Sinek

Sinek

Son dakika sinek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sinek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sinek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sinek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sinek gelişmeleri de dahil olmak üzere 577 sinek haberi bulunmuştur. Tüm sinek haberleri aşağıda listelenmiştir.
En çok kullanılan atasözleri ve anlamları! A'dan Z'ye en çok bilinen, kısa ve uzun atasözleri...
En çok kullanılan atasözleri ve anlamları! A'dan Z'ye en çok bilinen, kısa ve uzun atasözleri...Atasözleri yüzyıllar geçse de sıklıkla duyduğumuz ve hayatta karşılaştığımız birçok durum için bir tane bulabileceğimiz özlü ama çok şey anlatan sözlerdir. Mutlaka bir yargı içerir ve daima önerme formundadır. Deyimlerden en çok bu yanıyla ayrılır. Mecazlı sözcük öbeği olarak bilinen atasözleri gelenek ve görenekleri yansıtmasıyla da bilinir. Toplumun inançlarını, duygularını ve kültür yapısını pek çok bakımdan yansıtan atasözleri uzun deneyimlere dayanan kısa sözlerdir. Türkçe'de en çok kullanılan kısa ve uzun atasözleri örnekleri hakkında bilgi almak için hazırladığımız "En çok kullanılan atasözleri ve anlamları" haberimizi ziyaret edebilirsiniz.
24.01.2023Eğitim
17 Ağustos 1959 Pazartesi günü ne oldu, 17 Ağustos 1959 Pazartesi avlama seferberliği nedir?
17 Ağustos 1959 Pazartesi günü ne oldu, 17 Ağustos 1959 Pazartesi avlama seferberliği nedir?17 Ağustos 1959 Pazartesi ne oldu, İstanbullular neden 17 Ağustos 1959 Pazartesi avlama seferberliği ilan etti? ATV ekranlarında yer alan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışması Kenan İmirzalıoğlu sunuculuğunda 18 Aralık 2022 Pazar günü yeni bölümle izleyicisiyle buluştu. 17 Ağustos 1959 Pazartesi gününden itibaren her Pazartesi, İstanbul halkı gazeteler ve radyolar aracılığıyla hangisini avlama seferberliğine mecburi katılmaya çağrılmıştır ve katılmayanlara para cezası verilmiştir? sorusu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, 17 Ağustos 1959 Pazartesi günü İstanbul’da ne oldu, avlanma seferberliği nedir?
19.12.2022Gündem
FTX müşterilerine ve zengin hayırseverlere şok! Akıl hocası da isyan etti: Utanç duyuyorum!
FTX müşterilerine ve zengin hayırseverlere şok! Akıl hocası da isyan etti: Utanç duyuyorum!Kripto dünyasının harika çocuğu Sam Bankman-Fried, iş başarısı kadar bir vakıf aracılığıyla yürüttüğü hayırseverlik çalışmalarıyla da tanınıyordu. FTX'in iflasının ardından aralarında Bankman-Fried'in akıl hocasının da bulunduğu vakıf yöneticilerinin topluca istifa etmesiyle yangın yeni bir noktaya sıçradı. İşte son gelişmeler...
16.11.2022Ekonomi
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki: Zillet adayının ismini öğrenmeye gittin
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki: Zillet adayının ismini öğrenmeye gittinMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki göstererek. "Herkes biliyor ki, ABD’ye Cumhurbaşkanı adaylığı için icazet almaya ya da işaret edilecek müstakbel zillet adayının ismini öğrenmeye gittin." dedi.
11.10.2022Siyaset
Öksürük şikayeti ile hastaneye başvuran hemşirenin nefes borusu ve akciğerinde sinek larvası tespit edildi
Öksürük şikayeti ile hastaneye başvuran hemşirenin nefes borusu ve akciğerinde sinek larvası tespit edildiAntalya’da badem toplamak için bahçesine giden ve bir anda öksürmeye başlayarak nefes almada güçlük çeken 24 yıllık hemşirenin yapılan kontrollerinde hem göz kapaklarında hem de nefes borusu ile akciğerinde sinek larvaları tespit edildi. Hastaneye yatırılarak tedavi altına alınan hemşire, başarılı geçen operasyonların ardından sağlığına kavuştu.
