Petrol Rezervi

Petrol Rezervi

Son dakika petrol rezervi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan petrol rezervi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını petrol rezervi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Petrol Rezervi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan petrol rezervi gelişmeleri de dahil olmak üzere 315 petrol rezervi haberi bulunmuştur. Tüm petrol rezervi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Petrol ve doğal gaz rezervinde yeni adım! 'Yeni müjdeleri her an bekliyorum' deyip açıkladı
Petrol ve doğal gaz rezervinde yeni adım! 'Yeni müjdeleri her an bekliyorum' deyip açıkladıPetrol ve doğal gaz rezervi ile ilgili son dakika gelişmesi! 2013 yılında faaliyetlerine başlayan sismik araştırma gemisi 'Barbaros Hayrettin Paşa' Trabzon Limanı'na demir attı. Dev geminin Sürmene açıklarında petrol arama faaliyetinde bulunacağı öğrenildi. Yaşanan gelişmenin ardından yeni bir müjde sinyali de geldi.
3.11.2022Ekonomi
Biden kararını verdi! Petrol fiyatlarını düşürecek hamle
Biden kararını verdi! Petrol fiyatlarını düşürecek hamleABD Başkanı Joe Biden, ABD'nin Stratejik Petrol Rezervi'nden 15 milyon varil daha ham petrol serbest bırakılacağını açıkladı.
19.10.2022Ekonomi
ABD'den petrol fiyatlarını düşürecek hamle
ABD'den petrol fiyatlarını düşürecek hamleABD Başkanı Joe Biden yönetiminin stratejik petrol rezervinden 15 milyon varil petrolün kullanıma sunulmasını planladığı bildirildi. Açıklamada, Biden'ın gerekirse bu kış stratejik petrol rezervinden ek satışlara hazır olması için Enerji Bakanlığına çağrıda bulunacağı ifade edildi.
19.10.2022Dünya
Benzin fiyatları düşecek mi? ABD varil petrol satış bildirimini ne zaman yayınlayacak? ABD başkanı Biden ne zaman açıklama yapacak?
Benzin fiyatları düşecek mi? ABD varil petrol satış bildirimini ne zaman yayınlayacak? ABD başkanı Biden ne zaman açıklama yapacak? Beyaz Saray’dan kritik petrol adımı! Benzin fiyatlarını düşürecek! ABD'nin stratejik petrol rezervinden 15 milyon varil için satış bildirimi yayımlanacağını duyurdu. Piyasalar, ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamasını beklerken gözler ABD’ye çevrildi. Peki, Benzin fiyatları düşecek mi? ABD varil petrol satış bildirimini ne zaman yayınlayacak? Biden ne zaman açıklama yapacak? İşte detaylar…
19.10.2022Ekonomi
En fazla petrol rezervine sahip ülkeler açıklandı! Listeye Türkiye damga vurdu: O illerimizden petrol fışkırdı...
En fazla petrol rezervine sahip ülkeler açıklandı! Listeye Türkiye damga vurdu: O illerimizden petrol fışkırdı...Dünyanın en fazla petrol rezervine sahip ülkeleri açıklandı. Verilere göre; 2021 yılı başında ise toplam üretilebilir petrol rezervi 1 trilyon 779 milyar varile yükseldi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) ülkeleri tek tek sıraladığı listede Türkiye de yer alıyor. Dünyada petrol rezerv yarışı devam ederken, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre ise TPAO’ya üç ilde arama ruhsatı verildi. Peki Türkiye’de hangi illerde petrol var? En çok petrol rezervine sahip ülkeler hangileri? İşte detaylar...
24.08.2022Ekonomi
En fazla petrol rezervine sahip ülkeler açıklandı! Listeye Türkiye damga vurdu
En fazla petrol rezervine sahip ülkeler açıklandı! Listeye Türkiye damga vurduEn fazla petrol rezervine sahip ülkeler açıklandı. 2021 yılı başında ise toplam üretilebilir petrol rezervi 1 trilyon 779 milyar varile yükseldi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) ülkeleri tek tek sıraladığı listede Türkiye de yer alıyor. İşte dünyanın en çok petrol rezervine sahip ülkeleri...
18.08.2022Ekonomi
Resmen harekete geçildi! ABD'den akaryakıt fiyatlarını düşürecek flaş hamle
Resmen harekete geçildi! ABD'den akaryakıt fiyatlarını düşürecek flaş hamleBeyaz Saray, ABD yönetiminin akaryakıt fiyatlarını düşürme amacıyla Stratejik Petrol Rezervinden ek olarak 20 milyon varil daha petrol satacağını duyurdu.
