Müjde

Müjde

Son dakika müjde haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan müjde ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını müjde haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Müjde

haberleri sayfasında son dakika yaşanan müjde gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.121 müjde haberi bulunmuştur. Tüm müjde haberleri aşağıda listelenmiştir.
Müjde Ar: Kendi hesabımı açmak zorunda kaldım
Müjde Ar: Kendi hesabımı açmak zorunda kaldımMüjde Ar, Instagram hesabı dışında hiçbir sosyal medya platformunda hesabı olmadığını açıkladı. Ünlü isim, kendisi adına açılan sahte Twitter hesaplarından sonra kendisi sayfasını oluşturmak zorunda kaldı.
30.05.2023Magazin
Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek Nasıl Yorumlanır?
Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek Nasıl Yorumlanır?Rüyaların genel değerlendirmesi ile birçok sonuç elde edilebilir. Özellikle rüyanın içeriği ve detayları sayesinde sonuçlara ulaşmak mümkündür. Son derece sık şekilde rüya görmekte mümkündür. Buna göre günde birden fazla rüya görme şansının olduğunu söyleyebiliriz. Her rüyayı olumlu veya olumsuz olarak değerlendirmemek gerekir. Çünkü küçük ayrıntılar bile anlamda değişmelere neden olabilir.
29.05.2023Yaşam
Borcu olana müjde! Süre uzatıldı, faizin yüzde 90'ı silinecek, kritik kredi kartı detayı belli oldu
Borcu olana müjde! Süre uzatıldı, faizin yüzde 90'ı silinecek, kritik kredi kartı detayı belli olduBorcu olan milyonları ilgilendiriyor. Faizler siliyor. Vergi ve prim borcu ile idari para cezalarını kapsıyor. Kamu borçlarının yapılandırılmasında başvuru süresini bir ay öteleyen karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre yapılandırma için başvuru tarihi 3 Temmuz, ilk taksit tarihi ise 31 Temmuz oldu. Ayrıca borcunu peşin olarak ödemeyi tercih edenlerin de 31 Temmuz’a kadar süresi olduğu belirtildi.
28.05.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Mayıs mesajı: Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Mayıs mesajı: Yarın sandıkta fire vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Beykoz Halk Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulunarak, "Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz. Gidemeyen varsa onları da teşvik edeceğiz. 14 Mayıs'ta yarım bıraktığımız işi ezici bir çoğunlukla tamamlıyor muyuz? Milleti kutuplaştırmaya çalışanlarının oyuna gelmeyeceğiz. Provokasyonlarına prim vermeyeceğiz. Soğukkanlılıkla hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.
27.05.2023Gündem
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurdu
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurduOkullarda yeni dönem başlıyor. 81 ildeki tüm okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüzlerce rehber öğretmen adayının beklediği müjdeyi açıkladı.
27.05.2023Eğitim
Kızılcık Şerbeti 28. bölüm fragmanı: Nursema gelinliği giydi! Kıvılcım, Alev ve Abdullah'ın aşk şifresini çözdü!
Kızılcık Şerbeti 28. bölüm fragmanı: Nursema gelinliği giydi! Kıvılcım, Alev ve Abdullah'ın aşk şifresini çözdü!Kızılcık Şerbeti 28 bölüm fragmanı yayınlandı. Show Tv'de yayınlanan ve başrollerinde Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Müjde Uzman'ın yer aldığı dizinin yeni bölüm fragmanında Nursema ve Umut evleniyor. Nursema'nın gelinliği dikkat çekerken, Fatih'ten Umut'a güldüren bir istek geldi. Abdullah, Fatih'i Aylin ile yakaladı ve "Senin hiç mi utanman yok" diyerek Fatih'le tartışma kapısını araladı.
26.05.2023Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu ve Rize'yi işaret etti: Petrol ve doğalgazda yeni müjdeler yakın
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu ve Rize'yi işaret etti: Petrol ve doğalgazda yeni müjdeler yakınCumhurbaşkanı Erdoğan, devam eden petrol ve doğalgaz çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Petrol ve doğalgazda yeni müjdeler yakın. Berat Bey'in döneminde sondaj gemilerinden alım yaptık. Sondaj gemileriyle kendi kendimize yeter hala geldik. Batı Karadeniz'deki aramalarımızı Orta ve Doğu Karadeniz'e de kaydırdık. Ordu ve Kastamonu açıklarında aramalarımız var." ifadelerini kullandı.
