Türkiye Raporu

Türkiye Raporu

Son dakika türkiye raporu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan türkiye raporu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını türkiye raporu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türkiye Raporu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türkiye raporu gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.073 türkiye raporu haberi bulunmuştur. Tüm türkiye raporu haberleri aşağıda listelenmiştir.
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa Parlamentosu'na tepki: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz!
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa Parlamentosu'na tepki: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AP'ye tepki göstererek, "Avrupa Parlamentosu yine gerçeklerden kopuk ve sorumsuz bir Türkiye raporu hazırlamış. Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs meselesinde Yunan-Rum tezlerini esas alan bir yaklaşım sergilemişler." ifadelerini kullandı.
8.06.2022Siyaset
Dışişleri Bakanlığı: AP'nin sığ ve vizyonsuz değerlendirmesini reddediyoruz
Dışişleri Bakanlığı: AP'nin sığ ve vizyonsuz değerlendirmesini reddediyoruzDışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda kabul edilen 2021 Yılı Türkiye Raporu'na ilişkin, "Ülkemiz ve AB arasındaki ilişkilerin karşılıklı çabalarla güçlendirilmesi ihtiyacı ortadayken, AP'nin sığ ve vizyonsuz bir yaklaşımla bu ihtiyacı görmezden gelerek, raporda önyargılı ve gerçeklikten kopuk değerlendirmelerde bulunmasını kabul etmiyor ve reddediyoruz" açıklamasında bulundu.
7.06.2022Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalarAK Parti'de MYK sona erdi. 1 saat 20 dakika süren toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına 29 Ekim mesajıyla başlayan Ömer Çelik, Irak-Suriye tezkeresine HDP ile birlikte 'hayır' oyu veren CHP için, "Geçmişte PYD/PKK Türkiye'ye niye saldırsın ki diyenler bugün tezkereye hayır oyu vermiştir. Anlaşamadığımız pek çok nokta olsa da CHP geçmişte Türkiye'nin milli, sınır güvenliği konusunda çok yüksek hassasiyet gösterirdi." dedi.
28.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.
25.10.2021Siyaset
Elektrik ve doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde 50 daha düşük...
Elektrik ve doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde 50 daha düşük...Elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 50 daha düşük fiyata sunuluyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay duyurdu. Küresel enerji piyasalarındaki anormal yükselişlerin vatandaşlara yansıtılmadığını belirten Oktay, doğal gazı alım maliyetinin yaklaşık yüzde 43'ü, elektriği ise üretim maliyetinin yaklaşık yüzde 50'si daha düşük fiyata sunulduğunu bildirdi.
20.10.2021Ekonomi
AK Partili Kurtulmuş'tan sert tepki! 'Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir'
AK Partili Kurtulmuş'tan sert tepki! 'Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir'AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. Kurtulmuş, büyükelçilerin 'Kavala' çağrısına tepki göstererek, "Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Asıl vazifeleri ülkelerin ilişkilerini geliştirmek. Onlar kendi ülkelerinin çıkarına aykırı olacak şekilde davranmıştır. Bu hadsizliktir terbiyesizliktir." ifadelerini kullandı
20.10.2021Siyaset
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'den AB'ye çok sert 'rapor' tepkisi!
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'den AB'ye çok sert 'rapor' tepkisi!Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Komisyonu Türkiye Raporu'na ilişkin, "Türkiye'ye karşı sorumlulukların göz ardı edildiği ve ülkemizle ilişkilerde yine çifte standartlı yaklaşımın sergilendiği bir Türkiye Raporu yayımlanmıştır. Özellikle siyasi kriterler ile Yargı ve Temel Haklar faslındaki mesnetsiz iddiaları ve haksız eleştirileri kabul etmiyoruz" açıklamasında bulundu.
19.10.2021Gündem
Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusu
Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 eğitim vizyonu, bu ülkenin birlikte, el ele, iş birliği içerisinde, ayırmadan, kayırmadan, bütün evlatlarını evladımız bilerek nasıl bir yolculuk yapmamız gerektiğine dair bir hikayeyi içinde barındırır." dedi.
14.07.2021Eğitim
Dolar euro kuru bugün kaç TL, ne kadar oldu? 28 Mayıs 2021 dolar euro kuru-fiyatları
Dolar euro kuru bugün kaç TL, ne kadar oldu? 28 Mayıs 2021 dolar euro kuru-fiyatlarıDolar kuru bugün ne kadar oldu? Dolar kuru dün ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın faiz oranlarının olağanüstü düşük olmasını söylemesi ardından tüm dünyada yükseldi. Dün akşam saatlerinde TL’deki düşüşle yükselişe geçen döviz kuru bugün fiyat tazeledi. Dolar/TL bugün 8,58'i aşarken, euro/TL de 10,46 seviyesine yükseldi.
28.05.2021Gündem
MHP lideri Bahçeli'den flaş Süleyman Soylu çıkışı: Herkesi uyarıyorum! Hedef Türkiye'dir
MHP lideri Bahçeli'den flaş Süleyman Soylu çıkışı: Herkesi uyarıyorum! Hedef Türkiye'dirMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'nin çevresindeki sinsi kuşatma sertleşmektedir. Asıl mesele gündemi işgal eden iddiaların hem taraftarlarından hem de cesametinden çok daha ötesidir. Yerli ve yabancı mihraklar tacizlerine, şer kampanyalarına hız vermişlerdir. Herkesi uyarıyorum; hedef Türkiye'dir. Bir tezgah kurulmuştur." dedi.
