Yemek Ücreti

Yemek Ücreti

Son dakika yemek ücreti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yemek ücreti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yemek ücreti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yemek Ücreti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yemek ücreti gelişmeleri de dahil olmak üzere 466 yemek ücreti haberi bulunmuştur. Tüm yemek ücreti haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...Yol ve yemek ücretleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Asgari ücret zammı sonrası milyonlarca çalışanı ilgilendiren gelişme. Yol ve yemek ücretlerine zam geldi. Çalışanları ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre işyerleri kendi bünyelerinde çalışanlarına yemek veriyorsa günlük yemek ücreti 34 liradan 51 liraya yükseltildi. Böylece yüzde 79.41 oranında artış gerçekleşmiş oldu. Haftanın 6 günü çalışan bir işçiye ayda asgari olarak 1224 lira yemek parası verilmesi gerekiyor. Alınan karara göre 01.07.2022 tarihinden itibaren işverenler tarafından çalışanlara ödenen yemek bedelinin 51 TL’si, yol (ulaşım) bedelinin 25.5 TL’si gelir vergisinden istisna edildi. Bu bakımdan, çalışanlara ücret dışında sağlanan en önemli ek menfaatler arasında olan yılın ilk yarısında 34 TL olarak uygulanan yemek yardımı ile yine yılın ilk yarısında 17 TL olarak uygulanan yol yardımı için uygulanan vergi istisnası tutarları artırıldı. İşte yemek ve yol ücretiyle ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren detaylar...
15.07.2022Ekonomi
1.224 TL'ye yükseltildi! Resmen bugün değişiyor, milyonlarca çalışan alacak
1.224 TL'ye yükseltildi! Resmen bugün değişiyor, milyonlarca çalışan alacakÇalışan milyonlara müjde! Flaş değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödemeler artıyor. Bugünden itibaren günlük ödeme miktarı 34 liradan 51 liraya, aylık olsrak ise 1.224 TL'ye yükseldi. Türkiye'de çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre şirketler kendi bünyelerinde yemek ve ulaşım hizmeti vermiyorsa çalışanlara verilecek tutarlar güncellendi. Günlük yol ücreinde de güncelleme yapıldı. Günlük yol ücreti ödemesi 25,5 liraya çıkarıldı
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika kararı! Paralar faizi ile iade edilecek, zaman aşımı yok, on binlerce çalışan alacak
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika kararı! Paralar faizi ile iade edilecek, zaman aşımı yok, on binlerce çalışan alacakTüm çalışanları çok yakından ilgilendiren para iadesi kararı! Ödemeler faizi ile birlikte yapılacak. Tazminat kararında zaman aşımı söz konusu değil. Vergi iadesinde 27 Mart 2018 milat olarak kabul edilirken, dava açan 25 bine yakın çalışan için zaman aşımı işlemeyecek. Bu kapsamda yaklaşık 180 milyon liralık vergi iade edilecek
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! O ücretler iade ediliyor! 2.160 lira...
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! O ücretler iade ediliyor! 2.160 lira...Milyonlarca öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren son dakika kararı! O ücretler iade ediliyor. 2.160 lira hesaba yatıyor. Pandemi döneminde veliler çocuklarını okullara gönderemedi. Uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte çok sayıda veli özel okullara ödedikleri yemek ücretlerinin iadesini istedi. Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti önemli bir karara imza attı. Tüketici Hakem Heyeti ise istenen 2.160 TL'lik ücretin geri ödenmesine karar verdi.
21.05.2022Eğitim
Ücretler ödenmeyecek! Flaş dilekçe detayı! Çalışan milyonları ilgilendiriyor
Ücretler ödenmeyecek! Flaş dilekçe detayı! Çalışan milyonları ilgilendiriyorİçeride kalan kıdem ve ihbar tazminatı ücreti, fazla mesai ücreti, ulusal bayram ve genel tatil ücretleriyle ilgili flaş karar. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Yargıtay'dan son dakika kararı geldi. Alacaklı olan çalışan Yargıtay sunduğu dilekçede eksik talepte bulunursa haklı dahi olsa alacaklarını alamayacak.
