İşten Çıkarma

İşten Çıkarma

Son dakika işten çıkarma haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan işten çıkarma ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını işten çıkarma haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İşten Çıkarma

haberleri sayfasında son dakika yaşanan işten çıkarma gelişmeleri de dahil olmak üzere 639 işten çıkarma haberi bulunmuştur. Tüm işten çıkarma haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kılıçdaroğlu: 6 ay boyunca işten çıkarma yasaklansın
Kılıçdaroğlu: 6 ay boyunca işten çıkarma yasaklansınCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretlinin işinin güvence altına alınması gerektiğini belirterek, "Ayrıca acilen işletmelere destek paketleri açıklansın ve 6 ay boyunca işten çıkarma yasaklansın" dedi.
26.12.2021Siyaset
Binali Yıldırım: Bütün dünyada fiyatlar kontrol edilemiyor
Binali Yıldırım: Bütün dünyada fiyatlar kontrol edilemiyorAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Covid sonrası artık dünya eski dünya değil. Bütün dünyada artık fiyatlar kontrol edilemiyor. Bu sürecin en az zararla atlatılması için tedbirleri tek tek devreye aldık; küçük esnafın desteklenmesi, asgari ücretin hatırı sayılır bir şekilde arttırılması, vergi yükünün azaltılması, işten çıkarma yasağının getirilmesi gibi. İmkanlarımız daha fazla olunca daha fazlasını da vereceğiz" dedi.
18.12.2021Siyaset
WhatsApp yazışmaları delil sayıldı! İşçiler tazminatsız işten çıkartıldı
WhatsApp yazışmaları delil sayıldı! İşçiler tazminatsız işten çıkartıldıMilyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! WhatsApp yazışmaları delil niteliğinde sayıldı. İşçiler tazminatsız olarak işten çıkartıldı. İzmir'de korona virüs önlemleri kapsamında uygulanan kapanmalarda, sağlık çalışanlarının konaklaması için hizmet veren otel personelleri WhatsApp üzerinden işe geri çağrıldı. WhatsApp üzerinden gelen mesajların geçerliliğinin olmadığını ileri süren ve tüm uyarılara rağmen işe gelmeyen, bu sebeple de iş akitleri feshedilen personeller soluğu mahkemede aldı. Yerel mahkeme ise Yargıtay'ın aldığı emsal karara atıfta bulunarak, WhatsApp yazışmalarını delil sayıp, işvereni haklı buldu.
Google’dan çalışanlar için flaş aşı kararı! Maaş kesintisi, sonra da işten çıkarma...
Google’dan çalışanlar için flaş aşı kararı! Maaş kesintisi, sonra da işten çıkarma...ABD merkezli teknoloji devi Google, çalışanlarına aşı zorunluluğu getirdiğini duyurdu. 18 Ocak’a kadar aşı olmaları gerektiğini belirten şirket, olmayanların ilk olarak maaşlarının kesileceğini, daha sonra işten çıkarılacaklarını bildirdi.
15.12.2021Ekonomi
Müdür ve müşteriden çalışana otel odasında istismar! Dev şirkette skandal
Müdür ve müşteriden çalışana otel odasında istismar! Dev şirkette skandalÇinli e-ticaret şirketi Alibaba, müdürü ve bir müşterisini tecavüzle suçlayan bir kadın çalışanını işten çıkardı. Alibaba'nın işten çıkarma mektubunda, "yalanların" şirketin itibarına zarar verdiği aktarıldı.
13.12.2021Dünya
Uygulama üzerinden tek seferde 900 kişiyi kovdu! O patrona tepki yağdı
Uygulama üzerinden tek seferde 900 kişiyi kovdu! O patrona tepki yağdıABD'de bir patron 900 çalışanını Zoom uygulaması üzerinden tek seferde işten çıkardı. Patron Vishal Garg, "Eğer bu görüşmedeyseniz, işten çıkarılacak olan şanssız grubun içindesiniz demektir" dedi. Zoom görüşmesi, daha sonra sosyal medyada paylaşıldı. Çalışanların paylaştığı o kovulma toplantısı dünya çapında eleştiri oklarının hedefi oldu.
