Kredi Faizi

Kredi Faizi

Son dakika kredi faizi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi faizi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi faizi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Faizi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi faizi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.647 kredi faizi haberi bulunmuştur. Tüm kredi faizi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredili mevduata yoğun ilgi! Merkez Bankası'ndan yeni hamle
Kredili mevduata yoğun ilgi! Merkez Bankası'ndan yeni hamleBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, 6 Ocak haftasında kredili mevduat hesabındaki büyüklük 69.3 milyar lira oldu. Merkez Bankası ise yaptığı son açıklamada, TL mevduatın vadesinin uzamasını teşvik etmek amacı ile 3 aydan uzun vadeli TL mevduat için zorunlu karşılık oranlarının yüzde ‘sıfır’ olarak belirlenmesine karar verdi.
16.01.2023Ekonomi
Konut kredileri düşecek mi? Konut kredilerinde indirim olacak mı?
Konut kredileri düşecek mi? Konut kredilerinde indirim olacak mı?Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının ortak çalışması çerçevesinde “Yeni Evim” kampanyası başlatılıyor. Orta gelir düzeyindeki vatandaşlar için başlatılan kampanyada ilk etapta birkaç ay içinde 100 bin ailenin ev sahibi olması hedefleniyor. 16 Ocak itibariyle kurulacak internet sitesinde kampanyaya dair tüm detaylar paylaşılacak. Söz konusu gelişmenin ardından konut kredileri konusu gündeme geldi. Vatandaşlar orta gelirliye konut kampanyasının devreye sokulmasıyla “konut kredileri düşecek mi, kont kredilerinde indirim olacak mı?” sorularına yanıt arıyor.
4.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den faiz mesajı
Bakan Nebati'den faiz mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası'nın faizi tek haneye indirmesinin ardından değerlendirmede bulundu. Bakan Nebati "Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda ülkemizin gerçekleriyle uyumlu biçimde şekillenen ekonomi politikaları sayesinde politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir" dedi.
24.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Kasım 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç?
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Kasım 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. TCMB Para Politikası Kurulu politika faizi tek haneye düşürüldü. İşte, 24 Kasım TCMB PPK toplantısı sonrası Merkez Bankası faiz kararı...
24.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 10,5’ten yüzde 9’a indirilmesine karar verdi.
24.11.2022Ekonomi
Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurdu
Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Küresel resesyon beklentilerine rağmen ekonomik canlılığımızı sürdürülebilir kılmak için ihtiyatlı teşvik politikalarını uygulamaya devam edeceğiz" dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ticari kredi faizlerinin yüzde 30'dan yüzde 18'e gerilediğini söyledi.
8.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!Son dakika... Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 12’den yüzde 10,5’e indirilmesine karar verdi.
20.10.2022Ekonomi
Son dakika kredi kararı! Üst limit yükseliyor, faiz indirimi geliyor
Son dakika kredi kararı! Üst limit yükseliyor, faiz indirimi geliyorKredi kullanacaklar için önemli bir adım atıldı. Yeni kredi paketi geliyor. Hazırlanan yeni paketle Halkbank aracılığıyla verilecek kredinin üst limiti 500 bin liraya çıkacak. Faiz oranı ise yüzde 7,5'e düşecek. Paketin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından açıklaması bekleniyor.
10.10.2022Ekonomi
Kredi çekmek isteyen herkesi kapsıyor!  Yüksek faiz detayı
Kredi çekmek isteyen herkesi kapsıyor! Yüksek faiz detayıKredi faizleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Bankaların yüksek faizli kredilerine yatırımcılar isyan etti. Merkez Bankası’nın faizleri yüzde 12’ye çekmesine rağmen hâlâ ticari ve tüketici kredilerinin faiz oranları yüzde 40’larda seyrediyor. İş dünyası temsilcileri “Düşürün faizleri yatırım yapalım, ihracatı uçuralım” mesajları veriyor. Bankalar Merkez Bankası’ndan yüzde 12 ile borçlanırken, iş dünyasına ve vatandaşlara kredileri yüzde 40’lara varan faiz oranlarıyla satıyor. Bu durum yatırım yapmak isteyen ihracatçının elini kolunu bağlıyor. İşte kredi faizleriyle ilgili son dakika tüm detaylar...
3.10.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartında yeni dönem! Dikkat çeken 14 gün kararı
Kredi ve kredi kartında yeni dönem! Dikkat çeken 14 gün kararıKredi çeken ve kredi kartı kullanan milyonları ilgilendiren düzenleme ekim ayı itibarıyla yürürlüğe giriyor. Yeni dönem ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, kredi kullanan ve 14 gün içinde kredinin tamamını kapatan tüketiciye cayma cezası uygulanmayacağını belirterek, “Kredilerde faizler yükseltilirse 30 gün önceden tüketiciye bildirim yapılacak” dedi.
