Seyahat

Seyahat

Son dakika seyahat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan seyahat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını seyahat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seyahat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seyahat gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.130 seyahat haberi bulunmuştur. Tüm seyahat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Kritik uyarı geldi
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Kritik uyarı geldiAraba sahibi milyonları kapsıyor! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sürücülere kış lastiği kullanımına yönelik uyarı yaptı. Uyarıda, "Şehirlerarası seyahat edecek olan vatandaşlarımızın ve ticari araç sürücülerinin kış lastiği ve standartlara uygun lastik kullanımı konusuna göstereceği hassasiyet ve dikkat, trafiğin daha güvenli olmasını sağlayacaktır" denildi.
20.01.2022Gündem
Demirören TV’ye Ödül Yağmuru!
Demirören TV’ye Ödül Yağmuru!Bu yıl ilki gerçekleşen “The Best of Time- Zamanın En İyileri’’ ödülleri önceki akşam sahiplerini buldu. Zenn Medya ve Moon Life Dergisi medya sponsorluğunda gerçekleşen, sunuculuğunu Demet Şener ve Suat Sandalcı’nın yaptığı geceye iş, sanat, siyaset ve medya dünyasının ünlü isimleri katıldı.
19.01.2022Televizyon
İsrail'i sarsan skandal! Eski Başbakanı Netanyahu hakkındaki iddialar ülkeyi karıştırdı...
İsrail'i sarsan skandal! Eski Başbakanı Netanyahu hakkındaki iddialar ülkeyi karıştırdı...İsrail eski başbakan Netanyahu hakkındaki iddialarla çalkalanıyor. Üç ayrı davadan yargılanan eski İsrail Başbakanı Netanyahu'nun savunma anlaşması müzakere ettiği iddia edildi. Böyle bir anlaşmanın 'hukukun üstünlüğü' ilkesini baltalayacağını belirten göstericiler bu iddialar sonrası başsavcının evinin önünde toplandı.
17.01.2022Dünya
PCR testi ile ilgili yeni karar! İstenmeye devam edecek, uçak seyahatlerinden önce...
PCR testi ile ilgili yeni karar! İstenmeye devam edecek, uçak seyahatlerinden önce...Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, korona virüs tedbirleri kapsamında “Uçak Seyahatlerinde PCR Testi Uygulaması” konulu yazısına göre aşısız ve virüse yakalanmamış olan vatandaşlar için uçak yolculuklarından 48 saat öncesine ait negatif PCR testi istenmeye devam edecek.
17.01.2022Gündem
Güneşi gören Taksim’e akın etti
Güneşi gören Taksim’e akın ettiDün akşam saatlerinde İstanbul genelinde etkili olan kar yağışının ardından bugün güneşin kendini göstermesiyle Taksim Meydan ve İstiklal Caddesi’nde adım atacak yer kalmadı. Bir kişinin ise 600 watt elektriğe rağmen Nostaljik Tramvayın üzerine çıkarak seyahat etmesi yürekleri ağza getirdi.
16.01.2022Yaşam
Son dakika! Şehirler arası seyahatte PCR testleriyle ilgili yeni genelge!
Son dakika! Şehirler arası seyahatte PCR testleriyle ilgili yeni genelge!Şehirler arası seyahatte PCR testi ile ilgili önemli karar! Değişti! Yeni genelge 81 ile gönderildi. Valiliklere gönderilen genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.
16.01.2022Gündem
Dev dalga İETT otobüsünün camını kırdı
Dev dalga İETT otobüsünün camını kırdıŞile liman yolunda ilerleyen yaşlı ve engellileri taşıyan İETT otobüsüne dev dalgalar çarptı. Camların da kırılmasıyla otobüsteki engelli ve yaşlılar korku dolu anlar yaşadı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
16.01.2022Yaşam
YHT'de PCR testi zorunluluğu kaldırıldı
YHT'de PCR testi zorunluluğu kaldırıldıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Hasan Pezük, YHT, anahat ve bölgesel trenlerde seyahat için negatif PCR test zorunluluğunun kaldırıldığını bildirdi.
15.01.2022Gündem
Öğretmenlere PCR testi zorunluluğu kalktı mı? PCR testi zorunluluğu kimlere kalktı, aşısız öğretmene PCR testi zorunlu mu?
Öğretmenlere PCR testi zorunluluğu kalktı mı? PCR testi zorunluluğu kimlere kalktı, aşısız öğretmene PCR testi zorunlu mu? Sağlık Bakanlığı'nın aşısız ve aşı sürecini tamamlamayan kişilerin toplu alanlarda bulunması ve seyahat etmeleriyle ilgili genelgesi değişti. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşısız kişilerden seyahat, etkinlik, iş yeri ve okullarda istenen test zorunluluğu kalktı. Peki, Öğretmenlere PCR testi zorunluluğu kalktı mı?
15.01.2022Gündem
Aşısızlar konsere gidebilir mi? Konserlerde aşısızlar için PCR testi zorunlu mu?
