Memur Haber

Memur Haber

Son dakika memur haber haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan memur haber ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını memur haber haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Memur Haber

haberleri sayfasında son dakika yaşanan memur haber gelişmeleri de dahil olmak üzere 985 memur haber haberi bulunmuştur. Tüm memur haber haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaşlara bir zam daha! Tarih belli oldu, memur, emekli hepsini kapsıyor! 1311 TL artış ve...
Maaşlara bir zam daha! Tarih belli oldu, memur, emekli hepsini kapsıyor! 1311 TL artış ve...Maaşlara zam geliyor. Milyonlarca emekli ve çalışanı yakından ilgilendiriyor. Öğretmen, polis, memur, sağlık çalışanını kapsıyor. 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmesi. Türkiye'de kamuoyunun gündeminde geniş yer edinen 3600 ek gösterge memur ve emekli maaşlarında ciddi oranda artış sağlayacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 3600 ek gösterge ile ilgili tarihi duyurdu. Oktay, '3600 ek göstergeyi bu yıl çözeceğiz. Mayıs yada Haziran'da gündeme gelecek.' ifadelerini kullandı. Öte yandan 3600 ek göstergenin özellikle emeklileri nasıl etkileyeceği merak ediliyor. 2022 emekli maaşlarına yapılan zam oranlarının netleşmesinin ardından 3600 ek gösterge ile aynı yıl içinde bir kere daha maaşlarda artış yaşanacak. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri...
4.02.2022Memur
Maaşlara zam geliyor! Memur, emekli hepsini kapsıyor! Müjdeli haber, en az 900 lira fark ve...
Maaşlara zam geliyor! Memur, emekli hepsini kapsıyor! Müjdeli haber, en az 900 lira fark ve...Maaşlara zam geliyor. Milyonlarca emekli ve çalışanı yakından ilgilendiriyor. Öğretmen, polis, memur, sağlık çalışanını kapsıyor. 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme. Türkiye'de kamuoyunun gündeminde geniş yer edinen 3600 ek gösterge memur ve emekli maaşlarında ciddi oranda artış sağlayacak. Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanı Vedat Bilgin tarafından 3600 ek gösterge çalışmaları hakkında müjdenin verilmesinin ardından ortaya çıkan yeni detaylar ise merak edilmeye başladı. 3600 ek göstergenin özellikle emeklileri nasıl etkileyeceği merak ediliyor. 2022 emekli maaşlarına yapılan zam oranlarının netleşmesinin ardından 3600 ek gösterge ile aynı yıl içinde bir kere daha maaşlarda artış yaşanacak. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri...
3.02.2022Memur
Maaşlara zam geliyor! Memur, emekli hepsini kapsıyor! Müjdeli haber, en az 600 lira fark ve...
Maaşlara zam geliyor! Memur, emekli hepsini kapsıyor! Müjdeli haber, en az 600 lira fark ve...Maaşlara zam geliyor. Milyonlarca emekli ve çalışanı yakından ilgilendiriyor. Öğretmen, polis, memur, sağlık çalışanını kapsıyor. 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme. Tarih belli oldu. Yıllardan beri kamu çalışanlarının talepleri arasında bulunan ancak yapılacak düzenlemenin dengeleri bozmasından endişe edilen 3600 gösterge kapsamına gireceklere ilişkin maaş ve kademe düzenlemesi, kapsamlı bir çalışmayla start aldı. Çalışma, ‘çerçeve Yasa’ şeklinde yapılacak ve çok sayıdaki meslek grubundaki kademeleri değiştirecek. Maaş artışı ve kıdeme göre denge getirilecek. Örneğin; Memura 3600 veriliyorsa daire başkanının ek göstergesi 4 bin 200'e çıkarılacak. Genel müdürden en üst düzey devlet memuruna kadar bir piramit oluşturulacak. Öte yandan SSK, Bağkur ve memur emeklisi milyonları çok yakından ilgilendiriyor. Yapılan zamlarla en düşük memur emekli aylığı 4 bin 175 liraya en düşük SSK, Bağkur aylığı da 2 bin 500 liraya yükseltildi. Emekli maaşlarını en az 2500 olarak düzenleyen, yasa teklifi komisyonda kabul edildi. İşte haberin detayları...
