Satılık Daire

Satılık Daire

Son dakika satılık daire haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan satılık daire ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını satılık daire haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Satılık Daire

haberleri sayfasında son dakika yaşanan satılık daire gelişmeleri de dahil olmak üzere 204 satılık daire haberi bulunmuştur. Tüm satılık daire haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kiralık ve satılık dairelerle flaş detay! Oyun ortaya çıktı, ev sahipleri...
Kiralık ve satılık dairelerle flaş detay! Oyun ortaya çıktı, ev sahipleri...Kiralık ve satılık dairelerle ilgili kritik detay ortaya çıktı. Ev sahiplerinin fahiş kira oyununa tepkiler çığ gibi büyüyor. Kiracılar ve ev alacak aman dikkat! Şikayet hakkınız var. İddiaya göre emlakçılar, yüksek komisyon için ev sahiplerine evi bedelinin çok üstünde yabancı kiracıya vermeyi teklif ediyor. Son kararı veren ev sahibi olsa da, sektör temsilcileri bu tip uygulamalara maruz kalan tüketicilerin emlakçıları şikayet edebileceğini söylüyor. İşte son dakika haberinin detayları...
27.07.2022Ekonomi
Ev alacaklar için yeni fırsat! Değerini üçe katlayacak
Ev alacaklar için yeni fırsat! Değerini üçe katlayacakEv alma planı yapan herkesi ilgilendiriyor. Yatırım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Kentsel dönüşümle yenilenmesi planlanan riskli konutlar bir bir satışa çıkıyor. Kimi için yıkım kararı alınmış, kimi çoktan yıkılmış, kimi ise dönüşümü bekliyor... Evlerin yenilendiğinde 2-3 kat değer kazanacağı vaat ediliyor. Dönüşüm evlerinin fırsat olabileceğini belirten uzmanlar, araştırma yapmadan alanların zarar edebileceği konusunda uyarıyor.
10.07.2022Ekonomi
Ev alacaklara ucuz konut müjdesi! Ağustos ayında başlıyor
Ev alacaklara ucuz konut müjdesi! Ağustos ayında başlıyorEv sahibi olmak isteyenleri çok yakından ilgilendiriyor. Özellikle dar gelirli vatandaşlara konut alma imkanı doğacak. Ağustosta başlıyor. Çok sayıda il ve ilçede geçerli olacak. TOKİ tarafından yeni konut kapmanyasının detayları duyuruldu. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, vatandaşların alım güçleri dikkate alınarak ağustos ayında yeni bir sosyal konut kampanyası başlatılacağını açıkladı.
29.06.2022Ekonomi
Aynı daireyi defalarca sattılar! 60 milyon liralık vurgun, yüzlerce kişi...
Aynı daireyi defalarca sattılar! 60 milyon liralık vurgun, yüzlerce kişi...Gaziantep’te bir inşaat firmasının aynı daireyi çok sayıda kişiye satarak yüzlerce kişiyi yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığını iddia eden vatandaşlar protesto gösterisi düzenledi. Dolandırıldıklarını ifade eden vatandaşlar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep Valisi Davut Gül’den destek beklediklerini dile getirdi.
8.05.2022Gündem
İkinci el araba fiyatları ve satılık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildi, köpük gidecek, fiyatlar düşecek
İkinci el araba fiyatları ve satılık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildi, köpük gidecek, fiyatlar düşecekEv ve araba almayı planlayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Balon sönecek, fiyatlar düşecek. Yatırım için bekleyenler karlı çıkacak. Uzun süredir yükseliş trendinde olan ikinci el araba ve satılık ev fiyatlarıyla ilgili kritik açıklama geldi. Fiyatlardaki fahiş artış nedeniyle birçok kişi ev ya da araba almak için doğru zamanı bekliyordu. Fiyatlar her geçen gün yukarı yönlü hareketini sürdürürken araba ve ev fiyatlarının düşeceği tarih duyuruldu. Ne oldu da ikinci el araba fiyatları bu kadar yükseldi? Bir araba fiyatı ev fiyatına tekabül ediyor. Ancak yatırım amacı ile alınan evin kira getirisi olacakken, arabanın en az 3 bin lira gideri bulunuyor. Peki ne yapmak gerekiyor? Alım için ne zaman harekete geçmek gerekiyor? İşte ikinci el araba ve satılık daire fiyatları ile ilgili flaş detaylar...