7.12.2021Dünya
Vali ağabeyi cinsel taciz yüzünden koltuğunu kaybetmişti! CNN ünlü sunucuyu kovdu!
Vali ağabeyi cinsel taciz yüzünden koltuğunu kaybetmişti! CNN ünlü sunucuyu kovdu!CNN International yönetiminin aldığı bir işten çıkarma kararı dünya gündemine bomba gibi düştü. Cinsel taciz suçlamaları ve hakkında açılan davalaraın ardından istifa etmek zorunda kalan eski New York Valisi Andrew Cuomo'nun kardeşi ünlü sunucu Chris Cuomo, kanal yönetiminin verdiği kararla kovuldu.
5.12.2021Dünya
Asgari ücrete zam! Milyonlar bekliyordu ve bakan anketten çıkan ilk rakamları açıkladı
Asgari ücrete zam! Milyonlar bekliyordu ve bakan anketten çıkan ilk rakamları açıkladıSon dakika haberi... 'Asgari ücret 2022'de ne kadar olacak?' Milyonlarca çalışan gözü kulağı bu haberdeydi, ilk rakamlar belli oldu. Asgari ücret ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığındaki Asgari Ücret Tespit Komisyonu başladı. İlk toplantıda konuşan ve 4 oturumda çalışmaların tamamlanacağını ifade eden Bakan Bilgin, "Biz enflasyonun ya da ekonomideki dalgalanmanın karşısında çalışanı koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz. Türkiye'de sadece asgari ücretle geçinen 6 milyon emekçi var. Emeği koruyacak bir asgari ücreti belirleyeceğiz" dedi. Beklentilere ilişkin de konuşan Bakan Bilgin, “2500 emekçiye ulaşılmıştır. Beklentileri sorduğumuzda yüzde 37 ile 3750 ve 4000 arasında rakam söylediklerini görüyoruz. Yüzde 21 4500 - 5000 aralığında. Yüzde 13 ile diğer rakamlar toplanıyor” ifadelerini kullandı.
1.12.2021Ekonomi
Maaş kesintisi yapılıyor! Çalışanlara kötü haber, eğer imzaladıysanız...
Maaş kesintisi yapılıyor! Çalışanlara kötü haber, eğer imzaladıysanız...Çok sayıda çalışanı ilgilendiriyor. Maaş kesintisi yapılıyor. Çalışanın yazı olarak onay vermesi gerekiyor. Bu onayı veren kişi kesinti sonrası itirazda bulunamıyor. Yargıtay noktayı koydu. Birçok çalışan farkında olmadan yapıyor. işverenin tazminatsız işten çıkarma hakkı bulunuyor. Bazı sektörlerde yöneticiler dışındaki personellere de araç tahsis ediliyor. Özellikle satış-pazarlama işi yapanlar için geçerli. Araç kullanımı ile ilgili önemli detaylar bulunuyor. Hız limitlerini aşarak trafik cezası alan çalışanın maaşından bu ceza tutarı kesilebiliyor. Birçok kez trafik cezası alan bir kişi, tazminatı ödenerek işten çıkarılabiliyor: Emniyet kemeri kullanılmaması durumunda ise tazminatsız işten çıkarılma söz konusu olabiliyor.
'İşten çıkarmalarına kızdım, yangını bilerek çıkardım'
'İşten çıkarmalarına kızdım, yangını bilerek çıkardım'Eskişehir'de çalıştığı apartmanda işten çıkarılmasına kızan kapıcı Yunus Emre Aydoğdu (28), kaldığı dairede yangın çıkardı. 11 katlı binanın çatı katındaki kapıcı dairesinde çıkan yangında itfaiye ekiplerince kontrol altına alınarak söndürülürken, olaydan sonra kaçan Aydoğdu, polis ekiplerince kısa sürede yakalandı. Yangın çıkardığını itiraf eden şüpheli Aydoğdu, “İşten çıkarmalarına kızdım, yangını bilerek çıkardım” dedi.
7.11.2021Yaşam
8 maaş birden! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor, 10 gün içerisinde...
