Yeni Karar

Yeni Karar

Son dakika yeni karar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeni karar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeni karar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni Karar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeni karar gelişmeleri de dahil olmak üzere 34.575 yeni karar haberi bulunmuştur. Tüm yeni karar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çin'den gelen araçlara ek gümrük vergisi kararı!
Çin'den gelen araçlara ek gümrük vergisi kararı! Ticaret Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti menşeli konvansiyonel (içten yanmalı) ve hibrit binek otomobillerde ilave gümrük vergisi düzenlemesi hakkında açıklamada bulundu.
8.06.2024 Ekonomi
Trafik sigortası için yeni karar! Ödeme değişti, zam yapıldı
Trafik sigortası için yeni karar! Ödeme değişti, zam yapıldı Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor. Trafik sigortası için yeni karar verildi. Trafik sigortasında Temmuz ayı azami prim artış oranı yüzde 3,50 oldu.
8.06.2024 Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni karar! BOTAŞ resmen açıkladı
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni karar! BOTAŞ resmen açıkladı Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni kararı açıkladı. BOTAŞ, doğal gaz toptan satış fiyatlarında değişikliğe gitmedi.
31.05.2024 Ekonomi
Dilan Polat için yeni karar! 3 ay detayı ortaya çıktı
Dilan Polat için yeni karar! 3 ay detayı ortaya çıktı Gelen son dakika haberine göre Dilan Polat 3 ay psikoloji kliniğinde tedavi görecek!
27.05.2024 Gündem
Vergi mükellefleriyle ilgili yeni karar! Bakanlık tek tek açıklayacak
Vergi mükellefleriyle ilgili yeni karar! Bakanlık tek tek açıklayacak Hazine ve Maliye Bakanlığı, en fazla vergi tahakkuk eden mükelleflerin isimlerinin açıklanmasına dair tebliği açıkladı. Bundan sonraki süreçte Temmuz ve Ağustos ayında hazırlanacak olan listeler Ağustos ve Eylül ayında kamuoyuyla paylaşılacak.
25.05.2024 Ekonomi
Okan Buruk Konyaspor maçı öncesi tek kelime etmeden toplantı yapıp tüm takıma yasakladı
Okan Buruk Konyaspor maçı öncesi tek kelime etmeden toplantı yapıp tüm takıma yasakladı Galatasaray'da son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Florya'daki motivasyonu üst seviyeye çıkarmak isteyen Okan Buruk'un futbolculara Fenerbahçe'nin Rams Park'taki coşkusunu gösteren 15 dakikalık bir kesit video izlettirdiği ve hiç konuşmadan toplantıyı bitirdiği öğrenildi. İşte Buruk'un aldığı yeni karar...
24.05.2024 Galatasaray
Derbinin olaylı adamı hakkında bomba karar! Ali Koç'un yüzüne söyledi: Pazarlık yapmam
Derbinin olaylı adamı hakkında bomba karar! Ali Koç'un yüzüne söyledi: Pazarlık yapmam Fenerbahçe'de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Fenerbahçe'nin derbi zaferinde çok konuşulan isimlerden olan tecrübeli isim için yeni karar verildi. Aziz Yıldırım'ın takımdan göndereceği ifade edilen isim için kritik gelişme yaşandı. İşte son dakika haberin detayları...
23.05.2024 Fenerbahçe
Arda Güler 6 gol atınca Real Madrid tutuştu! Kiralık gidecekti, yeni karar belli oldu
Arda Güler 6 gol atınca Real Madrid tutuştu! Kiralık gidecekti, yeni karar belli oldu Arda Güler gerçekleri ortaya çıktı. İspanya La Liga'nın son haftalarında gösterdiği performansla adından söz ettiren Arda Güler için Real Madrid'in son kararını Fabrizio Romano duyurdu. İşte detaylar...
22.05.2024 Fenerbahçe
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyor
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyor MEB son dakika açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 20-28 Haziran'daki mesleki çalışma programlarını bulundukları illerde yapabilmelerine imkan tanıdı.
