Kara Para

Kara Para

Son dakika kara para haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kara para ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kara para haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kara Para

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kara para gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.731 kara para haberi bulunmuştur. Tüm kara para haberleri aşağıda listelenmiştir.
Üniversitelilere kara para tuzağı: Fenomenler burs vaadiyle öğrencileri kullandılar
Üniversitelilere kara para tuzağı: Fenomenler burs vaadiyle öğrencileri kullandılarSon dönemde bir çok suç örgütünün kara para akışını öğrencilerin banka hesapları üzerinden sağladığı ortaya çıkmıştı. Para karşılığı kullandırdıkları banka hesaplarına yüzbinlerce liralık giriş çıkış yapıldığı için haklarında soruşturma ve dava açılan mağdur öğrenciler açıklama yaptı.
19.07.2024Gündem
Hollandalı uyuşturucu baronu Edirne'de 'wanted' afişiyle aranıyor
Hollandalı uyuşturucu baronu Edirne'de 'wanted' afişiyle aranıyorTürkiye'de yaşadığı iddia edilen 'Hollandalı' uyuşturucu baronunun; Edirne cadde ve sokaklarına "wanted/aranıyor" ibaresiyle asılan afişlerinde, bulana 300 bin euro ödül verileceği yazıyor.
17.07.2024Gündem
Polatların iddianamesi adliyede kriz çıkarttı! Savcı geri adım atmadı
Polatların iddianamesi adliyede kriz çıkarttı! Savcı geri adım atmadıDilan Polat iddianamesinin savcı ile mahkeme arasında krize neden olduğu ortaya çıktı. Kanal D Haber'in ulaştığı belgelere göre mahkeme 4 maddelik sert bir gerekçeyle iddianameyi iade etti. Kanal D Haber'in ulaştığı belgelere göre mahkeme 4 maddelik sert bir gerekçeyle iddianameyi iade etti. İşte detaylar...
14.07.2024Gündem
Fenomen soruşturmasında adliyeye sevk edilen Neslihan ve İnanç Güngen tutuklandı
Fenomen soruşturmasında adliyeye sevk edilen Neslihan ve İnanç Güngen tutuklandıKüçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ‘kara para aklama’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Neslihan ve İnanç Güngen’in de aralarında bulunduğu 17 kişi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
12.07.2024Gündem
Bütün verileri bilgisayarın kopyaladı! Polat çifti ile çalışan fenomende şok itiraflar
Bütün verileri bilgisayarın kopyaladı! Polat çifti ile çalışan fenomende şok itiraflarDilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında hazırlanan iddianamede, ilginç bir intikam olayı da ortaya çıktı. Bir dönem Polat çifti ile işbirliği içinde olan sosyal medya fenomeni Erkan Şahin, Polat çiftine duyduğu kızgınlıkla telefon ve bilgisayarlarına “rat atarak” (uzaktan erişim yolu ile cihazlara bağlanma) işine yarayabilecek verileri toplayıp, USB’ye kaydetti. Şahin, savcıya mektup yazarak, Polatlar hakkındaki soruşturma kapsamında tanık olarak ifade verdi.
12.07.2024Gündem
Davada yeni detaylar! Engin Polat örgüt lideri, Dilan Polat örgüt yöneticisi
Davada yeni detaylar! Engin Polat örgüt lideri, Dilan Polat örgüt yöneticisiKara para akladıkları iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan Dilan ve Engin Polat'ında aralarında olduğu 5'i tutuklu 28 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede yeni detaylar ortaya çıktı. İddianamede, Engin Polat için örgüt lideri eşi Dilan Polat içinse örgüt yöneticisi değerlendirmesi yapıldı. Dilan Polat ve Engin Polat'ın 3 ayrı suçtan 40 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.
10.07.2024Gündem
Dilan Polat iddianamesinde yeni gelişme! Karara itiraz şoku
Dilan Polat iddianamesinde yeni gelişme! Karara itiraz şokuDilan Polat iddianamesinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Savcılıktan mahkemenin kararına itiraz geldi. İşte detaylar...
10.07.2024Gündem
Polat çiftinin davasında yeni gelişme: Mahkeme iddianameyi iade etti!
Polat çiftinin davasında yeni gelişme: Mahkeme iddianameyi iade etti!Türkiye'nin gündemine oturan Dilan-Engin Polat soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonun ardından Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ın da tutuklandığı soruşturma sonucu hazırlanan iddianame iade edildi.
