Kolera

Kolera

Son dakika kolera haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kolera ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kolera haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kolera

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kolera gelişmeleri de dahil olmak üzere 215 kolera haberi bulunmuştur. Tüm kolera haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dünyanın en korkunç salgını, insanlığın yarısını yok etti! Koronavirüs bitmeden ‘gizli hepatit’ patladı, Avrupa'dan dünyaya yayılıyor...
Dünyanın en korkunç salgını, insanlığın yarısını yok etti! Koronavirüs bitmeden ‘gizli hepatit’ patladı, Avrupa'dan dünyaya yayılıyor... Koronavirüs salgınından neredeyse sona gelindi. Yaklaşık iki yıldır tüm dünyada hayatı felç eden pandemi, hem vaka hem de ölüm sayılarının giderek azalması ile hayatımızdan çıkmak üzere. Ancak henüz kovid-19'dan tam olarak kurtulmadan yeni salgın alarmı verildi. Tüm dünya risk altında. Avrupa'da gizemli bir hastalık daha patlak verdi. Koronavirüs de ilk çıktığı dönemde akciğerlerde hasar bırakan gizemli bir hastalık olarak hayatımıza girmişti. Tıp çevrelerinin son zamanlarda en fazla konuştuğu konular arasında yer alan ‘gizemli hepatit' virüsü, büyük endişelere neden oldu. Uzmanlar çocuklarda karaciğer yetmezliğine neden olabilen hastalığa karşı ebeveynleri uyarırken, şimdiden birçok çocuk karaciğer nakli oldu. Salgın hastalıkların art arda yaşanması akıllara tarih boyunca insanlığın yaşadığı büyük salgınları getirdi. Dünyanın en büyük salgını... Asırlar önce milyonlarca kişiyi öldürdü, ülkenin yüzde 40'ını yok etti. İşte tarihte büyük ölümlere neden olan salgın hastalıklar…
6.05.2022Dünya
Montrö 9. madde nedir? Montrö Boğazlar Sözleşmesi maddeleri nelerdir, Montreux Boğazlar Sözleşmesi 9. Madde ne anlama geliyor?
Montrö 9. madde nedir? Montrö Boğazlar Sözleşmesi maddeleri nelerdir, Montreux Boğazlar Sözleşmesi 9. Madde ne anlama geliyor?Litvanya, NATO anlaşmasının 4'üncü maddesinin uygulamaya geçirilmesini resmi olarak talep etti. NATO'nun 4. maddesinde "Taraflardan herhangi biri, taraflardan birinin toprak bütünlüğü, siyasi bağımsızlığı ya da güvenliğinin tehdit edildiğini düşündüğü zaman, tüm taraflar birlikte danışmalarda bulunacaklardır" ifadeleri yer alıyor. Maddenin uygulanması NATO üyelerinin Rusya ve Ukrayna savaşında daha net bir tutum benimsemesine neden olması demek. Öte yandan Ukrayna 9. Madde temelinde Türkiye'den resmi bir talepte bulundu. Peki, Montrö 9. madde nedir, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 9. Maddesi ne anlama geliyor, uygulanırsa ne olur? Montrö Boğazlar Sözleşmesi maddeleri nelerdir?
25.02.2022Gündem
Nijerya'da koleradan can kaybı 3 bin 283'e çıktı
Nijerya'da koleradan can kaybı 3 bin 283'e çıktıNijerya'da kolera salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 283'e yükseldi.
31.10.2021Dünya
BM'den son dakika acil önlem çağrısı: İnsani kriz korkunç boyutlarda
BM'den son dakika acil önlem çağrısı: İnsani kriz korkunç boyutlardaBirleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP), Yemen'de açlığa son verilmesi için acilen önlemler alınması çağrısında bulundu.
16.10.2021Dünya
Koronavirüsten çok daha ölümcül! Yeni salgın hızla yayılıyor
Koronavirüsten çok daha ölümcül! Yeni salgın hızla yayılıyorDünya bu haberle sarsıldı. Koronavirüsten çok daha ölümcül. Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ederken; Batı Afrika ülkelerinden Nijerya, Kovid-19 salgınının yanı sıra kolera tehdidiyle karşı karşıya. Ölümcül salgın ülkede koronavirüsten fazla can aldı.
13.08.2021Dünya
İçme suyunda büyük tehlike! Kozmetik ürünler kirletiyor
İçme suyunda büyük tehlike! Kozmetik ürünler kirletiyorFondöten, far, saç boyası gibi kozmetik ürünlerin masamıza kadar gelen içme sularını kirlettiği ortaya çıktı.