6.220 TL hesaba yatıyor! İlkokul, lise üniversite mezunu binlerce kişiye iyi haber,  yaş şartı var...
6.220 TL hesaba yatıyor! İlkokul, lise üniversite mezunu binlerce kişiye iyi haber, yaş şartı var...İşçi işveren yüz binlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Ve belli oldu, hükümet harekete geçti ve yeni yol hariktasını belirledi. İstihdam Garantili Yeni İşbaşı Eğitim Programının kapsamı genişletildi. Sigortalının işe alındığı ilk aydan başlamak üzere üç aylık dönem için prim, vergi ve ücret desteği sağlanıyor. Bu kapsamda; lise altı eğitime aylık 5.879,70TL’ye kadar, lise mezununa aylık 6.220,59 TL’ye kadar, yükseköğretim mezunu istihdam edilirse aylık 6.566,18 TL’ye kadar destek sağlanacak. İşte KPSS şartı olmayan desteğin ayrıntıları...
Kıdem tazminatı ve yıllık izin hakları yok! Değişiklik yapıldı, sözleşmedeki tek cümleye bakıyor...
Kıdem tazminatı ve yıllık izin hakları yok! Değişiklik yapıldı, sözleşmedeki tek cümleye bakıyor...Emeklilik koşulları zorlaşıyor, emekli maaşları daha düşük oluyor, yıllık izin, kıdem tazminatı, yıllık ücretli izin, iş güvencesi gibi haklardan yararlanamıyorlar, mobbing karşısında savunmasız kalıyorlar. Çalışan çok sayıda kişiyi kapsıyor. Bu haklar sözleşmedeki yalnızca bir cümleye bakıyor. Özel hastanelerde ve vakıf üniversitelerinde görev yapan hekimler ile diş hekimleri ile ilgili kritik sözleşme detayına dikkat çekildi. İş sözleşmesinde açıkça 4/1-a kapsamında çalıştığı belirtilmeyenler otomatik olarak 4/1-b kapsamında sayılıyor ve birçok hak kaybı doğuyor. İşte özel sektörde çalışan hekimlerin hakları...
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! 1 yıl şartı var ücreti peşin ödeniyor…
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! 1 yıl şartı var ücreti peşin ödeniyor…Çalışan herkes merak ediyordu. Havaların ısınması ile birlikte planlar yapılmaya başlandı. İşçi işveren milyonlar çalışanların izin haklarını soruyor. Herkesin yıllık izin, taşınma izni, süt izni, doğum izni, evlilik izni gibi izin hakları bulunuyor. 1 yıl şartı var 14 gün ile başlıyor.  Anneler doğum yapar babalar izin kullanır… İşte tüm izinler…
Tazminat hakkı, servis ve yemek ücreti ile ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar!
Tazminat hakkı, servis ve yemek ücreti ile ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar!Milyonlarca çalışanı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Servis ücreti ve yemek ücreti ile ilgili kritik bir karar geldi. İşe iadelerde işveren, işçiye bu dört kalemi ödemek zorunda kalıyor ve çalışanın işe iade hakkı doğuyor. 4 ay süresi var, bu tazminattan Gelir Vergisi kesilmiyor. İşe iadelerde kıdem ve ihbar tazminatı ile işe başlatmama tazminatının yanında ‘boşta geçen süre ücreti’ de ödeniyor. Ücret çalışana ödenirken, servis ücreti ve yemek ücretinin de bu hesaplamaya dahil edilip edilmeyeceği ise merak konusu. İşte milyonlarca işçi ve işverenin bilmediği detaylar...
Ara tatil ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor, yarın...
Ara tatil ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor, yarın...Ara tatilin bitmesine bir gün kala MEB'den flaş açıklama geldi. Milyonlarca öğrenciyi doğrudan ilgilendiriyor. 18 milyon öğrenci için yarın ders zili çalacak. Özellikle 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık tempolarını artıracakları bir süreç başlayacak.
17.04.2022Eğitim
2.354 TL banka hesaplarına yatırılıyor! 20 Nisan'a kadar...
2.354 TL banka hesaplarına yatırılıyor! 20 Nisan'a kadar...Paralar hesaplara aktarılmaya başladı. Yüz binlerce vatandaş bekliyordu. 2.354 TL'lik ödemelerin tamamı 20 Nisan tarihine kadar banka hesaplarına yatırılmış olacak. Bakan Yanık detayları paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 272 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.
17.04.2022Ekonomi
Avcılar'da fabrikada korkutan yangın
Avcılar'da fabrikada korkutan yangın Avcılar'da yıkama makineleri fabrikasında çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.
