İşten Çıkarma

İşten Çıkarma

Son dakika işten çıkarma haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan işten çıkarma ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını işten çıkarma haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İşten Çıkarma

haberleri sayfasında son dakika yaşanan işten çıkarma gelişmeleri de dahil olmak üzere 696 işten çıkarma haberi bulunmuştur. Tüm işten çıkarma haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cinayetle suçlandı, şantajdan 2,5 yıl hapisle cezalandırıldı
Cinayetle suçlandı, şantajdan 2,5 yıl hapisle cezalandırıldıErzurum'da intihar eden iş arkadaşı Dilara Köç'ün (20) ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açılan Çağla Fatmanur Eğilmez, 'Taksirle ölüme neden olma’ suçundan beraat ederken, 'şantaj' suçundan 2 yıl 6 ay 25 gün hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırıldı.
12.05.2023Gündem
SGK verileri açıkladı! 6.9 milyon çalışana dev destek! Devlet deprem illerindeki işçilere nefes oldu
SGK verileri açıkladı! 6.9 milyon çalışana dev destek! Devlet deprem illerindeki işçilere nefes olduSGK son dakika olarak duyurdu. Salgınla mücadele döneminde 6.9 milyon çalışan için ödenen 50.7 milyar liralık kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği depremin yaşandığı 11 ilde de çalışanlara nefes oldu. Yine aynı dönemde işsizlik maaşı hariç 60 milyar liranın üzerinde harcama yapılan İşsizlik Sigortası Fonu aracılığıyla depremzedelerin de yaraları sarılıyor. İşten çıkarma yasağının geldiği bu illerde işyeri kapanan her bir sigortalı için ayda 4 bin lira ödeme uygunluk tespiti beklenmeden, işverenin beyanı esas alınarak yapılıyor. İşverenlerin işyerindeki hasara ilişkin belgeyi sunmaları yeterli oluyor.
11.04.2023Ekonomi
Büyük şirketler işten çıkarılacak kişileri böyle belirliyor
Büyük şirketler işten çıkarılacak kişileri böyle belirliyorBir şirket çalışan sayısını azaltmaya karar verdikten kısa bir süre sonra tartışma başlıyor: Kim gitmeli?
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardı
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardıBu ay Microsoft tüm Etik ve Toplum ekibini sürpriz bir şekilde işten çıkardı. Bu olay şirketin 10 bin çalışanını (küresel iş gücünün yüzde 5’ine denk geliyor) işten çıkarma planında verilen son kayıp.
20.03.2023Dünya
Mark Zuckerberg mektup ile duyurdu: İşten çıkarmalar başlıyor
Mark Zuckerberg mektup ile duyurdu: İşten çıkarmalar başlıyorBu sefer işten çıkarmalar İK çalışanlarından başlıyor
Facebook'un ana şirketi Meta 10 bin kişiyi daha işten çıkarıyor
Facebook'un ana şirketi Meta 10 bin kişiyi daha işten çıkarıyorTeknoloji devinin çalışanları için zor zamanlar bitmek bilmiyor. Kurucu ve CEO Mark Zuckerberg salı günü yaptığı yazılı açıklamada Meta'nın Kasım ayında işten çıkardığı 11 bin kişiye ek olarak 10 bin kişiyi daha işten çıkaracağını duyurdu.
Meta, 10 bin kişiyi işten çıkaracak
Meta, 10 bin kişiyi işten çıkaracakFacebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, 10 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Hane Başı Destek Ödemesi' açıklaması: Hesaplara yatırılmıştır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Hane Başı Destek Ödemesi' açıklaması: Hesaplara yatırılmıştırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay AFAD Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Fuat Oktay "Evim Yuvan Olsun kampanyası kapsamında kaydedilen 15 binin üzerinde konuta şu ana kadar 6 bin 946 kişi yerleştirildi. 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemesi, 1 milyon 376 bin 947 depremzede ailemizin hesaplarına yatırılmıştır. " ifadelerini kullandı.
14.03.2023Gündem
Bakan Nebati ve Bakan Kurum kentsel dönüşüm için Yeni Finansman Modeli'ni açıkladı
Bakan Nebati ve Bakan Kurum kentsel dönüşüm için Yeni Finansman Modeli'ni açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Şanlıurfa’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile birlikte Kentsel Dönüşümü desteklemek amacıyla hayata geçirilecek olan Yeni Finansman Modelleri üzerine bilgilendirmede bulundu. Bakan Nebati, çok uygun koşullarda kredi kullandırarak kentsel dönüşümü teşvik edeceklerini söyledi.
11.03.2023Ekonomi
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Fesih ve tazminat hakkı doğuyor
Depremzede işçi ve işverenleri ilgilendiriyor! Fesih ve tazminat hakkı doğuyorKahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremler sonrası tüm Türkiye yardım ve destek için harekete geçti. Bir yandan yaralar sarılırken, hükümet destek paketlerini art arda açıkladı. Şimdi ise felaketin yaşandığı bölgede çalışma hayatını düzenleyecek yeni bir karar daha geldi.
23.02.2023Gündem
Depremzedeleri yakından ilgilendiren karar! OHAL süresince uygulanacak
Depremzedeleri yakından ilgilendiren karar! OHAL süresince uygulanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çalışma ve sosyal güvenlik alanında alınan tedbirler 22 Şubat 2023 tarihli 32112 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete’de yayımlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Deprem bölgesindeki emekçilerimizi korumak amacıyla OHAL süresince işten çıkarma yasağı uyguluyoruz” dedi.
