Kasko

Kasko

Son dakika kasko haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kasko ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kasko haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kasko

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kasko gelişmeleri de dahil olmak üzere 527 kasko haberi bulunmuştur. Tüm kasko haberleri aşağıda listelenmiştir.
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladı
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladıDepremin ardından yıkılan yapıların enkazından çıkan değerli eşyalar ve kasaların durumu ile ilgili merak edilen sorular cevap buldu. Kimlik, makbuz ve beyan uyarısında bulunan uzmanlar, kasalardaki değerli eşyalarla ilgili süreci tek tek anlattı.
9.03.2023Gündem
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakın
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakınKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, yıkılan binaların altında kalan otomobillerde teker teker çıkartılmaya devam ediyor. Deprem nedeni ile binlerce otomobil hurdaya çıkarken vatandaşlar, kasko poliçeleri kapsamında zararlarını temin edebilmek için başvurulara başladı. Poliçe uyarısında bulunan uzmanlar ise hangi risklerin teminat dışında kaldığını açıkladı.
3.03.2023Ekonomi
Depremde zarar gören araçların bilançosu netleşmeye başladı
Depremde zarar gören araçların bilançosu netleşmeye başladıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, sigortalılık oranları üzerinden yapılan tahminlere göre deprem bölgesinde 1 milyar dolar civarında hasar oluşacağını söyledi.
27.02.2023Gündem
Hak Sahipliği için başvuru süreci açıklandı
Hak Sahipliği için başvuru süreci açıklandı Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için çalışılırken, hasar tespit çalışmalarından sonra başlayacak AFAD Afetzede Hak Sahipliği için başvuru sürecine ilişkin ayrıntılar da belli olmaya başladı.
23.02.2023Gündem
Ağır hasarlı araçlarını satışa çıkarıyorlar! 'Pazarlık yapamam son malvarlığım'
Ağır hasarlı araçlarını satışa çıkarıyorlar! 'Pazarlık yapamam son malvarlığım'Depremlerde evlerini kaybeden vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ağır hasarlı otomobillerini ikinci el araç sitelerinde satışa çıkarmaya başladı. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman plakalı birçok hasarlı otomobilin ilan sitelerindeki sayısı her geçen gün artarken konuştuğumuz depremzedeler, “Evimizi, eşyalarımızı kaybettik. Elimizde paraya çevirebileceğimiz sadece otomobil kaldı. Yeni bir hayat kurmak için satmak zorundayız” dedi.
23.02.2023Ekonomi
Kiracılar dikkat, deprem bölgesinde fırsatçılar harekete geçti! Parayı alamazlar
Kiracılar dikkat, deprem bölgesinde fırsatçılar harekete geçti! Parayı alamazlarDeprem sonrasında kiracılara ödenmesi kararlaştırılan desteklerin ardından bazı fırsatçı ev sahipleri de harekete geçti. 'Kira bedeli' haricinde kiracılara ödenecek 2 bin lirayı ve 10 bin lira hane başı desteği isteyen bazı ev sahipleri, kiracıları arayarak ya da emlakçılar vasıtasıyla taciz ediyorlar. Ancak bu durum suç teşkil ediyor.
22.02.2023Ekonomi
Konya için deprem uyarısı: 6 veya 6,5 büyüklüğünde gerçekleşebilir
Konya için deprem uyarısı: 6 veya 6,5 büyüklüğünde gerçekleşebilirKonya için kritik deprem uyarısı geldi. Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya fayının tüm olarak kırılması halinde deprem üretebileceğini söyleyerek depremin büyüklüğü hakkında bilgi verdi. İşte haberin detayları...
22.02.2023Gündem
Ankara’da deprem riski var mı? Kritik tespit açıklandı
Ankara’da deprem riski var mı? Kritik tespit açıklandıTürkiye’nin geçirdiği büyük deprem felaketinin ardından büyükşehirlerin deprem riski değerlendirilirken, başkent Ankara ile ilgili resmi kaynaklardan önemli bir tespit geldi.
22.02.2023Gündem
DASK ve kasko ile ilgili kritik uyarılar! Poliçedeki teminat tutarına dikkat
DASK ve kasko ile ilgili kritik uyarılar! Poliçedeki teminat tutarına dikkatDeprem bölgesindeki konutların 1.1 milyonu DASK kapsamında. Yani iki konuttan birinin DASK’ı bulunuyor. Deprem bölgesinde toplam konutların yüzde 20’sinin yani, 430 bininin, konut paket poliçesi var. Toplam 3.1 milyon aracın da 536 bine yakını kaskolu ki bu da, deprem bölgesindeki araçların yüzde 17’sinin kaskosu olduğu anlamına geliyor. Hem DASK hem de sigorta şirketleri konut ve kasko hasarlarını ödemeye başladılar. Peki, depremde, konutu ve aracı zarar görenler sigortadan nasıl hasarlarını alacak? Hangi hasarlar ödenecek, hangileri ödenmeyecek? İşte, sigorta konusunda tüm merak edilenler...
