Yemek Ücreti

Yemek Ücreti

Son dakika yemek ücreti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yemek ücreti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yemek ücreti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yemek Ücreti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yemek ücreti gelişmeleri de dahil olmak üzere 500 yemek ücreti haberi bulunmuştur. Tüm yemek ücreti haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tazminat ve uzaktan çalışma hakkı doğuyor!
Tazminat ve uzaktan çalışma hakkı doğuyor!Pandemi döneminde bir zorunluluk olarak başlayan uzaktan çalışma modeli, deprem sonrası yeniden gündeme geldi. Çalışanlar belli koşullarda uzaktan çalışmayı talep edebiliyor. İşverenin kabul etmemesi durumda kıdem ve ihbar tazminatı ile iş akdinin feshedilmesi gündeme geliyor.
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepki
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepkiİzmir'de bir özel okul, iddiaya göre gelecek yıl için kayıt yaptırmak isteyen velilerden sözleşmede yer almayan ve velinin tercihine bırakılan yemek ücreti ve genel gider katkı payını zorunlu tuttu. İstenilen ücretin kanun dışı olduğunu belirten veliler hukuki yollara başvururken, "Yaklaşık 50 bin TL olan yıllık okul ücreti, yasal olmayan ilave ücretlerle 100 bin liraları buluyor, bu parayı ödemezsek kayıtların yenilenmeyeceği söyleniyor. Öğrencinin öğlen yemeği için yaklaşık 200 lira ücret isteniyor" diyerek duruma tepki gösterdi.
31.01.2023Eğitim
Sözleşmeliye kadro Meclis’e ne zaman gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’te, yürürlüğe gireceği tarih açıklandı mı?
Sözleşmeliye kadro Meclis’e ne zaman gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’te, yürürlüğe gireceği tarih açıklandı mı?Sözleşmeliye kadro konusu gündemdeki yerini koruyor. Bakan Bilgin tarafından TBMM'ye sunulan kanun teklifinin ne zaman yasallaşacağı bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-SEN'in ortak çalışmaları ile yürütülen süreç Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla tamamlanacak. Kabine toplantısında gündeme gelecek olan sözleşmeliye kadro şartları neler, ne zaman verilecek, hangi tarihte yürürlüğe girecek? Sorularının yanıtı araştırılıyor.
9.01.2023Memur
Yemek ücretlerine zam geldi! Tüm çalışanları ilgilendiriyor
Yemek ücretlerine zam geldi! Tüm çalışanları ilgilendiriyorÇalışan milyonlar yemek ücretinin yeni yılda ne kadar olacağını merak ediyordu.2023 yemek parası netleşti. Yeni dönemde yemek parası ödemeleri, yemek çekinin haricinde 2023 yılında hesaplara da yatırılabilecek. Normal şartlar altında yemek çeki olarak verildiğinde işverenin gider gösterebildiği yemek parası, yeni yılda maaşa dahil olarak ödenebilecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Memur ve emekliye yüzde 25 zam
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Memur ve emekliye yüzde 25 zamCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaş artış oranının yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı.
3.01.2023Gündem
Sözleşmeliye kadro müjdesinde detaylar ortaya çıktı! Harcırah, tazminat ve yükselme...
Sözleşmeliye kadro müjdesinde detaylar ortaya çıktı! Harcırah, tazminat ve yükselme...Binlerce sözleşmeli personele, kadro müjdesi. 500 bin sözleşmeliye kadrolu memuriyette detaylar ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir şölende ayrıntılar açıklanacak. Kademe, derece ilerleme ve kurumlar arası yer değişikliği hakkına sahip olunacak. İşte kadroya geçen sözleşmeli personellerin yeni hakları...
2023 yemek ücreti ne kadar oldu, 110 TL mi?  Yemek parası istisna tutarı açıklandı!