Aşısızlar konsere gidebilir mi? Konserlerde aşısızlar için PCR testi zorunlu mu?Sağlık Bakanlığı'nın aşısız ve aşı sürecini tamamlamayan kişilerin toplu alanlarda bulunması ve seyahat etmeleriyle ilgili genelgesi değişti. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun yeni tavsiye kararı doğrultusunda genelge yürürlükten kaldırıldı. 81 il valiliğine kararla ilgili yazı gönderildi. Söz konusu gelişmenin ardından Aşısızlar konsere gidebilir mi? Konserlerde aşısızlar için PCR testi zorunlu mu, sorularına yanıt aranamaya başlandı.
15.01.2022Gündem
Aşısızlar şehirler arası otobüse binebilir mi? Şehirler arası seyahatte PCR testi zorunlu mu, aşısızlar seyahat edebilir mi?
Aşısızlar şehirler arası otobüse binebilir mi? Şehirler arası seyahatte PCR testi zorunlu mu, aşısızlar seyahat edebilir mi?Koronavirüs Bilim Kurulu'nun yeni tavsiye kararı doğrultusunda genelge yürürlükten kaldırıldı. 81 il valiliğine kararla ilgili yazı gönderildi. Covid-19 aşısı olmayan işçiler, öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personellerinden PCR testi istenmeyecek. Uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirler arası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi isteniyordu. Peki, Aşısızlar şehirler arası otobüse binebilir mi? Şehirler arası seyahatte PCR testi zorunlu mu, aşısızlar seyahat edebilir mi?
15.01.2022Gündem
Aşısızlara PCR zorunluluğu kalktı mı? PCR testi hangi koşullarda aşısızlardan istenmeyecek, PCR testi zorunluluğu kimlere kalktı?
Aşısızlara PCR zorunluluğu kalktı mı? PCR testi hangi koşullarda aşısızlardan istenmeyecek, PCR testi zorunluluğu kimlere kalktı?Aşısızlara PCR zorunluluğu kalktı mı? Seyahat, toplu etkinlik, kamu ve özel işyerleri ile okullarda aşısız ve aşı süreci tamamlanmamış kişiler için getirilen negatif PCR testi zorunluluğu tamamen kaldırıldı. Peki, PCR testi hangi koşullarda aşısızlardan istenmeyecek, PCR testi zorunluluğu kimlere kalktı?
15.01.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge gönderildi!  Ve resmen değişti...
İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge gönderildi! Ve resmen değişti...Son dakika haberi... Koronavirüs aşısı olmayanlarla ilgili flaş karar! 81 ile genelge gönderildi! Resmen değişti, artık zorunlu değil. Toplu etkinlik, seyahat, kamu ve özel işyerleri ile okullarda aşısız ve aşı süreci tamamlanmamış kişiler için getirilen negatif PCR testi zorunluluğu kaldırıldı. Konuyla ilgili THY’den yapılan açıklamada ise "Yetkili makamlarımızın aldığı karar doğrultusunda tüm yolcularımızdan İÇ HAT uçuşlarında PCR TEST zorunluluğu kaldırılmıştır" ifadelerini kullanıldı.
15.01.2022Gündem
Emniyet kemeri ile ilgili flaş açıklama! Araba kullanan herkesi kapsıyor
Emniyet kemeri ile ilgili flaş açıklama! Araba kullanan herkesi kapsıyorEmniyet kemeri alarmını susturmak için kullanılan 'toka' adı verilen aparat kaza anında ölümlere davetiye çıkarıyor. Oto aksesuarcılarda ve internet alışverişlerinde 10 lira gibi fiyatlara satılan emniyet kemeri tokasıyla ilgili konuşan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, "Çukura bilerek adım atar mısınız, pencere açıkken dışarıya doğru sarkar mısınız? Bu tokayla kendinize kurşun atıyorsunuz" dedi.
14.01.2022Gündem
Türkiye ile Ermenistan arasında yeni başlangıç! Moskova'da kritik görüşme...
Türkiye ile Ermenistan arasında yeni başlangıç! Moskova'da kritik görüşme...2009’da başarısızlıkla sonuçlanan ilk girişimin ardından Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin düzeltilmesi için bugün yeni bir süreç başlıyor. Türkiye’nin Özel Temsilci atadığı Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan ilk yüz yüze görüşme için Moskova’da buluşuyor.
14.01.2022Dünya
ABD’deki Kongre baskınıyla ilgili 11 kişi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandı
ABD’deki Kongre baskınıyla ilgili 11 kişi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandıABD’de eski ABD Başkanı Donald Trump destekçileri tarafından Kongre binasına yapılan baskınla ilgili aralarında "Oath Keepers" adlı aşırı sağcı grubun lideri Steward Rhodes'un da bulunduğu toplam 11 kişiyi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandı.
13.01.2022Dünya
Bakan Karaismailoğlu: Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’ye çağ atlatan projelerimizle istihdama, ticarete, ekonomiye destek oluyor, geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlara inat gençlerimize iş, hanelere aş, halkımıza refah taşıyor, Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz” dedi.