22.02.2023Ekonomi
Yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte İstanbul güne trafikle başladı
Yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte İstanbul güne trafikle başladıİstanbul’da yarıyıl tatilinin bitip okulların açılmasıyla birlikte sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşandı. Okul servislerinin ve işe gitmek isteyen vatandaşların trafiğe çıkmasıyla birlikte İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 53’e kadar ulaştı.
20.02.2023Gündem
Arabası olanlar dikkat! Deprem bahanesiyle kasko yapmıyorlar
Arabası olanlar dikkat! Deprem bahanesiyle kasko yapmıyorlarArabası olan milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiriyor. Bazı sigorta şirketlerinin deprem bölgesi dışında da kasko sigortası yapmaktan kaçındığı gündeme geldi. Bu durumla karşılaşan tüketiciler şikayette bulunabilirler. İşte yapılması gerekenler...
20.02.2023Ekonomi
Deprem sonrası kayıp arabalarla ilgili 'hırsızlık teminatı' detayı
Deprem sonrası kayıp arabalarla ilgili 'hırsızlık teminatı' detayıKahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binaların enkazı altında kalan çok sayıda araba zarar gördü. Hurdaya dönen binlerce otomobil, belediyeye ait asfalt işleme tesislerinin bulunduğu alanda toplanmaya başlandı. Peki aracını bulamayanlar ne yapacak? Kasko hangi durumlarda geçerli olacak? İşte detaylar...
16.02.2023Ekonomi
Depremde hasar gören arabaların zararını kasko karşılıyor mu? Açıklama geldi
Depremde hasar gören arabaların zararını kasko karşılıyor mu? Açıklama geldiKahramanmaraş merkezli art arda yaşanan iki büyük deprem binlerce de konutun yıkılmasına neden olurken, onlarca kişi de hayatını kaybetti. Tüm Türkiye yaraların bir an evvel sarılması için harekete geçerken, DASK ve kasko ile ilgili detaylar yeniden gündeme geldi. Deprem bölgesinde konut hasarlarının çoğunluğu zorunlu deprem sigortası kapsamında DASK tarafından karşılanacak. Arabalarda ise otomatik deprem teminatı olduğu için hasarın yüzde 100’ü karşılanıyor. Peki depremde zarar gören araçlar ne olacak? Araç sahibi depremde hayatını kaybettiyse ne olacak? DASK ne kadar hasar ödeyecek, sigortalılar hasar almak için ne yapacak? İşte kasko ve DASK ile ilgili merak edilen her şey...
14.02.2023Gündem
Trafik ve kasko sigortası depremi karşılar mı?
Trafik ve kasko sigortası depremi karşılar mı? Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ili etkiledi. Binlerce binanın yıkıldığı deprem bölgesinde hasar gören ve kullanılamaz halde olan araçlar da var. Depremin ciddi manada maddi hasara yol açtığı bölgede yaşayan vatandaşlar, "trafik ve kasko sigortası depremi karşılar mı?" sorusuna yanıt aramaya başladı.
13.02.2023Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Dikkat çeken tazminat kararı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Dikkat çeken tazminat kararıArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kazaya karışan kusurlu olan sürücü, karşı tarafın masrafları yanında bir de tazminat ödemek zorunda kalıyor. Avukat Cansen Erdoğan, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak kaza sonrası kusurlu tarafın ödemesi gereken tazminatlar ile ilgili bilgi verdi.
30.01.2023Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Büyük indiririm sağlıyor, tek tek açıklandı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Büyük indiririm sağlıyor, tek tek açıklandıArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Sigorta maliyetlerini etkiliyor. Araba olan vatandaşlara sigorta fiyatlarını düşürmeleri için öneriler geldi. Araç fiyatlarındaki artış sigorta maliyetlerini de direkt etkiliyor. Buna bağlı olarak zorunlu trafik sigortası ve kasko fiyatlarında son dönemde önemli artışlar oldu. Özellikle kasko fiyatları, C sınıfı bir araçta 10 bin liradan başlayıp 20 bin liralara kadar çıkabiliyor. Yükselen fiyatlar içinde de hesaplı alternatifler ve yollar var. Bunlardan en etkili olanı ise ‘muafiyetli kasko’.
20.01.2023Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ucuz kasko ve indirimli sigorta detayı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ucuz kasko ve indirimli sigorta detayıArabası olan herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kaskoda fiyatlar yüzde 280 arttı. Geçen sene 5 bin liraya kasko alanlar şimdilerde 19 bin liralara ancak yaptırabiliyor. Yeni yılla birlikte trafik sigortası fiyatları da sürücünün kaza sayısına göre belirlenecek. Yeni uygulama 2023 itibarıyla yürürlüğe girdi. Bazı sürücüler poliçelerini yüzde 200 zamlı ödeyecek. İşte ucuz kasko ve indirimli sigorta için bilinmeyen detaylar...
