Pfizer Biontech

Pfizer Biontech

Son dakika Pfizer Biontech haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Pfizer Biontech ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Pfizer Biontech haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Pfizer Biontech

haberleri sayfasında son dakika yaşanan pfizer biontech gelişmeleri de dahil olmak üzere 386 pfizer biontech haberi bulunmuştur. Tüm pfizer biontech haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fransa’da salgında yeni rekor: 24 saatte 368 bin 149 vaka!
Fransa’da salgında yeni rekor: 24 saatte 368 bin 149 vaka!Fransa’da son 24 saatte 368 bin 149 yeni korona virüs vakası tespit edilmesiyle salgının başlamasından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.
11.01.2022Dünya
Omicron aşısı var mı? Omicron aşıya dirençli mi?
Omicron aşısı var mı? Omicron aşıya dirençli mi?Omicron aşısı var mı? Koronavirüs salgını yeni varyantlarla sürerken, iki doz aşısının omicron varyantına karşı direnç sağlamadığı vurgulanıyor. 3. Doz aşının mutlaka yapılması gerektiği ifade edilirken, ABD'li Pfizer ile bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in Almanya'da kurduğu BioNTech, Omicron varyantına karşı bir aşı için kolları sıvadı.
11.01.2022 Sağlık
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'Omicron varyantı tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınının başından beri dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, "Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor" diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! Matbaanın icadından sonra...
BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! Matbaanın icadından sonra...Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci'nin kurucuları olduğu BioNTech borç içinde yüzünden Alman şehrinin kaderini değiştirdi. İngiliz Guardian'ın haberine göre, Pfizer/BioNTech aşısı, bilim insanlarının aşıyı ilk geliştirdiği Alman kenti üzerinde beklenmedik bir yan etkiye sahip: Mainz şehri, şirketin küresel başarısından elde edilen vergi gelirleri sayesinde 30 yıldan beri ilk kez borçsuz olmayı umuyor. Alman siyasetçiler ise, bu etkinin diğer kentler üzerinde baskı yaratabilecek olmasından endişeli.
28.12.2021Dünya
Dünya Sağlık Örgütü'nden bir aşıya daha onay!
Dünya Sağlık Örgütü'nden bir aşıya daha onay!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ABD merkezli Novavax firmasının Covid-19’a karşı ürettiği "Nuvaxovid" adlı aşının acil kullanımına onay verdi. DSÖ, bu kararıyla 10. Covid-19 aşısına acil kullanım onayı vermiş oldu.
21.12.2021Dünya
Koronavirüs aşısıyla ilgili flaş gelişme! 6 ay ile 5 yaş arası çocuklarda...
Koronavirüs aşısıyla ilgili flaş gelişme! 6 ay ile 5 yaş arası çocuklarda...Son dakika haberi... Koronavirüs aşısıyla ilgili kritik açıklama geldi. Pfizer-BioNTech resmen duyurdu. Açıklamada, 2 ila 5 yaş arası çocuklarda aşı denemelerinin, bu yaş grubundaki çocuklarda beklenen bağışıklığı sağlamadığını ve 6 aydan 5 yaşına kadar olan grupta 3’üncü doz aşı testlerinin devam ettiği belirtildi.
18.12.2021Sağlık
Avrupa İlaç Ajansı'ndan 'Johnson&Johnson'a onay
Avrupa İlaç Ajansı'ndan 'Johnson&Johnson'a onayAvrupa İlaç Ajansı (EMA), Covid-19'a karşı geliştirilen Johnson & Johnson aşısı için Fransa’da yeni ek üretim tesisini onayladı.
16.12.2021Dünya
Omicron araştırmasının sonucu korkuttu! 'Havada 70 kat daha hızlı yayılıyor'
Omicron araştırmasının sonucu korkuttu! 'Havada 70 kat daha hızlı yayılıyor'Hong Kong Üniversitesi'nde yapılan yeni bir araştırmada, Omicron varyantının Delta varyantına göre 70 kat daha hızlı yayıldığı açıklandı. Yeni varyantın bronş ve akciğer dokusunda ne kadar hızlı çoğalabildiğine bakan bilim insanları, daha hızlı yayılmasına karşılık akciğerlerde 10 kat daha yavaş çoğaldığını tespit etti.
16.12.2021Dünya
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı?