26.07.2022Dünya
Petrol müjdesi! Yeni rezervler açıklandı, değeri 1 milyar dolar
Petrol müjdesi! Yeni rezervler açıklandı, değeri 1 milyar dolarPetrol müjdesi geldi. Rezervler ile ilgili açıkama yapıldı. Güneydoğu'yu petrol heyecanı sardı. Değeri 1 milyar dolar. Çalışmalar genişletildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Adana’nın Ceyhan ilçesinde bulunan petrol kuyularını inceleyerek, “Bölgedeki üretilebilir petrol rezervi yaklaşık 7 buçuk 8 milyon varil. Keşfin büyüklüğüne bakmaksızın, az ya da çok demeksizin enerjide dışa bağımlılığımızı azaltacak her bir varile ihtiyacımız var. Bölgede aynı potansiyele sahip 4-5 saha daha var. Oradaki çalışmalarımıza da hız verdik” dedi.
7.07.2022Ekonomi
1 milyar dolar kaç TL, ne kadar? 1 milyar dolar petrol rezervi!
1 milyar dolar kaç TL, ne kadar? 1 milyar dolar petrol rezervi!Adana’nın Ceyhan ilçesinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında yüksek kalitede petrol bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bulunan petrolün rezerv değerini yaklaşık 1 milyar dolar olarak açıklamıştı.
2.07.2022Ekonomi
Petrol fışkırdı! Adana'ya piyango vurdu!
Petrol fışkırdı! Adana'ya piyango vurdu!Petrol fışkırdı. Adana'da yeni petrol kuyusu keşfedildi. Petrol müjdesi verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in, 'Yakında ilan edeceğiz.' diyerek müjdeyi verdiği petrol rezervi Adana'da çıktı. Adana'nın Ceyhan ilçesinde yapılan çalışmalarda yüksek kalitede olduğu tespit edilen petrol bulundu. Daha önce yabancı şirketlerin bölgede çalışma yaptığı, bin 500 metre derine inildiğini ancak petrol bulunmadığını söyledikleri belirtildi. Ancak TPAO yaptığı aramada bin 350 metre derinlikte petrol rezervini keşfetti. Bölge halkı gelişmeden büyük mutluluk duydu. Öte yandan petrolün vanadan fışkırış anı görüntülendi.
24.06.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatı şokunu resmen duyurdular! Benzin, motorin ve LPG...
Akaryakıt fiyatı şokunu resmen duyurdular! Benzin, motorin ve LPG...Benzin, motorin ve LPG ile ilgili son gelen açıklama yok etkisi yaptı. O yası işaret ettiler. Koronavirüs salgını ve Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının ardından dünya, enerji kriziyle karşı karşıya kaldı. Uzmanlar gelecek dönemde petrolün fiyatında tırmanma gözleneceği belirtirken ABD merkezli Foreign Policy dergisi 150 dolar tahmininde bulundu.
9.06.2022Ekonomi
ABD'den piyasaları etkileyecek petrol hamlesi! Tam 1 milyon varil...
ABD'den piyasaları etkileyecek petrol hamlesi! Tam 1 milyon varil...Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle artan petrol fiyatları ile mücadele için ABD’nin stratejik rezervlerinden günde 1 milyon varil petrolü serbest bırakılması yönünde karar aldığı duyuruldu.
31.03.2022Dünya
Faiz kararı için gözler Merkez Bankası'nda!
Faiz kararı için gözler Merkez Bankası'nda!Piyasaların gözü yarın açıklanacak Merkez Bankası faiz kararında olurken, genel beklenti bankanın politika faizinde bir değişikliğe gitmemesi yönünde. Gedik Yatırım - Yatırım Danışmanı Eda Karadağ ve Tera Yatırım Başekonomisti Enver Erkan beklentilerini değerlendirdi.
16.02.2022Ekonomi
Petrol müjdesi geldi! TPAO resmen duyurdu
Petrol müjdesi geldi! TPAO resmen duyurduPetrol rezervi hakkında son dakika açıklaması! TPAO, Mardin'in Nusaybin ilçesinin Suriye sınırındaki 'Günyurdu-1' kuyusunda, 1310 metre derinlikteki petrol keşfi için 35 günlük sondaj çalışması yapıldığını duyurdu.
11.12.2021Ekonomi
Türkiye'den petrol fışkıracak! Tarih verildi
Türkiye'den petrol fışkıracak! Tarih verildiTürkiye'deki petrol rezervi ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin, "Yeni yıl için şimdiden hedef belirledik. Batman bölgesinde 50 bin varil olmak üzere diğer bölgelerle birlikte günlük petrol üretimini 65 bin varile çıkarmayı planlıyoruz. 150 arama kuyusuyla tüm zamanların en yüksek sondajına da ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
9.12.2021Ekonomi
Akaryakıt fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Her vatandaşa yıllık 1.500 lira destek...
