Kosgeb Destekleri

Kosgeb Destekleri

Son dakika KOSGEB destekleri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KOSGEB destekleri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KOSGEB destekleri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kosgeb Destekleri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kosgeb destekleri gelişmeleri de dahil olmak üzere 47 kosgeb destekleri haberi bulunmuştur. Tüm kosgeb destekleri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Geri ödemesiz olarak veriliyor! İki destek birden, tamamını devlet ödüyor, 1.726 lira...
Geri ödemesiz olarak veriliyor! İki destek birden, tamamını devlet ödüyor, 1.726 lira...Karşılıksız, geri ödemesiz destek veriliyor. Devlet hibe ediyor. İki destek birden açıklandı. Genç nüfusu çok yakından ilgilendiriyor. Tüm vergi ve primler Hazine tarafından karşılanıyor. İlk kez kendisine ait işyeri açan ve SGK'ya Bağ-Kur'lu olarak kayıt yaptıran gençlerin 1 yıl boyunca primlerini devlet ödüyor ve 3 yıllık vergi istisnası avantajı bulunuyor. Verilecek prim desteği en az aylık 1726 lira. Yani genç girişimcinin 1 yıl boyunca ödeyeceği 20 bin 716 lira cebinde kalıyor. Öte yandan girişimcilere hibe desteği de sağlanıyor. TÜBİTAK tarafından verilen destek miktarı 450 bin liraya kadar yükseltildi. KOSGEB de 65 bin liradan 375 bin liraya kadar karşılıksız ödeme yapıyor. Gençlere hibe desteğinin detayları...
21.05.2022Ekonomi
KOSGEB destekleri ile ilgili flaş talep! 'Hibe tutarları artırılmalı'
KOSGEB destekleri ile ilgili flaş talep! 'Hibe tutarları artırılmalı'KOSGEB destekleri ile ilgili açıklama geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkelerin gelişiminin temelinde girişimciliğin yattığını belirterek, “KOSGEB desteklerinde girişimcilik destek programına verilen tutarın ve program sonucu açılan işletme sayısının her geçen yıl artması gerekirken azalması üzücü bir durum. KOSGEB desteklerinin hibe tutarları da artırılmalı. Örneğin 2 bin lira olan kuruluş desteğinin 5 bin liraya çıkarılması günümüz şartlarında yeterli gelmiyor. İşletme giderleri, yatırım destekleri vb. kalemlerdeki geleneksel girişimcilik hibe tutarı 65 bin lira, ileri girişimcilikte ise 375 bin Türk lirası olan hibe tutarları tekrar güncellenerek artırılmalı” dedi.
2.03.2022Ekonomi
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB desteklerinin genişletileceğini açıklayıp, desteklere kömür yardımı gibi doğal gaz yardımının da yapılacağı bilgisini verdi. Söz konusu açıklamanın ardından 2022 KOSGEB destekleri sorgulanmaya başlandı. Peki, KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır? KOSGEB geri ödemeli mi, ne kadar? KOSGEB desteklerinden kimler yararlanabilir?
20.01.2022Ekonomi
Destek kararı! 30 bin kişi yararlanacak
Destek kararı! 30 bin kişi yararlanacak30 bin kişiye destek ödemesi yapılacak. Kendi işini kuran ya da var olan işini geliştirmek isteyenler için harekete geçildi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla bu yıl 30 bin girişimciyi desteklemeyi hedefliyor.
30.03.2021Ekonomi
Borç ertelemeye KOSGEB desteği! Erteleme karşılığında işletmeler masraf ödüyor mu?