22.02.2023Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne kadar? Deprem bölgesi kısa çalışma ödeneği nedir, depremzedelere kısa çalışma ödeneği nasıl alınır?
Kısa çalışma ödeneği ne kadar? Deprem bölgesi kısa çalışma ödeneği nedir, depremzedelere kısa çalışma ödeneği nasıl alınır? Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle depremden etkilenen ve OHAL kapsamında bulunan kentler için, belli şartlar altında işten çıkarma yasağı ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları başlatıldı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne kadar? Deprem bölgesi kısa çalışma ödeneği nedir, depremzedelere kısa çalışma ödeneği nasıl alınır?
Deprem bölgesi için iki önemli karar! Resmen devreye girdi
Deprem bölgesi için iki önemli karar! Resmen devreye girdiCumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Deprem bölgesinde belli şartlar dahilinde işten çıkarma yasağı ile kısa çalışma ödeneği uygulaması hayata geçirildi.
22.02.2023Ekonomi
En kötü 'işten çıkarma emaili' ödülü sahibini buldu
En kötü 'işten çıkarma emaili' ödülü sahibini bulduPagerDuty CEO’su işten çıkarma furyasına damga vurdu
Google'da şoke eden uygulamalar: 20 yıllık çalışanı e-posta ile çıkardılar
Google'da şoke eden uygulamalar: 20 yıllık çalışanı e-posta ile çıkardılarGoogle'ın işten çıkarma operasyonu nasıl bir skandala dönüştü?
Tekonoloji devlerini işten çıkarma dalgası sardı
Tekonoloji devlerini işten çıkarma dalgası sardıDünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, şimdiye kadar Microsoft, Google, Meta ve Amazon gibi rakiplerini sarsan işten çıkarma dalgasının dışında kalmayı başardı. Peki nasıl?
Günlük kazancı 2 milyon dolar! 'Google daha çok kişiyi kovmalı'
Günlük kazancı 2 milyon dolar! 'Google daha çok kişiyi kovmalı'Merhum Kraliçe 2. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilen bir İngiliz iş adamı, henüz geçen hafta 12 bin kişiyi işten çıkarmış olan Google'ın daha fazla kişiyi işten çıkarması gerektiğini söylüyor.
Bir aileyi katletti, tarihe geçen idam! Son isteğini duyanlar inanamadı
Bir aileyi katletti, tarihe geçen idam! Son isteğini duyanlar inanamadıBir aileyi canice katletti. Olay yerinden hemen kaçtı ama polis helikopteri sayesinde kısa süre içinde yakalandı. İdama mahkum edilen katil, tarihe geçti. İdamı izleyen herkes katilin son isteğini duyunca şoke oldu. İşte haberin detayları...
30.01.2023Dünya
Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma furyası başladı
Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma furyası başladıİşten çıkarmalar, teknoloji sektörünü kasıp kavuruyor. Harcamalarını yakından takip etmesi gereken küçük ve büyümekte olan şirketlerle başlayan bu süreç, sonrasında Google, Meta, Amazon ve Microsoft gibi teknoloji devlerine kadar sıçradı.
Google 8 aylık hamile kadını işten çıkardı
Google 8 aylık hamile kadını işten çıkardıSekiz aylık hamile olan Google çalışanı Katherine Wong, şirketin geçtiğimiz cuma günü duyurduğu toplu işten çıkarma hamlesinin ardından işini kaybettiğini öğrendi.
Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkarıyor
Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkarıyorABD’li teknoloji devi Google’ın sahibi Alphabet, 12 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurdu.
20.01.2023Ekonomi
Microsoft'tan kötü haber! 24 Ocak bekleniyor
Microsoft'tan kötü haber! 24 Ocak bekleniyorMicrosoft 11 bin çalışanını işten çıkarabilir.
İçişleri Bakanlığı'ndan belediyelere işe alım soruşturması açıklaması
İçişleri Bakanlığı'ndan belediyelere işe alım soruşturması açıklamasıİçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, 'Belediyelerde 31/07/2022 tarihinden önce işe alınmış olan terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı kişiler çalıştırılıyor ve bu kişilere dokunulamıyor ise bunun sorumlusunun Belediyeler değil İl Valileri veya İçişleri Bakanı olduğu' iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
24.12.2022Gündem
Yeni işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? 2023 İşsizlik maaşı hesaplama!
Yeni işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? 2023 İşsizlik maaşı hesaplama!2023 Asgari ücretinin belirlenmesiyle birlikte işsizlik maaşı tutarı da değişti. Sigortalıların kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmaları durumunda işsiz kaldıkları dönem için ödenen işsizlik maaşı ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağı, başvurunun nereye ve nasıl yapılacağı da merak ediliyor. Peki, Yeni işsizlik maaşı ne kadar? En yüksek ve en düşük işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşsizlik maaşı hesaplama!
‘Ne bakıyorsun’ tartışması kanlı bitti
‘Ne bakıyorsun’ tartışması kanlı bittiTekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 'ne bakıyorsun' tartışması kanlı bitti.
4.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İşten Çıkarma ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki işten çıkarma haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.