26.05.2023Gündem
Gabar'dan bir müjde daha geldi! Şırnak Valisi: Artezyen kuyusundan petrol çıktı
Gabar'dan bir müjde daha geldi! Şırnak Valisi: Artezyen kuyusundan petrol çıktıŞırnak Valisi Osman Bilgin, Şehit Esma Çevik petrol sahasında çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Dün de çok şükür artezyen dediğimiz bir su kuyusundan çıkan su derecesinde, çok yoğun petrol çıktı. Bu bizim için çok sevindirici. Kuyunun tespit çalışmaları daha yeni aşamadadır. Rakam verme şansımız yok ama mevcut kuyuların 4-5 hatta 10 katı büyüklüğünde bir kuyu" dedi.
26.05.2023Ekonomi
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjde
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin son sınıfında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılacak Akademik Destek Programı'nın hazırlıklarını tamamladıkları bildirdi.
26.05.2023Eğitim
EYT'lilere bir müjde daha! Ödeme yapmayacaklar
EYT'lilere bir müjde daha! Ödeme yapmayacaklarEmekli aylığına hak kazanan EYT’liler için iyi haber geldi. Onlar da ev hanımı, şehit yakını, işsiz, gaziler gibi emlak vergisi muafiyetinden yararlanmaya başlayacak. Brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek meskene ait vergi oranı sıfır olarak uygulanacak
Vergi ve sigorta prim affı ile ilgili müjde! Ödeme süresi değişti, yeni tarihler açıklandı
Vergi ve sigorta prim affı ile ilgili müjde! Ödeme süresi değişti, yeni tarihler açıklandıPrim borcundan öğrenim kredisine, emlak vergisinden trafik cezasına kadar milyonlarca vatandaşa nefes alındıran borçlara yapılandırma süresi bir ay uzatılıyor. Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Mayıs'ta sona erecek olan yapılandırma başvuru süresi başka bir tarihe çekilecek. Peşin ödemeler ve ilk taksit ödeme süresi de uzatılacak.
24.05.2023Ekonomi
Çifte müjde! Hem maaşlar artacak hem de sigorta kapsamına alınacak
Çifte müjde! Hem maaşlar artacak hem de sigorta kapsamına alınacakYüz binlerce kişi için güzel haber geldi. Maaşlarda artış olacak. Evde bakım yardımı alan 569 bin kişinin hem maaşı artacak hem de sosyal güvencesi olmayanlar sigorta kapsamına alınacak. Temmuzda yüzde 40’lık artışla aylık maaş 6 bin lirayı, yıllık ise 72 bini geçecek
23.05.2023Ekonomi
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi, kademeli emeklilik olacak mı? 1 günle EYT’yi kaçıranlar emekli olabilecek mi?2000 sonrası kademeli emeklilik olacak mı, kademeli emeklilik gelecek mi? İlk işe giriş tarihi 8 Eylül 1999 ve öncesi olan kişilere erken emeklilik müjdesi gelirken EYT yasası dışında kalan 9 Eylül 1999 ve sonrası girişi olan kişiler kademeli emeklilik için müjde bekliyor.  EYT düzenlemesi kapsamında 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı tanınırken kapsam dışında kalanların gözü ise kademeli emeklik hakkında yapılan açıklamalara çevrildi.
22.05.2023Emekli
Bakan Özer: Deprem bölgesindeki kurslardan 340 bin vatandaş yararlandı
Bakan Özer: Deprem bölgesindeki kurslardan 340 bin vatandaş yararlandı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde açılan 24 bin 413 kurstan 340 bin vatandaşın yararlandığını açıkladı.
21.05.2023Gündem
Bakan Soylu'dan polislere müjde: İki şark görevini bir şark görevine düşüreceğiz
Bakan Soylu'dan polislere müjde: İki şark görevini bir şark görevine düşüreceğizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislere müjde vererek, "2025 yılı sonu itibarıyla iki şark görevini bir şark görevine düşüreceğiz" dedi.
21.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyor
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Arnavutköy'de yaklaşık 13 bin konutluk orta gelirli vatandaşlarımızın evi olmayan kardeşlerimizin ev sahibi olabilmesi için bir proje başlattık. Aylık 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle vatandaşlarımız evi olmayan kardeşlerimiz ev sahibi olabilecekler" dedi.
19.05.2023Ekonomi
Memurlara kira yardımı şartları nelerdir? Memura kira desteği ne zaman verilecek?