17.04.2022Yaşam
Tazminatlarını 18 yıl sonra alabilecekler
Tazminatlarını 18 yıl sonra alabileceklerKocaeli'nin  Darıca ilçesindeki oto filtre fabrikası 2004 yılında kapanırken, işsiz kalan 269 işçi tazminatlarını alabilmek için davacı oldu. Açtıkları davaları kazanan, alacakları milyonlarca lirayı bulan işçiler, umutlarını fabrikanın satılmasına bağladı. Gebze İcra Dairesi tarafından fabrika 155 milyon lira bedelle satışa çıkarılırken, işçiler fabrikanın satılması durumunda 18 yıl sonra tazminatlarını alabilecek.
17.04.2022Gündem
Bodrum'da orman yangını!
Bodrum'da orman yangını!Muğla'nın Bodrum ilçesinde ormanlık ve makilik yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.
17.04.2022Gündem
Bayramda ucuz tatil! Otobüs bileti fiyatına 3 gece 4 gün...
Bayramda ucuz tatil! Otobüs bileti fiyatına 3 gece 4 gün...Ucuz tatil için harekete geçildi. Otobüs bileti fiyatına tatil yapma imkanı sağlandı. Genç turizmciler hazırladıkları kampanyayla bilet fiyatına tatil sunuyor. Bayramda Bodrum’a otobüsle gidiş-dönüş bileti 1.000 TL iken, 3 gece 4 günlük tatil, ulaşım dahil 1.300 TL.
17.04.2022Ekonomi
İçişleri Bakanı Soylu, Trabzonlu hemşehrileriyle sahurda buluştu
İçişleri Bakanı Soylu, Trabzonlu hemşehrileriyle sahurda buluştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Gaziosmanpaşa'da düzenlenen sahur programında hemşehrileriyle bir araya geldi. ABD tarafından hazırlanan dış politika raporunu eleştiren Bakan Soylu, "Sizin, bizim hakkımızda hazırladığınız rapor değil, asıl biz sizin hakkınızda hazırlarsak esas yandı gülüm keten helva" dedi.
17.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldıİstanbul'da, 57'inci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun son etabının gerçekleştirileceği İstanbul'da, bazı yollar trafiğe kapatıldı.
17.04.2022Gündem
Sancaktepe'de otomobil yayalara çarptı: 1 ölü, 1 yaralı
Sancaktepe'de otomobil yayalara çarptı: 1 ölü, 1 yaralıSancaktepe'de cadde üzerinde seyir halinde bulunan otomobilin yolda yürüyen yayalara çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi ölürken, 1 kişi ağır yaralandı.
17.04.2022Yaşam
Yemek ücreti, ayni yardım ve tazminat hesabı ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca çalışan için geçerli
Yemek ücreti, ayni yardım ve tazminat hesabı ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca çalışan için geçerliYemek ücreti, tazminat hesabı ve telafi çalışması ile ilgili son dakika açıklaması! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. İş yerlerinin önemli bir bölümünde işçilere yemek veriliyor. Bazı işyerlerinde yemek ücreti yerine ticket veriliyor bazılarında ise dışarıdan yemek hizmeti satın alınıyor ya da iş yerinde yemek yapılıyor. Peki Ramazan'da iş yerlerinde yemek düzeni nasıl olur? Ramazan’da kimi iş yerlerinde yapılan toplu yıllık izin uygulamalarında nelere dikkat ediliyor? Erken paydos ve telafi çalışması nasıl yapılıyor? soruları yanıtını buldu. Eğer iş yerinde ticket veya kupon veriliyorsa, Ramazan ayında oruç tutsa da tutmasa da bütün çalışanlara aynı miktarda ticket veya kupon verilmeye devam edilmek zorunda. Yani, oruç tutuyor diye çalışanın ticket veya kuponu kesilemez. İş yerinde Ramazan ayında düzenli olarak paket ya da koli şekilde ayni veya nakdi yardım yapan işverenin, kıdem tazminatı öderken bu tutarları da hesaplamaya dahil etmesi gerekiyor. Kıdem tazminatına esas alınacak ödemeler kapsamında düzenli yapılan yardımlar da dikkate alınıyor. Bu nedenle düzenli bir şekilde yapılan Ramazan yardımları, kıdem tazminatına esas ödemeler kapsamına dahil ediliyor. Böylece çalışanın işten çıkarılması durumunda alacağı kıdem tazminatı yükseliyor.
