Kredi Notu

Kredi Notu

Son dakika kredi notu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi notu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi notu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Notu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi notu gelişmeleri de dahil olmak üzere 923 kredi notu haberi bulunmuştur. Tüm kredi notu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...
Kredi kartı kullanan ve kredi çekecek herkes için geçerli! İki katına çıkıyor, en düşüğü...Kredi kartı sahibi ya da kullanmayı düşünen herkesi kapsıyor. En düşük 8 bin 506 TL... Vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını sağlamasında nakitten ziyade kredi kartı kullanımı, ülkemizde daha büyük rol oynuyor. Kartla yapılan harcamalar her geçen gün artıyor. Kredi kartı 'masum' şekilde kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor. Ancak burada bütçe disiplini sağlamak çok önemli. Sonradan küçük harcamaların sonucunda büyük borçlarla karşılaşmamak adına finansal planınızı doğru yapmak önemli. Kredi kartınızın kullanım özgürlüğü ise limitlerle sınırlı. Bankalar, çeşitli kriterleri dikkate alarak limiti belirliyor. Buradaki temel bakılan faktör de aslında gelir. Peki kredi kartında her isteyenin limiti yükselir mi? Gelirine göre kime kaç lira limit veriliyor? Kredi notu düşük olanlar nasıl kart alabilir? Asgari ücretliye ne kadar limitli kart verilir?
1.07.2022Ekonomi
Kredi borcu olanlar dikkat! Asgari ödeme tutarı...
Kredi borcu olanlar dikkat! Asgari ödeme tutarı...Kredi kulanımı ile ilgili flaş gelişme! Kredi kullanmayı planlayanları ve kredi borcu olanları yakından ilgilendiriyor. BDDK'nın kredi kararının ardından pek çok kişi kredi kullanımı ile ilgili son gelişmeleri merak ediyor. Kredi vadelerinin kısaltılması banka kredisi kullanacakların limitlerini yeniden gözden geçirmesine yol açtı. Günümüz şartlarında kredi kullanmak çoğu kişinin nakit ihtiyacını karşılaması için zorunlu hale gedli. Peki isteyen herkes ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi kullanabilir mi? Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce müşterinin çekilen tutarı ödeyebileceğinden emin olmak istiyor. Bu da kredi notu ile ortaya çıkıyor. Kredi notu kişinin daha önceki borçlarını nasıl ödediğine ve gelir seviyesine göre değişiyor. Borçlarını zamanında ödememiş olanların kredi notları düşük oluyor ve banka kredisi kullanmaları çoğu zaman mümkün olmuyor. Peki kredi notu yükseltilebilir mi? Kredi notunu yükseltmek için nasıl bir yol izlemek gerekir? Detaylar haberimizde...
30.06.2022Ekonomi
Emniyet ve bankanın 'yok' beyanıyla hapse giren öğretmen, belgeler çıkınca beraat etti
Emniyet ve bankanın 'yok' beyanıyla hapse giren öğretmen, belgeler çıkınca beraat ettiAntalya'da, kredi için internetten bankaya başvuran beden eğitimi öğretmeni Özgür Fırat'ı (41) arayan dolandırıcılar, kredi notu yeterli olmadığı için hesabına para giriş çıkışı yapacaklarını söyledi. Giriş-çıkışların ardından Eskişehir ve Kocaeli'de yaşayan 2 kişi, kendilerini dolandırdığı iddiasıyla Fırat'tan şikayetçi oldu. Emniyetin 'şikayetçi olmadı', bankanın 'görüşme yapılmadı' yazıları sonrasında Eskişehir'deki davada hapse mahkum edilip meslekten ihraç edilen Fırat, şikayetçi olduğuna ve bankayla görüşme yapıldığına dair deliller çıkınca Kocaeli'deki davada beraat etti. Eskişehir'deki davadan da beraat etmeyi bekleyen Fırat, öğrencilerine kavuşmak istiyor.
5.06.2022Yaşam
Kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu öğrenme ekranı!
Kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu öğrenme ekranı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Konut destek paketleri ile kredi desteklerinin ardından binlerce kişi kredi notu ile ilgili aramalarını artırdı. Ev almak isteyenler kredi almak için bankalara başvuru yapacak. Kredi başvurularının onaylanması için de kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Ev, araba almak veya ihtiyaç kredisi kullanmak için kredi notunuz büyük önem taşıyor. Peki, Kredi notu nasıl öğrenilir? İşte findeks kredi notu öğrenme ekranı!
17.05.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Sınır 1200, maaş yüksek olsa bile...
Kredi ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Sınır 1200, maaş yüksek olsa bile...Kredi ve kredi kartı ile ilgili flaş açıklama! Kredi kullanmak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Bankaların kredi ve kredi kartı verirken baktığı en önemli kriter, gelirle birlikte kredi notu Bazen yüksek gelir olsa da notun düşük olması, olası nakit ihtiyaçlarında olumsuz dönüşlere neden olabiliyor. Yüksek notta ise hem banka kredide öncelik tanıyor hem de olumlu dönüş sağlıyor. Kredi notunu yükseltmek isteyen vatandaşlar için formüller ise tek tek açıklandı Peki not nasıl yükselecek, yani paraya daha rahat nasıl ulaşılabilir? Kredi notunu yüksetmek için kredi ve kart borcunuzu son ödeme tarihinden bir iki gün önce ödemeye çalışın. Kredi kartında asgari tutar yerine ekstre borcunun tamamını ödeyin. Kredi kullanımından önce banka hesabınızda toplu para olması olumlu etki yapar. Düşük miktarlı krediler kullanıp düzenli ödeme yaparak notunuzu artırabilirsiniz. Bankanızın vadesiz mevduat hesabını aktif kullanın para giriş çıkış yapın. Nakit ihtiyacı için aynı anda ya da kısa aralıklarla birden çok bankaya başvurmayın. Takipteki kredi borcunu kapatın veya düzenli ödeme yapabileceğiniz şekilde yapılandırın. Düzenli birikim yapın. Çok sık kredi kullanmaktan kaçının. İşte, kredi ve kredi kartı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...
25.02.2022Ekonomi
Elektrik faturaları ile ilgili flaş hamle! Karar resmen açıklandı, kademeli tarife...
Elektrik faturaları ile ilgili flaş hamle! Karar resmen açıklandı, kademeli tarife...Elektrik faturaları ile ilgili flaş gelişme! Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor. Resmen açıklandı. Yeni yıl ile birlikte uygulanmaya başlayan kademeli tarife sonrası vatandaşlar yüksek gelen faturalar nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Az tüketen abonelerin yeni zamlardan daha az etkilenmesi için uygulanmaya başlayan kademeli tarifede alt limit sınırının düşük tutulması nedeniyle pek çok tüketici üst limitten ödeme yapmak zorunda kaldı. Vatandaşlardan gelen şikayetler sonucunda kademeli tarifede limit 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıldı. Yeni kademe ile birlikte hane faturalarında yüzde11 civarında düşmesi bekleniyor. Ancak kademeli tarife nedeni ile sadece hanelere değil aynı zamanda işletmelere de yüklü elektrik faturaları geldi. Kiradan fazla elektrik faturası ödeyen esnaftan kademeli tarifede değişiklik yapılmasına dair talep geldi. Özellikle küçük esnaf fatura yükü altında kaldı. Yeni yıl ile birlikte başlayan kademeli tarife uygulamasında tartışmalar bitmiyor. Hükümet tarafından uygulamada görülen eksikliklerin giderileceğine yönelik açıklamalar geliyor. Limitlerin yükseltilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi. Elektrik faturaları ile ilgili yeni adımlar atılacağı duyuruldu. Öte yandan ihtiyaç sahibi vatandaşa fatura desteği veriliyor. Peki, elektrik fatura desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte 2022 elektrik yardımı başvuruları hakkında merak edilen tüm detaylar...
8.02.2022Ekonomi
Bankacılıkta yeni dönem başlıyor! Kara liste, kredi notu, fatura ödemeleri, harcama bilgileri...