2023 yemek ücreti ne kadar oldu, 110 TL mi?  Yemek parası istisna tutarı açıklandı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "2023 yılı ücret gelirlerinde uygulanacak gelir vergisi tarifesini belirledik" dedi. Peki, 2023 yemek ücreti ne kadar oldu? 2023 yemek ücreti belli oldu mu? İşte 2023 yemek ücreti istisnası…
2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak? Yemek ücreti 2023 yılında ne kadar olacak, günlük yemek ücreti belli mi?
2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak? Yemek ücreti 2023 yılında ne kadar olacak, günlük yemek ücreti belli mi?1 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere çalışanlar için yapılan 51,01 TL'ye kadar olan yemek ödemeleri gelir vergisi, damga vergisi, SGK işçi payı, SGK işveren payı, işsizlik sigortası işveren payı ve işsizlik sigortası işçi payı gibi ödemelerden muaf tutuldu. Peki, yemek ücreti ne kadar olacak, 2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak?
27.12.2022Ekonomi
Asgari ücretten yüksek maaş alanlar ne kadar zam alacak?
Asgari ücretten yüksek maaş alanlar ne kadar zam alacak?Asgari ücret zam oranı belli oldu. Özel sektörde yüksek maaşla çalışanlar ise, kendilerine ne kadar zam yapılacağını merak ediyor. Zam oranları ile ilgili uzman isimden dikkat çeken bir açıklama geldi. İşte yeni maaşlar ile ilgili merak edilen detaylar...
Asgari ücret ile ilgili flaş vergi düzenlemesi önerisi! KDV yüzde 1'e indirilmeli
Asgari ücret ile ilgili flaş vergi düzenlemesi önerisi! KDV yüzde 1'e indirilmeliAsgari ücretlileri yakından ilgilendiren vergi düzenlemesi önerisi geldi. Vergi Hukuku uzmanı Prof. Dr. Funda Başaran Yavaşlar, "Türkiye’de vergi yükünü taşıyan ana kesimin ücretliler olduğuna dikkat çekerek, “Asgari ücret belirlenirken geçim şartları ile yoksulluk sınırının dikkate alınması Anayasal bir zorunluluktur. Bunun için ise, sadece asgari ücret miktarına odaklanmak yeterli değildir. Asgari ücretli üzerindeki ağır vergi yükünün de dikkate alınması gerekir. Aksi halde, bir el ile verilen diğer el ile alınmış olunur” dedi.
20.12.2022Ekonomi
Yemek kartlarıyla ilgili flaş gelişme!
Yemek kartlarıyla ilgili flaş gelişme!Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade, yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
15.12.2022Gündem
Yemek kartları market alışverişinde kullanılmayacak mı? Yemek kartı marketlerde geçecek mi, geçmeyecek mi? Yemek kartı market alışverişi!
Yemek kartları market alışverişinde kullanılmayacak mı? Yemek kartı marketlerde geçecek mi, geçmeyecek mi? Yemek kartı market alışverişi!Yemek kartları 1 Aralık 2022 itibarıyla yeni döneme başladı. Söz konusu düzenleme çalışan ve işverenlerde soru işaretlerine neden oldu. Arama motorlarına yönelen vatandaşlar “Yemek kartları kalkacak mı, yemek kartları marketlerde geçmeyecek mi, yemek kartı markette geçecek mi? sorularına yanıt aramaya başladı. Öte yandan Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade çıkan haberler üzerine açıklamalarda bulundu. İşte İşte Yemek kartı market alışverişi ile ilgili son durum...
14.12.2022Ekonomi
Yemek kartlarına market yasağı! Yemek kartı market alışverişi kalktı mı?
