Sebze Fiyatları

Sebze Fiyatları

Son dakika sebze fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sebze fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sebze fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sebze Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sebze fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 555 sebze fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm sebze fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatıHüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Türk destan kahramanı Battal Gazi'nin babası Hüseyin Gazi'nin bir dönem yaşadığı, Ankara'nın Mamak ilçesindeki askeri bölgede kalan mağaranın ziyarete açılmasını talep etti. Erdoğan'ın talimatıyla Hüseyin Gazi Türbesi'ne 800 metre uzaklıkta, içinden su akan mağaranın ziyarete açılması için çalışma başlatıldı.
11.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Elektrik borçları ve meyve sebze fiyatları için yeni karar
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Elektrik borçları ve meyve sebze fiyatları için yeni kararElektrik fatura borçları ve meyve sebze fiyatlarıyla vatandaşı rahatlatacak gelişme. Elektrik faturası borçları ve meyve sebze fiyatlarıyla ilgili yeni kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de gıda güvenliğinin sağlanması, vatandaşın daha ucuz ve sağlıklı meyve-sebze tüketmesi için çiftçinin elektrik faturaları, sulama birlikleri ve orman köylüleri ile ilgili üç önemli talimat verdi. Buna göre üreticiyi sıkıntıya sokan elektrik kesintilerine çözüm bulunacak. Gerekirse sulama birlikleri yeni bir yapılanmaya gidecek. Orman köylüsü rahatlatılacak.
11.08.2022Siyaset
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi...
Sebze fiyatlarında büyük düşüş! Kilosu 5 liraya kadar indi...Kocaeli’de pazarlarda Ağustos ayı bolluğu yaşanıyor. Tezgâhın en pahalısı kuru bamya olurken kilosu 40 liradan alıcı buluyor, 5 liraya kadar düşen şeftaliye ise rağbet arttı.
5.08.2022Ekonomi
Sebze fiyatları ile ilgili flaş karar! Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı
Sebze fiyatları ile ilgili flaş karar! Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi. Bakan Nebati, "Küresel gıda fiyatlarının güncel durumu ile ülkemizin 2022 yılı hasat sezonundaki gelişmeler doğrultusunda gıda fiyatlarının seyrini ele alarak, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın dünya genelinde tahıl fiyatlarındaki düşüşe sağladığı olumlu katkıyı değerlendirdik" dedi.
3.08.2022Ekonomi
Fiyatı bahçede 3,5 lira markette 15 lira...
Fiyatı bahçede 3,5 lira markette 15 lira...Adana'da 'yerli domates' hasadı sona erdi. Bahçede çıkış fiyatı 3,5 liradan alıcı bulan domatesin fiyatı marketlerde 15 TL'den satılıyor.
29.07.2022Ekonomi
Vatandaşın cebini rahatlatacak gelişme! Pazarda sebze fiyatları düşüşe geçti
Vatandaşın cebini rahatlatacak gelişme! Pazarda sebze fiyatları düşüşe geçtiSon dönemde artan enflasyon nedeniyle artan gıda fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yerli üreticilerin mahsulleri tezgâhlara geldi, sebze fiyatları düşüşe geçti. İşte haberin tüm detayları...
18.07.2022Ekonomi
Domatesin kilosu 2 liraya düştü
Domatesin kilosu 2 liraya düştü Adana'da tarla mahsullerinin bollaşmasıyla sebze fiyatları da düşmeye başladı. Domatesin kilosu 2 liraya, salatalık ise 4 liraya kadar düştü.
17.07.2022Ekonomi
Fiyatlar düşüşe geçti! Kilosu 7 lira...
Fiyatlar düşüşe geçti! Kilosu 7 lira... Tokat’ta, Kurban Bayramı sonrasında sebze fiyatları düşüşe geçti.
17.07.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatları ile ilgili yeni açıklama! Fiyatlar düşecek, tarih verildi
Sebze ve meyve fiyatları ile ilgili yeni açıklama! Fiyatlar düşecek, tarih verildiKayseri’de pazarcılık yapan İbrahim Yılmaz, sebze fiyatlarının mahsul döneminde olmasından dolayı az da olsa yükseldiğini söyleyerek, "Sebze fiyatları mahsul döneminden sonra düşecek" dedi.
