Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu

Son dakika sosyal güvenlik kurumu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sosyal güvenlik kurumu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sosyal güvenlik kurumu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sosyal güvenlik kurumu gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.756 sosyal güvenlik kurumu haberi bulunmuştur. Tüm sosyal güvenlik kurumu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çalışanlar dikkat! SGK resmen duyurdu: Değişiklik yapılması gerekiyor
Çalışanlar dikkat! SGK resmen duyurdu: Değişiklik yapılması gerekiyor Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Çalışanları yakından ilgilendiren açıklamada adı veya soyadı değişen sigortalıların değişiklik yapmaları gerektiği vurgulandı.
25.06.2024 Çalışma Hayatı
Asgari ücrete eylülde zam gelecek mi, asgari ücrete zam yapılacak mı? Asgari ücrete zam var mı?
Asgari ücrete eylülde zam gelecek mi, asgari ücrete zam yapılacak mı? Asgari ücrete zam var mı?        Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ekonomik verilerin iyi gittiğine dikkat çekerek, asgari ücret ara zammıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı; "Aralık ayındaki düşüncemiz neyse aynı şekilde devam ediyor. Enflasyonla ilgili verilerimiz oldukça güzel geliyor. Hiçbir ara zam gündemimizde yok." Bu açıklamayla 2024 Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacak. Öte yandan eylül ayında asgari ücrete ara zam yapılacağı iddiaları ortaya atıldı. Peki, eylülde asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücrete zam var mı?
22.06.2024 Ekonomi
SGK resmen duyurdu! Liste güncellendi, hastaneye gitmeden de alınabilecek
SGK resmen duyurdu! Liste güncellendi, hastaneye gitmeden de alınabilecek Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) listeyi güncelledi. Bakan Işıkhan duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1858'e çıkardıklarını ve hangi ilaçların bu kapsamda olduğuna ilişkin vatandaşlara bilgilendirme mesajları göndereceklerini bildirdi.
13.06.2024 Gündem
Bakan Işıkhan duyurdu: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak
Bakan Işıkhan duyurdu: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 344 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
4.06.2024 Çalışma Hayatı
325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Annelere 325 Euro destek ödemesi şartları neler?
325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Annelere 325 Euro destek ödemesi şartları neler? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla; çocuk bakımı nedeniyle iş hayatından uzak kalan anneleri destekleyerek kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönem başvuruları başladı. Ankara, İstanbul ve İzmir'de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak" dedi. Söz konusu açıklamanın ardından “325 Euro kaç TL, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılıyor, şartları neler?” sorularına yanıt aranıyor.
3.06.2024 Çalışma Hayatı
Emekli ve memur maaşlarına zam! Hesap değişti, oran netleşiyor, işte yeni zam tablosu
Emekli ve memur maaşlarına zam! Hesap değişti, oran netleşiyor, işte yeni zam tablosu Milyonlarca emekli ve memuru yakından ilgilendiriyor. SSK, Bağ-Kur emekli zammı ve memur maaşları için belirleyici olacak Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bununla beraber emekli ve memur maaşı zam oranı için 5 aylık enflasyon farkı kesinleşti. Emekli kök maaş zammı, en düşük emekli maaşı ve memur zammı ile birlikte Temmuz ayında 3 düzenleme yapılacak. Memura ve emekliye zam ne kadar olacak? İşte toplu sözleşme zammı dahil SGK emekli maaşı ve memur maaşları için zam hesaplama tablosu...
3.06.2024 Çalışma Hayatı
Özel okul öğretmeni maaşlarına yüzde 100 zam
Özel okul öğretmeni maaşlarına yüzde 100 zam Özel Öğretim Kurumlarını temsil eden dernekler, son günlerde kamuoyunda sıkça dile getirilen konulara açıklık getirmek için bir duyuru yayınladı.
1.06.2024 Ekonomi
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı! Aylıklar iptal ediliyor paralar faiziyle geri alınıyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı! Aylıklar iptal ediliyor paralar faiziyle geri alınıyor Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı. Eşe dosta işyerinde çalışmadığı halde sigorta yapanlar ile sahte işyeri girişiminde bulunanları hem parasal hem de cezai yaptırımlar bekliyor. Sahte sigortalı tespiti halinde; sahte olduğu tespit edilen hizmetler, bağlanan aylıklar iptal edilirken ödenmiş olan maaş ve diğer parasal değerler faiziyle geri alınıyor. İlgililer hakkında ise Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda yargı nezdinde cezai yaptırım süreci başlatılıyor.
