Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme

Son dakika kredi borcu erteleme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kredi borcu erteleme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kredi borcu erteleme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kredi Borcu Erteleme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kredi borcu erteleme gelişmeleri de dahil olmak üzere 78 kredi borcu erteleme haberi bulunmuştur. Tüm kredi borcu erteleme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş detay, Yüzde 25...
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş detay, Yüzde 25...Kredi, kredi karı borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ev, araba, teknolojik ürün alacaklar ya da daha küçük miktarlı harcama yapmayı planlayanlar için kritik uyarılar geldi. Borcu olanlar ve para biriktirmede zorlananlar ile borcu olmasa da para artırıp yatırım yapamayanların küçük adımlarla para biriktirerek yatırım yapması mümkün. Günümüz şartlarında neredeyse herkesin borcu bulunuyor. Kredi, kredi kartı borçları ve banka dışı borçlar arttıkça kişinin yatırım yapma imkanı ortadan kalkıyor. Ancak doğru stratejiler ile yatırım yapılabiliyor. Öncelikle kişinin içerisinde bulunduğu durumu analiz etmesi gerekiyor. Birçok kişi artık ev, araba almanın hayal olduğunu düşünüyor. Peki maaşlı olarak çalışan kişilerin öncelikle borçlarını kaptım ev ya da araba sahibi olması gerçekten mümkün değil mi? Örneğin 500 bin liralık bir ev almak istiyorsunuz o zaman 100 bin lira peşinatı biriktirmek için her ay düzenli olarak birikim yapmaya başlamalı ve bu şekilde peşinatı hangi tarihte tamamlayacağınızı hesaplamanız gerekiyor. Yaptığınız plana sadık kalarak ev hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı borcundan kurtulmak istiyorsanız: “Maaşımın yüzde 25’ini bu borcu kapatmak için ayıracağım. Kıyafet harcamalarımı yarıya indireceğim ve borcumu dört ayda kapatacağım” gibi hedefler belirleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
17.03.2022Uzmana Sor
Banka borcu olanlar dikkat! Acele edin, yarın son gün
Banka borcu olanlar dikkat! Acele edin, yarın son günKredi ve kredi kartı olan kişileri ilgilendiriyor. Borçlar öteleniyor. Bireysel ya da ticari kredi fark etmiyor. Kredi kartı ve artı para borçları da kampanyaya dahil edildi. Akbank'tan yapılan açıklamada borç ertelemesi ile ilgili detaylar paylaşıldı.
30.07.2021Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! Son gün 31 Temmuz...
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! Son gün 31 Temmuz...Kredi ve kredi borcu olanlara iyi haber. Açıklama yapıldı. Başvuru için son tarih 31 Temmuz olarak belirlendi. Borçlar öteleniyor. Borç yapılandırması için başvuruda bulunmak gerekiyor. Dev bankadan yapılan açıklamada borç ertelemesi ile ilgili detaylar paylaşıldı. İşte Akbank kredi ve kredi kartı borç ertelemesi ile ilgili detaylar...
26.07.2021Ekonomi
Pandemiden zarar gören esnafın borçları 3 ay ertelendi
Pandemiden zarar gören esnafın borçları 3 ay ertelendiResmi Gazete'de yayımlandı. Yüz binlerce esnaf ve sanatkara güzel haber... Salgından zarar gören esnaf ve sanatkârların, kredi ve kefalet kooperatifleri kefaletiyle ve Halk Bankası kanalıyla 30 Haziran öncesi kullandığı düşük faizli kredi borçları üç ay süreyle ertelendi. Kredisi ertelenen esnaf ve sanatkarlardan, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına yönelik taahhütname alınacak. Çalışan sayısını azaltan esnaf ve sanatkarlar erteleme kapsamından çıkarılacak.
23.07.2020Ekonomi
Kredi kartı borcu erteleyen bankalar hangileri? Kredi kartların asgari ödemesi kaça düştü? Corona nedeniyle kredi kartı asgari ödeme oranı değişti mi?
Kredi kartı borcu erteleyen bankalar hangileri? Kredi kartların asgari ödemesi kaça düştü? Corona nedeniyle kredi kartı asgari ödeme oranı değişti mi?Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşın finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla yeni kararlar aldı. Kredi kartı borcu ötelenen vatandaşlara 31 Aralık 2020'ye kadar asgari tutar da dahil ödemesiz dönem tanımlanabilmesine imkan sağlandı. Kredi kartı kullananları ilgilendiren düzenleme 1 Nisan 2020 tarihinden itibariyle yürürlüğe girdi. Peki, Kredi borcu erteleyen bankalar hangileri? Kredi kartların asgari ödemesi kaça düştü? Corona nedeniyle kredi kartı asgari ödeme oranı değişti mi?
