Motorlu Taşıtlar Vergisi

Motorlu Taşıtlar Vergisi

Son dakika motorlu taşıtlar vergisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını motorlu taşıtlar vergisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan motorlu taşıtlar vergisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 708 motorlu taşıtlar vergisi haberi bulunmuştur. Tüm motorlu taşıtlar vergisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba piyasası ile ilgili yeni karar! Fahiş fiyat artışı için harekete geçildi
Araba piyasası ile ilgili yeni karar! Fahiş fiyat artışı için harekete geçildiSıfır araç satışında tüketicilere aksesuar dayatan, araç olduğu halde satmayan veya takasta piyasanın altından fiyat veren yetkili satıcılara yönelik yeni yaptırımlar geldi. Ticaret Bakanlığı’nın dün duyurduğu yönetmelik değişikliğine göre, bu tür faaliyetleri tespit edilen bayiler ‘stokçuluk’ suçundan aracın değerine göre araç başına 4.5 milyon lirayı bulan cezalar ödeyecek, ikinci el araç satış yetkisi 1 yıl süreyle iptal edilecek. Bakanlık faaliyetlerin devam etmesi halinde bayilik yetkisini iptal etmeyi de düşünüyor.
7.05.2023Ekonomi
Sıfır araba ile ilgili son dakika açıklaması! Otomotiv sektörü hareketli, talebe yetişemiyorlar
Sıfır araba ile ilgili son dakika açıklaması! Otomotiv sektörü hareketli, talebe yetişemiyorlarSıfır araca olan talep Türkiye’deki otomotiv fabrikalarının üretim planlarını da değiştirdi. Fabrikalar talebe yetişmek için neredeyse tam kapasite çalışmaya başladı. Otomotiv sanayisinde kapasite kullanım oranının yüzde 74’e çıktığını belirten OSD Başkanı Cengiz Eroldu, “Bütün fabrikalarımız tam kapasite çalışmaya çalışıyor. Biz üretimi zorluyoruz ama bu talep normal değil. Kimse bu kadar yüksek bir talep için ‘ihtiyaç’ diyemez. Önemli bir kısmı yatırım amaçlı” dedi.
17.04.2023Ekonomi
AK Parti'li Elitaş: 'Afet Yeniden İmar Fonu' çalışmalarına başladık
AK Parti'li Elitaş: 'Afet Yeniden İmar Fonu' çalışmalarına başladıkAK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında açıkladığı 'Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulmasını öngören 11 maddelik yasal düzenlemenin çalışmalarına başladıklarını söyledi.
1.03.2023Gündem
Kartla yapılan kamu-vergi ödemeleri katlandı
Kartla yapılan kamu-vergi ödemeleri katlandıMotorlu Taşıtlar Vergisi’ni de içeren kartlarla yapılan kamu-vergi ödemeleri, geçen yılın yaklaşık 2 katına ulaşarak 19,3 milyar TL tutarında gerçekleşti.
1.03.2023Ekonomi
MTV son ödeme günü! MTV’de ilk taksit ödemesi ne zaman, nasıl yapılır, MTV gecikme faizi nedir? 2023 Ocak MTV taksit ödeme ekranı!