27.06.2022Ekonomi
Et ve sebze fiyatları uçuşa geçti! Mangalın maliyeti 500 lira
Et ve sebze fiyatları uçuşa geçti! Mangalın maliyeti 500 liraSahillerde, yol kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz mangal dumanı ve is kokularından artık eser yok. Dünya çapında yaşanan ekonomik sıkıntı vatandaşların mangal keyfine de olumsuz yansıdı. Et ve sebze fiyatları uçuşa geçince mangal yapmanın 5 kişilik bir aileye maliyeti 500 lirayı geçti.
23.06.2022Ekonomi
Marul fiyatlarına görülmemiş zam! Fırsatçılar üreticileri isyan ettirdi
Marul fiyatlarına görülmemiş zam! Fırsatçılar üreticileri isyan ettirdiSebze fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması. Görülmemiş zam! Eskişehirli çiftçinin büyük umutlarla yetiştirdiği marul tarlalarda hasada hazır halde bekliyor. Ürününe alıcı bulamayan çiftçi, marulun tarlada 1,5 liraya marketlerde 7 liraya satılmasına tepki gösteriyor.
14.06.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Mayıs ayına ilişkin aylık fiyat gelişmeleri değerlendirmesini yayımladı. Yapılan değerlendirmede, "Uluslararası emtia fiyatları, döviz kuru gelişmeleri ve tedarik zincirinde süregelen aksamalarla üretici fiyatlarındaki artışlar sürmüştür. Bu görünüm altında, B ve C göstergelerinin yıllık enflasyonlarındaki yükseliş devam etmiştir." ifadeleri kullanıldı.
6.06.2022Ekonomi
Fiyatlar düştü! Kilosu 1, 3, ve 4 TL'den satılıyor! İki hafta içerisinde...
Fiyatlar düştü! Kilosu 1, 3, ve 4 TL'den satılıyor! İki hafta içerisinde...Kış ayları boyunca sebze ve meyve fiyatlarındaki artış vatandaşın gündemindeydi. Havaların ısınmasıyla pazarlarda fiyatlar düştü. Sebze ve meyve vatandaşlar için ulaşılabilir hale geldi. Salatalığın kilosu1 kabak 3, patlıcan 4, domates 6 liradan tezgahlardaki yerini aldı. Fiyat düşüşü marketlere de yansımaya başladı. Sektör temsilcileri iki hafta içerisinde fiyatların yarı yarıya düşeceğini duyurudu.
25.05.2022Ekonomi
Market ve pazarda fiyatlar değişti! Kilosu 50 liradan satılıyor, zam sonrası...
Market ve pazarda fiyatlar değişti! Kilosu 50 liradan satılıyor, zam sonrası...Market ve pazarda fiyatlar değişti. Birçok sebzenin fiyatları düşmeye başladı. Tokat’ta havaların ısınması ve üretimin artması ile birlikte bazı sebze fiyatları düştü. Yaklaşık 1 ay önce markette 15 liraya satılan marul 5 liraya, 10 liraya satılan salatalık 4 liraya düştü. Halde ise salatalık fiyatları kalitesine göre 2-4 lira arasında satışa sunuldu. İşte son dakika haberinin detayları...
24.05.2022Ekonomi
Sebze fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Domates, biber, patlıcan, kabak...
Sebze fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Domates, biber, patlıcan, kabak...Tokat’ta havaların ısınması ve üretimin artması ile birlikte bazı sebze fiyatları düştü. Tokat halinde domates 12-16 TL, sivri biber 5,5 TL, dolmalık biber 7 TL, patlıcan 7,5 TL, kabak 6 TL, salatalık 2-4 TL'den alıcı buldu.