Bankacılıkta yeni dönem başlıyor! Kara liste, kredi notu, fatura ödemeleri, harcama bilgileri...Bankacılık sektöründe bir dönem sona eriyor. Tüm tüketicileri çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Açık bankacılık dönemi başlıyor. BDDK tarafından yapılan düzenleme ile 2020 yılında ticari olarak uygulanmaya başlayan Açık Bankacılık (Open Banking) artık bireysel müşteriler içinde uygulanacak. Bu yıl içerisinde tamamlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni sistemle bireylerin kredi ve kredi kartı ödemesi, vergi, kira ve fatura ödemeleri üzerinden gelir tahmini yapılabilecek. Ev sahibi kiracısının, kız babası damadın kredibilitesini hesaplayabilecek
8.02.2022Ekonomi
Kredi dolandırıcılarına operasyon: 30 gözaltı
Kredi dolandırıcılarına operasyon: 30 gözaltıAnkara'da, 'kredi danışmanlığı' adı altında banka kredi notu düşük kişilere, üzerlerine paravan şirketler kurup, kredi notlarını yükselterek kredi sağlayan ve karşılığında komisyon alan çeteye yönelik operasyonda, aralarında 10 banka çalışanın da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
3.02.2022Yaşam
Borcu olanlar dikkat! Kredi, kredi kartı ya da banka dışı borçlar... Tamamı için geçerli, hemen...
Borcu olanlar dikkat! Kredi, kredi kartı ya da banka dışı borçlar... Tamamı için geçerli, hemen...Kredi, kredi kartı borcu olan ya da banka borçları dışında borcu olan herkesi ilgilendiriyor. Gümünüz şartlarında neredeyse borcu olmayan kişi bulunmuyor. Birçok gider kredi kartları ile karşılanıyor. Kredi kartlarının yetersiz kaldığı durumlarda banka kredileri kurtarıcı olarak görülüyor ve borcu olan vatandaşlar bankalara kredi başvurusunda bulunuyor. Gerekli şartları taşıyanlar kredi kullanımını gerçekleştirebiliyor. Ekonomik olarak kısa süreli rahatlama sağlansa da eğer kullanılan kredi miktarı kişinin ödeme gücünün üzerinde ise borçlanma süreci yeniden başlıyor. Sürekli benzer durumları yaşayanlar borçlarından kurtulamayacağını düşünmeye başlıyor. Ancak durum öyle değil. Finansal olarak doğru adımlar atılarak borçlardan kurtulmak mümkün. Tüm borçlar birden bire ortadan kalkmayacak. Ancak doğru strateji ile zamana yayarak tamamen tüm kredi, kredi kartı ve diğer borçlardan kurtulmak, hatta birikim yapmak mümkün olacak. Eğer borçlar içinde çıkılamaz bir hale geldiyse derhal 'kaktüs modu'na geçilmesi gerekiyor. Peki kaktüs modu ne demek? İşte büyük miktarda borcu olanları bile kurtaracak formül..
20.01.2022Ekonomi
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!Araç kiralamalarda İptallerin yüzde 30’u kredi notundan kaynaklandı
10.01.2022Otomobil
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanar
Kredi başvurularıyla ilgili flaş açıklama! Bunu yapan yanarKredi başvurularıyla ilgili son dakika açıklaması. 2021 itibariyle bireysel ve ticari kredi taleplerine olan başvuru sayısının önemli ölçüde arttığına dikkat çeken kredi danışmanlık şirketi CEO’su Alper Özata, “Bankalar tarafından konut, taşıt, sağlık ve ihtiyaç gibi farklı konularda gerçekleşen başvurular sonucunda milyarca liralık kredi kullanımı sunuldu. Kredi taleplerinde başvuru süreçleri kolay görülse de süreç içerisinde büyük önem taşıyor. Yanlış yapılan başvurular kredi talebinin reddedilmesine ve kişilerin kredi notunun düşmesine sebep oluyor” dedi.
14.12.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Bana yönelik tehditler var ama hiç umurumda değil
Kılıçdaroğlu: Bana yönelik tehditler var ama hiç umurumda değilMuğla'da bir dizi ziyaret için gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Temel Atma ve Toplu Açılış Programı'na katıldı. Kılıçdaroğlu, "Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil. En büyük güvencem, bu ülkenin saygıdeğer insanlarıdır" dedi.
28.10.2021Siyaset
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen...