Borç ertelemeye KOSGEB desteği! Erteleme karşılığında işletmeler masraf ödüyor mu?136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi. KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden 136 bin KOBİ'nin nisan, mayıs ve haziran aylarına tekabül eden 713 milyon lira tutarındaki borçlarında ertelemeye gidildi. Peki, Borç erteleme karşılığında işletmeler masraf ödüyor mu? İşte KOSGEB desteği ile ilgili merak edilenler…
13.04.2020Ekonomi
'KOSGEB 2019'da 2 milyar 250 milyon lira destek verecek'
'KOSGEB 2019'da 2 milyar 250 milyon lira destek verecek'KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, "2 milyar 250 milyona yakın bir KOSGEB bütçesi onaylandı. 2019 yılında bu bütçeyi, girişimci ve KOBİ'lere kullandırmış olacağız inşallah" dedi.
20.12.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan yeni kararları açıkladı. Deprem konutlarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Amacımız 2 ay içerinde 244 bin konutun inşasına başlamaktır. Bugün kadar 22 binin inşasına başlanmıştır. Toplamda 488 bin yeni hane yaparak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi. Vatandaşlara kentsel dönüşüm çağrısı yapan Erdoğan, "Bir kez daha vatandaşlarıma 6 Şubat acılarını tekrar yaşamamak için eski ve riskli binalarını kentsel dönüşüme sunmalarını rica ediyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde toplamda 46 bin 104 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.
6.03.2023Gündem
Hibe desteği! Çok sayıda girişimci ve sektörü kapsıyor
Hibe desteği! Çok sayıda girişimci ve sektörü kapsıyorDevlet tarafından hibe ve destek veriliyor. Bilişim, gayrimenkul, sağlık turizmi, ihracat başta olmak üzere birçok şirket ya da girişimcinin hakkı var ama bilgileri olmadığı için bu hibelerden faydalanamıyor. Geri ödemesiz milyonlarca liralık teşvik ve hibe alınabiliyor. İşte detaylar...
26.12.2022Ekonomi
EYT'de yaş sınırı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonuna kadar bu işi neticelendireceğiz
EYT'de yaş sınırı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ay sonuna kadar bu işi neticelendireceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan ziyareti öncesi açıklama yaptı. EYT ile ilgili konuşan Erdoğan, "EYT konusunda bu ay sonuna kadar bu işi neticelendireceğiz. İlgili bakan arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. 2023'e masamızdan bunu kaldırarak girmiş olacağız." ifadeleri kullandı.
13.12.2022Siyaset
Kredi desteği! Faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz, son tarih...
Kredi desteği! Faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz, son tarih...Faizsiz kredi açıklaması geldi. 2 yıl geri ödemesiz, faizsiz ve komisyonsuz kredi veriliyor. Başvurular için son tarih 31 Mart. Faizsiz kredi desteği için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. KOSGEB'den açıklama geldi. İstihdam edilecek her yeni mezun için için KOSGEB, işletmelere faizsiz kredi desteği verecek. İstihdam programı 3 Ocak'ta başlamıştı. İşletmeler kredi desteğine yoğun ilgi gösteriyor. Başvuruları onaylanan işletmeler ödemelerini de almaya başladı. Faizsiz 100 bin lira krediye kimler başvurabilir? Kredi desteği şartları neler? Hangi sektörleri kapsıyor? İşte faizsiz kredi desteği ile ilgili bilgiler
14.02.2022Ekonomi
Faizsiz 100 bin TL! Başvurular e-Devlet'ten, son gün...
Faizsiz 100 bin TL! Başvurular e-Devlet'ten, son gün...Faizsiz kredi fırsatı! Üst limit 100 bin TL. Başvuran sıfır faiz ile kredi kullanabiliyor. 24 ayda geri ödeniyor Kredi geri ödemelerinde hiçbir faiz ve komisyon ödemesi yapılmıyor. 31 Mart tarihine kadar başvuru süreci devam edecek. İsteyenler internet üzerinden müracaatlarını yapabilecekler. KOSGEB, gençlerin istihdama katılmalarını kolaylaştıracak önemli bir hamle yaptı. Mikro ve küçük işletmelere alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin lira, kadın istihdamında ise 110 bin lira faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacak.