8.01.2022Memur
İŞKUR kamu iş ilanları 2020! Kamuya memur ve personel alınacak! İşte kamu ilanları!
İŞKUR kamu iş ilanları 2020! Kamuya memur ve personel alınacak! İşte kamu ilanları!Türkiye genelinde pek çok şehirde devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere, avukat, mühendis, teknikerden, uzman yardımcısına, pek çok kadroda sözleşmeli personel ve memur alımı gerçekleştiriliyor. Peki, kamu memur alımı ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Hangi kamu kurumları memur alıyor? İşte kamu iş ilanları...
Devlet memuru amirin yerine imza atabilir mi?
Devlet memuru amirin yerine imza atabilir mi?Devlet memurlarının 'yerine imza' uygulaması Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte yer almıyor. İmza yetkisi olan kişinin yerine başka bir kamu görevlisinin imza atabilmes için de bazı kurallar bulunuyor. Peki, Devlet memuru amirin yerine imza atabilir mi? İşte memurların merak ettiği yerine imza uygulaması ile ilgili bilinmesi gerekenler...
12.08.2020Memur
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Yüksek lisans yapan devlet memuru...
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Yüksek lisans yapan devlet memuru...Lisans mezunu birçok devlet memuru yüksek lisans yaparak hem daha yüksek maaş almak hem de kademe derecesini yükseltmek istiyor. Yüksek lisans yaparken ders saatleri ile mesai saatlerinin çatışması durumunda nasıl bir yol izleniyor? Çalışılan kuruma ve bağlı bulunulan amire göre değişen bu durum ile ilgili detaylar haberimizde….
21.03.2019Ekonomi
Bunu yapan memur yanar!
Bunu yapan memur yanar!Milyonlarca memuru ilgilendiriyor. Sakın bunu yapmayın. Ücretsiz izne çıkan memurlar memurluk yükümlülüklerinin devam edip etmediğini ve izindeyken başka bir işte çalışıp çalışamayacaklarını merak ediyorlar.
14.03.2019Ekonomi
AYM'den memurlarla ilgili flaş karar!
AYM'den memurlarla ilgili flaş karar!Anayasa Mahkemesi tüm memurları ilgilendiren çok önemli bir karara imza attı. Mahkeme açıkta iken görev iade edilen memura, mali haklarının faiziyle beraber ödenmemesinin mülkiyet hakkının ihlali olduğuna karar verdi.
12.03.2019Ekonomi
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştı
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştıTürkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında 115 milyar 146 milyon 528 bin lirayı aşan nakdi yardım toplanırken, 9 milyonu aşan SMS gönderildi.
16.02.2023Gündem
DHA Muhabiri İzzet Nazlı depremde ailesiyle hayatını kaybetmişti... Acı detay ortaya çıktı
DHA Muhabiri İzzet Nazlı depremde ailesiyle hayatını kaybetmişti... Acı detay ortaya çıktıAsrın felaketinin yerle bir ettiği Hatay'da Demirören Haber Ajansı (DHA) Hatay Muhabiri İzzet Nazlı (31), eşi Seda (31) çocukları Ahmet Eren (10) ve Esila Nazlı (5) ile 7 yıl önce satın aldığı 5 katlı binanın 2'nci katında felakete yakalandı. Gönüllüler ve ailesi tarafından yapılan aramada İzzet, kızı Esila'ya, eşi Seda da oğlu Ahmet Eren'e sarılmış halde bulundu. Enkazdan çıkartılıp, Antakya Asri Mezarlık'ta aynı mezara birlikte defnedilen İzzet Nazlı'nın çocukları için ayrı ayrı odası olan daha geniş ev aradığı ve yeni eve beyaz eşya satın aldığı ortaya çıktı. Bir mağazadan 43 bin lira karşılığında tüm beyaz eşyalarını satın alan İzzet Nazlı'nın taşınmak için hazırlık yaptığı ve kredisi henüz bitmeyen evi hem kendisine hem de çok sevdiği ailesine mezar oldu.