8.05.2022Ekonomi
Ev fiyatlarına fahiş zam! Yüzde  96,4 arttı...
Ev fiyatlarına fahiş zam! Yüzde 96,4 arttı...Gayrimenkul fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Satılık ev fiyatlarına fahiş zam! Uzun süredir hem kiralık hem de satılık konut fiyatları ekonomi gündemindeki yerini koruyor. Özellikle büyükşehirlerde konut stokunun arzı karşılayamaması nedeniyle kira fiyatlarında ciddi artış meydana geldi. Satılık konutlarda da yapılan fahiş zamlar ev sahibi olmayı vatandaşlar için 'hayal' haline getirdi. Merkez Bankası konut fiyat endeksini açıkladı. Konut fiyatları şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 96,4, reel olarak ise yüzde 26,9 oranında arttı.
18.04.2022Ekonomi
Ev satışlarında yeni dönem! Artık değişiyor, 3 yıl ve KDV...
Ev satışlarında yeni dönem! Artık değişiyor, 3 yıl ve KDV...Ev ve iş yeri alacakları yakından ilgilendiriyor. Satışlarda yeni dönem. 3 yıla çıkacak. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ‘vergi ve ekonomi paketi’ görüşülecek. Görüşülecek konular arasında dikkat çekici olan ise yabancıların iş yeri ve konut satışlarına ilişkin alınacak karar olacak. Buna göre yabancılara konut veya iş yeri teslimlerinde KDV'den istisna tutulmak için bir yıllık elde tutma şartı 3 yıla çıkarılacak. İşte son dakika haberinin detayları...
27.03.2022Ekonomi
Ev ve arsa alımında büyük fırsat! Bakanlık açıkladı: 24 bin TL... İstanbul, Ankara ve birçok şehirde...
Ev ve arsa alımında büyük fırsat! Bakanlık açıkladı: 24 bin TL... İstanbul, Ankara ve birçok şehirde...Ev ve arsa alacakları yakından ilgilendiriyor. Bakanlık son dakika açıkladı. Büyük yatırım fırsatı. İstanbul, Ankara ve birçok şehirde satışa çıkıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 28 ilde 472 konut ve ticari arsayı satışa çıkarıyor. Açık arttırma usulüyle yapılacak satışlar 5, 6 ve 7 Nisan’da yapılacak. İşte son dakika haberinin detayları...
25.03.2022Ekonomi
Ev fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Yüzde 59,6 oranında...
Ev fiyatları ile ilgili flaş gelişme! Yüzde 59,6 oranında...Konut fiyat endeksi Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 59,6, reel olarak ise yüzde 17,9 oranında arttı.
16.02.2022Ekonomi
2.439 TL taksitle 3+1 satılık daire! Son gün 4 Şubat...
2.439 TL taksitle 3+1 satılık daire! Son gün 4 Şubat...Ev sahibi olmak isteyenlere güzel haber. Piyasanın altında fiyatlarla ev almak mümkün. 3+1 daire aylık 2 bin 439 lira taksitle satın alınabiliyor. Başvuru süreci devam ediyor. Son gün ise 4 Şubat olarak belirlendi. Gayrimenkul sektöründe fiyatlar yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. Ev sahibi olmak ise giderek zorlaşıyor. Konut kredilerinde faiz oranlarının yüksek olması, döviz kurundaki yükseliş ileri sürülerek satılık daire fiyatlarına fahiş zam yapılması özellikle orta gelirli vatandaşlar için ev sahibi olmayı hayal haline getirdi. Bu noktada dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için TOKİ devreye giriyor. Ucuz konut satışı TOKİ tarafından gerçekleştiriliyor. Pek çok ilde yeni projeler hayata geçiriliyor. TOKİ tarafından 15 projede başvuru dönemi başlıyor. Projelerde taksit ödemeleri 604 TL'den başlıyor. Ayrıca İstanbul Şerifali ve Güngören'de 3 proje için ihale çalışmalar yürütülürken, Başakşehir, Bahçelievler ve Arnavutköy ilçelerinde ise toplam 30 arsa satışa sunuluyor.
