Sosyal Tesis

Sosyal Tesis

Son dakika SOSYAL TESİS haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan SOSYAL TESİS ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını SOSYAL TESİS haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sosyal Tesis

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sosyal tesis gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.888 sosyal tesis haberi bulunmuştur. Tüm sosyal tesis haberleri aşağıda listelenmiştir.
İdlib'de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim töreni yapıldı
İdlib'de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim töreni yapıldıSuriye'de iç savaştan etkilenen siviller için inşa edilen 60 bin briket evin anahtar teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video mesajla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da bölgede katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Soylu, "Celabrus, Azez, El-Bab, Resulayn, Tel Abyad'da Türkiye'de yerleşik bulunan Suriyeli 1 milyon kişiye evler yapılacak. Bunu hem uluslararası hem de kendi hayır kuruluşlarımızla yapacağız. Yine AFAD koordinasyonunda yapılacak. Projeleri tamamlandı. Yakın zamanda başlayacak" dedi.
3.05.2022Siyaset
Arsa satışı ile ilgili flaş gelişme! TOKİ 18 ilde harekete geçti, yüzde 25...
Arsa satışı ile ilgili flaş gelişme! TOKİ 18 ilde harekete geçti, yüzde 25...Arsa satın almak isteyenleri ilgilendiren karar! TOKİ 18 ilde harekete geçti. Tarih verildi ve başlıyor. Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara peşin veya yüzde 25 peşinat, 36 ay vade ile sahip olabilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 18 ilde 186 muhtelif arsayı açık artırmayla satışa sundu.
6.04.2022Ekonomi
Kamuda yeni dönem! Bugün başlıyor, tüm memurları kapsıyor, resmen değişti, yeni ödemeler...
Kamuda yeni dönem! Bugün başlıyor, tüm memurları kapsıyor, resmen değişti, yeni ödemeler...Kamu çalışanlarını çok yakından ilgilendiriyor. Bugünden itibaren tamamen değişiyor. Ödemeler artıyor. Tek tek açıklandı. Yıl boyunca yeni ödemeler geçerli olacak. Eğitim, dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi gibi pek çok alanı kapsıyor. Kamu sosyal tesislerinde bu yıl uygulanacak hizmet bedelleri bugünden itibaren geçerli olmak üzere değişti. Konaklama, yemek, kreş ücretleri değişti. Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinin yemek ücreti 24,80 liradan, konaklama bedeli ise 11,10 liradan başlıyor. Konaklama ücreti ücret 1 Temmuz ile 15 Ağustos arasında 18,90 lira olacak.
1.02.2022Memur
Pakdemirli: Yıllık 140 bin avroya kadar hibe ödemesi yapılacak
Pakdemirli: Yıllık 140 bin avroya kadar hibe ödemesi yapılacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması- LEADER Yaklaşımı tedbirinden IPARD-2 Programı 12’nci Proje çağrısına da çıkıyoruz. Toplam hibe bütçesi 135 milyon lira olan çağrı kapsamında desteklenmek üzere seçilecek yerel eylem gruplarına yüzde 100 hibe desteği sağlanacaktır. Bu çerçevede yerel kalkınma stratejileri uygun bulunan her bir yerel eylem grubu derneğine yıllık 100 ila 140 bin avroya kadar hibe ödemesi yapılacaktır” dedi.
29.01.2022Ekonomi
Kamuda yeni dönem! 1 Şubat'ta başlıyor, asgari tutarlar netleşti, tüm memurlar...
Kamuda yeni dönem! 1 Şubat'ta başlıyor, asgari tutarlar netleşti, tüm memurlar...Asgari ödeme tutarları belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlandı. 1 Şubat itibarı ile başlıyor. Eğitim, dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi gibi pek çok alanı kapsıyor. Yeni ücretler 2022 yılı boyunca geçerli olacak. Bakanlık harekete geçti ve tek tek açıklandı. Milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiriyor. Kamu sosyal tesislerinde bu yıl uygulanacak hizmet bedelleri belirlendi. Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinin yemek ücreti 24,80 liradan, konaklama bedeli ise 11,10 liradan başlıyor. Konaklama ücreti ücret 1 Temmuz ile 15 Ağustos arasında 18,90 lira olacak.
7.01.2022Memur
Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu?
Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu?Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri belli oldu! Devlete ait eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespiti için tebliğ yayınlandı. Peki, Kamu sosyal tesislerinin hizmet bedelleri ne kadar oldu? Yemek ve konaklama bedeli ne kadar oldu? İşte kamu dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ücretleri!
7.01.2022Memur
AK Parti'li Arslan: 1915 Çanakkale Köprüsü kendi trafiğini oluşturacak
AK Parti'li Arslan: 1915 Çanakkale Köprüsü kendi trafiğini oluşturacak1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemelerde bulunan AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, "Çanakkale’de tarımda 500 bin ton ilave üretim artışı olmuş. Çanakkale bunun faydasını görecek ve 1915 Çanakkale Köprüsü kendi trafiğini kendi oluşturacak. Ülkemizde ekonomik olmayan birçok taşıma buradan yapılacak ve ekonomik hale gelecek" dedi.
3.01.2022Siyaset
KİPTAŞ Pendik projesinin temeli atılıyor! İşte Pendik Arkatlı Evleri projesinin detayları!
KİPTAŞ Pendik projesinin temeli atılıyor! İşte Pendik Arkatlı Evleri projesinin detayları!İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ, çevre dostu ‘Pendik Arkatlı Evleri’ için temel atıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek ‘Pendik Arkatlı Evleri’ projesi temel atma töreniyle birlikte ev fiyatları ve ödeme koşulları da belli olacak.
27.11.2021Ekonomi
Fazla mesai ücretleri değişiyor! Yeni tutar belli oldu, bugün başlıyor
Fazla mesai ücretleri değişiyor! Yeni tutar belli oldu, bugün başlıyorMilyonlarca vatandaşı ilgilendiren karar! TBMM’ye sunuldu. Bugün başlıyor. Fazla mesai, tazminat, ek gösterge tutarları değişiyor. Yeni ücret belli oldu. Meclis’e gönderilen bütçe teklifine göre yurt içi gündelik ve tazminat tutarları belirlendi. Yurt içi gündelik tutarı, ek göstergesi 8000 ve daha yüksek kadrolarda bulunan memurlar için 80 liraya çıkacak. En alt kademedeki memura ise 62 lira ödenecek.
20.10.2021Ekonomi
Makam odasını öğrencilere tahsis etti
Makam odasını öğrencilere tahsis ettiSamsun'da barınma sorunu yaşayan 94 üniversite öğrencisi, tahsis edilen Bafra Öğretmenevi'ne yerleştirildi. Kentte yurt bulamayan 2 öğrenci daha açıkta kalınca öğretmenevi müdür yardımcısının, yatak ve diğer eşyalar konulan makam odası, öğrencilere verildi. İşlerini mesai arkadaşlarının odasından yürüten Bafra Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Yavuz Vural, “2 öğrencimiz geldi ancak öğretmenevinde yer yoktu. ‘Ne yapabiliriz’ diye düşündük. Aklıma, kendi odama iki yatak serip çocukları dışarıda bırakmayalım, düşüncesi geldi. Bu düşünceyi hayata geçirdik, çok da güzel oldu" dedi.
7.10.2021Yaşam
TOKİ kuraları devam ediyor! Taksitler 425 TL'den başlıyor…
TOKİ kuraları devam ediyor! Taksitler 425 TL'den başlıyor…TOKİ konut satışlarına ve kuralarına devam ediliyor. 6 ilde süren konut satışında taksitler 425 TL’den başlıyor.
30.09.2021Gündem
Erzurum'da toprak kayması korkuttu! Son anda kurtuldular
Erzurum'da toprak kayması korkuttu! Son anda kurtuldularErzurum'da Büyükşehir Belediyesi'nce bir süre önce yaptırılan Mevlana Vadisinde meydana gelen toprak kayması korkuttu. AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, binalarda yaptıkları incelemede olumsuz bir durum olmadığını belirledi.
29.09.2021Yaşam
İstanbul Boğazı'nın ortasında moloz yığını! Kaderine terk edildi
İstanbul Boğazı'nın ortasında moloz yığını! Kaderine terk edildiKuruçeşme'de 2017 yılında üzerindeki kaçak yapıların yıkılmasıyla başlayan süreçte adeta harabeye dönen Galatasaray Adası sessiz bekleyişini sürdürüyor. Bir zamanlar eğlenceli partilerin verildiği Galatasaray Adası, suyunun rengi yeşile dönen havuzu, üzerindeki yarı yıkık binalarla İstanbul Boğazı'nda görüntü kirliliği yapmaya devam ediyor.