24.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklamasıTCMB enflasyon değerlendirmesinde tüketici yıllık enflasyonundaki artışın alt gruplar geneline yayılırken bu gelişmeye en belirgin katkının başta gıda olmak üzere enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
6.05.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatlarına görülmemiş zam! Nisan ayı şampiyonu belli oldu! Yüzde 400...
Sebze ve meyve fiyatlarına görülmemiş zam! Nisan ayı şampiyonu belli oldu! Yüzde 400...Market ve pazar fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Fiyat farkı ortaya çıktı, sebze ve meyveye görülmemiş zam. Elma, salatalık, kabak, karnabahar, pırasa, yeşil mercimek, patlıcan, nohut, kırmızı mercimek, kuru fasulye ve kuru incir... Tek tek açıklandı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Nisan ayında elma ve salatalıkta üretici ile market arasındaki fiyat farkı yüzde 400'ün üzerinde, 11 üründe yüzde 200'ün, 10 üründe ise yüzde 100'ün üzerinde gerçekleşti" dedi.
1.05.2022Gündem
Sebze ve meyve fiyatları yüzde 40'a kadar düştü! Daha da ucuzlayacak
Sebze ve meyve fiyatları yüzde 40'a kadar düştü! Daha da ucuzlayacakKış mevsiminde pazarlarda ve marketlerde artan sebze ve meyve fiyatları, sıcakların artması ve yazın gelmesi ile birlikte düştü. Yüzde 25 ile 40 arasında azalan fiyatların daha da düşmesi bekleniyor. Havaların ısınmasıyla birlikte sera masrafları azalıyor, bu da fiyatlara yansıyor. Bostanların üretime geçmesi ile fiyatlar daha da düşecek. Pazarda birkaç haftadır 40 liradan satılan biber 20 liraya, 40 liradan satılan fasulye 25 liraya, 20 liradan satılan kabak 8 liraya, domatesin kilosu 25 liradan 15 liraya düştü.
28.04.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması!Enflasyon ile ilgili son dakika gelişmesi. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı özetinde enflasyonda yakın dönemde gözlenen yükselişte; jeopolitik gelişmelerin yol açtığı enerji maliyeti artışları, ekonomik temellerden uzak fiyatlama oluşumlarının geçici etkileri, küresel enerji, gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışların oluşturduğu güçlü negatif arz şoklarının etkili olmaya devam ettiği belirtildi.
21.04.2022Ekonomi
Domates, salatalık, patlıcan, biber, kıvırcık, kabak ve limonda yüzde 400 kar! Tarlada 5 lira markette 19 lira
Domates, salatalık, patlıcan, biber, kıvırcık, kabak ve limonda yüzde 400 kar! Tarlada 5 lira markette 19 liraSebze meyve fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Antalya'da tarladan İstanbul'daki raflara süren sebze meyve yolcuğundaki artışları araştırdı. Ortaya çıkan sonuçlara göre dalından koparılan bir domates yüzde 400 fiyat artışıyla sofralara ulaşıyor. Antalya'da çiftçiden ürünleri alan komisyoncular ve marketler, İstanbul'da fahiş karlarla satış yapıyor. Meyve ve sebze fiyatlarındaki astronomik artışların kendileriyle ilgili olmadığını söyleyen çiftçiler ise sebze ve meyvelerin yolculuğunda aracıların fiyat artışına neden olduğunu ve hatta kendilerinin de mağdur olduğunu söylüyor. Ambarcı ve marketçiler de artan maliyetlerden şikayetçi.
15.04.2022Ekonomi
Sebze meyve fiyatlarıyla ilgili flaş detay! Marketler 4 katı karlı satıyor
Sebze meyve fiyatlarıyla ilgili flaş detay! Marketler 4 katı karlı satıyorHavaların ısınmasıyla birlikte patlıcan, kabak, domates gibi sera ürünlerinde mahsul arttı. Üreticide fiyatlar önceki haftalara göre düştü. Kabak üreticide 5 TL’ye, patlıcan 10 TL’ye geriledi. Bu ürünlerin fiyatı markette ise 4 katı buluyor.