26.01.2022Ekonomi
Ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! 3 ay sonra...
Ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! 3 ay sonra...Ev alacakları çok yakından ilgilendiriyor. Satılık konut fiyatları uzun süredir yukarı yönlü hareket ediyordu. Döviz kurundaki dalgalanmalarla birlikte yüzde 40 civarı artan konut fiyatları, yaşanan düşüşe rağmen hala cep yakmaya devam ediyor. Ev alma planı yapanlar ise beklemeye geçti.
4.01.2022Ekonomi
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Böylesi ilk kez oluyor, fiyatlar katlanıyor, ilanlar yayından kaldırılıyor, döviz kuru belirliyor, yasaklar hiçe sayılıyor
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Böylesi ilk kez oluyor, fiyatlar katlanıyor, ilanlar yayından kaldırılıyor, döviz kuru belirliyor, yasaklar hiçe sayılıyorGayrimenkul sektörü uzun süredir hareketli. Farklı yatırım araçlarından gelir sağlayanlar gayrimenkule yöneldi. Ancak arzın sınırlı, talebin fazla olması fiyatları etkilerken, kura bağlı maliyet artışı da yeni konutları ulaşılabilir olmaktan uzaklaştırdı. Konut fiyatlarındaki artış talebe bağlı olarak artmaya devam ediyor. Metrekare fiyatları 30 bin liraları buluyor. Satışların dolar üzerinden yapılması yasak. Ancak fiyatlar belirlenirken döviz kuru dikkate alınıyor. Metrekare fiyatları kur üzerinden belirleniyor. Ev fiyatları her hafta değişirken döviz kurundaki harekete göre mülk sahiplerinden ek ücret talebi geliyor. Sözleşmeden caymak yasak ve cezası bulunuyor. Fakat her dört satıştan birinde iptal yaşanıyor. Ev sahibi olmak isteyenler ise yaşanan süreçte mağdur oluyor.
19.12.2021Ekonomi
Ev alacaklara kötü haber! Zam üstüne zam geliyor, fiyatlar günlük olarak değişiyor
Ev alacaklara kötü haber! Zam üstüne zam geliyor, fiyatlar günlük olarak değişiyorEv sahibi olmak isteyenler kamu bankalarının faiz indirimine gitmesi sonrası harekete geçti. Faiz oranlarının düşürülmesi ve buna bağlı olarak döviz piyasalarında yaşanan ani değişimlerin en çok etkilediği sektörlerin başında gelen gayrimenkul sektörü yeni bir çıkmaza girdi. Mülk sahipleri evlerinin fiyatını günlük olarak değiştirmeye başladı. Kimileri ise zam söylentisinden dolayı satılık ev ilanlarını yayından kaldırdı. Birçok kişi ev sahiplerinin satıştan vazgeçmesi nedeni ile tapudan döndü.
2.12.2021Ekonomi
Kiralık ev arayanları ilgilendiren flaş gelişme! Yüzde yüz arttı, neredeyse imkansız
Kiralık ev arayanları ilgilendiren flaş gelişme! Yüzde yüz arttı, neredeyse imkansızKiralık ev arayan binlerce kişiyi ilgilendiren flaş gelişme! İstanbul’da kiralar yüzde yüz arttı. Depozito fiyatları cep yakıyor. Beşiktaş, Fatih, Kadıköy ve Ataşehir... Yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrencilerin dönüşü, kentsel dönüşüm ve son zamanlarda inşaat sektörünün durması yoğunluğu artırdı. Kimse kiralık daire bulamıyor. Yeni evlenen bir çiftin, 3 bin ile 5 bin lira aralığında oturacağı bir ev bulması ise hemen hemen imkansız. Uygun fiyata bulunan kiralık evler de oturulacak gibi değil.
17.09.2021Ekonomi
Zam geldi! Fiyatlar yüzde 60 arttı, en düşüğü 4 bin lira...