29.05.2024 Ekonomi
Emekliye çifte bayram müjdesi! SGK harekete geçti, İkramiye ve maaşlar o tarihte ödenecek
Emekliye çifte bayram müjdesi! SGK harekete geçti, İkramiye ve maaşlar o tarihte ödenecek Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kurban Bayramı öncesi tarih netleşti. 16 milyon emeklinin merakla beklediği müjde geldi. Hükümet, Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyelerini ve maaşlarını yatıracak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yürütülen çalışmalar tamamlandı. Haziran ayında emeklilere yapılacak maaş ödemeleri bayram nedeniyle erken tarihe çekilirken, maaşlara 3 bin TL ikramiye eklenmesi kararlaştırıldı. İşte detaylar...
25.05.2024 Ekonomi
Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu? Kuzen evliliklerinin yasaklanması iddiası: Kuzen evliliği yasak mı, yasal mı?
Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu? Kuzen evliliklerinin yasaklanması iddiası: Kuzen evliliği yasak mı, yasal mı? Sosyal medyada ‘kuzen evliliklerinin yasaklanması gündemde’ haberi hızla yayıldı. Kuzen evliliklerinin yasaklanabileceği iddiası sonra vatandaşlar arama motorlarına yönelerek “Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, gerçekten kuzen evliliği yasaklanıyor mu, yasal mı?
25.05.2024 Gündem
SGK resmen duyurdu! Hibe desteği sağlanacak, her ay asgari ücret tutarında ödeme yapılacak
SGK resmen duyurdu! Hibe desteği sağlanacak, her ay asgari ücret tutarında ödeme yapılacak Çalışanlara güzel haber! Hibe desteği verilecek. 25 ay boyunca devam edecek. Asgari ücret tutarındaki destek ödemesinden yararlanmanın bazı şartları bulunuyor. Bu şartları sağlayan kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemeden yararlanacak.
23.05.2024 Çalışma Hayatı
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı!
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleşen Devlet korumasından yararlanarak yetişen 600 gencin kamu kurumlarına yerleştirilmesi kura töreni ile yapıldı.Bakanı Göktaş, 2003-2023 yılları arasında toplam 40 bin 991 genci kamuya yerleştirdiklerini vurguladı.
22.05.2024 Gündem
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenecek! Yeni dönem bugün başladı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenecek! Yeni dönem bugün başladı Türkiye'de sağlık hizmetlerine yeni bir dönem başlıyor. Yürürlüğe giren yeni uygulama ile vatandaşlar artık hastaneye gitmeden uzaktan muayene olabilecek. E-nabız üzerinden yapılacak muayene sonrası doktorlar da e-reçete üzerinden ilaç yazabilecek. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) değişikliği ile uzman hekimler tarafından uzaktan hasta değerlendirmeye yönelik sağlık hizmetlerinin geri ödeme listesine alındığını bildirdi.
22.05.2024 Gündem
Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi 2024: İkramiyeler bayramdan önce verilecek mi, bayram ikramiyesini kimler alacak?
Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi 2024: İkramiyeler bayramdan önce verilecek mi, bayram ikramiyesini kimler alacak? Bu sene Kurban Bayram 16-19 Haziran’da idrak edilecek. Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri 2-5 Nisan arasında hesaplara yatırılınca, gözler Kurban Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihe çevrildi. Peki, emeklilere kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak, emekli ikramiyeleri bayramdan önce hesaplara yatar mı? Bayram ikramiyesini kimler alacak?
22.05.2024 Ekonomi
SGK tarafından karşılanacak! Uzaktan muayene dönemi bugün başladı, E-nabız üzerinden yapılacak
SGK tarafından karşılanacak! Uzaktan muayene dönemi bugün başladı, E-nabız üzerinden yapılacak Türkiye'de sağlık hizmetlerine yeni bir dönem başlıyor. Yürürlüğe giren yeni uygulama ile vatandaşlar artık hastaneye gitmeden uzaktan muayene olabilecek. E-nabız üzerinden yapılacak muayene sonrası doktorlar da e-reçete üzerinden ilaç yazabilecek.
22.05.2024 Gündem
Kamu tesislerinde emekliye indirim
Kamu tesislerinde emekliye indirim Kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.
21.05.2024 Ekonomi
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı! Aylıklar iptal ediliyor paralar faiziyle geri alınıyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı! Aylıklar iptal ediliyor paralar faiziyle geri alınıyor Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) düğmeye bastı. Eşe dosta işyerinde çalışmadığı halde sigorta yapanlar ile sahte işyeri girişiminde bulunanları hem parasal hem de cezai yaptırımlar bekliyor. Sahte sigortalı tespiti halinde; sahte olduğu tespit edilen hizmetler, bağlanan aylıklar iptal edilirken ödenmiş olan maaş ve diğer parasal değerler faiziyle geri alınıyor. İlgililer hakkında ise Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda yargı nezdinde cezai yaptırım süreci başlatılıyor.