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? Omicron varyantının ortaya çıktığı 24 Kasım’dan bu yana mevcut aşıların ne kadar etkili olduğuna yönelik bilm dünyası çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüsün 30'dan fazla mutasyonu nedeni ile aşıların Omicron varyantını tanımayacağı konusunda endişeler devam ediyor. İngiltere'de yapılan bir çalışma BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyucu olup olmadığını ortaya koydu. Peki, BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? İşte Omicron varyantı ile ilgili mevcut aşıların durumu!
14.12.2021Sağlık
Elon Musk, Time dergisi tarafından 'yılın kişisi' seçildi!
Elon Musk, Time dergisi tarafından 'yılın kişisi' seçildi!Saygın haber ve politika dergilerinden Time, dünyanın en zengin olan insanı olan Elon Musk’ı yılı kişisi seçti. Tesla ve SpaceX'in CEO'su olan milyarder iş insanı otomobillerin ve uzay yolculuğunun geleceğini şekillendirmeye devam ederken, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla dünyanın en etkili kişisi olmayı başardı.
13.12.2021Dünya
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı...
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı...Dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
11.12.2021Dünya
BioNTech aşısının koruyuculuğu düşüyor mu? BioNTech aşısı koronavirüsten kaç ay koruyor?
BioNTech aşısının koruyuculuğu düşüyor mu? BioNTech aşısı koronavirüsten kaç ay koruyor? mRNA aşıları ile ilgili önemli araştırma! Aşılarının etkinliği düşüyor mu? Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) açıkladı. Pfizer-BioNTech ve Moderna aşılarının etkinliği ile ilgili yeni araştırma yayınlandı. Araştırmacılar, çalışmanın, korumayı desteklemek için Covid-19 güçlendirici aşılarına duyulan ihtiyacın altını çizdi. Peki, BioNTech aşısının koruyuculuğu düşüyor mu? BioNTech aşısı koronavirüsten kaç ay koruyor? mRNA aşılarının etkinliği düşüyor mu? Pfizer-BioNTech aşısının koruyuculuğu kaç ay sürüyor? İşte detaylar…
11.12.2021Sağlık
ABD’den flaş 'Pfizer/BioNTech' kararı! Onay verildi!
ABD’den flaş 'Pfizer/BioNTech' kararı! Onay verildi!ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ABD’deki Covid-19’un Omicron mutasyonu vakalarının ardından 16-17 yaş grubu için Pfizer/BioNTech aşısının 3’üncü dozuna acil kullanım onayı verdi.
9.12.2021Dünya
İsrail’de 3 doz aşılı kişide Omicron mutasyonu tespit edildi
İsrail’de 3 doz aşılı kişide Omicron mutasyonu tespit edildiİsrail Sağlık Bakanlığı, İngiltere’den İsrail’e gelen 3 doz Pfizer/BioNTech aşısı olan bir kişide Omicron mutasyonunun tespit edildiğini ifade ederek, ülkedeki Omciron vaka sayısının 3’e yükseldiğini aktardı.
2.12.2021Dünya
Moderna Omicron aşısı ne zaman çıkacak? Mevcut aşılar Omicron varyantında etkili mi?
Moderna Omicron aşısı ne zaman çıkacak? Mevcut aşılar Omicron varyantında etkili mi? Moderna’dan Omicron aşısı ile ilgili önemli açıklama! Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Güney Afrika'da tespit edilen yeni koronavirüs varyantına "Omicron" adını vermesinin ardından, ABD’li ilaç şirketi Moderna, Omciron aşısı için tarih verdi. Moderna, corona virüsün endişe veren Omicron varyantıyla mücadele etmek için güncellenmiş bir aşıyı piyasaya sürebileceğini duyurdu. Peki, Omicron aşısı ne zaman çıkacak? Aşılar Omicron varyantında etkili mi? Moderna yeni aşıyı ne zaman çıkaracak? İşte detaylar…
29.11.2021Sağlık
Yeni tip koronavirüs aşısıyla ilgili sevindiren açıklama: Yüzde 100 önlüyor!
Yeni tip koronavirüs aşısıyla ilgili sevindiren açıklama: Yüzde 100 önlüyor!Pfizer/BioNTech'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubu üzerinde ciddi bir yan etkiye yol açmadan son derece etkili olduğu bildirildi.
22.11.2021Dünya
Moderna, Kovid-19 aşısı 3. dozun ABD'de tüm yetişkinlere uygulanması için onay istedi
Moderna, Kovid-19 aşısı 3. dozun ABD'de tüm yetişkinlere uygulanması için onay istediABD ilaç firması Moderna, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) destek aşısının 18 yaş üzerine genişletilmesi onayı için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) başvurdu.