Akaryakıt fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Her vatandaşa yıllık 1.500 lira destek...Akaryakıt fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. “Ucuz akaryakıt nereden alınır” haberleri yayınlamaya başladı. Ülkeler kendi önlemlerini alıyor. Ucuz akaryakıt için komşu ülkelerin yolunu tutanlar var. Akaryakıt krizi Türkiye’de ise derinden hissedilmedi. Devlet tarafından sağlanan vergi indirimi ile fiyat artışları vatandaşın cebine daha az yansıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Eşel mobil sistemi ile 60 milyar lirayı bulan bir fedakârlık yaptık. Küresel yükselişe rağmen, bu yıl elektriği maliyetinin neredeyse yarısı düzeyinde bir faturayla vatandaşlarımıza vererek, 17 milyar liralık bir sübvansiyon uyguladık. Böylece 2021 için vatandaşlarımızın cebinden 127 milyar liralık ilave bir meblağın çıkmasını önledik. Bir başka ifadeyle her vatandaşımıza yıllık 1.500 liranın üzerinde bir enerji desteği vermiş olduk” diye konuştu.
28.11.2021Ekonomi
BAE'den büyük petrol rezervi keşfi
BAE'den büyük petrol rezervi keşfiBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yüksek Petrol Konseyi (SPC), Abu Dabi'de, 22 milyar varillik rezervi olduğu tahmin edilen petrol sahası keşfedildiğini duyurdu.
23.11.2020Ekonomi
BAE'de yaklaşık 22 milyar varillik petrol sahası keşfedildi
BAE'de yaklaşık 22 milyar varillik petrol sahası keşfedildiBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yüksek Petrol Konseyi (SPC), Abu Dabi'de, 22 milyar varillik rezervi olduğu tahmin edilen petrol sahası keşfedildiğini duyurdu.
22.11.2020Dünya
Petrol ve gaz aramacılığında çığır açacak yeni yöntem
Petrol ve gaz aramacılığında çığır açacak yeni yöntemMarmara Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Karataş, petrol ve doğal gaz aramacılığında dünyada ilk kez yeni bir yöntem uyguladıklarını belirterek, "Belirli kriterlere göre seçtiğimiz alanlarda yer altı sularındaki toplam petrol hidrokarbonlarına (TPH) bakarak orada petrol veya gaz olup olmadığını anlayabiliyoruz. Yer altına inip oradan jeokimya için analiz materyali almaktansa zaten kendiliğinden yüzeye çıkan kaynak sularını değerlendirmek için çalıştık ve analizlerimizi kaynak suları üzerinde yoğunlaştırmaya gayret ettik." dedi.
3.05.2020Ekonomi
İran'da 53 milyar varil petrol rezervi keşfedildi
İran'da 53 milyar varil petrol rezervi keşfedildiİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin mevcut petrol rezervini yaklaşık üçte bir oranında artıracak yeni petrol rezervi keşfedildiğini açıkladı.
10.11.2019Dünya
İran'da 53 milyar varil petrol rezervi keşfedildi
İran'da 53 milyar varil petrol rezervi keşfedildiİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin mevcut petrol rezervini yaklaşık üçte bir oranında artıracak yeni petrol rezervi keşfedildiğini açıkladı.
10.11.2019Dünya
Petrol ve doğal gaz Akdeniz'i ısıtıyor
Petrol ve doğal gaz Akdeniz'i ısıtıyorDoğu Akdeniz’de özellikle son 10 yılda bulunan enerji kaynakları bölgeyi dünya gündeminde ilk sıralara taşıdı. Milliyet, Doğu Akdeniz’deki enerji potansiyelini ve beraberinde getirdiği tartışmaları bir yazı dizisiyle inceliyor.
1.06.2019Ekonomi
Dünya şaşkın! Katar ayrılıyor... Peki ne olacak?
Dünya şaşkın! Katar ayrılıyor... Peki ne olacak?Katar'ın 2019 itibarıyla 1961'den beri üyesi olduğu OPEC'ten (Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği) ayrılma kararı alması dünyada şaşkınlıkla karşılandı. Katar Enerji Bakanı Saad el-Kaabi Katar'ın alınan bu kararın siyasi bir gerekçeye dayanmadığını, Katar'ın doğalgaz üretimine odaklanmak istemesi nedeniyle böyle bir karar aldığını iddia etti.
4.12.2018Dünya
Flaş! Yeni petrol rezervi bulundu...
Flaş! Yeni petrol rezervi bulundu...Orta Afrika ülkesi Nijer'in Kafra bölgesinde Cezayirli petrol şirketi Sonatrach tarafından petrol rezervi keşfedildi.
17.11.2018Ekonomi
Nijer'de yeni petrol rezervi bulundu
Nijer'de yeni petrol rezervi bulunduOrta Afrika ülkesi Nijer'in Kafra bölgesinde Cezayirli petrol şirketi Sonatrach tarafından petrol rezervi keşfedildi.
17.11.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Petrol Rezervi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki petrol rezervi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.