Kredi Notu

Kredi Notu

Son dakika kredi notu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi notu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi notu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Notu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi notu gelişmeleri de dahil olmak üzere 912 kredi notu haberi bulunmuştur. Tüm kredi notu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borcu olanlar dikkat! Kredi, kredi kartı ya da banka dışı borçlar... Tamamı için geçerli, hemen...
Borcu olanlar dikkat! Kredi, kredi kartı ya da banka dışı borçlar... Tamamı için geçerli, hemen...Kredi, kredi kartı borcu olan ya da banka borçları dışında borcu olan herkesi ilgilendiriyor. Gümünüz şartlarında neredeyse borcu olmayan kişi bulunmuyor. Birçok gider kredi kartları ile karşılanıyor. Kredi kartlarının yetersiz kaldığı durumlarda banka kredileri kurtarıcı olarak görülüyor ve borcu olan vatandaşlar bankalara kredi başvurusunda bulunuyor. Gerekli şartları taşıyanlar kredi kullanımını gerçekleştirebiliyor. Ekonomik olarak kısa süreli rahatlama sağlansa da eğer kullanılan kredi miktarı kişinin ödeme gücünün üzerinde ise borçlanma süreci yeniden başlıyor. Sürekli benzer durumları yaşayanlar borçlarından kurtulamayacağını düşünmeye başlıyor. Ancak durum öyle değil. Finansal olarak doğru adımlar atılarak borçlardan kurtulmak mümkün. Tüm borçlar birden bire ortadan kalkmayacak. Ancak doğru strateji ile zamana yayarak tamamen tüm kredi, kredi kartı ve diğer borçlardan kurtulmak, hatta birikim yapmak mümkün olacak. Eğer borçlar içinde çıkılamaz bir hale geldiyse derhal 'kaktüs modu'na geçilmesi gerekiyor. Peki kaktüs modu ne demek? İşte büyük miktarda borcu olanları bile kurtaracak formül..
20.01.2022Ekonomi
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!Araç kiralamalarda İptallerin yüzde 30’u kredi notundan kaynaklandı
10.01.2022Otomobil
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanar
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanarKredi başvurularıyla ilgili son dakika açıklaması. 2021 itibariyle bireysel ve ticari kredi taleplerine olan başvuru sayısının önemli ölçüde arttığına dikkat çeken kredi danışmanlık şirketi CEO’su Alper Özata, “Bankalar tarafından konut, taşıt, sağlık ve ihtiyaç gibi farklı konularda gerçekleşen başvurular sonucunda milyarca liralık kredi kullanımı sunuldu. Kredi taleplerinde başvuru süreçleri kolay görülse de süreç içerisinde büyük önem taşıyor. Yanlış yapılan başvurular kredi talebinin reddedilmesine ve kişilerin kredi notunun düşmesine sebep oluyor” dedi.
14.12.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Bana yönelik tehditler var ama hiç umurumda değil
Kılıçdaroğlu: Bana yönelik tehditler var ama hiç umurumda değilMuğla'da bir dizi ziyaret için gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Temel Atma ve Toplu Açılış Programı'na katıldı. Kılıçdaroğlu, "Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil. En büyük güvencem, bu ülkenin saygıdeğer insanlarıdır" dedi.
28.10.2021Siyaset
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen...
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen...Günümüz şartlarında bankalara kredi kartı ya da kredi borcu olmayan pek az kişi bulunuyor. Hemen herkes de bu borçlardan kurtulmak istiyor. Ancak özellikle kredi kartı ödemelerinde genellikle sadece asgari ödeme tutarı ödeniyor ve kart kullanılmaya devam ediyor. Durum böyle olunca da borcun tamamen kapanması mümkün olmuyor. Kredi ödemeleri daha tutarlı bir şekilde yapılsa da ödeme güçlüğü başladığı zaman kredi borçları da aksayabiliyor. Banka borçlarının zamanında ödenmemesi faiz olarak vatandaşın cebine yansıyor. Özellikle kredi kartı kullanımında nakit ödeme yapılaması, daha kolay alışveriş yapılmasına neden oluyor. Kredi kartı kullanan herkesin öncelikle ekstresini detaylı bir şekilde incelemesi, hesap kesim ve son ödeme tarihlerini bilmesi, faiz oranları hakkında fikir sahibi olması ve nereye ne kadar ödeme yaptığını takip etmesi gerekiyor. Kredi kartı takibi ile borçların belirlenmesi ve sonrasında izlenecek adımlarla kart borçlarından kurtulmak mümkün. İşte yapmanız gerekenler...