17.11.2021Dünya
ABD firması Novavax, Kovid-19 aşısının kullanımı için AB'ye başvurdu
ABD firması Novavax, Kovid-19 aşısının kullanımı için AB'ye başvurduAvrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), ABD'li biyoteknoloji firması Novavax'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının AB'de kullanımı için resmi başvuruda bulunduğunu bildirdi.
17.11.2021Dünya
Aşı karşıtı doktordan TikTok'ta akılalmaz reçete! 'Bunu sakın yapmayın'
Aşı karşıtı doktordan TikTok'ta akılalmaz reçete! 'Bunu sakın yapmayın'Kovid-19 aşıları hali hazırda salgına karşı elimizdeki en büyük silah olmaya devam ediyor. Ancak buna rağmen dünyanın birçok yerinde yükselen bir aşı karşılığı da mevcut. Çeşitli platformlarda örgütlenen aşı karşıtları insanlara vücutlarında aşıyı atmak için 'detox' reçeteleri verirken doktorlar bu konuda kritik uyarılarda bulunuyor.
14.11.2021Dünya
Pfizer-BioNTech aşısıyla ilgili flaş gelişme! 3. doz için ABD'den onay istedi
Pfizer-BioNTech aşısıyla ilgili flaş gelişme! 3. doz için ABD'den onay istediABD'de COVID-19 aşısı üreticisi Pfizer-BioNTech, aşının 3. doz güçlendiricisinin tüm 18 yaşın üstündekilere uygunluğu konusunda Gıda ve ilaç Dairesinden (FDA) onay istedi.
10.11.2021Dünya
30 yaş altındaki kişiler için kritik aşı uyarısı: Kalp krizi ve...
30 yaş altındaki kişiler için kritik aşı uyarısı: Kalp krizi ve...Fransa'da Sağlık Yüksek Kurulu (HAS) yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Moderna aşısını, kalp kası ve zarında iltihap riskini artırdığı gerekçesiyle 30 yaşından küçüklere uygulanmaması tavsiyesinde bulundu.
9.11.2021Sağlık
Kosta Rika, aşıyı dünyada çocuklar için zorunlu kılan ilk ülke oldu
Kosta Rika, aşıyı dünyada çocuklar için zorunlu kılan ilk ülke olduOrta Amerika ülkesi Kosta Rika, koronavirüs aşısını çocuklar için zorunlu kılan ilk ülke oldu.
6.11.2021Dünya
'Salgının bitmesi için çocukların aşılanması lazım'
'Salgının bitmesi için çocukların aşılanması lazım'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 23 ilde 44 merkezde yapılan, salgının ilk 1 yılını kapsayan araştırmada 9 bin Covid-19 hastası çocuk tespit edildiğini, bunlardan 375'inin yoğun bakımda yattığını ve 44'ünün hayatını kaybettiğini söyledi. Ceyhan, "Koronavirüs çocuklarda da ölüme yol açabilen, yoğun bakıma yatmaya neden olabilen bir tablo oluşturuyor. Bu yüzden çocukların korunması lazım. ABD'de 12 yaş altının aşılanması için ruhsat verildi. Bana sorarsanız Türkiye'nin de acilen bu uygulamaya ihtiyacı var. Salgının bitmesi için çocukların aşılanması lazım" dedi.
4.11.2021Sağlık
Covaxin aşısı nedir, inaktif mi MRNA mı? DSÖ’nün onay verdiği Covaxin aşısı hangi ülkenin?
Covaxin aşısı nedir, inaktif mi MRNA mı? DSÖ’nün onay verdiği Covaxin aşısı hangi ülkenin?Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19'a karşı Bharat Biotech şirketi tarafından üretilen Covaxin aşısının acil kullanımına onay verdi. Peki, Covaxin aşısı nedir, inaktif mi MRNA mı?
3.11.2021Gündem
DSÖ'den Hindistan'da üretilen Covaxin aşısına acil kullanım onayı
DSÖ'den Hindistan'da üretilen Covaxin aşısına acil kullanım onayıDünya Sağlık Örgütü, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Hindistan'da biyoteknoloji şirketi Bharat Biotech tarafından üretilen Covaxin aşısının acil kullanımına onay verdi.
3.11.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıomicron varyantıOmicronBioNTech

Pfizer Biontech ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki pfizer biontech haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.