20.04.2020Gündem
Milyonlarca emekli soruyor! Emeklilerin kredi borcu silinecek mi? Emeklilerin kredi borcu ertelenir mi? Türkiye Emekliler Derneği talep ettii!
Milyonlarca emekli soruyor! Emeklilerin kredi borcu silinecek mi? Emeklilerin kredi borcu ertelenir mi? Türkiye Emekliler Derneği talep ettii!Corona virüsü nedeniyle bir dizi ekonomik tedbirler alınırken, milyonlarca emekli de, Emeklilerin kredi borcu silinecek mi? Emeklilerin kredi borcu ertelenir mi? Emeklilerin kredi borcu kesilecek mi? sorularını sormaya başladı. Türkiye Emekliler Derneği, emeklilerin taleplerini Türkiye Bankalar Birliğine iletti. Türkiye Emekliler Derneği, "Sayıları 13 milyonu bulan emeklilerimiz, kredi geri ödeme taksitlerinin en az 3 ay faizsiz ötelenmesini talep etmektedirler. Özel bankalardan aylık alan emeklilerimizin bir diğer talebi, evden çıkamadıkları için aylıklarını çekememeleri yüzünden yaşadıkları mağduriyetin giderilmesidir" ifadelerini kullandı.
10.04.2020Emekli
Kredi borcu ödenmezse ne olur?
Kredi borcu ödenmezse ne olur?Binlerce kişi ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi kullanıyor. Ev, araç almak ya da başka bir borcu kapatmak için kullanılan kredilerin ödenememesi durumunda bankaların faiz uygulamaları nasıl oluyor? Haciz geliyor mu? Ödenemeyen krediler sonrası yaşanan süreci sizler için araştırdık.
7.02.2019Ekonomi
Kredi kartı borçları silinecek mi, yeni düzenleme nasıl olacak? Kredi kartı ve kredi borcu yapılandırma ve erteleme var mı?
Kredi kartı borçları silinecek mi, yeni düzenleme nasıl olacak? Kredi kartı ve kredi borcu yapılandırma ve erteleme var mı?Kabine Toplantısı sona erdi. Kredi kartı ve kredi borçları düzenlemesi ile ilgili alınacak yeni karar merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili detayları açıklaması bekleniyor. Peki, Kredi kartı borçları ertelenecek mi, yeni düzenleme nasıl olacak, kimler erteleme başvurusu yapabilecek?
1.08.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu yapılandırma gelecek mi?
Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu yapılandırma gelecek mi? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Gözler Kabine toplantısı sonrasında alınacak kararlara çevirilirken kritik toplantıda kredi kartı borçları nedeniyle takibe düşenlere yönelik düzenleme değerlendirilecek. Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre, kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle yasal takipte olanların sayısı 4,1 milyonun üzerinde bulunuyor. Bu borçlar için yeni bir düzenleme yapılacak. Peki, Kredi ve kredi kartı düzenlemesi çıkacak mı? Kredi kartı borçlularına düzenleme mi geliyor? Kredi kartı borcu olanlara yapılandırma gelecek mi? İşte detaylar…
1.08.2022Ekonomi
Kredi borçları silinecek! 2022 sonuna kadar...
Kredi borçları silinecek! 2022 sonuna kadar...Gençlere güzel haber! Bakanlık harekete geçti. Detaylar netleşti. Kredi borçları silinecek. Genç istihdamını arttırmak için eylem planı hazırlanıyor. Hazırlık toplantıları süren eylem planının taslakları da oluşturuldu ve kurumlara iletildi.
3.08.2021Ekonomi
Akbank resmen duyurdu! 31 Temmuz'a kadar geçerli
Akbank resmen duyurdu! 31 Temmuz'a kadar geçerliAkbank kredi ve kredi kartı borcu olanlar için harekete geçti. Yapılandırma süreci başlatıldı. Banka borcu olanlar 31 Temmuz'a kadar yapılandırma yapabilecek.
28.07.2021Ekonomi
Borç erteleme kararı! Belge ile bankaya başvurun
Borç erteleme kararı! Belge ile bankaya başvurunBorçların ötelenmesi ile ilgili önemli bir karara imza atıldı. Belge ile kanıtlayan müşterilerin borçları ertelenecek. TBB tavsiye kararını açıkladı. Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Rize, Artvin ve Düzce'deki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.
28.07.2021Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Anapara ve faiz ödemeleri...