MTV son ödeme günü! MTV’de ilk taksit ödemesi ne zaman, nasıl yapılır, MTV gecikme faizi nedir? 2023 Ocak MTV taksit ödeme ekranı!MTV son ödeme günü geldi çattı. 2023 ocak MTV ödemesinde saatler kalırken araç sahiplerinin MTV ilk taksit ödemelerine ilişkin aramaları da arttı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 yılı için belirlenen yüzde 122'lik yeniden değerleme oranı yerine, yüzde 61.5 olarak belirlendi. Böylece yeni yılda 1-3 yaş aralığındaki araçlar için en düşük MTV oranı 1.313 TL’den 2 bin 120 TL’ye, en yüksek MTV tutarı ise 62 bin 633 TL’den 101 bin 152 TL’ye çıktı. MTV ödemeleri internet üzerinden kredi kartıyla ödenebiliyor, tutara taksit de yapılıyor. Peki, MTV ilk taksit ne zaman ödenecek, nasıl yapılır? MTV son ödeme günü bugün mü? MTV gecikme faizi nedir, ödemezsen ne olur? İşte MTV 2023 Ocak taksit ödeme günü ve MTV tablosu…
31.01.2023Ekonomi
MTV ödemeleri için yarın son gün! Kredi kartına taksit imkanı
MTV ödemeleri için yarın son gün! Kredi kartına taksit imkanıArabası olan milyonları doğrudan ilgilendiriyor. Otomobil, otobüs, motosiklet, kamyon ve kamyonet gibi motorlu araç sahiplerinin her yıl ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için yarın son gün. MTV ödemeleri için bankalar taksit kampanyaları düzenledi. MTV ödemelerini kredi kartıyla ödemelerde 4 taksite kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.
30.01.2023Ekonomi
Sıfır araba fiyatları arttı, ikinci el otomobil satışları patladı! MTV ile ilgili son dakika açıklaması geldi
Sıfır araba fiyatları arttı, ikinci el otomobil satışları patladı! MTV ile ilgili son dakika açıklaması geldiArabası olan milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Ocak ve temmuz ayları olmak üzere eşit 2 taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak Salı günü sona erecek. Bu süre bitmeden önce bankalar ÖTV ödemelerinde kolaylık sağlamaya başladı. Bazı bankalar gecikmeli ödemeleri dahil ederken, bazıları da taksit sayısını 4’e kadar çıkardı. Ayrıca sıfır otomobildeki bulunurluk sorunu ve fiyat artışları vatandaşın talebini ikinci el arabalara kaydırdı. Sektör temsilcileri 10 yaş ve üzeri araçlara çok fazla talep olduğunu duyurdu. İşte banka banka ÖTV kampanyaları ve ikinci el araba fiyatlarında son durum...
26.01.2023Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Bu sitelere sakın girmeyin
Borcu olanlar dikkat! Bu sitelere sakın girmeyinGelir İdaresi Başkanlığı (GİB), motorlu taşıtlar vergisi ve trafik cezası ödemeleri ile ilgili sahte internet sitelerine karşı uyardı.
25.01.2023Ekonomi
Arabası olan milyonları ilgilendiren gelişme! MTV ödemesinde büyük kolaylık! İşte ödemelerde taksit yapan bankalar
Arabası olan milyonları ilgilendiren gelişme! MTV ödemesinde büyük kolaylık! İşte ödemelerde taksit yapan bankalarArabası olan milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Ocak ve temmuz ayları olmak üzere eşit 2 taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak Salı günü sona erecek. Bu süre bitmeden önce bankalar ÖTV ödemelerinde kolaylık sağlamaya başladı. Bazı bankalar gecikmeli ödemeleri dahil ederken, bazıları da taksit sayısını 4’e kadar çıkardı. İşte banka banka kampanyalar...
25.01.2023Ekonomi
MTV son ödeme tarihi yaklaşıyor! MTV ödemesi hangi bankaya yatırılıyor? MTV ödemesi kaç taksit yapılıyor?
MTV son ödeme tarihi yaklaşıyor! MTV ödemesi hangi bankaya yatırılıyor? MTV ödemesi kaç taksit yapılıyor?MTV son ödeme tarihi yaklaştıkça araç sahibi milyonlarca vatandaşın da araştırmaları devam ediyor. Ocak ayı sonu yaklaştıkça "Motorlu taşıtlar vergisine hangi banka kaç taksit yapıyor" sorusuna yanıt aramaya başladı. MTV ödemeleri yıl içerisinde iki taksit halinde ödeniyor. Peki MTV ödemesi ne zaman?