Kredi kartı, kredi borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen...Günümüz şartlarında bankalara kredi kartı ya da kredi borcu olmayan pek az kişi bulunuyor. Hemen herkes de bu borçlardan kurtulmak istiyor. Ancak özellikle kredi kartı ödemelerinde genellikle sadece asgari ödeme tutarı ödeniyor ve kart kullanılmaya devam ediyor. Durum böyle olunca da borcun tamamen kapanması mümkün olmuyor. Kredi ödemeleri daha tutarlı bir şekilde yapılsa da ödeme güçlüğü başladığı zaman kredi borçları da aksayabiliyor. Banka borçlarının zamanında ödenmemesi faiz olarak vatandaşın cebine yansıyor. Özellikle kredi kartı kullanımında nakit ödeme yapılaması, daha kolay alışveriş yapılmasına neden oluyor. Kredi kartı kullanan herkesin öncelikle ekstresini detaylı bir şekilde incelemesi, hesap kesim ve son ödeme tarihlerini bilmesi, faiz oranları hakkında fikir sahibi olması ve nereye ne kadar ödeme yaptığını takip etmesi gerekiyor. Kredi kartı takibi ile borçların belirlenmesi ve sonrasında izlenecek adımlarla kart borçlarından kurtulmak mümkün. İşte yapmanız gerekenler...
28.10.2021Ekonomi
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...
S&P'den flaş Türkiye açıklaması! Kredi notu...Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
23.10.2021Ekonomi
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit etti
S&P, Türkiye'nin kredi notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.
22.10.2021Dünya
Merkez Bankası kaçta açıklama yapacak? MB PPK faiz toplantısı faiz kararı ne olur, 2021 Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?
Merkez Bankası kaçta açıklama yapacak? MB PPK faiz toplantısı faiz kararı ne olur, 2021 Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?Merkez Bankası faiz kararı için saatler kaldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) PPK (Para Politikası Kurulu) üyeleri her ay olduğu gibi yine bir araya gelecek ve ekim ayı faiz oranlarını açıklayacak. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? MB faiz kararı ne olur, Merkez Bankası Ekim ayı faiz oranları düşecek mi, yükselecek mi?
21.10.2021Gündem
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank resmen duyurdu! Faiz oranları değişti, şu an...
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank resmen duyurdu! Faiz oranları değişti, şu an...Bankalar art arda açıkladı. Yeni faiz oranları belli oldu. Kredi çekecek herkes merakla bekliyordu. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kredi faizlerinde değişikliğe gitti. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde uygulanan faiz oranları ile ilgili son dakika gelişmesi...
18.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur?
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur?Yatırımcının gözü kulağı Merkez Bankası ekim ayı toplantısına çevrildi. Piyasaları etkileyecek Merkez Bankası politika faizi toplantısından kararlar bekleniyor. Ekonomistlerin büyük çoğunluğu vadeli repo politika faizi indirileceğini tahmin ediyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte detaylar...
18.10.2021 Ekonomi
İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi... Tümü için geçerli! Kimler kredi kullanabilir?
İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi... Tümü için geçerli! Kimler kredi kullanabilir?Nakit ihtiyacı olan, ev ya da araba almak isteyen pek çok kişi banka kredisi kullanmayı tercih ediyor. Özellikle pandemi sürecinde ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşların kredi kullanım oranı da arttı. Bu süreçte bankalar kredi faizlerinde indirime gitti. Ancak sonrasında faiz oranları yükseliş trendine girdi. Tüketiciler kredi faiz oranlarını yakından takip ediyor. En düşük ihtiyaç, konut ve taşıt kredisini hangi bankalardan kullanabileceklerini araştırıyor. Banka kredisi kullanmayı planlayanlar en çok 'bana kredi çıkar mı?' sorusunun yanıtını merak ediyor. Bu sorunun cevabını bankaya gitmeden öğrenmek mümkün. İşte kredi kullanımı ile ilgili merak edilen detaylar...
17.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı! İlk veriler geldi, gözler o güne çevrildi...