27.09.2021Yaşam
Memur ve kamu çalışanlarını kapsıyor! Kamuda yeni dönem Yüzde 20 azaltıldı
Memur ve kamu çalışanlarını kapsıyor! Kamuda yeni dönem Yüzde 20 azaltıldıMemur ve kamu çalışanı milyonları kapsıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili yeni dönem başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı. Kamu harcamalarının azaltılması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının verimli kullanımı için “tasarruf tedbirleri” genelgesi yayımladı. İşte milyonlarca kamu çalışanına ilgilendiren tedbirler...
1.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan "tasarruf" genelgesi yayımladı! Hepsi durduruldu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan "tasarruf" genelgesi yayımladı! Hepsi durduruldu...Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm kamu kurumlarını ilgilendiren "tasarruf tedbirleri" genelgesi yayımladı. Genelgeye göre "Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yurt içinde ve yurt dışında hiçbir surette hizmet binası, lojman, her ne adla olursa olsun memur evi, kamp, kreş, eğitim, dinlenme ve benzeri sosyal tesis ve bunlarla ilgili arsa ve arazi satın alınmayacak, kamulaştırılmayacak, yeni kiralama yapılmayacak ve yeni inşaata başlanmayacak. Acil ve zorunlu haller dışında her ne suretle olursa olsun yeni taşıt edinilmeyecek. Kamu kurum ve kuruluşları hizmet alımı suretiyle edinecekleri toplam taşıt sayısının kademeli olarak azaltılmasına ilişkin tedbirleri alacak, bu kapsamda 2020 yılındaki taşıt sayılarını 2021 yılından başlamak üzere 2023 yılı sonuna kadar kümülatif olarak en az yüzde 20 oranında azaltacak. İlgili mevzuatında belirtilen makam ve hizmetler ile ambulanslar hariç olmak üzere, hibe dahil her ne suretle olursa olsun yabancı menşeli taşıt edinilmeyecek.Bakanlar, belediye başkanları ve üst yöneticiler tarafından; cep telefonu tahsis edilen makamlar için aylık cep telefonu görüşme ücreti limitleri, 1800 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarı geçmeyecek.Kamu kurum ve kuruluşlarının basını izleme ile ilgili birimleri ve kütüphane dokümantasyon merkezleri hariç hiçbir şekilde günlük gazete alımı yapılmayacak, görev alanı ile ilgili olmayan yayınlara abone olunmayacak. Uluslararası toplantılar ile milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacak. Mevzuattan kaynaklanan zorunluluklar gereği yapılan veya kurum faaliyetleri ile doğrudan ilgili olan tanıtım giderleri hariç olmak üzere basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmeyecek.
30.06.2021Ekonomi
Ev almak isteyen herkese müjde! Taksitler 388 TL, başvurular...
Ev almak isteyen herkese müjde! Taksitler 388 TL, başvurular...Ev sahibi olmak isteyen herkese müjde! Taksitler aylık 388 liradan başlıyor. Milyonları ilgilendiriyor. Uygun taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz. Çok sayıda kente yeni konut projeleri geliyor. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ fırsatlarını detaylıca araştırıyor. Başvuru süreci devam eden projelerin yanı sıra ihale aşamasındaki yeni projeler de yer alıyor. İstanbul'da Esenler ve Tuzla'da yeni projeler başlayacak. İşte uygun taksit fırsatlarıyla tüm illerdeki yeni konut projeleri...
9.06.2021Ekonomi
Sokağa çıkma yasağı ile ilgili flaş detay! Muafiyet...
Sokağa çıkma yasağı ile ilgili flaş detay! Muafiyet...Tam kapanma sürecinde pek çok çalışan izin belgesi alarak işine devam ediyor. Çalışanlar dışında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf olanlar da bulunuyor. Örneğin evcil hayvanı olanlar ikametinden çok uzaklaşmamak şartı ile dışarı çıkabiliyor. Sitelerde oturanlar ise bahçeye ve yürüyüş alanlarına çıkabiliyorlar mı? İşte sitede yaşayanların merak ettiği tüm sorular ve yanıtları...
3.05.2021Gündem
Burak Elmas'tan flaş Fatih Terim ve Belhanda açıklaması
Burak Elmas'tan flaş Fatih Terim ve Belhanda açıklamasıGalatasaray'da başkanlığa adaylığını koyan Burak Elmas Fatih Terim hakkında 'yalnız bırakıldı mutsuz' açıklamalarında bulundu.