24.01.2023Ekonomi
Borç yapılandırma paketi nedir? Borç Yapılandırma paketinde hangi borçlar yapılandırılacak? (Vergi, SGK, emlak vergisi)
Borç yapılandırma paketi nedir? Borç Yapılandırma paketinde hangi borçlar yapılandırılacak? (Vergi, SGK, emlak vergisi)Borç yapılandırma paketi hakkında bekleyiş sürüyor. Kapsam itibariyle Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırma paketinde sona gelindi. Kabine toplantısı sonrası yapılacak açıklamayla hangi borçların yapılandırılacağı belli olacak. Peki borç yapılandırma paketi hangi borçları kapsıyor?
23.01.2023Ekonomi
MTV 1. taksit ödeme tarihi ne zaman? 2023 MTV ödemesi nereden yapılır?
MTV 1. taksit ödeme tarihi ne zaman? 2023 MTV ödemesi nereden yapılır?Motorlu taşıtlar vergisi 1. taksit ödeme tarihi araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Her yıl zamlanan MTV'ye bu yıl yüzde 61,5 oranında zam yapıldı. Araç sahiplerinin ne kadar MTV ödeyecekleri de merak konusu olmuştu. Peki MTV 1. taksit ödeme tarihi ne zaman?
19.01.2023Ekonomi
MTV ödemelerine taksit kampanyası! Son 14 gün
MTV ödemelerine taksit kampanyası! Son 14 günOtomobil, otobüs, motosiklet, kamyon ve kamyonet gibi motorlu araç sahiplerinin her yıl ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için son 14 gün. Ocak sonunda ödeme süresi dolacak olan MTV için bankalar taksit kampanyaları düzenledi. MTV ödemelerini kredi kartıyla ödemelerde 4 taksite kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.
18.01.2023Ekonomi
2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar belli oldu!
2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar belli oldu!Vergi ve harçlarda ödenecek tutarlar yeni yıldan itibaren artıyor. 1 Ocak 2023'te yeni vergiler de başlayacak. Eğlence vergisi oranı yüzde sıfır olarak uygulanacak. Konaklama vergisi alınmaya başlanacak. Eğlence vergisi, konaklama vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, ehliyet harcı, pasaport harcı, kırmızı ışıkta geçme cezaları yeni yıl itibarıyla artacak. İşte 2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar...
29.12.2022Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Oranlar değişti, işte yeni ödeme tutarları...
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Oranlar değişti, işte yeni ödeme tutarları...Araba alacak milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! 2023 yılında ödenecek Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne ilişkin yeniden değerleme oranı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla belli oldu. Otomobil, motosiklet, kamyon, otobüs, kamyonet, helikopter gibi araçların 2023 yılında ödeyecekleri MTV oranlar tek tek açıklandı. İşte yeni ödeme tutarları....
25.12.2022Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Büyük indirim
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Büyük indirimArabası olan herkesi ilgilendiriyor. MTV'ye büyük indirim geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023’te geçerli olacak yüzde 122.9 oranındaki Motorlu Taşıtlar Vergisi zammı için yüzde 50 indirim yetkisini kullandı. Böylece yeni yılda MTV zam oranı yüzde 61.5 oldu. Karara göre, 1-3 yaş aralığındaki araçlar için en düşük MTV tutarı 2 bin 120 TL, en yüksek MTV tutarı ise 101 bin 152 TL olacak.
22.12.2022Ekonomi
İmei kayıt ücreti 2023! Cep telefonu imei kayıt ücreti ne kadar olacak? 2023 İmei ücreti
İmei kayıt ücreti 2023! Cep telefonu imei kayıt ücreti ne kadar olacak? 2023 İmei ücretiTÜİK ekim enflasyon verileri ile 2023 yılında uygulanacak olan Yeniden Değerleme Oranı (YDO) açıklandı. Geçtiğimiz yıl 36.20 olan bu oran bu sene yüzde 122.93’e çıktı. Yeni YDO oranı ile birlikte cep telefonu imei kayıt ücreti de arttı. Peki, Cep telefonu imei kayıt ücreti ne kadar olacak? İşte İmei kayıt ücreti 2023…
3.11.2022Ekonomi
2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranına göre pasaport defter bedeli!