Emeklilik için büyük fırsat! SMS ile gönderiliyor, günlük 3.34 lira indirim de var...
Emeklilik için büyük fırsat! SMS ile gönderiliyor, günlük 3.34 lira indirim de var...Emeklilik için büyük fırsat! SGK'ya başvuru ya da SMS yoluyla yapılıyor. Günlük 3.34 lira ödemek yeterli oluyor. Aylık ödemeler yapılarak primler tamamlanıp emekli olunabiliyor. SMS ile ödeme yaparsanız ücret telefon faturalarına yansıyor. Düzenli ödemede vergi indirimi de uygulanıyor. SGK, ev hizmetlerinde çalışanların sosyal güvenliğinin sağlanmasında önemli bir adım atmıştı. Evlerinde ev hizmetlisi çalıştıranlar süreye bağlı olarak prim ödeyerek hizmetlinin sosyal güvencesini sağlayabiliyor. Ödenecek ücret çalışılan süreye göre değişiyor. Örneğin 4 gün ev hizmetlisi çalıştıran bir kişinin aylık prim tutarı 13.36 TL oluyor. Primleri tamamlayarak emekli olmaya hak kazanacak olan çalışanlar aynı zamanda sağlık hizmetlerinden de yararlanabiliyor. SGK'dan gelir veya aylık alanlar ev hizmetlerinde 10 günden az çalışırsa maaşları da kesilmiyor.
İşçi işveren milyonları ilgilendiren karar! Yasak yok, mesai ve ücret ödemesi...
İşçi işveren milyonları ilgilendiren karar! Yasak yok, mesai ve ücret ödemesi...Milyonlarca çalışanı çok yakından ilgilendiriyor. Fazla çalışma ücretleri ile ilgili Anayasa Mahkemesi'nden yeni bir karar geldi. Gişe görevlisi olarak çalışan bankacı, işe girerken 'Fazla çalışmalara ilişkin ücret çalışanın asıl ücretinin içindedir' yazılı sözleşmeyi imzaladı. 8 yılın ardından işten çıkarılan bankacı, fazla çalışma ücretinin ödenmesi için dava açtı. Banka fazla çalışmanın söz konusu olmadığını savunurken, dinlenen tanıklar akşamları çalışıldığını belirtti. İş mahkemesi, işçiden her yıl onay alınması gerektiğini belirtip ücretlerin ödenmesini kararlaştırdı. Ancak her yıl onay alınmasına ilişkin zorunluluk 2017 yılında kaldırıldı. Bankacı, Anasaya Mahkemesi'ne bireysel başvuru yaptı. AYM konu ile ilgili kapsamlı bir değerlendirme yaptı. İşte detaylar...
Bayram ikramiyesi ile ilgili son dakika! Hesaplara yatacak! Tek tek hesaplandı! 4 bin lira...
Bayram ikramiyesi ile ilgili son dakika! Hesaplara yatacak! Tek tek hesaplandı! 4 bin lira...Bayram ikramiyesi ile ilgili son dakika açıklaması. Bayram ikramiyesi müjdesi geldi. Bayram ikramiyesi ile ilgili tahminler tek tek hesaplandı. Milyonlarca emekli, şehit yakını, gazi, dul ve yetimler, iş göremezlik geliri alanların beklediği bayram ikramiyeleri Nisan ayının son haftası maaş hesaplarına yatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan bayram ikramiyesi uygulaması aksamadan bu yıl da devam edecek. Yaklaşık 13.5 milyon vatandaşa ödenen bayram ikramiyeleri geçen yıl enflasyona yakın bir oranda artırılarak 1100 liraya çıkarılmıştı. İkramiyede bu yıl da geçen yıl olduğu gibi bir artışa gidilmesi bekleniyor. Yılsonunda yüzde 36.08 olarak açıklanan enflasyon oranının ikramiyeye yansıması durumunda 1100 lira olan tutar yaklaşık 1500 liraya çıkabilecek. İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır'ın Ankara kulislerinde konuşulan ikramiye müjdesini yazmıştı. Ramazan Bayramında 2.000 TL, Kurban Bayramında ise 2.000 TL emekli vatandaşlarımıza bayram ikramiyesi ödeneceğini dile getirmişti. Öte yandan yeni emekli olanlar da bayram ikramiyesinden faydalana bilecek. İşte bayram ikramiyesi ile ilgili son dakika tüm detaylar...