30.09.2022Gündem
İstanbul'da yeni salgın alarmı! Hastanelere akın ettiler
İstanbul'da yeni salgın alarmı! Hastanelere akın ettilerİstanbul'da yeni salgın alarmı. Çok sayıda kişi hastanelere akın etti. İstanbul'da sivrisinek ısırığı nedeniyle hastanelere başvuranların sayısında artış yaşanıyor.
15.09.2022Yaşam
Hz. İbrahim'in babası kimdir? Azer (Taruh) iman etti mi?
Hz. İbrahim'in babası kimdir? Azer (Taruh) iman etti mi?Hz. İbrahim'in babası Azer ya da Tarah (Taruh) olarak bilinmektedir. Bu isim Tevrat'ta Tarah olarak geçerken Kur'an-ı Kerim'de Azer olarak bahsedilmiştir. Peki, Hz. İbrahim'in babası kimdir? Azer (Taruh) iman etti mi? İşte Hz. İbrahim'in babası ile ilgili bilgiler...
13.09.2022Dini Bilgiler
Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkat!
Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkat!Artan sıcaklarla birlikte sivrisinek kâbusunun yeniden başladığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan, “Sivrisinek ısırığı sonrası ateş, halsizlik gibi bulgular görülürse, sivrisinek ile bulaşan hastalıklar akla getirilerek en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır” dedi.
9.08.2022Sağlık
Zika virüsü bulaştırıyor! Yeni tehlike: Aedes
Zika virüsü bulaştırıyor! Yeni tehlike: Aedes İstanbul'da 'Aedes' türü sivrisineklerde artış yaşanıyor. Özellikle zika virüsü bulaştıran 'Aedes' türü sivrisineklerle mücadelede ilaçlamanın yeterli olmadığı belirtiliyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Midilli, "İlaçlama uzun vadeli başarılı olan bir yöntem değil. Çok çeşitli yöntemlerin bir arada kullanılması gerekiyor" dedi. Midilli, "Bataklıkların kurutulması lazım, biyolojik yöntemler var, sivrisinek larvalarını yiyen balıklar var" diye konuştu.
3.08.2022Gündem
Yüksek riskli ülkelere yapılan seyahatlere dikkat! Testleri ihmal etmeyin!
Yüksek riskli ülkelere yapılan seyahatlere dikkat! Testleri ihmal etmeyin!Ay aylarıyla birlikte yurt dışına seyahatler de arttı. Seyahat edeceklerin atlamaması gereken en dikkat çekici önlemlerin başında seyahat sağlığı geliyor. Özellikle başka ülkelere veya kıtalara yapılan seyahatlerde gerekli tedbirler alınmazsa büyük sağlık sorunları yaşanabilir. Peki, Seyahat öncesi testler ne zaman yapılmalı? Seyahate çıkmadan hangi önlemler alınmalı? Hangi aşılar yaptırılmalı? Dr. M. Zafer Ekinci seyahat öncesi alınması gereken sağlık önlemlerini anlattı.
31.07.2022Sağlık
Nazardan koruyor, hemoroide iyi geliyor! Kilosu 50 lira...
Nazardan koruyor, hemoroide iyi geliyor! Kilosu 50 lira...Mardin'de asırlardır üzerlik tohumu ile yapılan tütsüde evler hem nazardan hem de haşerelerden korunduğuna inanılıyor.
29.07.2022Ekonomi
Sinek ve böcek yiyen bitkiler talep yağıyor! Tanesi 300 lira...
Sinek ve böcek yiyen bitkiler talep yağıyor! Tanesi 300 lira...Bursalı çiçekçinin yurt dışından getirdiği sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor.
22.05.2022Ekonomi
Ahmet Çakar canlı yayında sinek yedi derbiden sonra yıldız futbolcuyu eleştirdi! 'Sen Fener'in topçusu değilsin'
Ahmet Çakar canlı yayında sinek yedi derbiden sonra yıldız futbolcuyu eleştirdi! 'Sen Fener'in topçusu değilsin'Beyaz TV yorumcularından Ahmet Çakar'ın dün akşam 'Beyaz Futbol' programında bardağa konan bir sineği önce yakalaması ve ardından yemesi sosyal medyada olay yarattı. Derbinin ardından yorumlarda bulunan eski hakemin Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusunu hedef alması ise dikkat çekti. İşte Beşiktaş - Fenerbahçe maçının yansımaları...