Zam geldi! Fiyatlar yüzde 60 arttı, en düşüğü 4 bin lira...Ev ve yazlık fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Fiyatlara zam geldi. Ev fiyatlarında en çok artış yaşanan iller belli oldu. Koronavirüs sürecinde yazlıklara artan ilgi fiyatlara yansıdı. Konut fiyatlarında zam şampiyonu Muğla, Aydın ve Antalya oldu. Yıllık artış yüzde 60’ı buldu.
19.06.2021Ekonomi
Ev fiyatları yüzde 50 arttı! Kiralar ise...
Ev fiyatları yüzde 50 arttı! Kiralar ise...Ev almak isteyen milyonları yakından ilgilendiriyor. Ev fiyatlarında yüzde 50'den fazla artış yaşandı. Talep her zamankinden fazla oldu. Bu da ev fiyatlarına yansıdı. Geçen yıl ev alan kişiler kazanç elde ederken ev sahibi olmak isteyenler de 'ev almak için doğru zaman mı?' sorusuna yanıt arıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile insanların yaşam şekli değişirken yeni ihtiyaçlar da ortaya çıktı. Pandeminin etkisiyle yazlık evlere talep artınca fiyatlar da yükseldi. Yazlık evlere talep artınca kiralar da tavan yaptı. İzmir'in Çeşme ilçesinde ortak havuzlu bir sitede, 3 ay süren sezonluk kira bedeli 350 bin liradan başlayıp 750 bin liraya kadar çıktı.
23.03.2021Ekonomi
Ev alacak ya da kiralayacak herkesi ilgilendiriyor! Değişti, fiyatlar...
Ev alacak ya da kiralayacak herkesi ilgilendiriyor! Değişti, fiyatlar...Ev sahibi olmak isteyen ya da kiralık ev arayan herkesi ilgilendiriyor. Koronavirüs salgını ile birlikte tamamen değişti. Salgın neden ile insanların yaşam şekli değişirken yeni ihtiyaçlar da ortaya çıktı. Pandeminin etkisiyle yazlık evlere talep artınca fiyatlar da yükseldi. Öyle ki villa kiraları satılık daire fiyatlarını yakaladı. Bodrum’da lüks villaların aylık kirası 350 bin lirayı bulurken, sezonluk kiralama 100 bin lira ile 1 milyon arasında değişiyor. Alaçatı’da geçen yıl 200 bin liraya sezonluk kiralanan villa için bu yıl istenen rakam 300 bin TL.
21.03.2021Ekonomi
Ev almak isteyenlere büyük fırsat! Ayda 460 lira...
Ev almak isteyenlere büyük fırsat! Ayda 460 lira...Ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat! 460 lira aylık taksitlerle ev almak mümkün. Ev almak için yeterli birikimi olmayan pek çok kişi bankalardan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyor. Fakat bankaların konut kredilerinde faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar ev alma hayalini çoğu zaman erteliyor. Kira oturan orta gelirli vatandaşlar için TOKİ harekete geçti. Uygun taksit seçenekleri ile ev fırsatları sunuluyor.
2.02.2021Ekonomi
İstanbul kiralık daire fiyatları ne kadar arttı?  İstanbul'da hangi ilçeler değerli?
İstanbul kiralık daire fiyatları ne kadar arttı? İstanbul'da hangi ilçeler değerli?Son 1 yıl içerisinde İstanbul’un yatırım açısından değerlenen ilçelerini sıralandı. Aylık olarak en hızlı artışın yaşandığı ilçeleri de ortaya koyan araştırmada, kiralık konutlardaki aylık ve yıllık değişimi dikkat çekiyor. Peki, İstanbul'da hangi ilçeler değerli? İstanbul kiralık daire fiyatları ne kadar arttı? İstanbul satılık ev fiyatları ne kadar değerlendi? İşte İstanbul kiralık ev ve villa fiyatlarındaki artış ve İstanbul'un en değerli ilçeleri...
31.01.2021Ekonomi
Satılık ev fiyatları arttı mı? Kasım ayı satılık daire fiyatı en çok artan iller ve ilçeler!