15.02.2023Gündem
EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi! Borçlanma, prim ve erken emeklilik detayı
EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi! Borçlanma, prim ve erken emeklilik detayıEYT ile ilgili son dakika gelişmesi. EYT ile ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için beklenen haber geldi. EYT düzenlemesinin yasalaşmasıyla birlikte 1.7 milyon işçi, 89 bin esnaf ve 496 bin memur olmak üzere toplam 2.2 milyon kişi hemen emeklilik hakkı kazanacak. Diğer yandan EYT konusunda katıldığı canlı yayında kritik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT'de ilk maaş tarihini açıkladı. Öte yandan EYT'de borç yapılandırmasıyla ilgili detaylarda belli oldu. İşte EYT ile ilgili son dakika tüm detaylar...
2.02.2023Emekli
Kadro müjdesi! Kapsam genişliyor: Taşeronlar, ücretli öğretmenler, uzman askerler
Kadro müjdesi! Kapsam genişliyor: Taşeronlar, ücretli öğretmenler, uzman askerlerSözleşmeli personele kadro verilmesi ile ilgili düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanırken, kapsam dışı kalan 140 bin personele kadro yolu açıldı. Cumhur İttifakı'ndan başta taşeronlar olmak üzere ücretli öğretmenler, uzman askerler, gazi ve şehit yakınlarını ilgilendiren yeni bir düzenleme sinyali geldi. Söz konusu kanun teklifinin de önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulması bekleniyor. İşte haberin detayları...
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladı
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladıMemur emeklilerinin beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma gününden itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.
AK Parti'nin seçim stratejisiyle ilgili detaylar ortaya çıktı
AK Parti'nin seçim stratejisiyle ilgili detaylar ortaya çıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 14 Mayıs'ta yapılacağını duyurmuştu. Yapılan açıklama sonrası AK parti'nin seçim stratejisiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.
20.01.2023Gündem
FETÖ'nün güncel yapılanmasıyla ilgili flaş detaylar! İşte FETÖ’cülerin 5 kaçış güzergâhı
FETÖ'nün güncel yapılanmasıyla ilgili flaş detaylar! İşte FETÖ’cülerin 5 kaçış güzergâhıTerör örgütünün güncel yapılanmasına yönelik düzenlenen iddianamede örgüt üyelerinin, Meriç Nehri, Bodrum ve İzmir’den Yunanistan’a, Hatay’dan Suriye’ye, Artvin’den de Gürcistan’a kaçtıkları anlatıldı.
14.01.2023Gündem
İsveç PKK'ya sert tepki gösterdi! Başbakan Kristersson: Bu eylem bir sabotaj
İsveç PKK'ya sert tepki gösterdi! Başbakan Kristersson: Bu eylem bir sabotajTerör örgütü PKK/YPG destekçilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldıkları provokasyona İsveç lideri Kristersson sert tepki göstererek, "Provokasyonun NATO üyeliğimize karşı bir sabotaj olarak tasarlandığını söyleyebilirim.” dedi.
14.01.2023Gündem
Skandal dünyada ses getirdi: 'Türkiye çılgına döndü' İsveç'e sınırsız bloke!
Skandal dünyada ses getirdi: 'Türkiye çılgına döndü' İsveç'e sınırsız bloke!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maketinin Stockholm belediye binası önünde terör yandaşları tarafından asılması, Türkiye-İsveç hattında gerilimi alevlendirdi. Dünya medyası 'Türkiye İsveç'i azarladı' başlıkları attı, yerel basında ise çalkantıya yol açan skandal videonun İsveç'te fark edilmeden önce Türkiye'de gündem olduğu yazıldı.
13.01.2023Gündem
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren karar! Arabuluculukta yeni dönem başlıyor
Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren karar! Arabuluculukta yeni dönem başlıyorKiracı ve ev sahiplerini yakından ilgilendiren karar. Kira, komşuluk ve kat mülkiyeti ihtilafları için yeni dönem başlıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7'nci Yargı Paketi'yle arabuluculuğun kapsamının genişletileceğini söyledi. Bozdağ, 'Kira alacakları, kat mülkiyeti ihtilafları, komşuluk hukukundan kaynaklı ihtilaflar gibi konuları arabuluculuk kapsamına alıyoruz' ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...