30.04.2021Galatasaray
Ev alacakları ilgilendiriyor! Mülkünüzün değeri yarı yarıya düşebilir
Ev alacakları ilgilendiriyor! Mülkünüzün değeri yarı yarıya düşebilirEv alacak milyonlarca kişi aldıkları dairenin kendisini ne kadar sürede amorti edeceğini merak ediyor. En karlı olacak şekilde yatırım yapmak isteyenler zaman zaman mağdur olabiliyor. Aldığınız evin değerinin yarı yarıya düşme riski bulunuyor. Lüks bir siteden ev aldınız ama tapu kaydını, vaziyet planını, projesini ve yönetim planını (YP) hiç incelemediniz. Oysa sitede kamuya terk edilmiş alanlar olabilir. Sitenizin ortasından günün birinde bir otoyol geçebilir. Dairenizin değeri bir günde yarıyı yarıya azalabilir. Bu yüzden sitelerin ana (temel) yasası olan YP’lere dikkat. YP’niz sitenize özgü olmalı ve uzman avukatlarca hazırlanmalı.
12.04.2021Ekonomi
Yasak kararı! 1 Mart itibarı ile başlıyor
Yasak kararı! 1 Mart itibarı ile başlıyorKoronavirüs salgınında vaka sayılarını azaltmak için uygulanan tedbirlere bir yenisi daha ekleniyor. Yeni karar valilik tarafından duyuruldu. Sakarya'da düğün, nişan, nikah, kız isteme gibi etkinliklerin yanı sıra tüm spor salonlarının faaliyetlerinin 1 Mart'tan itibaren 15 gün süreyle yapılmamasına karar verildi. Sinema salonlarının faaliyetlerine verilen ara da 1 Nisan'a kadar uzatıldı.
25.02.2021Gündem
Güneydoğu Anadolu'nun en büyük hastanesi Bossan Hospital hizmete girdi
Güneydoğu Anadolu'nun en büyük hastanesi Bossan Hospital hizmete girdiÖzel Bossan Hospital, Gaziantep’in halıcılık sektöründe uzun yıllardır sanayici olarak faaliyet gösteren Bossan Halı’nın Gaziantep’e kazandırdığı ve bölgenin en büyük özel hastanelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Halit, Mehmet, Mustafa ve Şevki Bostan’ın ortaklığında kurulan hastane 1 Şubat 2021’de hasta kabulüne başladı.
3.02.2021Gündem
Ahmet Vefik Alp kimdir? MHP'li Ahmet Vefik Alp yaşamını yitirdi!
Ahmet Vefik Alp kimdir? MHP'li Ahmet Vefik Alp yaşamını yitirdi!Ünlü mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp hayatını kaybetti. Alparslan Türkeş’in danışmanlığını yapan ünlü mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp 1994 mahalli idareler seçimlerinde MHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmuştu. Bu acı haberin ardından pek çok kişi Ahmet Vefik Alp kimdir? Ahmet Vefik Alp kaç yaşındaydı? Ahmet Vefik Alp'in hastalığı neydi? sorularını araştırıyor. İşte Ahmet Vefik Alp hayatı hakkında bilgiler...
10.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İzmir depremi açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş İzmir depremi açıklamasıAK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenecek 7. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyerek, yaralı kurtarılanlara ise acil şifalar diledi. Erdoğan, "İzmir'deki depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da inşallah yenilerini yapıp teslim edeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Van'daki programının ardından İzmir'de deprem bölgesine gideceği öğrenildi.
31.10.2020Siyaset
Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava dosyası Yargıtay'a gönderildi
Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava dosyası Yargıtay'a gönderildiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu hakkında, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi. Mahkeme, görüşü alınmak üzere dosyanın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verdi.
1.10.2020Gündem
İstanbul Barosu’nun sosyal tesisinin faaliyeti durduruldu
İstanbul Barosu’nun sosyal tesisinin faaliyeti durdurulduTürkiye Barolar Birliği’nin (TBB), İstanbul Barosu’nun sosyal tesis talebi üzerine 2012 yılında 5.5 milyon dolara satın aldığı Beşiktaş Balmumcu’daki binasının kafe ve restoran ruhsatı olmasına rağmen, alkollü içki satışı ve müzik yayını yaptığı belirlenerek, faaliyeti durduruldu.
19.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Tesis ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sosyal tesis haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.