Satılık ev fiyatları arttı mı? Kasım ayı satılık daire fiyatı en çok artan iller ve ilçeler!Türkiye’de Kasım 2020 Emlak Endeksi’ni açıklandı! Verilere göre; bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında Gaziantep, Adıyaman, Antalya, Eskişehir ve Sakarya geldi. Emlak fiyatlarında yaşanan hareketliliği gösteren veriler, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi Anadolu’da yaşanan hareketlenmenin devam ettiğini de gösterdi.
13.12.2020Ekonomi
TOKİ satılık daireler! TOKİ 31 ilde 133 konutu satışa çıkardı!
TOKİ satılık daireler! TOKİ 31 ilde 133 konutu satışa çıkardı!Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 31 ilde 133 konut ve 21 ilde 107 iş yeri açık artırma ile satılacak. Müzayede, 17 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Peki, TOKİ açık artırma satış nasıl yapılır? TOKİ satılık konut ve işyerleri
2.12.2020Ekonomi
Ev fiyatları düşecek mi? Satılık konut fiyatı en çok artan iller ve ilçeler!
Ev fiyatları düşecek mi? Satılık konut fiyatı en çok artan iller ve ilçeler!Ekim 2020 Emlak Endeksi açıklandı. Verilere göre; bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında Gaziantep, Antalya, Eskişehir, Çorum, ve Sakarya geldi. Son 1 yıl içerisinde 5 büyük ilde yaşanan hareketlilik de gözlerden kaçmadı. Peki, Ev fiyatları düşecek mi? İşte Türkiye genelinde satılık konut fiyatı en çok artan 5 il...
17.11.2020Ekonomi
Ev sahibi olmak isteyenler için büyük fırsat! Yarın başlıyor
Ev sahibi olmak isteyenler için büyük fırsat! Yarın başlıyorMilyonlarca kişi ev sahibi olma hayali kuruyor. Fakat yeterli birikimi bulunmayanlar bu hayali ertelemek zorunda kalıyor. TOKİ ev almak için yeterli miktarda nakit parası bulunmayan ve yüksek taksit ödemesi yapamayacak vatandaşlar için harekete geçti. TOKİ 519 TL aylık taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Başvuru süreci yarın başlıyor. Acele eden uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanını yakalıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'nin birçok ilinde satılık konutlar için başvuru sürecini başlatıyor. İşte satılık dairelerin olduğu iller, fiyatları ve taksit ödemeleri hakkındaki tüm detaylar...
15.11.2020Ekonomi
TOKİ'den satılık daireler! TOKİ başvuru süreci başlıyor! 519 TL'den başlayan taksitlerle...
TOKİ'den satılık daireler! TOKİ başvuru süreci başlıyor! 519 TL'den başlayan taksitlerle...Toplu Konut İdaresi'nden (TOKİ) satılık daireler... Türkiye'nin birçok ilinde TOKİ satılık konutlar için başvuru sürecini başlatıyor. İşte TOKİ satılık daireler, fiyatları, ödeme koşullar ve taksitleri hakkında merak edilenler...
14.11.2020Ekonomi
Emlakçı yetki belgesi nasıl alınır? Yetki belgesi olmayanlar emlakçılık yapamayacak!
Emlakçı yetki belgesi nasıl alınır? Yetki belgesi olmayanlar emlakçılık yapamayacak! Emlak sektöründe mağduriyetleri ve kayıt dışılığı bitirecek düzenleme için geri sayım başladı. 1 Eylül’den itibaren yetki belgesi olmayan işletmeler emlakçılık yapamayacak. Düzenleme, emlak sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin taşıması gereken şartları belirliyor ve yetki belgesi şartı getiriyor. Düzenleme, internetteki sahte ilanları da ortadan kaldıracak. Bir taşınmaz için birden fazla ilan verilemeyecek. ‘Sahibinden’ ilanlarda ise vekaletname ya da tapu kaydı istenecek. Peki, Emlakçı yetki belgesi nasıl alınır? İşte TTBS emlakçı belgesi alma ve TTBS yetki belgesi sorgulama ekranı...
25.08.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Satılık Daire ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki satılık daire haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.