9.05.2022Beşiktaş
Tepkiler peş peşe geldi! İBB başkanı İmamoğlu özür dilemek zorunda kaldı
Tepkiler peş peşe geldi! İBB başkanı İmamoğlu özür dilemek zorunda kaldıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisiyle ilgili başlayan tartışmalara yanıt verdi. İmamoğlu tepkiler için ‘Vız gelir tırıs gider’ dedi. İmamoğlu’nun bu açıklamasına birçok ünlü isim sosyal medyadan tepki gösterdi. İmamoğlu, 'vız gelir tırıs gider' sözleri nedeniyle bugünkü bir programında özür diledi.
7.05.2022Siyaset
Rus kuşatması altındaki Azovstal fabrikasından kurtulanlar Zaporijya’ya ulaştı: Bizi canlıyken toplu mezara gömdüler...
Rus kuşatması altındaki Azovstal fabrikasından kurtulanlar Zaporijya’ya ulaştı: Bizi canlıyken toplu mezara gömdüler...Ukrayna-Rusya savaşoında dünyanın gözü Azovstal fabrikasındaydı. Rusya güçlerinin kontrolü ele geçirdiği Mariupol'de, Putin'in 'sinek uçmasın' dediği fabrikada kuşatılmış Ukraynalıların çaresizce kurtarılmayı beklediler… Mariupol'den kurtulanlar Zaporijya'da güvenli noktalara getirildi. Sivillerin günlerce yaşadığı çaresizlikleri ve umutlu bekleyişleri de bugün tüm dünyada gazete manşetlerinin birinci sırasına yerleşti.
4.05.2022Dünya
Ucuz tatil fırsatı! Günlük ücretler 40 ile150 lira arasında değişiyor, Antalya, Muğla, Çanakkale, Balıkesir dahil onlarca kentte geçerli
Ucuz tatil fırsatı! Günlük ücretler 40 ile150 lira arasında değişiyor, Antalya, Muğla, Çanakkale, Balıkesir dahil onlarca kentte geçerliHavalar ısındı. Tatil planları yapılmaya başladı. Artan fiyatlar nedeni ile herkes ucuz tatil yapmanın yollarını araştırıyor. Ülkemizde tatil için farlı bütçelere uygun pek çok alternatif bulunuyor. Günlük ücretler 40 liralardan başlıyor. İsteyen herkes ucuz tatil imkanından yararlanabiliyor. Çok sayıda il ve ilçede geçerli. Olimpos'tan Datça'ya, Bozcaada'dan Foça'ya çok geniş bir yelpazede ucuz tatil yapma imkanı bulunuyor. Uygun bütçeli tatil denildiğinde kamp tatili ön plana çıkıyor. Çadır ya da karavan kiralama seçenekleri özellikle kalabalık aileler için ekonomik avantaj sunuyor. Peki ilk kez kamp yapacaklar nelere dikkat etmeli? Kampa giderken alınması gereken malzemeler neler? İşte ucuz tatilin şifreleri...
24.04.2022Ekonomi
Avcılar’da göl kenarında ceset bulundu
Avcılar’da göl kenarında ceset bulunduİstanbul Avcılar’da Küçükçekmece Gölü kıyısında erkek cesedi bulundu.
5.04.2022Yaşam
Üniversite öğrencisi böcekleri tarım alanından uzaklaştıran cihaz geliştirdi
Üniversite öğrencisi böcekleri tarım alanından uzaklaştıran cihaz geliştirdiAntalya'nın Serik ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Selman Canlı, hocalarının yardımıyla "Kemursgen" adını verdiği ultrasonik ses dalgaları ve ultraviyole dalgalar yardımıyla çalışan bir cihaz geliştirdi. Böcekleri tarım alanından uzaklaştıran cihaz, kimyasal ilaç kullanımını azaltıp, insan sağlığına ve biyolojik popülasyona zarar vermiyor.
Arabası olan ve araba alacak herkesi ilgilendiren gelişme! İkinci elde satışlar durdu, fiyatlar...