28.10.2021Ekonomi
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
23.10.2021Ekonomi
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
22.10.2021Dünya
Merkez Bankası kaçta açıklama yapacak? MB PPK faiz toplantısı faiz kararı ne olur, 2021 Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?
Merkez Bankası kaçta açıklama yapacak? MB PPK faiz toplantısı faiz kararı ne olur, 2021 Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?Merkez Bankası faiz kararı için saatler kaldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) PPK (Para Politikası Kurulu) üyeleri her ay olduğu gibi yine bir araya gelecek ve ekim ayı faiz oranlarını açıklayacak. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MB faiz kararı ne olur, Merkez Bankası Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?
21.10.2021Gündem
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank resmen duyurdu! Faiz oranları değişti, şu an...
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank resmen duyurdu! Faiz oranları değişti, şu an...Bankalar art arda açıkladı. Yeni faiz oranları belli oldu. Kredi çekecek herkes merakla bekliyordu. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kredi faizlerinde değişikliğe gitti. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde uygulanan faiz oranları ile ilgili son dakika gelişmesi...
18.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur?
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur?Yatırımcının gözü kulağı Merkez Bankası ekim ayı toplantısına çevrildi. Piyasaları etkileyecek Merkez Bankası politika faizi toplantısından kararlar bekleniyor. Ekonomistlerin büyük çoğunluğu vadeli repo politika faizi indirileceğini tahmin ediyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte detaylar...
18.10.2021Ekonomi
İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi... Tümü için geçerli! Kimler kredi kullanabilir?
İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi... Tümü için geçerli! Kimler kredi kullanabilir?Nakit ihtiyacı olan, ev ya da araba almak isteyen pek çok kişi banka kredisi kullanmayı tercih ediyor. Özellikle pandemi sürecinde ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşların kredi kullanım oranı da arttı. Bu süreçte bankalar kredi faizlerinde indirime gitti. Ancak sonrasında faiz oranları yükseliş trendine girdi. Tüketiciler kredi faiz oranlarını yakından takip ediyor. En düşük ihtiyaç, konut ve taşıt kredisini hangi bankalardan kullanabileceklerini araştırıyor. Banka kredisi kullanmayı planlayanlar en çok 'bana kredi çıkar mı?' sorusunun yanıtını merak ediyor. Bu sorunun cevabını bankaya gitmeden öğrenmek mümkün. İşte kredi kullanımı ile ilgili merak edilen detaylar...
17.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı! İlk veriler geldi, gözler o güne çevrildi...
Merkez Bankası'nın faiz kararı! İlk veriler geldi, gözler o güne çevrildi...Küresel piyasalarda gözler yoğun veri gündemine çevrildi. Enflasyon, özellikle son üç yılın zirvesine çıkan petrol fiyatları, Çin'de yükselmeye devam eden Üretici Fiyat Endeksi ve ABD'de beklentilerin üzerinde artan Tüketici Fiyat Endeksi ile risk unsuru olmaya devam ediyor. Yurt içinde Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftayı küresel pay piyasalarına paralel alıcılı seyirle tamamlarken, gelecek hafta gözler perşembe günü Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu'ndan çıkacak kararlara çevrildi. AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) indirileceğini tahmin ediyor.
16.10.2021Ekonomi
Kredi kartı borcu, kredi notu, SGK dökümü... Bu da oldu, milyonları ilgilendiriyor
Kredi kartı borcu, kredi notu, SGK dökümü... Bu da oldu, milyonları ilgilendiriyorKredi kartı kullanan, bankadan kredi çeken milyonları istiyor. Özellikle büyük kentlerde yaşayanları çok yakından ilgilendiriyor. Fahiş artışlar nedeniyle uygun fiyatlı kiralık ev bulmak zorlaşırken, özellikle büyük şehirlerde yaşanan kiralık ev sıkıntısının bazı ev sahipleri tarafından suiistimal edilmeye başlandığı görülüyor. Kiracılardan kredi notunu ve SGK dökümlerini isteyen de kredi kartı borcunu ödeyip ödemediğini kontrol eden ev sahipleri de var.
12.10.2021Ekonomi
Kredilerle ilgili son dakika açıklaması! Maliyet düşüyor! Aylık 400 lira...
Kredilerle ilgili son dakika açıklaması! Maliyet düşüyor! Aylık 400 lira...Kredi başvurusu yapmak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kredi maliyetleri son dönemde faizlere bağlı olarak yüksek seyrediyor. Ancak kredide tek maliyet faizden oluşmuyor. Taksit olarak karşınıza çıkan tutarın içinde görünmeyen masraflar da var. İnce hesaplarla her krediden avantaj sağlamak mümkün. Bu hesaplarla aylık 400 liraya kadar kar edebilmeniz sağlanıyor. İşte kredi çekmek isteyen milyonlara tavsiyeler...