Yemek kartlarına market yasağı! Yemek kartı market alışverişi kalktı mı?Sosyal güvenlik ve vergi konularında uzman Hürriyet yazarı Noyan Doğan, işverenler tarafından çalışanlara nakden ödenen yemek bedelinin prime esas kazanca dahil edilmeyeceğine yönelik kanuni düzenlemeyi yazdı. Peki, Yemek kartı market alışverişi kalktı mı? Yemek kartlarına market yasağı hakkında merak edilenler…
14.12.2022Ekonomi
Yemek kartı ile market alışverişi yapan çalışanlar dikkat! Değişiklik yapıldı
Yemek kartı ile market alışverişi yapan çalışanlar dikkat! Değişiklik yapıldıMilyonlarca çalışan yemek parasını market alışverişlerinde kullanıyordu. Ancak yemek kartları ile ilgili yapılan değişiklik çalışanlarda endişe yarattı. İşveren tarafından ödenen yemek paraları artık market ve diğer alışverişlerde kullanılamayacak mı? Detaylar belli oldu.
Kamuda çalışan işçileri kapsıyor! Yemek ücretlerine zam geldi
Kamuda çalışan işçileri kapsıyor! Yemek ücretlerine zam geldiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan arasında imzalanan Kamu Toplu Sözleşmesi Ek Protokolü ile kamu kurumlarında çalışan işçilerin günlük yemek ücreti net 55 TL’ye çıkartıldı.
5.10.2022Ekonomi
Nakit olarak ödenecek! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor
Nakit olarak ödenecek! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyorYemek kartı uygulaması ile ilgili yeni düzenleme geliyor. Düzenleme sonrası yemek ücretini nakit olarak almayan çalışanlar, işverene sağlanacak vergi muafiyeti ile yemek parasını nakit olarak alabilecek.
5.10.2022Ekonomi
Yemek, doğal gaz, elektrik yardımı ile ilgili son dakika gelişmesi! Çalışan herkesi ilgilendiriyor, detaylar tek tek açıklandı
Yemek, doğal gaz, elektrik yardımı ile ilgili son dakika gelişmesi! Çalışan herkesi ilgilendiriyor, detaylar tek tek açıklandıYemek, doğal gaz ve elektrik yardımı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yemek, doğal gaz ve elektrik yardımı ile ilgili merak edilenler en net şeklinde açıklandı. Cumhurbaşkanınca açıklanan yeni vergi avantajı uygulamaya girdiğinde; günlük 51 liralık tutara kadar çalışana yapılan ‘nakden’ yemek yardımı için de, vergi/SGK prim istisnası devreye girecek ve ‘nakti yemek yardımı’ için de vergi hesaplanmayacak. İşverenler isterlerse günlük yemek yardımını daha yüksek bir tutar olarak (misal 80 lira) belirleyebiliyor. Bu durumda; limiti aşan kısım (80-51=) 29 lira için vergi hesaplanacak, 51 lira için vergi hesaplanmayacak. Öte yandan çalışanların elektrik, doğalgaz masraflarına, işverenlerin yapacağı aylık 1.000 liraya kadar yardım için de (işverenlere) vergi istisnası getirileceği açıklandı. İşte yemek, doğal gaz ve elektrik yardımı ile ilgili son dakika tüm detaylar...
Yurt yemek parası ne kadar oldu, yurt yemek ücreti arttı mı? Aylık KYK yemek yardımı 1800 TL mi? KYK yurt beslenme yardımı…
Yurt yemek parası ne kadar oldu, yurt yemek ücreti arttı mı? Aylık KYK yemek yardımı 1800 TL mi? KYK yurt beslenme yardımı…Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK öğrencileri için müjdeli haberi vererek KYK beslenme ücretlerinin arttırıldığını duyurmuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da son yaptığı açıklamada, "Bu yıl her ay 1800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz" açıklamasında bulundu.
29.09.2022Eğitim
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek kartlarına yönelik açıklama yaptı. Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarları da vergi istisnası kapsamına girecektir" dedi. Peki, Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını ve nakit yemek bedeli tutarlarının vergi istisnası kapsamına alınacağını açıkladı. Peki, Yemek bedeli istisnası ne demek, Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte Yemek bedeli vergi istisnası hakkında merak edilenler…
26.09.2022Ekonomi
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...