27.01.2022Ekonomi
KOSGEB nedir, ne demek? KOSGEB’in açılımı ve KOSGEB destekleri 2022
KOSGEB nedir, ne demek? KOSGEB’in açılımı ve KOSGEB destekleri 2022Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Erdoğan KOSGEB destekleriyle ilgili bir de müjde verdi. Peki, KOSGEB nedir, ne demek? KOSGEB’in açılımı ve KOSGEB destekleri 2022
3.01.2022Ekonomi
Varank: Dünya F-35'leri değil savaşan İHA'larımızı konuşacak
Varank: Dünya F-35'leri değil savaşan İHA'larımızı konuşacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin insansız hava aracı teknolojilerine ilişkin, "Türkiye şu anda savaşan İHA teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri" dedi.
Tüm gözler Türkiye'de! 'Dünya savaşan İHA'larımızı konuşacak!'
Tüm gözler Türkiye'de! 'Dünya savaşan İHA'larımızı konuşacak!'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin savaşan insansız hava aracı (İHA) teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri olduğunu belirterek, "Biz savaşan İHA'larımızı piyasaya çıkardığımızda emin olun dünya F-35’leri değil Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA'ları konuşacak." dedi.
9.06.2021Ekonomi
IMF'den Türkiye övgüsü!  En iyiler arasında yer alıyor
IMF'den Türkiye övgüsü! En iyiler arasında yer alıyorTürkiye salgın sürecini hem sağlık hem de ekonomi açısından en iyi yöneten ülkeler arasında başı çekiyor. Başarılı süren aşılama ile birlikte ekonomi alanında atılan adımları IMF değerlendirdi. IMF'in raporunda yer alan bilgilere göre Türkiye mali disiplinini bozmadan GSYH'sının yüzde 9.4'nün destek olarak verdi. Prof. Dr. Sefer Şener, ABD vatandaşlarının yüzde 200 borçlu olduğunu, Türkiye'nin ise para basmadan, mali disiplinini bozmadan vatandaş ve şirketlerine yardım ettiğini söyledi.
1.05.2021Ekonomi
Kredi fırsatı, faizsiz, 3 yıl geri ödemesiz! Pazartesi başlıyor e-Devlet'ten başvuru...
Kredi fırsatı, faizsiz, 3 yıl geri ödemesiz! Pazartesi başlıyor e-Devlet'ten başvuru...Kredi müjdesinin detayları belli oldu. 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi için başvurular başlıyor. Bu kapsamda, mikro işletmelere 30 bin, küçük işletmelerin ise 75 bin liraya kadar kredi verilecek. Ödeme 2024’ten itibaren 4’er aylık dönemlerde 6 taksitte yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 5 milyar liralık KOSGEB Hızlı Destek Programı'na başvuruların pazartesi gününden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabileceğini belirterek, "İşletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum." dedi.
1.05.2021Ekonomi
Kredi müjdesi! Faizsiz 15 bin lira...
Kredi müjdesi! Faizsiz 15 bin lira...Devlet teşvikleri ve geri ödemesiz paralar vatandaşlar tarafından yoğun şekilde aratılıyor. İşsizlik oranlarının düşürülmesi adına işverenlere çok sayıda teşvik sağlayan devlet işsiz vatandaşlara da çeşitli kurumlar üzerinden kurs ve programlarla meslek öğretiyor. Tüm bu desteklerin yanında devlet ayrıca isşizlik sorunun çözülmesi ve istihdamın artması adına kendi işini kuracak olan vatandaşlara çeşitli yardım ödemelerinde bulunuyor. Bu ödemelerin bazılarına yapılan aramalar ise Ekim ayında arttı. Öte yandan 2020 senesinde kendi işini kurmak isteyen kişiler KOSGEB tarafından hibe desteği almak fırsatı yakalamaktadır. Bunun beraberinde SGK ve Bağ-Kur desteği de sağlanmakta olup vergi muafiyeti olanağı da verilmektedir.