14.04.2022Ekonomi
Kiralara fahiş zam, tam üç kat arttı! Çözümü açıkladı! Gençler, dar gelirliler, yeni evliler...
Kiralara fahiş zam, tam üç kat arttı! Çözümü açıkladı! Gençler, dar gelirliler, yeni evliler...Ev fiyatları ve kiralara zam üstüne zam geldi. Ukrayna-Rusya savaşını fırsat bilenler fiyatlara fahiş zamlar yaptı. Savaş sonrası en fazla göç alan şehir Antalya’da evlere yoğun ilgi fırsatçıları harekete geçirdi ve kira fiyatları neredeyse üçe katlandı. Daha önce 3-4 bin lira olan kiralar 8 bin liradan başlıyor. Lüks semtlerde ise 35 bin ile 90 bin lira arasında değişiyor. Sektör temsilcileri ‘geri dönülmez bir yükseliş’ uyarısında bulundu. Enflasyondaki hızlı yükselişin de ev kiralarında limitleri zorladığını belirten sektör temsilcileri, Türkiye genelindeki artışların yüzde 26’lara kadar dayanması sonrası geçici tavan sınırı çağrısında bulundu. Sektör uzmanları, artışlara yüzde 25-26 gibi bir sınır getirilmesi, 5 yılı dolan kiracıdan bölge rayiç bedeli isteme süresinin 7 ila 8 yıla çıkarılması ve kira yardımı gibi desteklerle sorunun çözülebileceğine işaret ediyor.
12.04.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatları neden artıyor?
Sebze ve meyve fiyatları neden artıyor?Son dönemde artan fiyatlar nedeniyle çiftçiler ve üreticiler izahı olmayan durumlarla karşılaşıldığını açıklıyor. İstanbul Ziraat Odaları Kurul Başkanı Ömer Demir "Fiyat sistemimizi çökerttiler, şaşkın durumdayız. Evin balkonunda yetişen yeşillik için 17-18 lira fiyat belirlenmiş" dedi.
12.04.2022Ekonomi
Patates 12 lira, yeşillik 17 lira! 'İzahı yok, fiyat sistemimizi çökerttiler... '
Patates 12 lira, yeşillik 17 lira! 'İzahı yok, fiyat sistemimizi çökerttiler... 'Sebze meyve fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Son dönemde artan fiyatlar nedeniyle çiftçiler ve üreticiler izahı olmayan durumlarla karşılaşıldığını açıklıyor. İstanbul Ziraat Odaları Kurul Başkanı Ömer Demir "Fiyat sistemimizi çökerttiler, şaşkın durumdayız. Evin balkonunda yetişen yeşillik için 17-18 lira fiyat belirlenmiş" dedi. Sebze ve meyvedeki Fiyat artışları dikkat çekmeye başladı. Yeşillik fiyatlarının 18 liraya, patatesin fiyatının ise 12 liraya yaklaşması anormal yükselişleri meydana getirdi.
12.04.2022Ekonomi
Tapu masrafı ile ilgili açıklama! Paralar iade ediliyor, eğer ödeme yaptıysanız...
Tapu masrafı ile ilgili açıklama! Paralar iade ediliyor, eğer ödeme yaptıysanız...Tapu masrafları ile ilgili açıklama geldi. Paralar iade ediliyor. Eğer ödeme yaptıysanız paranızı geri alabilirsiniz. Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen binalar vergi ve harçlardan muaf tutuldu. Bu muafiyet 4 yıldır yürürlükte olmasına rağmen mağduriyet yaşanabiliyor. Bazı tapu müdürlüklerinde, belediyelerde ve noterlerde işlemlerden harç ve vergi talep edilebiliyor. Böyle bir durum yaşadıysanız ve ödeme yaptıysanız geriye dönük iade alabilirsiniz. İade için vergi dairesine başvurulması gerekiyor. Genellikle ödenen harçlar iade ediliyor ancak edilmediği takdirde vergi mahkemelerinde dava açılması gerekiyor. Bu davanın da 5 yıl içinde açılması gerekli. İşte konuya ilişkin tüm detaylar...
12.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sebze Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sebze fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.