30.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası politika faizini bir puan düşürdü. Banka böylece iki ay üst üste toplam iki puanlık faiz indirime gitti. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
22.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından faiz kararını açıkladı. Buna göre banka, bir hafta vadeli Repo ihale faiz oranında (Politika Faizi) 100 baz puan indirime giderek, yüzde 12 seviyesine çekti.
22.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş faiz ve dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş faiz ve dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası tarafından haftalık para ve banka istatistikleri yayımlandı. Buna göre Merkez Bankası rezervleri 112,3 milyar dolar oldu. Banka ayrıca faizi yüzde 13'e indirdiği Para Politikası Kurulu toplantısının özetini de yayımladı.
27.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması geldi. Merkez Bankası (TCMB), Makroihtiyati Tedbirler hakkında, "Türk lirası mevduat/katılma hesaplarına dönüşüm hedeflerine göre belirlenen oranlarda menkul kıymet tesis etmektedir" açıklamasında bulundu.
20.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 13'e düşürdü.
18.08.2022Ekonomi
KYK borçları ne olacak? KYK faizleri silindi mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
KYK borçları ne olacak? KYK faizleri silindi mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!Milyonlarca öğrenim kredisi borçlusunu ilgilendiren KYK borçlarına ilişkin yeni karar! Kabine toplantısında görüşüldü. Enflasyon nedeniyle yüksek faizler öğrenim kredisi borçlularını zora sokmuştu. Geçtiğimiz günlerde "Gençlerimizi faize kurban etmeyiz" sözleriyle düzenlemeye ilişkin mesajını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının ardından gözler Kabine toplantısına çevrilmişti. Kabine toplantısı sona erdi. Kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni düzenlemenin detaylarını açıkladı. Peki, KYK borçları ne olacak? KYK borçlularına düzenleme gelecek mi? KYK faizleri silinecek mi? İşte KYK borçluları için Kabine’den çıkan kararlar!
18.07.2022Gündem
Kredi hamlesi! Ve değişti bankalara yazı gitti...
Kredi hamlesi! Ve değişti bankalara yazı gitti...Kredi kararı! Teşvik sağlanacak. Bankaların sermaye maliyetini artıran ticari kredilerde yüzde 200’e çıkan risk ağırlığı döviz cinsi krediler için yüzde 100’e geriledi. Bankacılık çevreleri hamlenin piyasadan kurumsal kaynaklı döviz talebini azaltabileceğini kaydetti.
30.05.2022Ekonomi
Kiracı milyonlara ev sahiplerinden yeni tuzak! Şok eden olay! Hülle ile satış
Kiracı milyonlara ev sahiplerinden yeni tuzak! Şok eden olay! Hülle ile satışKiracı milyonları ilgilendiriyor! Milyonlarca kiracıya ev sahiplerinden yeni tuzak. Kiracılara konu ile ilgili peş peşe uyarılar geldi. 'Yasal oranın üstünde zam', 'Ara zam' gibi yasa dışı talepleri reddedilen fırsatçı ev sahiplerinin son metodu ise 'tanıdığına evini satma' yani 'hülle ile satış' yöntemi. Birçok ev sahibi, evlerini daha yüksek meblağlara kiraya verebilmek amacıyla mevcut kiracılarını evden çıkarmak için 'hülle ile satış' yöntemine başvuruyor. Öte yandan kira fiyatlarına gelen zamlar ise kiracıları zor durumda bırakmaya devam ediyor. İşte kiracı milyonları ilgilendiren tüm detaylar...
14.05.2022Ekonomi
Kira fiyatlarıyla ilgili şok rakamlar! Kirada yeni rekor! İstanbul, Ankara, İzmir
Kira fiyatlarıyla ilgili şok rakamlar! Kirada yeni rekor! İstanbul, Ankara, İzmirKira fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Kira fiyatlarıyla ilgili kötü haber geldi. Kira fiyatlarında rekor yükseliş. Kira fiyatlarında 2022 yılının ilk dört ayında yeni rekorlar kırıldı. Bazı bölgelerde kira fiyatları iki katına çıkarken artışların devam ettiği görülüyor. Kira artışlarının arkasındaki temel etkenin yeni konut azlığı olduğu belirtiliyor. Emlakçılar, normalin yüzde 70 üzerinde kiralar oluştuğunu anlatıyor. İstanbul’da en keskin artışların yaşandığı ilçelerden biri Zeytinburnu. Zeytinburnu’nda 2020’de 1900 lira seviyesinde olan ortalama kira fiyatının 4 bin liraya çıktığı görülüyor. Gaziosmanpaşa’da ise 2020’de 1500 lira seviyesinde olan ortalama kiraların 3- 4 bin liradan başladığı ilanlara yansıyor. Dikkat çekici bir diğer artış ise Eyüpsultan ilçesinde yaşanıyor; 2 bin liranın üzerinde seyreden 2020 ortalama kiralık bedelleri 5 bin lirayı aştı. Yine Beylikdüzü’nde 2 bin lira seviyesinde bulunan kiralık konut fiyatlarının en düşük seviye olarak 4 bin lirayı geçtiği fark ediliyor. İşte kira fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
14.05.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Sınır 1200, maaş yüksek olsa bile...