18.05.2024 Gündem
Doktordan muayeneye gelen kadınlara iğrenç hareket: Sutyen kullanmamalısın... Bakanlık harekete geçti
Doktordan muayeneye gelen kadınlara iğrenç hareket: Sutyen kullanmamalısın... Bakanlık harekete geçti Sosyal medya platformu X’te (Twitter) “Rey” rumuzlu bir kadın, muayene için gittiği doktor tarafından taciz edildiğini iddia etti. Paylaşımların ardından 5 kadın daha yıllar içerisinde aynı doktor tarafından taciz edildiğini öne sürdü. Yaşadığı taciz olayının ardından önce hastane yönetimine sonra karakola giderek şikâyetçi olan “Rey” “Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.
18.05.2024 Gündem
Fazla mesai ve izin sistemi değişti! Tüm personeller için yeni karar, artık yapılmayacak
Fazla mesai ve izin sistemi değişti! Tüm personeller için yeni karar, artık yapılmayacak Kamuda yeni dönem resmen başladı. Tüm personel için geçerli olacak. Fazla mesai ve izinlerle ilgili yeni karar verildi. Artık uygulama değişti. İzin verilmeyecek. İşte son dakika haberin detayları...
18.05.2024 Çalışma Hayatı
Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar!
Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Ticaret Bakanlığı, yurt dışından getirilen cep telefonlarında vergi kayıp ve kaçağının önüne geçilmesi amacıyla uygulamada değişikliğe gitti. Yolcunun kişisel eşya statüsündeki bir adet cep telefonuna muafiyet uygulaması sürerken, yurda sokulmak istenen ikinci cep telefonlarının teslim edilmeyeceği ve 3 aylık süre boyunca gümrük ambarlarında bekleyeceği belirtildi.
17.05.2024 Gündem
İlaç raporlarıyla ilgili yeni karar! Artık aile hekimleri yazacak
İlaç raporlarıyla ilgili yeni karar! Artık aile hekimleri yazacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan raporlu kronik Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının artık aile hekimlerince yazılabileceğini duyurdu.
17.05.2024 Gündem
Arda Güler ne yapsa olmuyor! Real Madrid'den yeni karar, kiralık istediler
Arda Güler ne yapsa olmuyor! Real Madrid'den yeni karar, kiralık istediler Real Madrid'den Arda Güler için yeni karar. İspanyol basını, son dönemde attığı gollerle adından sıkça söz ettiren Arda Güler için Real Madrid'in verdiği kararı duyurdu.
17.05.2024 Fenerbahçe
Yurtdışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Kabul edilmeyecek
Yurtdışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Kabul edilmeyecek Yurtdışından telefon getirenler için yeni bir karar alındı. Karara göre birden fazla cep telefonu ile yurt içine dönen yolcular, getirdikleri 2. telefonu fazladan gümrük vergisi ödese de yurda sokamayacak.
16.05.2024 Ekonomi
İsmail Kartal dönemi bitti! Ali Koç gitmiyor, dünyaca ünlü hocayla yeni sayfa açacak
İsmail Kartal dönemi bitti! Ali Koç gitmiyor, dünyaca ünlü hocayla yeni sayfa açacak Fenerbahçe'de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. İsmail Kartal dönemi bitiyor, yerine dünyaca ünlü teknik adam geliyor. Mevcut başkan Ali Koç'un adaylığı hakkında yeni karar verildi. Sportif direktör Mario Branco gelecek sezon için çalışmalarına devam ediyor. Portekizli futbol adamı, sansasyonel isimlerle görüşüyor. İşte detaylar...
11.05.2024 Fenerbahçe
Kurban kesimiyle ilgili yeni karar! 1 Haziran'da başlıyor
Kurban kesimiyle ilgili yeni karar! 1 Haziran'da başlıyor Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı. Kurban satış yerleri, İstanbul'da Kurban Bayramı'ndan 15 gün önce, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek. Kurban kesiminde kurallara uymayanlara da ceza uygulanacak.