4.10.2020 Gündem
Bakan Varank: Fırsatçıların canlarını yakacağız
Bakan Varank: Fırsatçıların canlarını yakacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, corona virüs salgınıyla ilgili, "Çok açık söylüyorum bu fırsatçıların canlarını yakacağız. Fırsatçılık yaptığı tespit edilen firmalar, bundan sonra hiçbir şekilde bakanlığımızın desteklerinden yararlanamayacaklar" dedi.
26.03.2020Ekonomi
Son dakika | Bakan Varank açıkladı: 200 bin liraya kadar hibe verilecek
Son dakika | Bakan Varank açıkladı: 200 bin liraya kadar hibe verilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programı 2020'nin yeni çağrısı için başvuruların 28 Şubat'ta sona ereceğini belirterek, "Programa kabul edilenlere, 200 bin liraya kadar hibe vereceğiz. Gençler, böylelikle teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerini, somut işlere dönüştürebiliyor." dedi.
16.02.2020Ekonomi
Bakan Varank açıkladı: Elazığ ve Malatya'daki işletmeler faizsiz kredi kullanabilecek
Bakan Varank açıkladı: Elazığ ve Malatya'daki işletmeler faizsiz kredi kullanabilecekBakan Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.
15.02.2020Ekonomi
KOSGEB Başkanı açıkladı! 'SMS bana da geldi...'
KOSGEB Başkanı açıkladı! 'SMS bana da geldi...'Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, “KOSGEB’in bütün başvuruları, destekleri elektronik ortamda yürütülüyor.Çantacı diye tabir ettiğimiz, işi suistimal eden birileri sizin kapınıza geldiğinde lütfen bunlara prim vermeyin. Maalesef bu bana dahi geldi. Bir toplantıdayken telefonuma "Şu kadar para verirseniz KOSGEB krediniz hazır şeklinde SMS geldi" diye konuştu.
1.02.2020Ekonomi
Bakan çağrı yaptı, pazartesi başlıyor! Yüzde 70'i geri ödemesiz
Bakan çağrı yaptı, pazartesi başlıyor! Yüzde 70'i geri ödemesizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOBİ’lerimize sesleniyorum: Gelin, bu cömert destek programından faydalanın. 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden veya KOSGEB’in internet sitesinden Yurtdışı Pazar Destek Programı'na başvuru yapabilirsiniz. Programın destek miktarını 300 bin lira olarak belirledik. Bunun yüzde 70’i geri ödemesiz olacak. Yani 300 bin lira destek almaya hak kazanan bir KOBİ’miz, bunun sadece 90 bin lirasını KOSGEB’e geri ödeyecek. Proje bazlı olarak hayata geçecek programın destek süresi 6 aydan 24 aya kadar sürebilecek. KOBİ'lerin ürünlerini tanıtmak üzere yapacakları reklamları ve e-ticaret platformlarındaki harcamalarını 100 bin liraya kadar biz karşılayacağız" diye konuştu.
14.09.2019Ekonomi
"Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" ile 30 milyar dolar Türkiye'de  kalacak
"Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" ile 30 milyar dolar Türkiye'de kalacakSanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ile yüksek katma değerli, orta-yüksek ve yüksek teknoloji ürünlerinin yerli imkan ve kabiliyetlerle üretilmesi amaçlanırken, program ile 30 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilmesi hedeflendi.
7.08.2019Siyaset
Bakan açıkladı! Dev destek geliyor
Bakan açıkladı! Dev destek geliyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Sanayici, girişimci ve araştırmacıya 5,6 milyar TL destek bütçesi kullandırılacak" dedi.
2.01.2019Ekonomi
Bakan açıkladı! 734 milyon TL kaynak sağlanacak
Bakan açıkladı! 734 milyon TL kaynak sağlanacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOBİGEL Programı ile 2545 işletmeye 734 milyon liralık kaynak sağlanacak. Böylece 1,5 milyar liralık proje yatırım hacmi oluşturulacak." dedi.
27.11.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kosgeb Destekleri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kosgeb destekleri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.