Türkiye Varlık Fonu

Türkiye Varlık Fonu

Son dakika Türkiye Varlık Fonu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Türkiye Varlık Fonu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Türkiye Varlık Fonu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türkiye Varlık Fonu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türkiye varlık fonu gelişmeleri de dahil olmak üzere 419 türkiye varlık fonu haberi bulunmuştur. Tüm türkiye varlık fonu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıTürkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
6.01.2023Gündem
Kardemir kimin? Kardemir ortaklık yapısı!
Kardemir kimin? Kardemir ortaklık yapısı!Türkiye Varlık Fonu, Kardemir'in sermayesinin yüzde 4,4'ünü hisse başına 13,05 liradan satın almak için anlaştı. Toplam bedel 656 milyon lirayı bulacak. Peki, Kardemir kimin?
6.12.2022Ekonomi
Finansal İstikrar Komitesi'nin 3. toplantısı Bakan Nebati başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi'nin 3. toplantısı Bakan Nebati başkanlığında toplandı Finansal İstikrar Komitesi’nin 3. Toplantısı bugün İstanbul’da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında İstanbul'da toplandı.
11.03.2022Ekonomi
Ocak ayı sanayi üretimi açıklandı
Ocak ayı sanayi üretimi açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu, Ocak ayına ilişkin sanayi üretimi verilerini açıkladı. Sanayi üretimi ocak ayında yıllık bazda yüzde 7,6 artış sağladı.
11.03.2022Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu'ndan Türk Telekom hamlesi! İmzalar atıldı
Türkiye Varlık Fonu'ndan Türk Telekom hamlesi! İmzalar atıldıTürkiye Varlık Fonu ile LYY Telekomünikasyon AŞ arasında, Türk Telekomünikasyon AŞ’nin toplam sermayesinin yüzde 55’ini temsil eden paylarını satın almak için Pay Satın Alım Sözleşmesi imzalandı.
10.03.2022Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı
Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandıTürkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Vahdettin Köşkü’nde toplandı.
5.03.2022Ekonomi
Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tek tek duyurdu! Flaş karar...
Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tek tek duyurdu! Flaş karar...Kamu bankaları harekete geçti. Resmen açıklandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank toplamda 48,6 milyar liralık sermaye artırımı gerçekleştireceklerini kamuoyu ile paylaştı.
17.02.2022Ekonomi
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş gelişme! Yeni oyun ortaya çıktı, TRT payı kalktı ama...
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş gelişme! Yeni oyun ortaya çıktı, TRT payı kalktı ama...Elektrik faturalarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Yeni oyun ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Meclis'ten geçen TRT payının faturalardan kaldırılmasına yönelik düzenleme sonrası harekete geçen dolandırıcılar vatandaşları arayıp alacaklı olduklarını belirterek tuzağa düşürmeye çalışıyor. Yetkililer ise böyle bir uygulamanın söz konusu olmadığını belirterek vatandaşları olası bir dolandırılma girişimine karşı uyarıyor.
26.11.2021Ekonomi
Abu Dabi Prensi El Nahyan Ankara'da! Anlaşmalar imzalandı: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı...
Abu Dabi Prensi El Nahyan Ankara'da! Anlaşmalar imzalandı: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı...Cumhurbaşkanı Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı. Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi yaptığı açıklamada, "Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır." açıklamasında bulundu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aralık ayında Abu Dabi'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.
24.11.2021Siyaset
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Japonya Devlet Nişanı aldı
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Japonya Devlet Nişanı aldıTürk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, Japonya İmparatoru Naruhito tarafından "Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı Yüce Kordonu" ile taltif edildi.
12.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Varlık Fonu toplantısına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Varlık Fonu toplantısına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı.
2.10.2021Gündem
Çılgın Sayısal Loto,  Milli Piyango tarihinin rekor ikramiyesini kazandırdı!
Çılgın Sayısal Loto, Milli Piyango tarihinin rekor ikramiyesini kazandırdı!13 Eylül Pazartesi gecesi düzenlenen Çılgın Sayısal Loto çekilişinde şans, Denizli Pamukkale’den bir talihliye güldü. 13 Eylül’de oynanan Çılgın Sayısal Loto kuponuna 212.285.211 TL’lik rekor ikramiye isabet etti. Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada ikramiyenin “Gelmiş geçmiş en çılgın ikramiye” olduğunun altı çizildi. Biletin oynandığı Denizli’deki Milli Piyango bayi işletmecisi Emrah Onaç, “Sayısal sürekli devrettiği için 'kimseye çıkmaz' diye bir algı yaratılmıştı. Ancak büyük ikramiyenin çıkmasıyla bu algı yıkıldı” dedi.
14.09.2021Gündem
Süper Loto, rekor ikramiye kazandırdı!
Süper Loto, rekor ikramiye kazandırdı!6 Temmuz Salı gecesi düzenlenen Süper Loto çekilişinde şans, Sakarya’nın Hendek ilçesinden bir talihliye güldü. Hendek’te oynanan Süper Loto kuponuna 45 milyon 177 bin 773 TL’lik ikramiye isabet etti.
8.07.2021Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına Adnan Ertem atandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına Adnan Ertem atandıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ve Rekabet Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Adnan Ertem atandı.
27.05.2021Gündem
Kredi kararı! 4 banka daha katıldı, 2 yıllık vadede...