Asgari ücret zammı sonrası yeni zam geldi! Yol ve yemek ücreti arttı! Yüzde 79...Yol ve yemek ücretleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Asgari ücret zammı sonrası milyonlarca çalışanı ilgilendiren gelişme. Yol ve yemek ücretlerine zam geldi. Çalışanları ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre işyerleri kendi bünyelerinde çalışanlarına yemek veriyorsa günlük yemek ücreti 34 liradan 51 liraya yükseltildi. Böylece yüzde 79.41 oranında artış gerçekleşmiş oldu. Haftanın 6 günü çalışan bir işçiye ayda asgari olarak 1224 lira yemek parası verilmesi gerekiyor. Alınan karara göre 01.07.2022 tarihinden itibaren işverenler tarafından çalışanlara ödenen yemek bedelinin 51 TL’si, yol (ulaşım) bedelinin 25.5 TL’si gelir vergisinden istisna edildi. Bu bakımdan, çalışanlara ücret dışında sağlanan en önemli ek menfaatler arasında olan yılın ilk yarısında 34 TL olarak uygulanan yemek yardımı ile yine yılın ilk yarısında 17 TL olarak uygulanan yol yardımı için uygulanan vergi istisnası tutarları artırıldı. İşte yemek ve yol ücretiyle ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren detaylar...
15.07.2022Ekonomi
1.224 TL'ye yükseltildi! Resmen bugün değişiyor, milyonlarca çalışan alacak
1.224 TL'ye yükseltildi! Resmen bugün değişiyor, milyonlarca çalışan alacakÇalışan milyonlara müjde! Flaş değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödemeler artıyor. Bugünden itibaren günlük ödeme miktarı 34 liradan 51 liraya, aylık olsrak ise 1.224 TL'ye yükseldi. Türkiye'de çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre şirketler kendi bünyelerinde yemek ve ulaşım hizmeti vermiyorsa çalışanlara verilecek tutarlar güncellendi. Günlük yol ücreinde de güncelleme yapıldı. Günlük yol ücreti ödemesi 25,5 liraya çıkarıldı
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika kararı! Paralar faizi ile iade edilecek, zaman aşımı yok, on binlerce çalışan alacak
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika kararı! Paralar faizi ile iade edilecek, zaman aşımı yok, on binlerce çalışan alacakTüm çalışanları çok yakından ilgilendiren para iadesi kararı! Ödemeler faizi ile birlikte yapılacak. Tazminat kararında zaman aşımı söz konusu değil. Vergi iadesinde 27 Mart 2018 milat olarak kabul edilirken, dava açan 25 bine yakın çalışan için zaman aşımı işlemeyecek. Bu kapsamda yaklaşık 180 milyon liralık vergi iade edilecek
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! O ücretler iade ediliyor! 2.160 lira...
Öğrenci ve veli milyonları ilgilendiriyor! O ücretler iade ediliyor! 2.160 lira...Milyonlarca öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren son dakika kararı! O ücretler iade ediliyor. 2.160 lira hesaba yatıyor. Pandemi döneminde veliler çocuklarını okullara gönderemedi. Uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte çok sayıda veli özel okullara ödedikleri yemek ücretlerinin iadesini istedi. Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti önemli bir karara imza attı. Tüketici Hakem Heyeti ise istenen 2.160 TL'lik ücretin geri ödenmesine karar verdi.
21.05.2022Eğitim
Ücretler ödenmeyecek! Flaş dilekçe detayı! Çalışan milyonları ilgilendiriyor
Ücretler ödenmeyecek! Flaş dilekçe detayı! Çalışan milyonları ilgilendiriyorİçeride kalan kıdem ve ihbar tazminatı ücreti, fazla mesai ücreti, ulusal bayram ve genel tatil ücretleriyle ilgili flaş karar. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Yargıtay'dan son dakika kararı geldi. Alacaklı olan çalışan Yargıtay sunduğu dilekçede eksik talepte bulunursa haklı dahi olsa alacaklarını alamayacak.

Benzer Haber Etiketleri

Yemek Ücreti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yemek ücreti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.