8 maaş birden! İşçi-işveren milyonları ilgilendiriyor, 10 gün içerisinde...Milyonlarca çalışanı çok yakından ilgilendiriyor. 10 günlük süresi var. 8 aylık maaş birden ödeniyor. İşverenin inisiyatifinde değil. Yazılı olarak başvuru yapılması gerekiyor. 1 ay detayı dikkat çekiyor. İşe iade davasını kazanan işçinin talebine rağmen işe başlatılmaması halinde işverence, 8 aylık ücrete kadar işe başlatmama tazminatı ödeniyor.
İşveren ve çalışanları yakından ilgilendiriyor! Yüzde 82...
İşveren ve çalışanları yakından ilgilendiriyor! Yüzde 82...İş veren ve çalışanları ilgilendiren araştırmanın sonuçları belli oldu. Başarının sırrı bunu yapmaktan geçiyor. İş yerinde olduğu kadar dışarıda da görüşen ve samimi olan ekiplerin diğer birimlere göre daha başarılı olduğu ortaya çıktı. Bu konuda ölçüyü kaçıranlar içinse yaptırım söz konusu oluyor.
Dev havayolu şirketinden flaş karar: Yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor
Dev havayolu şirketinden flaş karar: Yüzlerce çalışanını işten çıkarıyorUnited Airlines, koronavirüs aşısı olmayı reddeden 593 çalışanının işten çıkarma işlemlerini başlattığını duyurdu.
29.09.2021Dünya
Avukattan iğrenç istismar! 17 yaşındaki kız çocuklarına...
Avukattan iğrenç istismar! 17 yaşındaki kız çocuklarına...Hem müvekkili olan 17 yaşındaki kız çocuğuna hem de aynı yaştaki mağdur kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar ve fotoğraflar gönderdiği için “cinsel taciz” suçundan ceza alan avukat S.K. hakkında sürdürülen disiplin soruşturması tamamlandı. Ankara Barosu, avukata bir yıl işten çıkarma cezası verdi. S.K.’nın avukatı da disiplin kuruluna gönderdiği savunmasında, kız çocuklarının cinsel içerikli mesajlaşmalardan hoşnut olduğunu, yalnızca rahatsızmış gibi davrandıklarını ileri sürdü.
25.09.2021Yaşam
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! 1 gün çalışmak yetiyor, para ödemesi...
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! 1 gün çalışmak yetiyor, para ödemesi...Çalışan milyonları çok yakından ilgilendiriyor. İşçi işveren herkes merak ediyordu. Tek tek açıklandı...İhbar tazminatına hak kazanmak için kaç gün çalışmak gerekli? Haber vermeden işten çıkarma ya da istifa durumunda ihbar tazminatı hakkı doğar. Bunun için bir gün çalışmak bile yeterli. İhbar tazminatında süreler kıdeme göre değişiyor. Yargı kararıyla işe iade durumunda alınan ihbar tazminatı iade edilir mi? İşte ihbar tazminatıyla ilgili bilmeniz gerekenler...
Ödemeler 8 maaş birden yapılıyor! Tek şartı var, onlar para alamıyor...
Ödemeler 8 maaş birden yapılıyor! Tek şartı var, onlar para alamıyor...Çalışanlarla ilgili flaş açıklama! 8 maaş birden ödeme yapılıyor. Ancak bir şartı bulunuyor. O çalışanlar dava açamıyor ve para da alamıyor. Çalışanlara işe iade hakkı tanınıyor. İşten çıkarılma durumunda 30 günlük süre var. Bu sürede işe geri dönüş başvurusu yapılması gerekiyor. Sonuç alınmazsa dava açılıyor. Ancak bazı yöneticiler bu haktan yararlanamıyor. Belli yetkilerle donatılmış olan yöneticilerin işten çıkarılırsa dava açma hakkı olmuyor, herhangi bir tazminat ödemesi de yapılmıyor. Görev tanımı detayı burada önem taşıyor. Hangi çalışanlar işe iade davası açabiliyor, kimler açamıyor? İşte yanıtı...
11.09.2021Ekonomi
Ünlü cerrahtan kovulma davası! 'İftira...'