25.09.2021Ekonomi
Kredi çekecek herkesi kapsıyor! Bankalar faizleri düşürüyor, 20 bin TL'ye...
Kredi çekecek herkesi kapsıyor! Bankalar faizleri düşürüyor, 20 bin TL'ye...Kredi çekecekler dikkat. Bankalar kredi faizlerinde indirim yapıyor. Faizler bazı durumlarda daha düşük oluyor. Ancak dikkat, bu sadece bir pazarlama yöntemi olabilir. Çeşitli ihtiyaçları için kredi çekmek isteyen vatandaşlar maliyetine bakmadan sadece kredinin çıkmasını önemsiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Faiz ve maliyetler hesaba katılmıyor, bankanın da sunduğu her şart kabul ediliyor. Düşük faiz oranları ise bazen yanıltabiliyor. 'Vade sonu toplam geri ödeme' kısmına bakılması gerekiyor. Vade de önemli, uzadıkça cepten çıkan para yükseliyor. Bu nedenle olabilecek en kısa vadenin tercih edilmesi gerekiyor. 20 bin lira kredi örneği ile tek tek açıklandı. Kredide maliyetlerini düşürmek için neler yapılabilir? İşte kredi ile ilgili önemli açıklamalar...
24.09.2021Ekonomi
Resmen duyuruldu! Flaş faiz değişikliği, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank...
Resmen duyuruldu! Flaş faiz değişikliği, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank...Kredi çekecekleri çok yakından ilgilendiren karar! Faiz oranları değişti. Bankalar art arda açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank değişiklik kararını duyurdu. Tüketici kredilerinde yeni faiz oranları uygulanmaya başladı. İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında son durum...
26.08.2021Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! Ve belli oldu, faizsiz olarak...
Kredi çekecekler dikkat! Ve belli oldu, faizsiz olarak...Kredi çekmeyi planlayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yazılı olarak talep edilmesi gerekiyor. Faiz ödenmiyor. Bankalar kredi çekecekler için önemli bir kolaylık sağlanıyor. Ancak pek çok kişi haberdar olmadığı için başvuruda bulunmuyor.
22.08.2021Ekonomi
Fitch Ratings, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yükseltti
Fitch Ratings, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" ve not görünümünü "durağan" olarak korudu.
13.08.2021Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! İhtiyaç, konut  ya da taşıt...
Kredi çekecekler dikkat! İhtiyaç, konut ya da taşıt...Kredi çekmeyi düşünenleri ilgilendiriyor. İhtiyaç, konut ya da araç kredisi fark etmiyor. Tek tek açıklandı. Kredi çekmek için bankaya gitmeden önce mutlaka bilmeniz gerekiyor. İşte detaylar...
28.07.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan Kongreye "borç limiti" uyarısı
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan Kongreye "borç limiti" uyarısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongrenin ülkenin borç limitini yükseltmemesi halinde Bakanlığın 2 Ağustos'ta "olağanüstü önlemler" alması gerekeceğini bildirdi.
23.07.2021Dünya
Kredi çekecekler dikkat! Flaş detay, bankalar...
Kredi çekecekler dikkat! Flaş detay, bankalar...Kredi çekecek milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Çok önemli detay. Bankalar kredi başvurularını dikkatli bir şekilde inceliyor. Bunu yapan kredi kullanamıyor. Kimler konut kredisi kullanamaz. İşte detaylar...
18.07.2021Ekonomi
Moody's Türkiye'ye ilişkin güncelleme yapmadı
Moody's Türkiye'ye ilişkin güncelleme yapmadıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını bildirdi.
4.06.2021Ekonomi
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Flaş detay ortaya çıktı
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Flaş detay ortaya çıktıKredi kartı, kredi borcu olanlar için geçerli. Bankaya borcu olanlar merak ediyor. Kredi kartı ve kredi borcu varken yeni bir kredi kullanımı mümkün mü? Pandemi sürecinde kredi kartları ile nakit ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar kredi kullanarak kredi kartı borcunu kapatmak istiyor. Bazen de ihtiyaç kredisi çekilse bile taksit ödemeleri tamamen bitmeden yeni bir kredi çekme ihtiyacı doğabiliyor. Kredi borcu olanlar yeni kredi çekebiliyorlar mı? İki konut kredisi aynı anda çekilebilir mi? Tüm detaylar haberimizde...
30.05.2021Ekonomi
S&P, Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme  yapmadı
S&P, Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.
28.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kredikredi notukredi kartıkredi kartı borcuMerkez Bankası

Kredi Notu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi notu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.