Kredi kararı! 4 banka daha katıldı, 2 yıllık vadede...Türkiye Varlık Fonu resmen duyurdu. Kredi ile ilgili flaş karar! 4 yeni banka daha dahil oldu. Türkiye Varlık Fonu, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’dan 11 ülkeden 14 bankanın katılımıyla 1,25 milyar avro tutarındaki sendikasyon kredisi işlemini başarıyla tamamladı.
24.03.2021Ekonomi
Vergide yüzde 100 indirim! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor
Vergide yüzde 100 indirim! Yüz binlerce kişiyi kapsıyorVergi ve harçlarla ilgili flaş karar! Detaylar ortaya çıktı. İstanbul ekonominin merkezi oluyor, bu ekonomi seferberliğine katılan şirketler de kazancına kazanç ekliyor. Atılacak adımlar kapsamında İFM'de yer alan şirketler 10 yıl boyunca Kurumlar Vergisi’nde yüzde 100 indirim alacak, damga ve harçlardan muaf olacak. Belli koşullarda vergi kesintisi yapılmayacak. İFM şirketlerinin istihdam ettiği ve yurt dışında en az 5 yıl tecrübesi olan personeline yüzde 60, 10 yıl tecrübesi olan personeline de yüzde 80 gelir vergisi istisnası sağlanacak.
19.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası, Halkbank Vakıfbank... Yeni dönem başlıyor! Tarih belli oldu
Ziraat Bankası, Halkbank Vakıfbank... Yeni dönem başlıyor! Tarih belli olduKamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili flaş gelişme! Ve değişti. 31 Ekim itibarıyla başlayacak. Resmi Gazete'de yayımlanan konuya ilişkin tebliğ, sermayesinin yarısından fazlası kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan veya faaliyet alanı itibarıyla ticari nitelik taşıyıp Sayıştay tarafından denetlenen işletmeleri kapsıyor. Kamu işletmeleri, tabi oldukları mevzuata göre hazırlamakla yükümlü oldukları mali ve mali olmayan tabloları, belirlenen iş takvimine uygun olarak zamanında gönderecek. İşletmelerce yıl sonuna ilişkin olarak gönderilen veriler, Hazine ve Maliye Bakanlığınca her yıl en geç 31 Ekim itibarıyla yayımlanacak kamu işletmeleri raporuyla kamuoyuna duyurulacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında başlayan yeni düzenleme bankaları da kapsıyor. Ziraat Bankası, Halkbank Vakıfbank için de geçerli.
9.03.2021Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu yönetimine Salim Arda Ermut getirildi
Türkiye Varlık Fonu yönetimine Salim Arda Ermut getirildiTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne Salim Arda Ermut atandı.
9.03.2021Gündem
Faizsiz bankacılık! Yeni düzenleme, değişti
Faizsiz bankacılık! Yeni düzenleme, değiştiFaizsiz bankacılıkla ilgili flaş karar! Kapsama dahil edildi. Faizsiz bankacılık düzenlemesi ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklik Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından duyuruldu. Faizsiz repo ve ters repo kapsamına dahil edildi.
10.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! O isme kritik görev
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! O isme kritik görevCumhurbaşkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Maden Tetkik ve Arama (MTA) ve Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
30.01.2021Gündem
Whatsapp için son gün 8 Şubat! Tepki yağıyor
Whatsapp için son gün 8 Şubat! Tepki yağıyor Whatsapp güvenlik sözleşmesi çok fazla tepki çekti. Pek çok kişi ve kurum hesaplarını silerek alternatif uygulamalara geçiyor. WhatsApp yetkilileri ise gizliliklerinin değişmediğini iddia ediyor
Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti
Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye çeyrek bilete isabet ettiMilli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 100 milyon TL'lik büyük ikramiye "9884757" numaralı çeyrek bilete isabet etti. Büyük ikramiyenin alındığı yer Manisa Akhisar olarak açıklandı. Satılmayan diğer üç çeyrek biletin ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu'na kaldı.
1.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Gelişmiş hava savunma sistemleri geliştiriyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Gelişmiş hava savunma sistemleri geliştiriyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yurt içinde gerçekleştirdiğimiz başarılı terör operasyonları ile Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi sınır ötesi operasyonlarımızda, insansız hava araçlarımız başta olmak üzere milli savunma ürünlerimiz, kahraman ordumuzun gücüne güç katmıştır. Bugün tüm dünyanın gıpta ile takip edeceği ve Türkiye’yi dışa bağımlılıktan kurtaracak gelişmiş hava savunma sistemlerini de geliştirebiliyoruz” dedi.
15.12.2020Siyaset
Sisal Şans'tan asılsız iddialarla ilgili açıklama
Sisal Şans'tan asılsız iddialarla ilgili açıklamaSisal Şans, adının geçtiği ve kamuoyunu yanlış yönlendiren asılsız iddialarla ilgili açıklamada bulundu.
11.12.2020Ekonomi
TVF Başkanı Zafer Sönmez: Milli Piyango'da vergi kaybımız yok
TVF Başkanı Zafer Sönmez: Milli Piyango'da vergi kaybımız yokTürkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Milli Piyango'da KDV tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Sönmez, "Bir vergi kaybı yok. Yüzde 10 şans oyunları vergisi var. 10 yıllık bir işletmeye teklif verdiğinizde ciro 900 milyon olsaydı kamuya 552 milyon kalacaktı. Bizim modelde 703 milyon kalıyor." dedi
11.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Varlık Fonu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türkiye varlık fonu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.