5.04.2022Emekli
Emeklilikte 3600 ve 8 Eylül 1999 detayı! SGK'ya başvurup paranızı alabilirsiniz, tazminat hakkı...
Emeklilikte 3600 ve 8 Eylül 1999 detayı! SGK'ya başvurup paranızı alabilirsiniz, tazminat hakkı...Emeklilik ile ilgili kritik detaylar! Kısmı emeklilik ve kıdem tazminatı yolu açılıyor. 10 yıl primin tamamlanmasının ardından bazı şartların da karşılanması gerekiyor. Emeklilik ve tazminat hakkı için önemli tarihler bulunuyor. 3600 gün çalışmanızın olması tazminat ve emeklilik hakkı sağlıyor. Normalde 5 bin ve üzerinde prim ödenmesi gerekirken 10 yıl yani 3600 gün de emekli olunması için yeterli oluyor. Öte yandan 8 Eylül 1999 tarihi de önemli. Bu tarihten önce sigortalı olarak çalışmaya başladıysanız son işyerinde 1 yılı doldurduktan sonra kendi isteğinizle ayrılsanız da tazminat hakkınız bulunuyor. SGK'dan yazı alıp iş yerine müracaat etmek yeterli oluyor.
Yemek ücreti, yıllık izin ve Ramazan kolisiyle ilgili flaş açıklama! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor
Yemek ücreti, yıllık izin ve Ramazan kolisiyle ilgili flaş açıklama! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyorYemek ücreti, yıllık izin ve Ramazan kolisiyle ile ilgili son dakika açıklaması! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Ramazan'da iş yerlerinde yemek düzeni nasıl olur? İftar ve sosyal yardımlarda vergi muafiyetleri nasıl hesaplanır? Ramazan’da kimi iş yerlerinde yapılan toplu yıllık izin uygulamalarında nelere dikkat edilmeli? soruları cevabını buldu. İşyerlerinin önemli bir bölümünde işçilere yemek verilmektedir. Bazı işyerlerinde işçilerin yemek yemeleri için yemek kuponu ya da ticket verilmekte, bazılarında ise dışarıdan yemek hizmeti satın alınmakta veya işyerinde yemek yapılmaktadır. Eğer işyerinde ticket veya kupon veriliyorsa, Ramazan ayında oruç tutsa da tutmasa da bütün çalışanlara aynı miktarda ticket veya kupon verilmeye devam edilmek zorundadır. Yani, oruç tutuyor diye çalışanın ticket veya kuponu kesilemez. İşyerinde Ramazan ayında düzenli olarak paket ya da koli şekilde ayni veya nakdi yardım yapan işverenin, kıdem tazminatı öderken bu tutarları da hesaplamaya dahil etmesi gerekir. Kıdem tazminatına esas alınacak ödemeler kapsamında düzenli yapılan yardımlar da dikkate alınmaktadır. Dolayısıyla düzenli bir şekilde yapılan Ramazan yardımları, kıdem tazminatına esas ödemeler kapsamındadır. İşte Ramazan ayında çalışma hayatıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
Kamuda yeni dönem! Bugün başlıyor, tüm memurları kapsıyor, resmen değişti, yeni ödemeler...
Kamuda yeni dönem! Bugün başlıyor, tüm memurları kapsıyor, resmen değişti, yeni ödemeler...Kamu çalışanlarını çok yakından ilgilendiriyor. Bugünden itibaren tamamen değişiyor. Ödemeler artıyor. Tek tek açıklandı. Yıl boyunca yeni ödemeler geçerli olacak. Eğitim, dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi gibi pek çok alanı kapsıyor. Kamu sosyal tesislerinde bu yıl uygulanacak hizmet bedelleri bugünden itibaren geçerli olmak üzere değişti. Konaklama, yemek, kreş ücretleri değişti. Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinin yemek ücreti 24,80 liradan, konaklama bedeli ise 11,10 liradan başlıyor. Konaklama ücreti ücret 1 Temmuz ile 15 Ağustos arasında 18,90 lira olacak.
1.02.2022Memur

Benzer Haber Etiketleri

Yemek Ücreti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yemek ücreti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.