İstavrit

İstavrit

Son dakika istavrit haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan istavrit ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını istavrit haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstavrit

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istavrit gelişmeleri de dahil olmak üzere 444 istavrit haberi bulunmuştur. Tüm istavrit haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hamsi sezonu kapattı, vatandaş istavrit ve mezgite yöneldi
Hamsi sezonu kapattı, vatandaş istavrit ve mezgite yöneldiKaradeniz’de bu yıl ince olmasından dolayı çoğu zaman tercih edilmeyen hamsi sezonu kapattı. Soğuk havaya rağmen palamutun bol olması nedeniyle en durgun sezonunu yaşayan hamsinin olmayışı vatandaşı bugünlerde istavrit ve mezgite yöneltti.
6.03.2023Ekonomi
Balık fiyatları düştü! Hamsinin kilosu 20 TL
Balık fiyatları düştü! Hamsinin kilosu 20 TLDüzce'de havaların ısınmasıyla birlikte balık fiyatları düştü. Geçtiğimiz hafta kilosu 100 liradan alıcı bulan hamsinin fiyatı 20 liraya geriledi.
26.02.2023Ekonomi
Balık fiyatları düştü! 'Kilosu 40 liradan satılıyor'
Balık fiyatları düştü! 'Kilosu 40 liradan satılıyor'Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi balık tezgahlarını da etkiledi. Düzce'de tezgahın en ucuz balığı kilosu 40 liradan satılan tirsi oldu.
5.02.2023Ekonomi
Havalar soğudu, balıkçıların yüzü güldü
Havalar soğudu, balıkçıların yüzü güldüKaradeniz'in soğumasıyla avlanan balıkta çeşitlilik artarken, bolluk ise tezgahlara yansıdı. Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç, “Hamsi, mezgit, istavrit, çinekop, palamut var. Tezgahlarda olmayan balık yok. Şu an balıktan yana şanslıyız” dedi.
4.02.2023Ekonomi
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyor
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyorMarmara Denizi'nde geçen yıl yoğun olarak görülen ve 'denizin prensi' olarak bilinen lüfer, bu sezon beklenen bolluğa ulaşmadı. Tezgahlarda çok az rastlanılan lüferin kilo fiyatı ise dudak uçuklattı.
19.01.2023Ekonomi
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyor
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyorKaradeniz’de palamudun ardından bol miktarda avlanan hamsi sezonunun sonuna yaklaşılıyor. Balıkçılar, tezgahlarda istavrit ile birlikte dip balıklarının bereketlenmesini bekliyor.
17.01.2023Ekonomi
Beklenen Gürcü hamsisi tezgâhlara yansımadı
Beklenen Gürcü hamsisi tezgâhlara yansımadıKaradeniz’de bu günlerde hamsi avında belirgin bir azalma yaşanırken, özellikle 1 Ocak itibariyle Gürcistan sularında başlayan hamsi avı şu ana kadar beklentileri karşılamadı.
9.01.2023Gündem
Karadeniz’de istavrit tezgahlara geri döndü! Kilo fiyatı şaşırttı
Karadeniz’de istavrit tezgahlara geri döndü! Kilo fiyatı şaşırttıKaradeniz'de, denize açılan balıkçıların ağları, palamut ve hamsinin ardından yeniden istavritle doluyor. Rize’de tezgahlardaki yerini alan istavritin kilosu 50 TL’den satılıyor.
1.01.2023Gündem
Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü! Tezgahtaki fiyatı gören bir daha bakıyor
Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü! Tezgahtaki fiyatı gören bir daha bakıyorKaradeniz’de bugünlerde hamsi avındaki azalma tezgâhlara olumsuz yansırken, Trabzon’da hamsinin kilosu ilk kez 70 TL'yi gördü.