Merkez Bankası'nın faiz kararı! İlk veriler geldi, gözler o güne çevrildi...Küresel piyasalarda gözler yoğun veri gündemine çevrildi. Enflasyon, özellikle son üç yılın zirvesine çıkan petrol fiyatları, Çin'de yükselmeye devam eden Üretici Fiyat Endeksi ve ABD'de beklentilerin üzerinde artan Tüketici Fiyat Endeksi ile risk unsuru olmaya devam ediyor. Yurt içinde Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftayı küresel pay piyasalarına paralel alıcılı seyirle tamamlarken, gelecek hafta gözler perşembe günü Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu'ndan çıkacak kararlara çevrildi. AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) indirileceğini tahmin ediyor.
16.10.2021Ekonomi
Kredi kartı borcu, kredi notu, SGK dökümü... Bu da oldu, milyonları ilgilendiriyor
Kredi kartı borcu, kredi notu, SGK dökümü... Bu da oldu, milyonları ilgilendiriyorKredi kartı kullanan, bankadan kredi çeken milyonları istiyor. Özellikle büyük kentlerde yaşayanları çok yakından ilgilendiriyor. Fahiş artışlar nedeniyle uygun fiyatlı kiralık ev bulmak zorlaşırken, özellikle büyük şehirlerde yaşanan kiralık ev sıkıntısının bazı ev sahipleri tarafından suiistimal edilmeye başlandığı görülüyor. Kiracılardan kredi notunu ve SGK dökümlerini isteyen de kredi kartı borcunu ödeyip ödemediğini kontrol eden ev sahipleri de var.
12.10.2021Ekonomi
Kredilerle ilgili son dakika açıklaması! Maliyet düşüyor! Aylık 400 lira...
Kredilerle ilgili son dakika açıklaması! Maliyet düşüyor! Aylık 400 lira...Kredi başvurusu yapmak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kredi maliyetleri son dönemde faizlere bağlı olarak yüksek seyrediyor. Ancak kredide tek maliyet faizden oluşmuyor. Taksit olarak karşınıza çıkan tutarın içinde görünmeyen masraflar da var. İnce hesaplarla her krediden avantaj sağlamak mümkün. Bu hesaplarla aylık 400 liraya kadar kar edebilmeniz sağlanıyor. İşte kredi çekmek isteyen milyonlara tavsiyeler...
25.09.2021Ekonomi
Kredi çekecek herkesi kapsıyor! Bankalar faizleri düşürüyor, 20 bin TL'ye...
Kredi çekecek herkesi kapsıyor! Bankalar faizleri düşürüyor, 20 bin TL'ye...Kredi çekecekler dikkat. Bankalar kredi faizlerinde indirim yapıyor. Faizler bazı durumlarda daha düşük oluyor. Ancak dikkat, bu sadece bir pazarlama yöntemi olabilir. Çeşitli ihtiyaçları için kredi çekmek isteyen vatandaşlar maliyetine bakmadan sadece kredinin çıkmasını önemsiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Faiz ve maliyetler hesaba katılmıyor, bankanın da sunduğu her şart kabul ediliyor. Düşük faiz oranları ise bazen yanıltabiliyor. 'Vade sonu toplam geri ödeme' kısmına bakılması gerekiyor. Vade de önemli, uzadıkça cepten çıkan para yükseliyor. Bu nedenle olabilecek en kısa vadenin tercih edilmesi gerekiyor. 20 bin lira kredi örneği ile tek tek açıklandı. Kredide maliyetlerini düşürmek için neler yapılabilir? İşte kredi ile ilgili önemli açıklamalar...
24.09.2021Ekonomi
Resmen duyuruldu! Flaş faiz değişikliği, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank...
Resmen duyuruldu! Flaş faiz değişikliği, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank...Kredi çekecekleri çok yakından ilgilendiren karar! Faiz oranları değişti. Bankalar art arda açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank değişiklik kararını duyurdu. Tüketici kredilerinde yeni faiz oranları uygulanmaya başladı. İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında son durum...
26.08.2021Ekonomi
Kredi çekecekler dikkat! Ve belli oldu, faizsiz olarak...
Kredi çekecekler dikkat! Ve belli oldu, faizsiz olarak...Kredi çekmeyi planlayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yazılı olarak talep edilmesi gerekiyor. Faiz ödenmiyor. Bankalar kredi çekecekler için önemli bir kolaylık sağlanıyor. Ancak pek çok kişi haberdar olmadığı için başvuruda bulunmuyor.
22.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Notu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi notu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.