13.01.2022Ekonomi
Seyahat edecekler dikkat! Uçak seferleriyle ilgili son dakika iptal kararı
Seyahat edecekler dikkat! Uçak seferleriyle ilgili son dakika iptal kararıSeyahat edecekler dikkat. Uçak seferleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş (HEAŞ), beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında yarın 06.00 ile 11.59 saatleri arasında yüzde 15 oranında azaltma yapılacağını duyurdu.
12.01.2022Ekonomi
'Yanlış kutuyu' işaretledim hata için özür dilerim!
'Yanlış kutuyu' işaretledim hata için özür dilerim!Ünlü tenisçi Novak Djokovic, Avustralya’da mahkeme kararını beklediği sırada, aralık ayında Covid pozitif olup bir etkinliğe maskesiz katıldığını gösteren fotoğraflarının ortaya çıkıp basında yer alması ve sunduğu seyahat beyannamesi ile ilgili yaşanan gelişmelere dair açıklamada bulundu.
12.01.2022Diğer Sporlar
Ömer Koç kimdir? Boji’yi sahiplenen Ömer Koç ne iş yapıyor, eğitimi nedir?
Ömer Koç kimdir? Boji’yi sahiplenen Ömer Koç ne iş yapıyor, eğitimi nedir?Ömer Koç kimdir? İstanbul’un simgesi Boji’yi ünlü iş insanı Ömer Koç sahiplendi. İstanbul’un toplu taşıma araçlarında seyahat etmesiyle tanınan, dünya basınında da yer verilen Boji yeni sahibine kavuştu. Peki, Boji’nin sahibi Ömer Koç kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?
12.01.2022Gündem
Yükselen kova burcu özellikleri nelerdir? Kova burcu yükseleni olan insanların genel özellikleri
Yükselen kova burcu özellikleri nelerdir? Kova burcu yükseleni olan insanların genel özellikleriHer insanın kendi burcunu yanı sıra ayrıca bir yükseleni bulunur. En az kişinin kendi burcu kadar yükselen burcu da pek çok açıdan bireyi etkiler. Peki, yükselen kova burcu özellikleri nelerdir? Kova burcu yükseleni olan insanların genel özellikleri üzerine merak edilenleri derledik.
18.01.2022Astroloji
Faizsiz 100 bin lira kredi! 2 yıl geri ödemesiz...
Faizsiz 100 bin lira kredi! 2 yıl geri ödemesiz...Faizsiz kredi fırsatı! Tek tek açıklandı. Detaylar netleşti. 0 faizli kredide geri ödemeler 2 yıl sonra başlıyor. Avantajlı kredi imkanından yararlanmak isteyenler için üst limit 100 bin TL olarak belirlendi. Başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya başlandı. Mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira, kadın istihdamında ise 110 bin lira faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada KOSGEB destekleri ile ilgili, "Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup, meslek lisesi veya üniversite öğrencimizi istihdam eden şirketlere 100 bin lira destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından KOSGEB başvuru detayları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. KOSGEB kredi başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar...
11.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası 2022 yılının ilk faiz kararı için Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısını yapacak. Piyasaları yönlendirecek toplantı için yatırımcının gözü Merkez Bankası faiz kararına çevrildi. Geçtiğimiz ay faizlerde düşüş kararı veren Merkez Bankası'nın yılın ilk toplantısında alacağı karar merakla bekleniyor. Analistlere göre, Merkez Bankası'nın bu ay da politika faizinde düşüş kararının verebileceğini belirtiyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Ocak ayı Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Merkez Bankası'nın faiz kararı ile ilgili beklentiler...
10.01.2022Ekonomi
Tatile gidecekler dikkat! Fiyatlar yüzde 40 arttı, yaz ayına kadar...
Tatile gidecekler dikkat! Fiyatlar yüzde 40 arttı, yaz ayına kadar...Tatile çıkacak herkesi yakından ilgilendiriyor. Fiyatlar arttı. Açıklama geldi. Şimdiden rezervasyon yapın. Pandemiyle öne çıkan yazlık evlerde fiyatlar geçen yıla göre yüzde 40 arttı. Yabancı talebinin güçlü olduğunu belirten sektör temsilcileri, “Yerli turist elini çabuk tutsun. Fiyatlar yaza daha da artacak” dedi.
8.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisi: Yahu Siz ne sahtekar, ne yalancısınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisi: Yahu Siz ne sahtekar, ne yalancısınızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışının ardından Karaman'a geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki toplu açılış töreninde Tabipler Birliği'ne TURKOVAC tepkisinde bulundu ve "Böyle bir muhalefet ve siyaset anlayışı hala var. Yalansa yalan dolansa dolan hepsi bunlarda. Bunların Tabipler Birliği var. Bunlar ne kadar yalancı, ne kadar cambazsınız. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor icat ediyor. Adamlar diyor ki böyle bir şey yok. Ya siz ne sahtekarsınız ne yalancısınız" dedi.
8.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

pcr testiarabapcrpcr testi zorunluluğuegm

Seyahat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seyahat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.