29.04.2021Yaşam
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak? Dijital sağlık pasaportu geliyor!
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak? Dijital sağlık pasaportu geliyor!Ülkemizde koronavirüs aşılarıyla ilgili tartışmalar sürerken, uluslararası seyahatler için aşı ve sağlık pasaportu gibi zorunluluklar getirilmesi yönünde çalışmalar hızlandı. Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Covid-19 test ve aşı bilgilerinin yer aldığı dijital sağlık pasaportu hazırlıklarını hızlandırdığını söyledi.
26.12.2020Ekonomi
Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkat
Çocukluk çağı enfeksiyonlarından korunmak için bunlara dikkatÇocukluk çağında meydana gelebilecek çok sayıda enfeksiyon hastalığı olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş, “Aşılanma dışında çocuğun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması önemli. Sağlıklı uyku, dengeli beslenme, yeterli düzeyde sıvı tüketimi, el hijyeni hastalıklardan korunmak adına alınması gereken önlemler arasında” dedi.
7.12.2020Sağlık
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan savaşın alanını genişletmeye çalışıyor
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan savaşın alanını genişletmeye çalışıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ermenistan, bir taraftan sivillere saldırarak savaş suçu işlediği gibi, ayrıca Azerbaycan ve başka ülkeleri çatışmaya çekmek suretiyle savaşın alanını, krizin alanını genişletmeye çalışıyor" dedi.
6.11.2020Siyaset
İstanbul'u bekleyen tehlike! Hepatit A ve kolera salgını...
İstanbul'u bekleyen tehlike! Hepatit A ve kolera salgını...İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 30’un altına düşerek 29.43 oldu. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Yeterli kontrol yapılmazsa, yeterli klorlama örneğin biyolojik etkenler yönünden tüm su kaynakları için geçerli, su kaynaklı salgınlar karşımıza çıkabilir. Bunların başında hepatit A, kolera geliyor." ifadelerini kullandı.
4.11.2020Yaşam
100 yıl sonra tekrar kullanılan 'Karantina Adası' müze oluyor
100 yıl sonra tekrar kullanılan 'Karantina Adası' müze oluyorİzmir'in Urla ilçesinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde bulaşıcı hastalıklarla mücadelede kullanılan ve yaklaşık 100 yıl sonra koronavirüs nedeniyle bazı grupların 14 günlük karantina süresi için yerleştirildiği Karantina Adası, restorasyon çalışmalarıyla müzeye dönüştürülüyor. 1 Eylül tarihinde resmi olarak başlatılan restorasyon çalışmalarıyla, tarihi doku korunarak dezenfeksiyon makinelerinin bakımları yapılıyor ve orijinallikleri gün yüzüne çıkarılıyor.
8.10.2020Gündem
İngiltere, Suudi Arabistan'a silah satışına devam edecek
İngiltere, Suudi Arabistan'a silah satışına devam edecekİngiltere, Yemen'de sivillerin öldürüldüğü saldırılar düzenleyen Suudi Arabistan'a silah satışına devam etme kararı aldı.
7.07.2020Dünya
Corona virüs salgını organ nakillerini de vurdu
Corona virüs salgını organ nakillerini de vurduTürk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, salgın sürecinin organ nakillerini durdurduğuna işaret ederek sayıların zaten istenen düzeyde olmadığı ülkemizde, salgın nedeniyle 2020’nin ilk 6 ayında özellikle böbrek nakli ameliyatlarının yarı yarıya düştüğünü söyledi. Erk, pandemi hastanelerindeki nakil merkezlerinin yavaş yavaş normale döndüğünü belirterek canlı vericisi olan hastaların çekinmeden nakil ameliyatlarını olabileceklerini vurguladı.
30.06.2020Sağlık
'Ecdat yadigarı' hastane göğüs hastalıkları alanında şifa dağıtacak
'Ecdat yadigarı' hastane göğüs hastalıkları alanında şifa dağıtacakPandemiyle mücadele kapsamında restore edilen Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, 1 Temmuz'dan itibaren göğüs hastalıkları alanında tedavi gören ve uzun süre hastanede yatması gereken vatandaşları ağırlamaya başlayacak.
28.06.2020Sağlık
Kovid-19'un seyrini kan grubu ile ilişkilendiren yeni bir araştırma açıklandı
Kovid-19'un seyrini kan grubu ile ilişkilendiren yeni bir araştırma açıklandıAvrupa'daki binlerce hasta ve sağlıklı kişi üzerinde yapılan genetik inceleme; kan grubu A olanların, 0 olanlara nazaran Kovid-19'u daha ağır geçirme olasılığı bulunduğunu gösterdii.
