Temel Kotil

Temel Kotil

Son dakika temel kotil haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan temel kotil ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını temel kotil haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Temel Kotil

haberleri sayfasında son dakika yaşanan temel kotil gelişmeleri de dahil olmak üzere 337 temel kotil haberi bulunmuştur. Tüm temel kotil haberleri aşağıda listelenmiştir.
TUSAŞ, Farnborough Airshow'a katılacak
TUSAŞ, Farnborough Airshow'a katılacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18-22 Temmuz tarihleri arasında İngilterede düzenlenecek dünyanın en önemli havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough Uluslararası Airshow'a katılacak. Havacılık fuarında ATAK ve HÜRKUŞ, uçuş gösterisi gerçekleştirecek.
HÜRJET projesinde önemli gelişme! Üretilen ilk ön gövde montaj hattına taşındı
HÜRJET projesinde önemli gelişme! Üretilen ilk ön gövde montaj hattına taşındıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim uçağı HÜRJET projesinde önemli bir kilometre taşı daha kaydedildi ve uçağın ilk ön gövdesi üretim hattından son montaj hattına taşındı. 18 Mart 2023 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirecek olan HÜRJET’in tüm parçaları son montaj hattında birleştirilerek yer testlerine başlanacak.
SpaceX'ten flaş açıklama! Bugün yapılacaktı, ertelendi
SpaceX'ten flaş açıklama! Bugün yapılacaktı, ertelendiABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) bugün yapmayı planladığı kargo uçuşu uzay aracının motorunda tespit edilen arıza nedeniyle iptal edildi.
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK helikopteri, 2023'te uçacak
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK helikopteri, 2023'te uçacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "11 tonluk ATAK helikopteri yapıyoruz, 18 Mart 2023 yılında uçacak" dedi.
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Gündem
Türkiye için sevindiren gelişme: 4'üncü ‘GÖKBEY’ ilk kez havalandı
Türkiye için sevindiren gelişme: 4'üncü ‘GÖKBEY’ ilk kez havalandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAS) Genel Müdürü Temel Kotil, sosyal paylaşım sitesinden, ilk kez havalanan 4'üncü GÖKBEY’in test uçuşundan fotoğraf kareleri paylaştı.
17.05.2022Ekonomi
Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii Türkiye PCT patent şampiyonu oldu
Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii Türkiye PCT patent şampiyonu olduTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Patent Cooperation Treaty’ye (PCT) yapılan uluslararası patent başvurularında 2022 yılının ilk çeyreğinin Türkiye şampiyonu oldu.
Türkiye'den Filipinler'e Atak helikopteri ihracatı
Türkiye'den Filipinler'e Atak helikopteri ihracatı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Filipinler'e ihraç edilen 6 adet T129 Atak helikopterinden 2'sinin ülkeye teslim edildiğini duyurdu.
Milli Muharip Uçak, ilk kez Asya pazarında sergilenecek
Milli Muharip Uçak, ilk kez Asya pazarında sergilenecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tesislerinde milli imkanlarla geliştirilen Milli Muharip Uçak'ın bire bir modeli ilk kez Asya pazarında sergilenecek. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Asya ülkeleri ile tarihten gelen yakın ilişkilerimizi havacılık alanında geliştirmek adına yeni iş modelleri üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu: 5 helikopter projesi var
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu: 5 helikopter projesi varTUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil A Haber ekranlarında yayınlanan 'Gündem Özel' adlı programda "Türkiye'de dünyada bir oyuncu. Türkiye bir yola çıktı, elimizde 5 helikopter projesi var." dedi. Kotil, hafif saldırı ve jet eğitimi uçağı Hürjet'le ilgili önemli gelişmeyi duyurdu. Kotil, "Malezya ile 3 tanesi Türkiye'de, 15 tanesi Malezya'da üretilmek üzere 18 adetlik Hürjet için ihale süreci var. İnşallah olumlu sonuçlanır" ifadelerini kullandı.
11.02.2022Ekonomi
Milli Muharip Uçak için kritik alt sistemler çalışmaları sürüyor
Milli Muharip Uçak için kritik alt sistemler çalışmaları sürüyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler'in (ALTINAY) ortaklığında kurulan TAAC Havacılık Teknolojileri, 2023 yılında hangardan çıkacak Milli Muharip Uçağı'nın uçuş kontrol sistemi, iniş takımı ve silah kapağı açma-kapama hareket mekanizmalarını geliştirmeye devam edyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'vurucu güç olarak yerini alacak' dedi ve tarihi resmen açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'vurucu güç olarak yerini alacak' dedi ve tarihi resmen açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
Türk savunma sanayiinde yeni dönem! Türkiye ilk kez 'Hürkuş' la başardı...
