Şimşek

Şimşek

Son dakika şimşek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan şimşek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını şimşek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Şimşek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan şimşek gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.669 şimşek haberi bulunmuştur. Tüm şimşek haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonla mücadele mesajı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya-İtalya dönüşü gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon hedefleriyle ilgili konuşarak, "Yılın son çeyreğini bekleyeceğiz. Yılın son çeyreğinde inşallah bunlar tam manasıyla görünecek. Şu anda işi sıkı tutuyoruz. Ama bütün mesele yine geliyor, faiz olayına dayanıyor. İnşallah faizde atacağımız adımlarla enflasyonu son çeyrekte çok daha olumlu bir konuma taşımış olacağız. Nitekim ekonomide dengelenmeye yönelik politikalar meyvelerini veriyor. Cari işlemler açığı önemli ölçüde azaldı. Mayıs itibarıyla yıllık ihracatımız 260 milyar doları aştı. İthalatımızdaki düşüş aynı şekilde sürüyor." dedi.
15.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürüyor
Bakan Şimşek: Enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürüyor Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, Tüketici Fiyat Endeksi'nde yıl sonu artış beklentisi yüzde 43,52 oldu. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.
14.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı: Vergide adaleti artıracak düzenleme Meclis'e geliyor
Bakan Şimşek açıkladı: Vergide adaleti artıracak düzenleme Meclis'e geliyor Bakan Şimşek, "Vergide adaleti artırmaya yönelik düzenleme yakın zamanda TBMM'ye sunulacak." ifadelerini kullandı.
13.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten brüt rezervlere ilişkin açıklama
Bakan Şimşek'ten brüt rezervlere ilişkin açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Brüt rezervlerde tarihi yüksek seviye. 7 Haziran itibarıyla brüt rezervler 146,2 milyar dolara, swap hariç net rezervler 6 milyar dolara yükseldi" dedi.
13.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Makro finansal istikrar hedeflerimize ulaşmamıza destek sağlayacak
Bakan Şimşek: Makro finansal istikrar hedeflerimize ulaşmamıza destek sağlayacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kırılganlıkları azaltarak güçlendirdiğimiz makro finansal istikrar, kalıcı fiyat istikrarı hedefimize ulaşmamıza önemli destek sağlayacak" dedi.
13.06.2024 Ekonomi
Türk polisi deşifre etti! Uyuşturucu baronlarına 'Çiçek' operasyonu
Türk polisi deşifre etti! Uyuşturucu baronlarına 'Çiçek' operasyonu İstanbul'da 20'yi aşkın uyuşturucu baronu yakalandı ve 100 milyar TL'ye el konuldu. Türk eskobarlara düzenlenen operasyonların detayları ve perde arkasını CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ canlı yayında anlattı.
13.06.2024 Gündem
Erdoğan, İspanya'ya gitti
Erdoğan, İspanya'ya gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8'inci Hükümetler Arası Zirvesi'ne katılmak üzere Madrid'e gitti.
12.06.2024 Gündem
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları
AK Parti'den ilk açıklama! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinin detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Görüşmeye dair AK Parti'den ilk açıklama geldi.
11.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Yılın ilk dört ayında 5,8 milyar dolar net giriş oldu
Bakan Şimşek: Yılın ilk dört ayında 5,8 milyar dolar net giriş oldu Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yıllık cari açığın nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldiğini ve bu yılın ilk dört ayında ise 5,8 milyar dolar net giriş olduğunu duyurdu.
10.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı: Kamu harcamalarına yapay zekalı takip
Bakan Şimşek açıkladı: Kamu harcamalarına yapay zekalı takip Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu harcamalarının takibi amacıyla geliştirilen yeni uygulamayı duyurdu.
9.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda düşüş göreceğiz, tek haneye inecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda düşüş göreceğiz, tek haneye inecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde TİM 31. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sizlere müjdeli haber vermek istiyorum. İhracatçılar için döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik. Bu düzenleme Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak" dedi.
8.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Sadeleştirme adımlarımız sürecek
Bakan Şimşek: Sadeleştirme adımlarımız sürecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
8.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı: Zorunlu afet sigortası geliyor
Bakan Şimşek açıkladı: Zorunlu afet sigortası geliyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, zorunlu afet sigortası ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Şimşek, haziran sonu itibarıyla devreye alınacağını söyledi.