11.05.2024 Ekonomi
Akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni karar! EPDK duyurdu
Akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni karar! EPDK duyurdu Akaryakıt istasyonlarında yapılan satışlarda, farklılaştırılmış olsun veya olmasın aynı tür akaryakıtlar için fiyat farkı uygulanmayacak.
5.05.2024 Ekonomi
Benzin ve motorin fiyatlarında yeni dönem! EPDK kararı duyurdu, resmen değişti
Benzin ve motorin fiyatlarında yeni dönem! EPDK kararı duyurdu, resmen değişti Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor. EPDK'dan benzin ve motorin fiyatıyla ilgili yeni karar verildi. 15 Mayıs'tan itibaren başlıyor. İşte detaylar...
4.05.2024 Ekonomi
FIFA'dan sürpriz kural değişikliği! Süper Lig maçlarını etkileyebilir
FIFA'dan sürpriz kural değişikliği! Süper Lig maçlarını etkileyebilir Dünya futbolunun patronu FIFA sürpriz bir kural değişikliğine gidiyor. Yeni karar Süper Lig maçlarını da etkileyebilir.
3.05.2024 Süper Lig
Merkez Bankası'ndan yeni karar! Kazanç daha da artacak, işte güncel banka faiz oranları
Merkez Bankası'ndan yeni karar! Kazanç daha da artacak, işte güncel banka faiz oranları Mevduat hesaplarında stopaj oranlarında değişikliğe gidildi. Buna göre 6 aya kadar olan vadelerde, 1 yıla kadar olan vadelerde ve 1 yıldan daha uzun süre vadelerdeki mevduatlar için alınan vergiler yükseltildi. Peki şu anda bankada 1 milyon TL parası olan bir kişinin net kazancı ne kadar oldu? Faiz oranları daha da artar mı? İşte detaylar...
3.05.2024 Ekonomi
Temassız kartlarla ilgili yeni karar! Ödeme limiti değişiyor
Temassız kartlarla ilgili yeni karar! Ödeme limiti değişiyor Temassız kartlarda şifresiz işlem limiti 1 Temmuz 2024'ten itibaren 1500 lira olacak.
30.04.2024 Ekonomi
Mevsimlik işçilerle ilgili yeni karar! Sınır getirildi, artık yasaklandı
Mevsimlik işçilerle ilgili yeni karar! Sınır getirildi, artık yasaklandı Mevsimlik tarım işçileri ile ailelerinin çalışma ve yaşam koşullarını düzenleyen cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre işçiler için şehirler arası yolculuktan barınmaya kadar birçok önemli karara imza atıldı. İşte detaylar...
27.04.2024 Çalışma Hayatı
Merkez Bankası'ndan mevduat faizleri için yeni karar! Faiz oranı yükseltildi
Merkez Bankası'ndan mevduat faizleri için yeni karar! Faiz oranı yükseltildi Merkez Bankası'ndan son dakika faiz kararı geldi. Faiz oranı yükseltildi. Bankada parası olanları yakından ilgilendiriyor. Merkez Bankası, kur korumalı mevduat hesapları için üst faizi politika faizinin yüzde 60'ı olarak belirlediğini duyurdu.
25.04.2024 Ekonomi
Boşanmayla ilgili yeni karar! Artık değişti, iptal edildi
Boşanmayla ilgili yeni karar! Artık değişti, iptal edildi Boşanmak isteyen çiftleri yakından ilgilendiriyor. AYM, boşanma davası reddedilen çiftlerin “evlilik birliğinin temelden sarsıldığı” gerekçesiyle yeniden dava açmaları için 3 yıl beklemesini öngören kuralı iptal etti. Kararda 3 yıllık bekleme süresinin makul olmadığı, taraflara katlanamayacakları külfet yüklediği vurgulandı İşte detaylar...
20.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Karar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeni karar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.