Arabası olan ve araba alacak herkesi ilgilendiren gelişme! İkinci elde satışlar durdu, fiyatlar...Arabası olan ve araba alacakları ilgilendiren gelişme! İkinci el araba piyasasında fiyatlar tavan yaptı. Araba pazarlarında satışlar durma noktasına geldi. Alıcı ile satıcılar, fiyatlar konusunda anlaşmada güçlük çektiğini açıkladı. Soğuk ve ekonomik durumun 2. el otomobil piyasasını olumsuz etkilediğini belirten vatandaşlar, alıcıların artık pazara bile gelmediğini söyledi.
29.01.2022Otomobil
Önünde kuyruk oluyordu! İğrenç görüntüler sonrası tantunici sinek avlıyor
Önünde kuyruk oluyordu! İğrenç görüntüler sonrası tantunici sinek avlıyorKadıköy’de çöpteki biberleri ve etleri toplatarak tekrar müşteriye servis ettiren tantunici, büyük tepki topladı. Sosyal medyadaki görüntüler üzerine tantuniciye 500 lira ceza kesildi, ilçe tarım müdürlüğü numune topladı. Dükkân hâlâ açık olsa da her gün önünde müşteri kuyruğu olan tantunici sinek avlamaya başladı.
16.01.2022Yaşam
1 Aralık ne günü, bugün dünya ne günü 1 Aralık? Aralık ayına özel önemli gün ve haftalar 2021!
1 Aralık ne günü, bugün dünya ne günü 1 Aralık? Aralık ayına özel önemli gün ve haftalar 2021!1 Aralık ne günü, bugün dünya ne günü? AIDS ve HIV konusunda farkındalık yaratmak, hastalığın seyri, korunma yöntemleri konusunda bilgilendirmek için 1 Aralık Dünya AİDS günü olarak adlandırılıyor. İşte 1 Aralık Dünya AIDS günü ve Aralık ayına özel önemli gün ve haftalar 2021...
30.11.2021Gündem
Sinekler ne yer, ne ile beslenir? Sinekler en çok neyi sever?
Sinekler ne yer, ne ile beslenir? Sinekler en çok neyi sever?Yaz aylarının gelmesi ile beraber herkesin dikkatini çeken sinekler, kış aylarında ise kendilerine uygun bir yer bulduklarında uzunca bir süre uykuya dalarlar. Birçok hayvan gibi sineklerde kışı, kış uykusuna yatarak geçirirler. Kış uykusuna yatma nedenlerinin başında ise ısıya karşı fazlasıyla hassas olmalarıdır. Ayrıca sineklerin farklı bir beslenme şekli ve yaşam stili vardır.
26.11.2021Gündem
Kumru ne yer, ne ile beslenir? Kumrular en çok neyi sever?
Kumru ne yer, ne ile beslenir? Kumrular en çok neyi sever?Kumrular küçükbaş yapıya sahip olmalarına rağmen dayanıklı bir vücuda ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahiptir. Farklı besinler tüketmesi bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Genellikle buğday ve yeşillik yemeyi seven kumrular bol su içmeyi severler.
18.11.2021Gündem
Kargalar ne yer, ne ile beslenir? Kargalar en çok neyi sever?
Kargalar ne yer, ne ile beslenir? Kargalar en çok neyi sever?Kargalar, doğal hayat yaşayan evcilleştirilemeyen özgür ruhlu hayvanlardır. Türkiye’de çok görülen kargalar her şeyi yiyebilmektedir. Ne bulursa yer cinsinden olan kargalar besinlerine ulaşabilmek için pek çok yol denemektedir. Alet dahi üretebilen kargalar bilim alanını da oldukça meşgul etmektedir. Çöplerden bulabildikleri besin maddeleri, böcekler ve sineklerle beslenmektedir.
17.11.2021Gündem
Balıklar ne yer, ne ile beslenir? Balıklar en çok neyi sever?
Balıklar ne yer, ne ile beslenir? Balıklar en çok neyi sever?Balıklar bakımı kolay evlerde ve iş yerlerde sıklıkla bakılan hayvanlardan birisidir. Bakımı kolay olmasına karşın beslenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Genellikle mamalar ile beslenen balıkların neler yediği ve neleri çok sevdiği mutlaka bilinmelidir.
17.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sinek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sinek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.