, emekli, dul ve yetim...Milyonlarca kişinin beklediği gün geldi. Paralar bugün hesaplara aktarılmaya başlıyor. Emekli, dul ve yetim aylığı alanların maaş hesaplarına yatırılıyor. Memur emeklisi, malul, dul ve yetim aylığı alan yaklaşık 2,5 milyon kişinin temmuz ayı zam farkları yarın ödenecek. Toplamda 6 milyar 447 milyon liralık ödeme yapılacak. Maaşlarını aylık olarak alanlara bir kez, üç ayda bir maaş alan emeklilere ise temmuz, ağustos ve eylül aylarında maaş farkları ödenecek. En düşük zam farkı 1.788 TL olurken en yükseği de 6 bin 858 TL oldu.
Memur emeklilerinin maaş farkları ne zaman yatacak? Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanları ilgilendiriyor!
Memur emeklilerinin maaş farkları ne zaman yatacak? Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanları ilgilendiriyor!Memur emeklilerini ilgilendiriyor! Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların temmuz zammı ile enflasyondan oluşan maaş farkları ödeniyor. 2 milyon 385 bin 799 kişinin alacağı emekli memur maaş farkları hesaplarına gönderilecek. Peki, Memur emeklilerinin maaş farkları ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı ne kadar, kaç aylık yatacak? İşte detaylar…
28.07.2022Emekli
BES, emekli maaşı, ikramiye, tazminat, maaş hepsini kapsıyor! 1 yıl sınırı var...
BES, emekli maaşı, ikramiye, tazminat, maaş hepsini kapsıyor! 1 yıl sınırı var...Maaş, bahşiş, yevmiye, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, primler, ikramiyeler, emekli maaşları, işsizlik parası, mesai ücreti, yetim aylığı ile ilgili flaş gelişmesi. Nişanlar ve evlilikler bazen istenmeyen şekilde bitebiliyor. Çiftlerin ayrılmaya ya da boşanmaya karar vermesiyle başlayan bu süreçte, nişanda tarafların birbirine verdiği hediyeler, ziynet eşyaları ya da evlilik öncesinde ve sonrasında sahip olunan malların paylaşımı konusunda büyük sorunlar yaşanıyor. Yasaya göre; çiftlerin evlilik süresinde çalışarak aldığı maaş, bahşiş, yevmiye, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, primler, ikramiyeler, emekli maaşları, işsizlik parası, mesai ücreti, yetim aylığı hesaba dahil. Bireysel Emeklilik Sistemi’nden (BES) alınacak toplu ödemeler de mal paylaşımı sırasında dikkate alınıyor. Özetle, bir eşin bütün malları, aksi ispat edilinceye kadar edinilmiş mal kabul ediliyor. Peki yasalar kime, hangi hakları tanıyor? İşte detayları...
25.07.2022Ekonomi
Emekli sandığı maaş farkları ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı yattı mı, ne zaman hesaplara ödenecek? Tarih belli oldu!
Emekli sandığı maaş farkları ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı yattı mı, ne zaman hesaplara ödenecek? Tarih belli oldu!Zam farkı için beklenen tarih açıklandı. Memur emeklisi, dul ve yetimler temmuz zammı ile enflasyon farkından oluşan zam farkının ödeneceği tarih belli oldu. Peki, Emekli sandığı maaş farkları ne zaman yatacak? Memur emeklisi maaş farkı yattı mı, ne zaman hesaplara ödenecek?
25.07.2022Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Yetim Aylığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yetim aylığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.