12.01.2023Ekonomi
500 bin sözleşmeliye kadro Meclis’ten geçti mi, sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro şartları neler, kimleri kapsıyor?
500 bin sözleşmeliye kadro Meclis’ten geçti mi, sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro şartları neler, kimleri kapsıyor?Sözleşmeliye kadro Meclis’ten geçti mi, ne zaman Meclis’e gelecek, kimleri kapsıyor? Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde sona gelindi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden gelecek haber merakla bekleniyor. Kanun teklifinin Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. Düzenlemeyle kamudaki 500 bine yakın sözleşmeli personel kadroya geçecek. Peki, Sözleşmeliye kadro şartları neler, kimleri kapsıyor?
12.01.2023Memur
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurdu
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurduGeçici işçilere kadro verilmesine yönelik düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Yüz binlerin beklediği çalışma hakkında tarih ise belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin düzenlemenin ay sonuna doğru Meclis'e geleceğini açıkladı. Peki geçici işçiye kadro düzenlemesi ne getirecek? Geriden gelen haklar ne olacak? Çalışma ekonomisti Tarkan Zengin, tüm bu merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
Tacize sessiz kalmayın! 'İki gün içerisinde sonuçlanıyor'
Tacize sessiz kalmayın! 'İki gün içerisinde sonuçlanıyor'Cinsel tacize uğrayan çocuklar yaşadıklarını anlamlandıramıyor. Bu noktada yetişkin bireylerin davranışları büyük önem taşıyor. Bir çocuğun cinsel tacize mağruz kalması durumunda, bunun farkında olan kişilerin mutlaka şikayetçi olması gerekiyor. Savcılık çocuğa yönelik cinsel istismarı gördüğü halde şikayetçi olmayan kişiler hakkında ‘suçu bildirmeme’ suçundan soruşturma başlatıyor.
11.01.2023Gündem
AK Parti'li Kandemir'den seçim tarihine ilişkin yeni açıklama
AK Parti'li Kandemir'den seçim tarihine ilişkin yeni açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir katıldığı televizyon programında 'Seçim tarihi öne alınacak mı?' sorusuna yanıt verdi.
9.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'dezenformasyon yasası' açıklaması: Yalan haberlerin önüne geçmeyi amaçlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'dezenformasyon yasası' açıklaması: Yalan haberlerin önüne geçmeyi amaçlıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan 7. Anadolu Medya Ödülleri'nde açıklamalarda bulundu. "Terörü övmediği, şiddete teşvik etmediği, dezenformasyon yapmadığı müddetçe herkes istediğini yazmakta, söylemekte, ifade edebilmektedir." diyen Erdoğan 'Dezenformasyon Yasası'na ilişkin "Yalan haberlerin önüne geçmeyi amaçlıyoruz." dedi.
4.01.2023Gündem
Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalında yeni gelişme! Mahkemede itiraf etti: İzin verdiler, dikiş attım
Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalında yeni gelişme! Mahkemede itiraf etti: İzin verdiler, dikiş attımTekirdağ'daki Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz olayında yeni bir gelişme daha yaşandı. Sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan ve hakkında 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz hakim karşısına çıktı. Sahte doktor Özkiraz duruşma salonunda yaptığı savunmada çarpıcı itiraflarda bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
4.01.2023Gündem
Bedelli askerlik ücreti 2023 için belli oldu!
Bedelli askerlik ücreti 2023 için belli oldu!Geçtiğimiz günlerde 150 bin liraya yükseleceği iddia edilen bedelli askerlik 2023 ücreti için rakam netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memurlar ve tüm emeklilerin maaşına yüzde 25 zam yapılacağını açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı memur zammıyla birlikte bedelli askerlik ücreti 2023 için 100 bin 80 liraya yükselmiş oldu.
3.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Memur Haber ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki memur haber haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.