Türk savunma sanayiinde yeni dönem! Türkiye ilk kez 'Hürkuş' la başardı...Türkiye ilk kez insanlı uçaklarda ihracat aşamasına geldi. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, özellikleriyle tüm dünyayı mest eden HÜRKUŞ uçağının Nijer'e ihracatının kesinleştiğini açıkladı.
TUSAŞ'tan Malezya'ya ofis; ortak projeler üretilecek
TUSAŞ'tan Malezya'ya ofis; ortak projeler üretilecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Malezya'nın ticaret başkenti Selangor'da yer alan Cyberview Futurise yerleşkesinde ofis açarak, savunma sanayi ve havacılık alanında ortak projeler geliştirmek için çalışma başlattı.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir böyle duyurdu: Türkiye çapında çığa dönüşecek
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir böyle duyurdu: Türkiye çapında çığa dönüşecekSSB Başkanı İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında gençlere seslendi. KÖK Programı hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapan Demir, "Geri bildirimler, programı daha da mükemmelleştirecek. Türkiye çapında bir kar topu olarak başlayıp, büyük bir çığa dönüşmesini bekliyoruz." dedi.
'Koca Yusuf', entegre edilen sistemle füzeleri yok edebilecek
'Koca Yusuf', entegre edilen sistemle füzeleri yok edebilecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 'Koca Yusuf' olarak bilinen A400M uçağına 'Yönlendirilmiş Kızılötesi Karşı Tedbir' (DIRCM) sistemi entegre etti. Sistemle uçağa yönlendirilen füzeler algılanıp, yok edilebilecek.
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattı
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattıTürk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Kotil, Ahmet Hakan ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtlıyor. Kotil, Milli Muharip Uçak'ın 2022'de biteceğini ve 2028'de seri üretime başlanabileceğini açıkladı.
10.11.2021Gündem
Türkiye için sevindiren gelişme! Milli Muharip Uçak'ın ilk parçası üretildi
Türkiye için sevindiren gelişme! Milli Muharip Uçak'ın ilk parçası üretildiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Milli Muharip Uçak'ın (MMU) ilk parçasını üretti.
4.11.2021Ekonomi
Havacılık alanında bir ilk! Milli uçak için ‘Demir Kuş’ geliyor
Havacılık alanında bir ilk! Milli uçak için ‘Demir Kuş’ geliyorTürkiye, savunma sanayiindeki atılımlarını güçlü bir şekilde devam ettiriyor. Özellikle İHA ve SİHA’larla dünyanın dikkatini çeken, her geçen gün heyecanlandıran yeni projeler açıklanıyor. Son olarak havacılık alanında bir ilk yaşandı. "Demir Kuş" olarak adlandırılan uçuş kontrol sisteminin entegre test tesisi Şubat 2022'de faaliyete geçeceği ortaya çıktı.
13.10.2021Ekonomi
TUSAŞ buluşlarla 33 ödül kazandı
TUSAŞ buluşlarla 33 ödül kazandıTUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "ISIF ödüllerinde önemli bir başarıya imza attık. Bağımsız ve özgün savunma sanayimizin geleceğine, gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yüksek değer katmayı sürdürüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Temel Kotil: Milli Muharip Uçak 18 Mart 2025'te uçacak
Temel Kotil: Milli Muharip Uçak 18 Mart 2025'te uçacakTamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen hava araçları, gökyüzünden önce TEKNOFEST'te görücüye çıktı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde geliştirilen projelerde gelinen son noktayı TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, TRT Haber'e anlattı.
25.09.2021Ekonomi
GÖKBEY ve AKSUNGUR TEKNOFEST'te uçacak
GÖKBEY ve AKSUNGUR TEKNOFEST'te uçacakTUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, TEKNOFEST 2021'de HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY uçuş gösterisi gerçekleştirecek.
Yerli savaş uçağında son dakika açıklaması! Tarih belli oldu
Yerli savaş uçağında son dakika açıklaması! Tarih belli olduIDEF Fuarı’nda Türkiye’nin beşinci nesil savaş uçağı projesi görücüye çıktı. Milli Muharip Uçağı, 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkacak. Bekâ projesi olan, F-35’ten daha üstün özellikli yerli savaş uçağı projesiyle Türkiye, teknolojide bir üst lige çıkmış olacak.
19.08.2021Gündem
'GÖKTÜRK Yenileme Uydusu'nda imzalar atıldı
'GÖKTÜRK Yenileme Uydusu'nda imzalar atıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil arasında, 'GÖKTÜRK Yenileme Keşif Gözetleme Uydu Sistemi' projesinde imzalar atıldı. Projeyle 'GÖKTÜRK-1 Uydu Sistemi'nin görev ömrü tamamlandıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yüksek çözünürlüklü elektro-optik uydu görüntüsü ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.
TUSAŞ helikopter motoru için Ukraynalı firmayla sözleşme imzaladı
TUSAŞ helikopter motoru için Ukraynalı firmayla sözleşme imzaladıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), Ukraynalı “Motor Sich” firmasıyla imzaladığı sözleşme kapsamında ağır sınıf taarruz helikopterine 14 motor tedarik edecek.

Benzer Haber Etiketleri

Temel Kotil ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki temel kotil haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.