2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranına göre pasaport defter bedeli!2023 yılı için yeniden değerleme oranı belli oldu. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, 2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? İşte 2022 pasaport defter bedeli…
3.11.2022Ekonomi
2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? 10 yıllık pasaport ücreti 2023
2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? 10 yıllık pasaport ücreti 20232023 yılı için yeniden değerleme oranının belli olmasıyla pasaport ücretleri de netleşti. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, 2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? İşte 10 yıllık pasaport ücreti 2023…
3.11.2022Ekonomi
Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak? 2023 yeniden değerleme oranına göre 2023 yılında yurt dışından telefon getirme harcı…
Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak? 2023 yeniden değerleme oranına göre 2023 yılında yurt dışından telefon getirme harcı…2023 yılı için yeniden değerleme oranı belli oldu. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak?
3.11.2022Ekonomi
2023 yılı MTV ve trafik cezası ücretleri belli oldu
2023 yılı MTV ve trafik cezası ücretleri belli olduEkim ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber Yeniden Değerleme Oranı (YOD) belli oldu. Yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak gerçekleşti. Trafik cezaları da bu oran seviyesinde artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YDO üzerinde belirli indirim yetkisi bulunuyor. İşte Cumhurbaşkanı’nın indirim yetkisi konusunda yılsonuna kadar bir yasa değişikliği yapılmadığı takdirde uygulanacak MTV ve trafik cezası ücretleri...
3.11.2022Ekonomi
MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!
MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) son günler! Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor. MTV ikinci taksit ödemeleri 1 Ağustos’a kadar ödenebilecek. Ödemeler MTV ödemeleri, GİB'in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden ve mobil sistem üzerinden yapılabilecek. Peki, Araç vergisi ödeme nasıl yapılır? MTV son ödeme tarihleri ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? GİB MTV ödeme ekranı!
25.07.2022Ekonomi
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası resmen duyurdu! 1 Ağustos'a kadar geçerli, faizsiz...
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankası resmen duyurdu! 1 Ağustos'a kadar geçerli, faizsiz...Bankalar art arda duyurdu. Milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Tarih verildi. 1 Ağustos'a kadar geçerli olacak. Faizsiz vade imkanı sunuluyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) 25 milyon araç sahibi için geri sayım başladı. Verginin ikinci taksit tutarının 1 Ağustos’a kadar ödenmesi gerekiyor. Bankalar bu dönemde uyguladıkları kampanyalarla müşterilerine destek oluyor. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...
19.07.2022Ekonomi
Arabası olan herkesi kapsıyor! 1443 lira...
Arabası olan herkesi kapsıyor! 1443 lira...Arabası olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ödenmesi zorunlu, 15 gün kaldı. 136 liradan başlıyor, 62 bin liraya kadar çıkıyor. Araç sahibi olan vatandaşların ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit dönemi için son tarih 1 Ağustos. Bu tarihe kadar ödemelerin yapılması gerekiyor. Anlaşmalı bankaların kredi kartları veya banka kartları ile de ödeme yapılabiliyor. MTV ödemenizi yapabilmek için Gelir İdare Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden araç MTV sorgulama işleminin yapılması gerekiyor. Peki Motorlu Taşıt Vergisi ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar? Tablo ile tek tek açıklandı. İşte MTV ödemelerine ilişkin tüm detaylar...
16.07.2022Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Flaş karar, ağutosa kadar süre tanındıAraba sahiplerini ilgilendiren önemli bir karar imza atıldı. Ağustosa kadar uzatıldı. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte detaylar...
12.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki motorlu taşıtlar vergisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.