Kredi ve kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Anapara ve faiz ödemeleri...Bankadan kredi çeken, kredi kartı ve kredi borcu olan herkesi ilgilendiriyor. Süre 3 ay daha uzatıldı. Kredi kartı ve kredi borçlarına ilişkin yeni karar BDDK tarafından duyuruldu. Esneklik tanındı. 30 Haziran tarihinde sona ermesi beklenen bazı destekler eylül sonuna kadar uzatıldı. Ödemelerde gecikmeye giren krediler, takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenecek. Bankalar kart borçlarını öteledikleri süre boyunca alacakları talep etmeyerek ödemesiz dönemler tanımlayabilecek. Tüketici ve taşıt kredilerinde anapara ve faiz ödemelerinin müşterilerin talebiyle 30 Eylül'e kadar ertelenmesi halinde erteleme süresi yönetmelikte belirlenen vade sınırlarında dikkate alınmayacak. İşte kredi ve kredi kartı borcu olanları ilgilendiren kararlar...
21.06.2021Ekonomi
E-Devlet'ten kontrol edin, kredi borcu olan 5 milyon kişiye büyük indirim fırsatı!
E-Devlet'ten kontrol edin, kredi borcu olan 5 milyon kişiye büyük indirim fırsatı!Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yeni düzenleme geliyor. Yıllardır biriken faizler nedeniyle ödeyemeyenlere büyük fırsat... Yaklaşık 5 milyon kişi yararlanacak. Meclis’e sunulan 15 maddelik yapılandırma düzenlemesi ile öğrenim kredisi borçları yapılandırılıyor! Üniversitede öğrencilik zamanlarında kullanılan öğrenim kredisinin borçları yeni yapılandırma ile küçük taksitlerle ödenebilecek. Yasa yürürlüğe girdikten sonra Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın ‘ivd.gib.gov.tr’ adresi üzerinden giriş yapılacak. Online yapılan başvuru sonucunda çıkan bu ekranda e-Devlet ile giriş seçeneği bulunuyor. Buna tıklayarak ve e-Devlet bilgilerinizle giriş yapacaksınız. Peki, Öğrenim kredisi yapılandırma ne zaman? Öğrenim kredisi yapılandırması nasıl olacak? Öğrenim kredisi yapılandırma detayları.
25.05.2021Ekonomi
Borcu olanları ilgilendiren flaş gelişme! Resmen değişti, artık...
Borcu olanları ilgilendiren flaş gelişme! Resmen değişti, artık...Borcu olan yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Vatandaşların borçların ertelenmesi talebi ile ilgili flaş gelişme. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kovid-19 sürecinde 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcunun ertelendiğini duyurdu.
6.05.2021Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Faiz ödenmiyor, flaş detay
Kredi kartı kullanan herkesi kapsıyor! Faiz ödenmiyor, flaş detayKredi kartı kullanımı ile ilgili flaş detay! 40 gün geçerli. Faiz ödenmiyor. Kredi kartı kullanımı her geçen gün artıyor. Özellikle pandemi sürecinde online alışverişin daha fazla yapılmaya başlanması kredi kartına olan talebi de arttırdı. Kredi kartı kullanan pek çok kişi ise ne kadar faiz ödediğini, hangi durumlarda faiz ödemesi yapılmayacağını bilmiyor. İşte kredi kartı kullanan herkesin mutlaka bilmesi gereken detaylar...
6.05.2021Ekonomi
Banka borcu olanları ilgilendiriyor! Flaş adım, faizsiz olarak...
Banka borcu olanları ilgilendiriyor! Flaş adım, faizsiz olarak...Banka, vergi ya da kredi borcu... Hepsini kapsıyor. Harekete geçildi. Vergi borçlarının, geçmiş kredi borçlarının ve bankalara olan tüm borçların faizsiz olarak ertelenmesi ile ilgili önemli bir adım atıldı. Bakanlığa sunuldu. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların vergi ile geçmiş döneme ilişkin, kredi dahil, tüm banka borçlarının faizsiz ertelenmesini istedi.
27.04.2021Ekonomi
Borcu olanlara yeni fırsat! Siliniyor, başvurular başladı! Milyonlara güzel haber
Borcu olanlara yeni fırsat! Siliniyor, başvurular başladı! Milyonlara güzel haberBorcunu ödeyemeyen binlerce kişi için yeni fırsat. Faizler siliniyor. Anapara borçları ise 18 ay taksitlendirilecek. Kalan taksitler de faizsiz 6 ay süreyle ötelenecek. 100 bini aşkın esnaf başvuruda bulundu. İşte alınan karar sonrası hazırlanan düzenleme ve borçlarla ilgili faizlerin silineceği hem taksit hem de erteleme imkanının getirileceği maddeler ile ilgili tüm detaylar...
20.03.2021Ekonomi
Borcu olana müjde! Yeni erteleme...