7.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten rezerv açıklaması!
Bakan Şimşek'ten rezerv açıklaması! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın rezervleri yükselişe geçti. Merkez'in rezervleri 1.4 milyar dolar yükselmiş oldu. Bakan Şimşek "Swap hariç net rezervlerimiz, 2020 yılı mart ayından sonra ilk defa pozitife döndü. Son 2 ayda swap hariç net rezervler 67 milyar dolar arttı. Brüt rezervler ise 143,6 milyar dolara ulaştı" dedi.
6.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacak
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonun tek haneye girmesi biraz zaman alacak” dedi.
5.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz var
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz var Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, başarıyla geçen bir yıllık ekonomi ve maliyenin muhasebesini X hesabından yaptı.
5.06.2024 Ekonomi
Borsaya vergi gelecek mi, borsadan vergi alınacak mı? Borsaya vergi gelir mi?
Borsaya vergi gelecek mi, borsadan vergi alınacak mı? Borsaya vergi gelir mi? Borsa ve kripto paralara işlem vergisi uygulamasına ilişkin çalışmalarda sona gelindiği iddia edildi. İşlem vergisi kesileceğine ilişkin haberlerin gündem olmasının ardından borsada dün satışlar gerçekleşirken borsaya vergi gelip gelmeyeceği araştırılmaya başlandı.
5.06.2024 Ekonomi
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldi
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, "Bu program kaynak çekmez dediler. Tarihte eşi benzeri görülmemiş kaynak girişi var" ifadelerini kullandı. Bakan Şimşek ayrıca 'yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı?' sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...
3.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: En kötüsü geride kaldı
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: En kötüsü geride kaldı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından enflasyon rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
3.06.2024 Ekonomi
Türkiye'nin ilk çeyrek büyüme verileri açıklandı
Türkiye'nin ilk çeyrek büyüme verileri açıklandı Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye ekonomisinin ilk çeyrek büyüme rakamını açıkladı. İlk çeyrekte ekonomi yüzde 5.7 büyüdü. Büyüme beklentilerin üzerinde gerçekleşmiş oldu. Böylece Türkiye ekonomisi büyümede G20 ve OECD ülkeleri arasında 1'inci sıraya yerleşti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Programımız sayesinde dengelenen büyüme kompozisyonu, düşen cari açık, artan güven, iyileşen beklentiler ve hızlanan dış kaynak girişi dezenflasyona önemli katkı sağlayacak" dedi.
31.05.2024 Ekonomi
Ünlü haber ajansı duyurdu: Türkiye gri listeden çıkıyor
Ünlü haber ajansı duyurdu: Türkiye gri listeden çıkıyor Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) Haziran'daki toplantısında Türkiye'nin uluslarası mali gözlemcilerin gri listesinden çıkarılması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye'nin gri listeden çıkarılması için biz dizi reformları devreye sokmuş, Bakan Şimşek ise geçen hafta Türkiye'yi listeden çıkarmaya kararlı olduğunu söylemişti.
30.05.2024 Ekonomi
Ünlüler Çırağan’daki kutlamada buluştu
Ünlüler Çırağan’daki kutlamada buluştu Saat&Saat, 30’uncu kuruluş yıldönümünü yıllık Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleştirdiği özel davetle kutladı.
30.05.2024 Vitrin
Bakan Şimşek'ten cari açık açıklaması! "Tekrar düşüş bekliyoruz"
Bakan Şimşek'ten cari açık açıklaması! "Tekrar düşüş bekliyoruz" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından dış ticaret verileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
30.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Geçiş bu aydan itibaren sona eriyor
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Geçiş bu aydan itibaren sona eriyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında enflasyon ve vergilendirme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
29.05.2024 Ekonomi
İkinci mali önlemler paketi geliyor! Vergide istisnalar sınırlanacak! TBMM tatile girmeden yasalaşacak
İkinci mali önlemler paketi geliyor! Vergide istisnalar sınırlanacak! TBMM tatile girmeden yasalaşacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı ve hızla uygulamaya konulan tasarruf tedbirlerinden sonra ikinci paket için de çalışma başlatıldı. 4 alanda yapısal reformlar içeren teklif Meclis tatile girmeden yasalaştırılacak.
28.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Şimşek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki şimşek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.