9.07.2024Gündem
Dilan Polat ve Engin Polat için istenen ceza belli oldu! 3 ayrı suçtan iddianame
Dilan Polat ve Engin Polat için istenen ceza belli oldu! 3 ayrı suçtan iddianameDilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında kara para akladıkları iddiası üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Şüpheliler için “Örgüt yapısı içinde suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “Suç örgütü kurma ve üye olma” ve “Yasadışı Bahis” suçlarından 13 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
3.07.2024Gündem
Bakan Şimşek'ten asgari ücret açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğiz
Bakan Şimşek'ten asgari ücret açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu.. Bakan Şimşek "Ekip çalışması bu noktada daha önceden mevzuat çalışması yapılmış, uygulamada etkinlikti. Gri listeye girmek kolay, çıkması zor. Monaca gri listeye alındı. AB üyesi olup da listede olan ülkeler var" dedi. Şimşek asgari ücrete ilişkin olarak "Bize benzer ülkelerde en yüksek asgari ücret bizde. Türkiye'de asgari ücret düşük değildir" dedi. Şimşek vergi konusuna ilişkin olarak "Biz az kazanandan mümkün olduğunca en az vergiyi almak için sistem uygulayacağız. Çok kazananları uyarıyorum, vergiden kaçınma cezalarını artıracağız" dedi.
1.07.2024Ekonomi
Gri liste nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) ne işe yarar? Gri listeden çıkınca ne olur, FATF gri listede hangi ülkeler var?
Gri liste nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) ne işe yarar? Gri listeden çıkınca ne olur, FATF gri listede hangi ülkeler var?Türkiye, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarıldı. FATF, 2021 yılında Türkiye’yi kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadelede geride kaldığı gerekçesiyle gri listeye almıştı. Peki, Gri liste nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) ne işe yarar? Gri listeden çıkınca ne olur, FATF gri listede hangi ülkeler var?
29.06.2024Ekonomi
Moody's: Türkiye'nin gri listeden çıkarılması yabancı yatırımları artıracak
Moody's: Türkiye'nin gri listeden çıkarılması yabancı yatırımları artıracakMoody's Sektör Uygulama Lideri Mohamed Daoud, Türkiye'nin Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarılmasına ilişkin, "Bu gelişmenin Türkiye'nin itibarını uluslararası alanda artırması, yabancı yatırımları ve Avrupa ve ABD kurumlarıyla ilişkileri potansiyel olarak güçlendirmesi bekleniyor." açıklamasını yaptı.
28.06.2024Ekonomi
Uzmanlardan gri listeden çıkış için önemli değerlendirme!
Uzmanlardan gri listeden çıkış için önemli değerlendirme!Türkiye, Mali Eylem Görev Gücü tarafından gri listeden çıkarıldı. Uzmanlar ekonomiye olan güvenin daha da artacağını, fon girişlerinin olacağını, yabancı yatırımcının kalıcı yatırım yapacağını belirtti. Kısa vadede sonuçlarının net olarak görülmese de orta ve uzun vadede ülke ekonomisi için algısal anlamda gri listeden çıkmanın başarı olduğunu uzmanlar açıkladı.
28.06.2024Ekonomi
FATF, Türkiye'yi gri listeden çıkardı! Bakan Şimşek: Başardık
FATF, Türkiye'yi gri listeden çıkardı! Bakan Şimşek: BaşardıkHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X hesabından "Başardık" mesajı paylaştı. Şimşek Türkiye'nin FATF'nin Gri Liste'deki durumunun ele alınacağı toplantıda bir sunum yapmak için Singapur'da bulunuyordu. Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye'yi gri listeden çıkardı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "Türkiye’nin gri listeden çıkmış olması, uluslararası kaynak girişini hızlandıracak ve borçlanma maliyetleri üzerinde pozitif etki yaratacaktır" mesajını paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Türkiye terörizmin finansmanı ve kara paranın aklanmasıyla mücadelesini bundan sonra da uluslararası standartlarla tam uyum içinde kararlılıkla yürütecektir" denildi.
28.06.2024Ekonomi
Nihal Candan tahliye sürecini anlattı: Bilincim kapalıydı
Nihal Candan tahliye sürecini anlattı: Bilincim kapalıydıSosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler sazan sarmalı yöntemiyle onlarca kişiyi dolandıran bir şebekenin üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanmıştı. Sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Nihal Candan süreçle ilgili çarpıcı ayrıntıları CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz'a anlattı.
27.06.2024Gündem
FATF nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye gri listeden çıkıyor mu? Türkiye gri listeden ne zaman çıkacak?
FATF nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye gri listeden çıkıyor mu? Türkiye gri listeden ne zaman çıkacak?Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) Türkiye’den beklediği Kripto Varlıklar Yasa Teklifi, Meclis’in bayramdan sonraki öncelikli gündemine alındı. Peki, FATF nedir, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye gri listeden çıkıyor mu? Türkiye gri listeden ne zaman çıkacak?
27.06.2024Ekonomi
Gültekin Alan kimdir? Dilan Polat davasında mahkemeye dilekçe gönderen Gültekin Alan nereli, kaç yaşında?
Gültekin Alan kimdir? Dilan Polat davasında mahkemeye dilekçe gönderen Gültekin Alan nereli, kaç yaşında?Kara para aklama suçundan tutuklu bulunan Engin- Dilan Polat çifti, şarkıcı Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırının azmettiricisi oldukları gerekçesiyle bugün hakim karşısına çıktı. Dilan Polat dava başlar başlamaz yere çökerek sinir krizi geçirdi. Polat "Allah'ım ne zaman bitecek" diye mahkemede gözyaşı döktü. Öte yandan Gültekin Alan mahkemeye dilekçe gönderdi. Peki, Gültekin Alan kimdir, nerelidir?