Borcu olana müjde! Yeni erteleme...Borcu olanları ilgilendiriyor. Yeni erteleme paketi geliyor. Vergi indirimleri, bedelsiz arsa temini, ucuz kredi gibi olanaklar sunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı reform paketi ile kamuda tasarruf politikaları uygulanacak, harcamaların denetlendiği bir sistem kurulacak. Kamu İktisadi Teşebbüsleri daha verimli ve rekabetçi hale getirilecek.
11.03.2021Ekonomi
Borcu olan yüz binlerce kişiye müjde! Ertelendi...
Borcu olan yüz binlerce kişiye müjde! Ertelendi...Düşük faizli kredi kullanan yüz binlerce kişi için güzel haber geldi. Harekete geçildi ve borçlar haziran sonuna kadar ertelendi. Bakan Pekcan duyurdu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "TESKOMB kefaleti ile düşük faizli kredi kullanan yaklaşık 1 milyon 300 bin esnafımızın 13 milyar liralık kredi borcu haziran sonuna kadar ertelendi." dedi. Kararın yayımı tarihinden itibaren ertelenen krediler için erteleme süresi sonuna kadar takip işlemi başlatılmayacak.
4.02.2021Ekonomi
Halkbank resmen duyurdu! Ertelendi ve...
Halkbank resmen duyurdu! Ertelendi ve...Borcu olan yüz binlerce kişiye güzel haber. Halkbank harekete geçti. Karar Resmi Gazete'de yayımladı. Borçlar ertelendi. Pandemi nedeniyle ekonomik olarak zorluk çeken vatandaşların borçları Halkbank tarafından ötelendi. Borçlarını erteleyen esnaf ve sanatkarlar talep etmeleri durumunda düşük faizli kredi kullanma hakkına da sahip olacak. Ayrıca karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkârlardan, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak.
4.02.2021Ekonomi
KYK sorgulama ekranı! E-devletten KYK borç sorgulama nasıl yapılır? Borç sorgulama ve ödeme…
KYK sorgulama ekranı! E-devletten KYK borç sorgulama nasıl yapılır? Borç sorgulama ve ödeme…KYK borç sorgulama nasıl yapılır? Eğitim hayatı boyunca öğrenim kredisi alan vatandaşlar borçların yapılandırılmaya başlamasıyla sorunun yanıtını arıyor. KYK borç yapılandırma başvurusu için zaman azalıyor. İşte KYK borç sorgulama ve ödeme hakkında merak edilenler…
23.12.2020Eğitim
KYK borcu yapılandırma başvurusu: KYK borç sorgulama ekranı ve ödeme tarihi...
KYK borcu yapılandırma başvurusu: KYK borç sorgulama ekranı ve ödeme tarihi...KYK borç yapılandırma nasıl yapılır? Eğitim hayatları boyunca öğrenim kredisi alan vatandaşlar yeni yılın yaklaşmasıyla KYK borcu yapılandırma hakkında yaptıkları araştırmaları hızlandırdı. Peki, KYK borç ödeme nasıl yapılır?
19.12.2020Gündem
Kredi borcu olanlara müjde! Ve resmen başladı, faizleri siliniyor! İşte KYK yapılandırma süreci!
Kredi borcu olanlara müjde! Ve resmen başladı, faizleri siliniyor! İşte KYK yapılandırma süreci!Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Kredi borcu olanlara müjde geldi ve başladı. Faizlerin yüzde 90'ı siliniyor. Tarihler tek tek açıklandı. KYK ve öğrenim kredisi borcu olanlar internetten başvurabilecek. Öğrenim kredisi, prim, emlak, taşıtlar vergisi, trafik cezası gibi birçok kalemde bulunan 4 milyon vatandaşın beklediği yapılandırma fırsatı geçtiğimiz ay başladı. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yaklaşık 5 milyon öğrenciden 300 bini borcu yüzünden yasal takibe takılınca, borç yapılandırma detayları yakından takip ediliyor. KYK borç yapılandırma nasıl, nereden yapılır?
14.12.2020Eğitim
KYK borcu nasıl ödenir, ödemek için yapılandırma başvuru nasıl yapılır? KYK borç sorgulama…
KYK borcu nasıl ödenir, ödemek için yapılandırma başvuru nasıl yapılır? KYK borç sorgulama…KYK öğrenim kredisi borcunu da kapsayan 500 milyar liralık borcun yapılandırılacağı, prim ve vergilere ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Vergi, prim borçları, köprü, trafik cezaları, özel tüketim, emlak, çevre ve temizlik vergileri yeniden yapılandırılacak. Borçlar 18 taksitle, 36 aya kadar ödenebilecek. Peki, KYK borcu yapılandırması nasıl yapılır? Yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak?
18.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kredi Borcu Erteleme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kredi borcu erteleme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.