Ünlü cerrahtan kovulma davası! 'İftira...'Prof. Dr. Mert Erkan, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki işinden “genel ahlak ve edep dışı tutum ve davranışlarda bulunmak” suçlamasıyla çıkarıldı. Fakülteye dava açan Erkan, “hileye ve iftiraya” uğrayarak ahlak dışı bir yöntemle kovulduğunu öne sürdü.
29.08.2021Yaşam
SGK duyurdu! 200 bin kişi arttı
SGK duyurdu! 200 bin kişi arttıKoronavirüs kısıtlamalarında istihdam azalırken, işten çıkarma yasağı da normalleşme sonrası sona erdi. Temmuz ayı itibarıyla sona eren fesih kısıtı sonrası istihdam piyasasındaki gelişmeleri değerlendiren SGK Başkanı İsmail Yılmaz, “Türkiye genelinde de yaklaşık 200 bin artış var" dedi.
19.08.2021Ekonomi
Sağlık raporu kıdem tazminatını etkiler mi, sağlık raporu olan kıdem tazminatı alabilir mi?
Sağlık raporu kıdem tazminatını etkiler mi, sağlık raporu olan kıdem tazminatı alabilir mi?İstirahat raporu alan sayısı pandemiyle birlikte arttı. Rapor alan çalışanı bu durumda kıdem tazminatı, işten çıkarma başta olmak üzere birçok başlık devreye giriyor. İhbar süresini 6 hafta aştığı gerekçesiyle bir işçinin iş akdinin bildirimsiz feshedilebilmesi için raporun aralıksız olması gerekirken, bildirimsiz fesihte işveren ihbar tazminatı ödemez.
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Aylık 1.144 ile 8.584 lira arasında ödeme yapılıyor. SGK'lı olarak çalışmayan, anne-babadan ya da eşten dolayı emekli aylığı almayan, bir ay içinde 30 günden az çalışan veya part-time çalışanlar yararlanabiliyor. Halk arasında 'çalışmadan emeklilik' olarak nitelendirilen ve prim günü eksik olanlara erken emekli olma imkanı sağlayan isteğe bağlı sigorta primi ödemeleri ile ilgili detaylar merak ediliyor.
12.08.2021Ekonomi
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! Aşı olmayan çalışanı işten çıkarabilir mi?
İşçi işveren milyonları ilgilendiriyor! Aşı olmayan çalışanı işten çıkarabilir mi?Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor! Koronavirüsle mücadelede yeni aşamaya geçildi. İşçi ve işverenler bunu araştırıyor. Aşı kampanyaları devam ederken, kritik kararlar art arda geldi. Son günlerde bazı kurumlar hemen uygulamaya başladı. Aşı olmak istemeyenlere yaptırımın söz konusu olup olmadığı da tartışma konusu oldu. Peki aşı olmayanların işlerine son verilebilir mi? Hukukçular konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
10.08.2021Sağlık
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Borç yapılandırması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Başvuru için son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi. Borcunu yapılandırmak isteyenler bu tarihe kadar e-Devlet üzerinden müracaatta bulunabilecekler. Milyonlarca vatandaşı ve işvereni ilgilendiren 7326 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasında son başvuru tarihi 31 Ağustos. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, prim, vergi borçları, matrah ve vergi artırımı, pişmanlıkla beyan, MTV, öğrenim ve katkı kredileri, trafik para cezaları konusunda kaçırılmaması gereken fırsatlara dikkat çekti.
4.08.2021Ekonomi
Borcu olana güzel haber! En az yarısı siliniyor
Borcu olana güzel haber! En az yarısı siliniyorBorcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. Borç yapılandırması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. En az yüzde ellisi siliniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz borç yapılandırması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, borcunu peşin ödeyenlerin yüzde 90 avantaj sağlayacağını vurguladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, işten çıkarma yasağının 1 Temmuz'da sona ermesiyle ilk ay için işten çıkarma sayılarında çok ciddi değişiklik olmadığını belirterek, "Bilakis sigortalı sayılarımızda artışın olduğunu da görüyoruz. Geçmiş yıllarla eş değer seyrediyor. Olağanüstü durum söz konusu değil" dedi.
3.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

işten çıkarmasgktazminatişçiçalışan

İşten Çıkarma ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki işten çıkarma haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.