25.06.2024Gündem
Dilan Polat duruşma salonunda 'Allahım ne zaman bitecek?' diye sinir krizi geçirdi! Hakim kararını verdi
Dilan Polat duruşma salonunda 'Allahım ne zaman bitecek?' diye sinir krizi geçirdi! Hakim kararını verdiKara para aklama suçundan tutuklu bulunan Engin- Dilan Polat çifti, şarkıcı Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırının azmettiricisi oldukları gerekçesiyle bugün hakim karşısına çıktı. Dilan Polat dava başlar başlamaz yere çökerek sinir krizi geçirdi. Polat "Allah'ım ne zaman bitecek" diye mahkemede gözyaşı döktü. İşte detaylar...
25.06.2024Gündem
Lübnan-Gaziantep hattında 5 milyon dolarlık ‘Fabrikatör’ oyunu! Detayları herkesi şaşkına uğrattı
Lübnan-Gaziantep hattında 5 milyon dolarlık ‘Fabrikatör’ oyunu! Detayları herkesi şaşkına uğrattıLübnanlı işinsanı, Gazintep’te yaşayan 4 Suriyeli’nin ‘fabrikatör’ oyununa inanınca 5 milyon dolarını kaptırdı. Lübnan, Türkiye’ye nota verdi, MASAK 5 milyon doların izini sürdü. Yakalanan dolandırıcılar hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık, kara para aklama ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından dava açıldı.
26.06.2024Gaziantep
Meclis bayram sonrası Dijital Telif Yasası mesaisine başlıyor! Google Dijital Mecralar Komisyonu karşısına çıkacak
Meclis bayram sonrası Dijital Telif Yasası mesaisine başlıyor! Google Dijital Mecralar Komisyonu karşısına çıkacakBayramın sona ermesiyle 'Dijital Telif Yasası'nın çıkarılması için hummalı bir çalışma yürütülüyor. TBMM Genel Kurulu'nun, 25 Haziran Salı günü haftalık çalışmasına başlamasıyla Dijital Mecralar Komisyonu da, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında "dijital telif" gündemiyle toplanacak. Komisyona Google yetkilileri bir sunum yapacak. Öte yandan "Krito Varlıklar Yasası" da TBMM'nin gündemine gelecek.
23.06.2024Gündem
Dilan Polat için hangi el devrede? Nihat Uludağ tek tek anlattı
Dilan Polat için hangi el devrede? Nihat Uludağ tek tek anlattıDilan Polat'ın intihar riski olduğu için tahliyesinin talep edilmesinin ardından mahkemenin ne karar vereceği merak konusu. CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, Polatlar soruşturmasında savcılık ile mahkemenin yaşadığı çelişkiye dikkat çekti. Savcılığın tahliye talebinde bulunduğunu aktaran Uludağ, mahkemenin ise "MASAK'ın tam raporu mahkemeye intikal etmemişken neden delillerin hepsi toplanıldı" yanıtını verdiğini söyledi.
17.06.2024Gündem
Dilan Polat'ın tahliyesi talep edildi! 'İntihar riski cezai sorumluluğunu etkilemez'
Dilan Polat'ın tahliyesi talep edildi! 'İntihar riski cezai sorumluluğunu etkilemez'Engin-Dilan Polat'ın da aralarında bulunduğu şüphelilere ilişkin yürütülen kara para aklama soruşturmasında savcılık Dilan Polat'ın tahliyesini talep etti. İşte tahliye talebinin detayları...
17.06.2024Gündem
Dilan ve Engin Polat davasında sürpriz tahliye! Tutuksuz yargılanacaklar
Dilan ve Engin Polat davasında sürpriz tahliye! Tutuksuz yargılanacaklarDilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama soruşturmasında Sıla Doğu ve Can Polat'ın da arasında olduğu 11 şüpheli tahliye edildi. Karardaki dikkat çeken detay ise savcının Dilan Polat için tahliye istemesi oldu.
14.06.2024Gündem
Ünlü haber ajansı duyurdu: Türkiye gri listeden çıkıyor
Ünlü haber ajansı duyurdu: Türkiye gri listeden çıkıyor Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) Haziran'daki toplantısında Türkiye'nin uluslarası mali gözlemcilerin gri listesinden çıkarılması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye'nin gri listeden çıkarılması için biz dizi reformları devreye sokmuş, Bakan Şimşek ise geçen hafta Türkiye'yi listeden çıkarmaya kararlı olduğunu söylemişti.
30.05.2024Ekonomi
Dilan Polat için yeni karar! 3 ay detayı ortaya çıktı
Dilan Polat için yeni karar! 3 ay detayı ortaya çıktıGelen son dakika haberine göre Dilan Polat 3 ay psikoloji kliniğinde tedavi görecek!
27.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kara Para ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kara para haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.