20.05.2024 Ekonomi
Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı! "10 katı zararı olur"
Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı! "10 katı zararı olur" Gaziantep’te Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda çelenk bırakma töreni düzenlendi.
16.05.2024 Gaziantep
Sahte rapor alıp tatile gitti! ‘Görevi kötüye kullanma suçunu azmettirme' suçundan hapis cezası aldı
Sahte rapor alıp tatile gitti! ‘Görevi kötüye kullanma suçunu azmettirme' suçundan hapis cezası aldı Konya'da Özel bir rehabilitasyon merkezinde fizyoterapist olarak çalışan Sait U., hastaneye gitmeden 4 gün iş göremez raporu alıp tatile gitti. Sahte raporla tatile çıktığını öğrenen rehabilitasyon merkezi sahibi Mehmet Evrim'in şikayetiyle açılan davada, 'Nitelikli dolandırıcılık' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından beraat ederken, ‘Görevi kötüye kullanma suçunu azmettirme' suçundan 5 ay hapis cezası aldı.
15.05.2024 Gündem
Çalışanları kapsıyor, rapor alanlar dikkat! Paralar geri istenebilir
Çalışanları kapsıyor, rapor alanlar dikkat! Paralar geri istenebilir Çalışan herkesi yakından ilgilendiriyor. Rapor parası olarak bilinen iş göremezlik ücreti ile ilgili bilinmeyenler ortaya çıktı. İşçinin tedavisi bitmeden işe başlaması durumunda sürekli iş göremezlik gelirinin kesileceğini söyleyen SGK Uzmanı Dilek Ete, sürekli ve geçici iş göremezlik süreçlerini detaylı bir şekilde anlattı. İşte detaylar...
15.05.2024 Çalışma Hayatı
SGK İl Müdürü Canbolat’tan sigortalı çalışmaya destek açıklaması!
SGK İl Müdürü Canbolat’tan sigortalı çalışmaya destek açıklaması! Adana'da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Canbolat, 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Vatandaşlara sosyal güvenlik sisteminin işleyişi, hak ve yükümlülükleri hakkında bilgi verileceğini belirten Canbolat, “Toplumun tüm kesimlerinde sigortalı çalışmaya destek verilmesi konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz" dedi.
14.05.2024 Adana
SGK uzmanı Özgür Kaya hayatını kaybetti
SGK uzmanı Özgür Kaya hayatını kaybetti Katıldığı televizyon programlarıyla tanınan sosyal güvenlik uzmanı Özgür Kaya hayatını kaybetti. Kaya'nın akciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü belirtiliyordu.
14.05.2024 Gündem
Tamamlayıcı sağlık sistemine ne zaman geçilecek? SGK düğmeye basmıştı, detaylar ortaya çıktı
Tamamlayıcı sağlık sistemine ne zaman geçilecek? SGK düğmeye basmıştı, detaylar ortaya çıktı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda da sosyal güvenlik sistemi ile kişilere sağlık güvencesi sağlanması amacıyla tamamlayıcı sağlık sisteminin destekleneceği yer alıyor. SGK kapsamında olan 4 milyon kişinin tamamlayıcı sağlık sigortası bulunuyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerin ayakta ve yatarak tedavilerde talep edeceği her türlü fark ücretini karşılıyor. Yani, sigorta SGK’nın ödediğinin üzerini tamamlıyor. İşte tamamlayıcı sağlık sistemi ile ilgili detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
SGK duyurdu! Geri ödeme listesine 47 ilaç daha alındı
SGK duyurdu! Geri ödeme listesine 47 ilaç daha alındı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 10’u yerli üretim olmak üzere 47 ilacı daha geri ödeme listesine aldı.
9.05.2024 Gündem
Memur ve emekliye zam! Enflasyon rakamları sonrası oran belli oldu, en düşük emekli maaşı…
Memur ve emekliye zam! Enflasyon rakamları sonrası oran belli oldu, en düşük emekli maaşı… Memur ve emeklileri yakından ilgilendiriyor. Mart ayı enflasyon rakamları memur, memur emeklisi, SGK, Bağ-Kur emeklilerinin enflasyon farkı için belirleyici oluyor. İşte zammı belirleyecek dördüncü veri açıklandı. Nisan verisiyle 4 aylık zam oranı kesinleşmiş oldu. Öte yandan enflasyon rakamları sonrası en düşük emekli maaşı için 2 farklı tahmin ortaya çıktı. İşte detaylar...
3.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sosyal güvenlik kurumu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.