Vedat Işıkhan

Vedat Işıkhan

Son dakika Vedat Işıkhan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Vedat Işıkhan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Vedat Işıkhan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vedat Işıkhan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vedat ışıkhan gelişmeleri de dahil olmak üzere 256 vedat ışıkhan haberi bulunmuştur. Tüm vedat ışıkhan haberleri aşağıda listelenmiştir.
SGK resmen duyurdu! Liste güncellendi, hastaneye gitmeden de alınabilecek
SGK resmen duyurdu! Liste güncellendi, hastaneye gitmeden de alınabilecek Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) listeyi güncelledi. Bakan Işıkhan duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1858'e çıkardıklarını ve hangi ilaçların bu kapsamda olduğuna ilişkin vatandaşlara bilgilendirme mesajları göndereceklerini bildirdi.
13.06.2024 Gündem
Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları
Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları Milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı. İkramiye ödemelerinin detaylarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medyadan duyurdu.
11.06.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İşsizlik son 11 yılın en düşük seviyesinde
Bakan Işıkhan: İşsizlik son 11 yılın en düşük seviyesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işsizlik oranlarının son 11 yılın en düşük seviyesinde olduğunu belirterek, işsizlik oranının ise bir önceki aya göre 0,1 puan azalış ile yüzde 8,5 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.06.2024 Ekonomi
Çalışan anneye destek! Bakan Işıkhan açıkladı: 2 günde 12 bin 246 kişi başvurdu
Çalışan anneye destek! Bakan Işıkhan açıkladı: 2 günde 12 bin 246 kişi başvurdu Çalışan annelere 325 euro destek ödemesiyle ilgili ayrıntılar belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın, çalışma hayatında kadınları desteklemeye devam ettiklerini belirterek, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11 bin 339 TL) destek sağlanacağını açıklamasının ardından kaç kişinin destek ödemesinden yararlandığı merak ediliyordu. Bakan Işıkhan son açıklamasında çalışan annelere 325 euro desteğe yoğun ilgi olduğunu ve iki günde 12 bin 246 kişi başvurduğunu söyledi.. Peki, çalışan annelere 325 euro destek ödemesi başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? İşte detaylar...
5.06.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan duyurdu: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak
Bakan Işıkhan duyurdu: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 344 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
4.06.2024 Çalışma Hayatı
Bakan Işıkhan emekli ikramiyesinin ödeme detaylarını açıkladı
Bakan Işıkhan emekli ikramiyesinin ödeme detaylarını açıkladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli vatandaşların bayram ikramiyesi ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını açıkladı.
4.06.2024 Ekonomi
325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Annelere 325 Euro destek ödemesi şartları neler?
325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Annelere 325 Euro destek ödemesi şartları neler? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla; çocuk bakımı nedeniyle iş hayatından uzak kalan anneleri destekleyerek kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönem başvuruları başladı. Ankara, İstanbul ve İzmir'de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak" dedi. Söz konusu açıklamanın ardından “325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılıyor, şartları neler?” sorularına yanıt aranıyor.
3.06.2024 Çalışma Hayatı
7 bin çalışan anneye ayda 11.339 TL destek! Başvurular başladı
7 bin çalışan anneye ayda 11.339 TL destek! Başvurular başladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabından çalışan annelerle ilgili destek programını açıkladı.
3.06.2024 Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı.
27.05.2024 Ekonomi
Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? Bakan Işıkhan emeklilere müjdeyi verdi
Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? Bakan Işıkhan emeklilere müjdeyi verdi Milyonlarca çalışan ve emekliyi ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu. Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? sorusunu da cevaplayan Bakan Işıkhan emeklilere güzel haberi verdi. İşte detaylar...
24.05.2024 Ekonomi
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenecek! Yeni dönem bugün başladı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenecek! Yeni dönem bugün başladı Türkiye'de sağlık hizmetlerine yeni bir dönem başlıyor. Yürürlüğe giren yeni uygulama ile vatandaşlar artık hastaneye gitmeden uzaktan muayene olabilecek. E-nabız üzerinden yapılacak muayene sonrası doktorlar da e-reçete üzerinden ilaç yazabilecek. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) değişikliği ile uzman hekimler tarafından uzaktan hasta değerlendirmeye yönelik sağlık hizmetlerinin geri ödeme listesine alındığını bildirdi.
22.05.2024 Gündem
Kamu tesislerinde emekliye indirim
Kamu tesislerinde emekliye indirim Kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.
21.05.2024 Ekonomi
Emekli milyonlara destekler peş peşe geldi! Destekler ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar...
Emekli milyonlara destekler peş peşe geldi! Destekler ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar... Emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçen hafta emeklilerin refahını artıracak yeni sosyal destekleri açıkladı. Yeni destek paketinde emeklilere KYK yurtlarında 1 ay ücretsiz konaklama ve kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilme gibi birçok yeni destekler verilecek. Peki destek paketi için bir yasal düzenleme söz konusu olacak mı? Yeni çalışma ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar...