4.01.2023Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladı
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladıAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Uzmanlar ise kasko fiyatlarının artışına karşın, sigorta şirketlerinin fiyat çarpanlarına bakıldığında düşüş söz konusu olduğunu dile getirdi. Ayrıca artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
28.12.2022Gündem
Öğretmen kadın ‘Sen seçilmiş insansın’ diyen üfürükçüye kaçtı! Talihsiz kocaya şok üstüne şok
Öğretmen kadın ‘Sen seçilmiş insansın’ diyen üfürükçüye kaçtı! Talihsiz kocaya şok üstüne şok‘Sen seçilmiş insansın’ diyerek kendisini kandıran üfürükçüye giden eşi tarafından boşanma davası açılan avukat, mahkemenin verdiği nafaka kararına isyan etti.
27.12.2022Yaşam
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyorAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
27.12.2022Gündem
Para puanlar siliniyor! Son gün 31 Aralık
Para puanlar siliniyor! Son gün 31 AralıkÖzellikle aynı mağazalardan alışveriş yapan müşterilere firma tarafından sadakat kart veriliyor. Alışveriş yaptıkça ğara puan biriken kartlar tüketiciye indrimlerden yararlanma imkanı da sağlıyor. Sadakat kartlarında biriken para puanları kullanmak için son tarih 31 Aralık. Tüketici dernekleri para puanların kullanımının son günlere bırakılmamasını tavsiye ediyor.
12.12.2022Ekonomi
Antalya'da yoğun yağış iki ilçede sele neden oldu, evleri su bastı!
Antalya'da yoğun yağış iki ilçede sele neden oldu, evleri su bastı!Antalya'nın Kumluca ve Finike ilçelerinde akşam saatlerinde etkisini artıran yağmur sele döndü. Özellikle Kumluca'da ilçenin tamamında etkili olan sağanak yağmur sebebiyle çok sayıda evde su baskını yaşanırken araçlar da zarar gördü. Taşan derelerden akan sel suları ile park halindeki otomobiller sürüklenirken, her iki ilçede çok sayıda ev ve iş yerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, örtü altı üretim merkezi olan ilçede seralarda da çok büyük zarar meydana geldiğini belirtirken, "50 yıldır böyle bir şey görmedik. Sular bir anda yukarıya çıkarak arabaları sürükledi. Teyakkuz halindeyiz" dedi. Antalya'nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan sel sebebiyle okullar bugün tatil edildi.
12.12.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Fiyat yüzde 280 arttı, ucuz kasko için formül açıklandı
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Fiyat yüzde 280 arttı, ucuz kasko için formül açıklandıArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ucuz kasko yaptırmak için milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar açıklandı. Kaskoda fiyatlar yüzde 280 arttı. Geçen sene 5 bin liraya kasko alanlar şimdilerde 19 bin liralara ancak yaptırabiliyor. Sigorta yenilemesi gelen ya da yeni araç alıp kasko yaptıranlar fiyatları görünce feryat ediyor. Araç bedelleri bu kadar artmışken kaskodan vazgeçilemeyeceğine göre geriye tek seçenek kalıyor, bütçeye göre kasko yaptırmak. Peki, kasko fiyatını düşürmenin yolu var mı? İşte kasko ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
12.12.2022Ekonomi
Yeni salgın alarmı! Türkiye'de ilk vaka görüldü
Yeni salgın alarmı! Türkiye'de ilk vaka görüldüİngiltere ve Fransa’da Strep A bakteriyel enfeksiyonu nedeniyle ölen çocukların sayısı 11’e yükselirken, İstanbul’a 2 yaşında bir çocuk, Strep A kaynaklı menenjit nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.
9.12.2022Gündem
Kadıköy Belediyesi zabıta memurlarına rüşvet soruşturması: İtiraflar ortaya çıktı
Kadıköy Belediyesi zabıta memurlarına rüşvet soruşturması: İtiraflar ortaya çıktıİstanbul'da düzenlenen rüşvet operasyonunda Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta memuru ve mühendislerinde olduğu 32 kişi tutuklanmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada şüphelilerin itirafları ortaya çıktı. İtirafçı İ.A.'nın ifadesinde, "Ses yalıtımı ile ilgili bir tadilat yapılacağını söyledim. Bunun karşılığında işletmeden 20 bin lira para istedi. Bu parayı vermezsek 'işyerini başına yıkacağım' dedi. Muhammed ise 20 bin lira değil de 15 bin lira vereceğini söyledi" dediği öğrenildi.
9.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kasko ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kasko haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.