25.05.2021Siyaset
Türkiye'den AP'nin kararına sert tepki: Kabul edilemez
Türkiye'den AP'nin kararına sert tepki: Kabul edilemezDışişleri Bakanlığı'nca, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) tavsiye kararı niteliğinde olan 2019-2020 Yılı Türkiye Raporu'nun AP Genel Kurulu'nda kabul edildiği belirtilerek, "Tek taraflı ve nesnellikten uzak olan söz konusu tavsiye kararının kabul edilmesi mümkün değildir" açıklaması yapıldı.
19.05.2021Gündem
Avrupa Parlamentosunun 2019-2020 Türkiye raporu kabul edildi
Avrupa Parlamentosunun 2019-2020 Türkiye raporu kabul edildiAvrupa Parlamentosunun 2019-2020 yılları için hazırladığı Türkiye raporu kabul edildi.
19.05.2021Dünya
AB'den flaş Türkiye açıklaması
AB'den flaş Türkiye açıklamasıAvrupa Birliği'nden yapılan açıklamada "AB, Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı mülteci nüfusu için gerekli desteği konuşmaya hazır." ifadesi kullanıldı.
10.05.2021Dünya
TIMSS 2019 araştırma sonuçları açıklandı
TIMSS 2019 araştırma sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması “TIMSS 2019” TÜRKİYE RAPORU’nun sonuçlarını paylaştı. İşte TIMSS 2019 sonuçları...
8.12.2020Eğitim
Dışişleri'nden AB'nin Türkiye raporuna tepki
Dışişleri'nden AB'nin Türkiye raporuna tepkiDışişleri Bakanlığı, Avrupa Komisyonu 2020 Türkiye Raporu'na sert tepki göstererek, “AB’nin önyargılı, yapıcılıktan uzak ve çifte standartlı yaklaşımını yansıtmaktadır” açıklamasında bulundu.
6.10.2020Siyaset
Sağlık Bakanı Koca'dan DSÖ açıklaması!
Sağlık Bakanı Koca'dan DSÖ açıklaması!Dünya Sağlık Örgütü'nün Türkiye'nin Covid-19 mücadelesiyle ilgili raporu yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, raporla ilgili açıklama yaptı.
6.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 500 sayfalık ‘salgından sonra Türkiye’ raporu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 500 sayfalık ‘salgından sonra Türkiye’ raporuBayram sonrası normalleşmeye başlaması beklenen günlük hayatla ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a 500 sayfalık bir rapor sunan 16 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı’na bağlı kurumlar, sağlıktan turizme, eğitimden maliyeye kadar tüm alınan ve alınacak tedbirlere yer verdiler.
30.04.2020Siyaset
Türkiye'den AB'nin skandal raporuna sert tepki!
Türkiye'den AB'nin skandal raporuna sert tepki!AB'nin Türkiye raporu ile ilgili konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı,"Raporda yer alan haksız ve orantısız eleştirileri kabul etmemiz mümkün değildir. Bu rapor, AB'nin krizlerini yansıtmaktadır"dedi.
29.05.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yeni Zelanda' açıklaması: Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yeni Zelanda' açıklaması: Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyorCumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni Zelanda'daki terör saldırısı ile ilgili, 'Bu olayda Avrupa'nın sesi çıktı mı? Hayır. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor.' açıklamasında bulundu.
19.03.2019Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye çağrı!
Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye çağrı!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB'ye Müslümanlara ve İslam'a karşı nefret dilini ifade özgürlüğü ve demokrasi olarak nitelendirmemeleri çağrısında bulundu.
15.03.2019Siyaset
AP'den skandal Türkiye kararı
AP'den skandal Türkiye kararıAvrupa Parlamentosu, müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye raporunu kabul etti.
13.03.2019 Dünya
AP'nin skandal raporuna Türkiye'den sert tepki
AP'nin skandal raporuna Türkiye'den sert tepkiAvrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilerek AP Genel Kuruluna sevk edilen '2018 Türkiye Raporu Taslağı'na ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Hukuki bağlayıcılığı olmayan, tavsiye kararı niteliğindeki taslak raporda, ülkemizin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulunulması kesinlikle kabul edilemez" ifadesini kullandı.
21.02.2019Dünya
F-35’lerin teslimatı askıya mı alınıyor?
F-35’lerin teslimatı askıya mı alınıyor?ABD Temsilciler Meclisi, Savunma Bakanı’ndan Türkiye ile ilişkilerin durumu hakkında bir rapor hazırlaması ve bu rapor hazırlanana kadar F-35 savaş uçaklarının satışının askıya alınmasını istedi
25.05.2018Gündem
Bakan Çelik'ten AB'nin Türkiye raporuna sert tepki
Bakan Çelik'ten AB'nin Türkiye raporuna sert tepki'AB Komisyonu'nun Türkiye Raporu' ile ilgili açıklamalarda bulunan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Göç konusunda Avrupa'nın onurunu da kurtarıldı. "Komisyona bir mektup yazmayı düşünüyorum. Fasılların açılmaması demek, 18 Mart'a bağlı kalmamak demektir. Adil ve ilkeli bir yaklaşım yok" dedi. Öte yandan Kıbrıs konusunda atılmış net bir adımın olmadığına dikkat çeken Çelik, "AB, Güney Kıbrıs'ın esiri haline gelmiş durumdadır." dedi.
18.04.2018Gündem
Dışişleri'nden AB'nin Türkiye raporuna sert tepki
Dışişleri'nden AB'nin Türkiye raporuna sert tepkiDışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunca hazırlanan Türkiye Raporu’nun objektif ve dengeli olmadığını belirtti.
17.04.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Raporu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türkiye raporu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.