20.05.2024 Çalışma Hayatı
Emekliye 8'li destek müjdesi! Refah paketi ile giderler düşecek gelirleri artacak
Emekliye 8'li destek müjdesi! Refah paketi ile giderler düşecek gelirleri artacak Emekliye refah paketi için çalışmalar hız kazandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emekliler yılına özel desteklerin ilk bölümünü açıkladı. 8 alanda düzenleme yapılacak. Işıkhan, emeklilerin hayatını kolaylaştıracak desteklerden bazıları şöyle sıraladı: KYK bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, bir aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına açılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki tesisleri ücretsiz olarak tüm emeklilere açacak. Emekliler kamuya ait misafirhane, öğretmenevleri, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. İşte detaylar...
19.05.2024 Ekonomi
Emekliler için yeni düzenleme! Faturalara indirim, ücretsiz tatil ve seyahat geliyor
Emekliler için yeni düzenleme! Faturalara indirim, ücretsiz tatil ve seyahat geliyor Milyonlarca emekli için yeni düzenlemeler geliyor. Yeni destekler belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sağlıktan seyahate, haberleşmeden ulaştırmaya kadar milyonlarca emeklinin hayatını kolaylaştıracak destekleri açıkladı. Destekler ile KYK yurtlarında ücretsiz tatil, trenle indirimli yolculuk, emekli kartıyla faturalarda indirim ve daha birçok yenilik geliyor. İşte detaylar...
18.05.2024 Ekonomi
İlaç raporlarıyla ilgili yeni karar! Artık aile hekimleri yazacak
İlaç raporlarıyla ilgili yeni karar! Artık aile hekimleri yazacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan raporlu kronik Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının artık aile hekimlerince yazılabileceğini duyurdu.
17.05.2024 Gündem
Emekli zammında netleşen oran belli oldu, hesaplar değişti! Refah payı detayı belli oldu
Emekli zammında netleşen oran belli oldu, hesaplar değişti! Refah payı detayı belli oldu Emekli zammı ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Refah payı detayı ortaya çıktı. Milyonlarca SSK ve memur emeklisi ile Bağ-Kur üzerinden emekli olanlar bekliyordu. Emekliye verilecek zam için sayılı günler kaldı. İlk 4 aylık enflasyona göre; SSK ve Bağkur emeklisi yüzde 18.72 zammı garantilemiş, memur emeklisi için de yaklaşık yüzde 4’lük bir fark oluşmuştu. Mayıs ve haziran enflasyonuyla rakam netleşecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamasına göre maaşlara refah payının eklenip eklenmeyeceği ise temmuzda belli olacak.
16.05.2024 Çalışma Hayatı
Bakan Işıkhan duyurdu! 181 bin 264 kişi istihdam edilecek
Bakan Işıkhan duyurdu! 181 bin 264 kişi istihdam edilecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “2 bin 374 farklı meslekte 181 bin 264 kişiyi istihdam etmek üzerine işçi talebi oluşturuldu. İş arıyorum diyen İŞKUR’a gelsin” dedi.
15.05.2024 Çalışma Hayatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomobili Togg’un yeni modeli T10F’i inceledi.
15.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan'dan emeklilere refah payı açıklaması: Temmuz ayını bekliyoruz
Bakan Işıkhan'dan emeklilere refah payı açıklaması: Temmuz ayını bekliyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye refah payı verilmesine ilişkin, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Önceliğimiz güven ortamını sağlamak" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde önceliğimiz ülkemizde yatırımcıların öncelik verdiği güven ortamını sağlamak, finansal istikrarı pekiştirmek, sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışını sağlamaktır" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdam tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam tarihi zirvesini yeniledi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, açıklanan işsizlik rakamları sonrası istihdamın 32 milyon 588 bin kişiye ulaşarak tarihi zirvesini yenilediğini açıkladı.
10.05.2024 Gündem
Uzaktan ve esnek çalışma modelleri geliyor! Bakan Işıkhan'dan çalışanlara güzel haber
Uzaktan ve esnek çalışma modelleri geliyor! Bakan Işıkhan'dan çalışanlara güzel haber Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Uzaktan çalışma ve esnek çalışma ile ilgili yeni dönem başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan konuyla ilgili 'mevzuat düzenlemelerini gerçekleştiriliyor' diyerek detayları açıkladı.
7.05.2024 Çalışma Hayatı
81 ilaç geri ödeme listesine alındı! Bakan Işıkhan duyurdu
81 ilaç geri ödeme listesine alındı! Bakan Işıkhan duyurdu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 81 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.
4.05.2024 Ekonomi
Yurt dışında yaşayanların sosyal güvenlik işlemlerine kolaylık
Yurt dışında yaşayanların sosyal güvenlik işlemlerine kolaylık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının çalışma ve sosyal güvenlik işlerine ilişkin, “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma ve sosyal güvenliğe ilişkin işlerini dijital olarak yapabilmesi için çalışmalara başladık” dedi.
3.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Vedat Işıkhan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vedat ışıkhan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.