Memurlara kira yardımı şartları nelerdir? Memura kira desteği ne zaman verilecek? ÖTV'siz telefon, araç yenileyeceklere muafiyet ve evleneceklere 150 bin liralık kredi desteği sonrası bir müjde de memurlar kira yardımı için geldi. Dışişleri Bakanı memura kira yardımı yapılacağını duyurdu. Söz konusu açıklamanın ardından “Memurlara kira yardımı” araştırması başladı. Peki, Memurlara kira yardımı şartları nelerdir, memurlara kira desteği ne zaman sunulacak? Lojman desteği nedir?
19.05.2023Ekonomi
Antibiyotik kullanımını bitirecek yöntem! Faj terapisi
Antibiyotik kullanımını bitirecek yöntem! Faj terapisiTürkiye’de boğaz enfeksiyonlarında antibiyotiğin kullanılamadığı durumlarda alternatif çözüm olan faj terapisi uygulanacak.
19.05.2023Sağlık
Dede ve torununu FETÖ ile korkutup dolandırdılar! ‘Bana kredi kartından para dahi çektirdiler’
Dede ve torununu FETÖ ile korkutup dolandırdılar! ‘Bana kredi kartından para dahi çektirdiler’Diyarbakır'da "FETÖ adına sahte kimlik çıkarıldığı" yalanıyla kandırılan dede ve torunu, 650 bin liralık ziynet eşyası ile 78 bin TL'yi dolandırıcılara kaptırdı. Olayın detayları ise şoke etti.
19.05.2023Yaşam
İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde! Yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ile yeni konut projesi
İstanbul’da ilk evini alacaklara müjde! Yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ile yeni konut projesiTürkiye’nin alanlarında lider iki şirketi Emlak Konut ile Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika ulaşım mesafesindeki Arnavutköy’de 2,5 milyon metrekare alan üzerinde, İstanbulda  evi olmayanlar için yeni bir projeyi hayata geçiriyor.
19.05.2023Ekonomi
Fiorentina Basel'i eleyince... UEFA ülke puanı sıralamasında Türkiye'ye müjde
Fiorentina Basel'i eleyince... UEFA ülke puanı sıralamasında Türkiye'ye müjdeUEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde yarı final maçları tamamlanmasının ardından finalistler belli oldu. Oynanan heyecan dolu maçlardan sonra UEFA ülke puanı sıralaması değişti. İşte son durum...
Memurlara müjde! Kira yardımı yapılacak
Memurlara müjde! Kira yardımı yapılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada memurlara iyi haberi duyurdu. Çavuşoğlu, "Önce Rusya- Ukrayna savaşı, sonra asrın felaketi depremler, arz- talep dengesini bozdu. Ancak bu sorun sadece yaşanan krizlerin sonucu değil; fırsatçıların da kurnazlığından kaynaklı. Bu ahlaki de değil, insani de değil. Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz."diye konuştu.
18.05.2023Gündem
Asgari ücrete, memura, emekliye zam geliyor! Yeni hükümetin ekonomi ajandası hazır
Asgari ücrete, memura, emekliye zam geliyor! Yeni hükümetin ekonomi ajandası hazırAsgari ücret, emekli aylığı ve memur maaşı için müjde geldi. Asgari ücrete, emekli maaşlarına ve memur maaşlarına zam geliyor. Asgari ücretliler, memur ve emekliye zam, esnaf ile çiftçinin prim yükünün hafifletilmesi, ev kadınlarına emeklilik, 2024 bütçesi öncelikli olacak. Seçimin ardından ekonomide, çalışma hayatında ve sosyal güvenlik alanında yasal düzenlemeler ve mevzuat değişiklikleri ile yaşama geçirilecek. İşte emekliye, memura, asgari ücretliye zam ile ilgili dikkat çeken detaylar...
15.05.2023Emekli
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayı
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Bakan Özer ayrıca öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını ifade etti.
12.05.2023Gündem
Taha Suresi okumanın fazileti nedir? Taha Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Taha Suresi okumanın fazileti nedir? Taha Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriMekke döneminde inen Taha Suresi 135 ayettir. Adını birinci ayette yer alan harflerden alan Taha Suresinde, Allah’ın peygamberler aracılığıyla insanlara gösterdiği doğru yolun temel gerçeklerine işaret ediliyor. Ramazan ayı ile birlikte pek çok kişi de Taha Suresi faziletlerini, anlamını ve okunuşunu araştırıyor. Peki, Ramazan ayında Taha Suresi okumanın faziletleri ve yararları nelerdir? İşte Taha Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
11.05.2023Sureler

Benzer Haber Etiketleri

Müjde ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki müjde haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.