18.06.2020Corona Virüsü
Yemen Sağlık Bakanı: "30 milyon Yemenli salgın hastalıklara yakalanma  tehlikesiyle karşı karşıya"
Yemen Sağlık Bakanı: "30 milyon Yemenli salgın hastalıklara yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya"Yemen Sağlık Bakanı Nasır Baum, 30 milyon Yemenlinin başta yeni tip corona virüs (Kovid-19) olmak üzere 6 salgın hastalığa yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.
11.06.2020Corona Virüsü
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ferman Akgül'ün eşi Bettina Kuperman kimdir?
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ferman Akgül'ün eşi Bettina Kuperman kimdir?Türkiye'nin Kültür Hazineleri Sahnesinde Evde Bayram Konserleri'nin ikincisi Ferman Akgül ve Ethnic Band konseri ile Kapadokya'dan gerçekleştiriyor. Manga grubunun solisti Ferman Akgül'ün biyografisi merak ediliyor. Peki, Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Ferman Akgül hakkında merak edilenler...
13.06.2020Gündem
Ankara’da sinek ve haşerelere karşı ilaçlama
Ankara’da sinek ve haşerelere karşı ilaçlamaAnkara Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsimi öncesi Başkent’in dört bir yanında sinek ve haşerelere karşı mücadelesine hız verdi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELPLAS ekipleri, Ankaralıların en çok vakit geçirdiği noktalardan başlayarak tüm rekreasyon ve mesire alanlarında vektörle mücadele çalışmalarına devam ediyor.
14.05.2020Sağlık
Diyanet’in corona raporu! İlahi ikaz
Diyanet’in corona raporu! İlahi ikazDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘İslam’ın Salgın Hastalıklara Bakışı’ raporunda tüm dünyada kabus haline gelen corona virüs salgını ilahi ikaz olarak değerlendirildi.
25.04.2020Yaşam
İlber Ortaylı'dan corona virüs açıklaması: Çin'de bu işin sonu gelmez
İlber Ortaylı'dan corona virüs açıklaması: Çin'de bu işin sonu gelmezTarihçi İlber Ortaylı, yeni tip corona virüs salgını nedeniyle yoğun bir şekilde görev yapan Eyüpsultan Devlet Hastanesi çalışanlarıyla canlı bağlantı üzerinden konuştu.
31.03.2020Gündem
Kolera günlerinde aşk!
Kolera günlerinde aşk!Yasemin Şefkatli, dün sosyal medya hesabından sevgilisi İdo Tatlıses ile çekildiği kareleri paylaştı. Oyuncu, paylaşımın altına "Benimle karantinaya girer misin?" notunu yazdı. Ünlü çifte yorum yağdı.
18.03.2020Magazin
Pandemi ne demek? DSÖ Corona virüsünü Pandemi ilan etti!
Pandemi ne demek? DSÖ Corona virüsünü Pandemi ilan etti!Corona virüsü Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Pandemi olarak ilan edildi. DSÖ’nün bu kararından sonra vatandaşlar, “Pandemi ne demek?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Pandemi ne demek? Dünya Sağlık Örgütü tarafından Corona virüsünün Pandemi ilan edilmesi ne anlama geliyor? Pandemi nasıl ilan edilir? İşte detaylar…
12.03.2020Gündem
"21'inci yüzyılda en büyük sağlık tehdidi olabilir"
"21'inci yüzyılda en büyük sağlık tehdidi olabilir"Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), aşırı sıcaklıklar, stres, sıtma ve kolera gibi hastalıklarla insan sağlığına doğrudan zarar veren iklim değişikliğinin, 21'inci yüzyılda en büyük sağlık tehdidi olabileceği uyarısında bulundu.
4.12.2019Sağlık
Husiler, helikopteri füzeyle vurdular!
Husiler, helikopteri füzeyle vurdular!En az 30 yıllık Sovyet füzelerini modifiye eden Husiler, Suudi Arabistan helikopterini sınırda hedef aldı. Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.
2.12.2019Dünya
Vatandaşın sağlığıyla oynarken suçüstü görüntülendi
Vatandaşın sağlığıyla oynarken suçüstü görüntülendiİstanbul'da tersaneler bölgesinde kaçak midye toplayan balıkçı suçüstü kameraya yakalandı. Sanayi bölgesinden toplanan midyeler birçok hastalığı bünyesinde bulunduruyor.
2.12.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Kolera ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kolera haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.