Kredi ve kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Sınır 1200, maaş yüksek olsa bile...Kredi ve kredi kartı ile ilgili flaş açıklama! Kredi kullanmak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Bankaların kredi ve kredi kartı verirken baktığı en önemli kriter, gelirle birlikte kredi notu Bazen yüksek gelir olsa da notun düşük olması, olası nakit ihtiyaçlarında olumsuz dönüşlere neden olabiliyor. Yüksek notta ise hem banka kredide öncelik tanıyor hem de olumlu dönüş sağlıyor. Kredi notunu yükseltmek isteyen vatandaşlar için formüller ise tek tek açıklandı Peki not nasıl yükselecek, yani paraya daha rahat nasıl ulaşılabilir? Kredi notunu yüksetmek için kredi ve kart borcunuzu son ödeme tarihinden bir iki gün önce ödemeye çalışın. Kredi kartında asgari tutar yerine ekstre borcunun tamamını ödeyin. Kredi kullanımından önce banka hesabınızda toplu para olması olumlu etki yapar. Düşük miktarlı krediler kullanıp düzenli ödeme yaparak notunuzu artırabilirsiniz. Bankanızın vadesiz mevduat hesabını aktif kullanın para giriş çıkış yapın. Nakit ihtiyacı için aynı anda ya da kısa aralıklarla birden çok bankaya başvurmayın. Takipteki kredi borcunu kapatın veya düzenli ödeme yapabileceğiniz şekilde yapılandırın. Düzenli birikim yapın. Çok sık kredi kullanmaktan kaçının. İşte, kredi ve kredi kartı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...
25.02.2022Ekonomi
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB desteklerinin genişletileceğini açıklayıp, desteklere kömür yardımı gibi doğal gaz yardımının da yapılacağı bilgisini verdi. Söz konusu açıklamanın ardından 2022 KOSGEB destekleri sorgulanmaya başlandı. Peki, KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır? KOSGEB geri ödemeli mi, ne kadar? KOSGEB desteklerinden kimler yararlanabilir?
20.01.2022Ekonomi
Krediler ile ilgili flaş açıklama! Düşük faiz...
Krediler ile ilgili flaş açıklama! Düşük faiz...Kredi faizleri düşecek mi? Uygun fiyattan kredi çekilir mi? Düşük faizli kredi imkanı var mı? Tüketici kredilerinin faizleri düştü mü? soruları merak konusu olmuştu. Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama geldi. Faiz indirim döngüsünün mevduat faizleri üzerindeki etkisi devam ediyor. Mevduat faizlerinde düşüş ivmesi bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Bundan sonraki süreçte politika faizindeki aşağı iniş yeniden kamu bankaları öncülüğünde konut, ticari ve tüketici kredilerini aşağı yönlü çekecektir. Ancak taşıt kredilerinde ve tüketici kredilerinde henüz yüksek seviyeler bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.
6.12.2021Ekonomi
Ziraat Bankası faiz oranları! Kredi faiz oranlarında indirim ve vade sayısı...
Ziraat Bankası faiz oranları! Kredi faiz oranlarında indirim ve vade sayısı...Milyonlar bekliyordu! Ve belli oldu. Kamu bankaları kredi faizleri ile ilgili kararını açıkladı. Merkez Bankası'nın faizleri düşürdüğünü duyurmasının ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aldıkları ortak kararla konut kredisi ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdü. Ziraat Bankası'ndan kredi kullananlar da faiz oranı indirimi ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, Ziraat Bankası faiz oranı ne oldu? Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama nasıl yapılır? Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte Ziraat Bankası kredi hesaplama...
25.10.2021Ekonomi
Halkbank'tan kredi faizi indirimi açıklaması! Söz konusu değil...
Halkbank'tan kredi faizi indirimi açıklaması! Söz konusu değil...Halkbank'tan yapılan resmi açıklamaya göre; Kurumsal kredi faizlerini 200 baz puan düşürme gibi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.
25.10.2021Ekonomi
Kredi faiz oranları tamamen değişti! Bankalar resmen duyurdu, flaş kredi kararı...
Kredi faiz oranları tamamen değişti! Bankalar resmen duyurdu, flaş kredi kararı...Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrası bankaların yeni kredi faizleri de belli oldu. Bankalar tek tek açıkladı. İhtiyaç, konut, taşıt kredilerinin faiz oranları değişti. Kredi çekmek isteyen herkesi ilgilendiriyor. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde güncel faiz oranları sıklıkla merak ediliyor. Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti BBVA, ING, Akbank ve diğer bankalar güncel kredi faiz oranlarını açıkladı. İşte güncel kredi faiz oranları
22.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Faizi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi faizi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.