26.12.2022Ekonomi
Hamsi fiyatları yüzde 50 düştü! 'Çok bereketli bir sezon'
Hamsi fiyatları yüzde 50 düştü! 'Çok bereketli bir sezon'Havaların soğumasıyla birlikte Karadeniz’de hamsi bolluğu yaşanıyor. Hamside ki bereket balık tezgahlarına da yansıdı. Geçen haftaya göre 110 TL civarında satılan hamsi, yaklaşık yarı fiyatına düşerek 60 TL'den satılıyor. Vatandaşlar hamsi bolluğundan dolayı memnun.
24.12.2022Ekonomi
Hava muhalefeti hamsi fiyatını ikiye katladı
Hava muhalefeti hamsi fiyatını ikiye katladıKaradeniz’de hamsi avı geçtiğimiz günlere oranla azalınca fiyatını ikiye katladı. Trabzon Balık Hali’nde geçtiğimiz hafta kilosu 25-35 TL arasında satılan hamsi, hava muhalefeti nedeniyle teknelerin çoğu denize açılamayınca fiyatını ikiye katlayarak 50 TL’den satılmaya başladı.
19.12.2022Ekonomi
Hamsi ve balık ile ilgili yasak çağrısı: Stoklar çökecek
Hamsi ve balık ile ilgili yasak çağrısı: Stoklar çökecekHamsi ve balık ile ilgili korkutan açıklama! Denizlerde hamsi stoklarının tükenme aşamasına geldiğini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Aydın, "Stoklarımız küçük yaş gruplarında ve küçük boylardaki hamsiler. Bundan dolayı mutlak suretle bu stoku avlamamamız gerekmektedir, kesinlikle av yasağının getirilmesi gereklidir" dedi.
14.12.2022Ekonomi
Hamsi ile ilgili 'tehlike' uyarısı! Gittikçe azalıyor, fiyatları da vurabilir
Hamsi ile ilgili 'tehlike' uyarısı! Gittikçe azalıyor, fiyatları da vurabilirHamsi fiyatları ile ilgili dikkat çeken açıklama! Av yasağı çağrısı geldi, şikayetler artmaya başladı. Stokların tükenme aşamasına geldiğini belirten uzmanlar, hamsi neslinin de tehlikede olduğunu ifade etti. Peki balık fiyatlarında son durum ne? Hamsi ne kadar oldu? İşte detaylar...
7.12.2022Ekonomi
Tezgahlardaki yerli hamsiye ilgi arttı! Kilo fiyatı açıklandı
Tezgahlardaki yerli hamsiye ilgi arttı! Kilo fiyatı açıklandıGenelde Batı Karadeniz ve Marmara taraflarında avlanan hamsi bu günlerde Trabzon açıklarında da bol miktarda avlanırken, tezgahlarda kilosu 25-35 TL arasında satılıyor. Özellikle son 3-4 gündür Trabzon Balık Hali’nde yerli hamsi tezgâhları süslerken havaların daha da soğumasıyla birlikte hamsiye olan talep daha da arttı.
5.12.2022Ekonomi
Balık tezgahlarında palamutun yerini çinekop ve hamsi aldı! Kilo fiyatı şaşırttı
Balık tezgahlarında palamutun yerini çinekop ve hamsi aldı! Kilo fiyatı şaşırttıBalık tezgahlarında palamut yerini hamsi ve çinekop gibi küçük balıklara bıraktı. Tezgahlarda bolluk görülmese de çeşitlerin çok olduğu dikkat çekti.
3.12.2022Ekonomi
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştü
Hamside bolluk başladı, fiyatlar düştüBalık fiyatları ilgili son dakika açıklaması! Karadeniz’de uzun yıllar sonra ilk kez bu sezon hem palamut hem de hamside bolluk yaşanıyor. İşte palamut, hamsi, mezgit, tirsi, kefal ve uskumru fiyatları...
28.11.2022Ekonomi
Balık fiyatlarına lodos zammı! 35 liradan başlıyor
Balık fiyatlarına lodos zammı! 35 liradan başlıyorBalıkesir’in Bandırma ilçesindeki balık halinde, havaların soğuk gitmesi ve lodosun etkili olmasından dolayı fiyatlar artış gösterdi.
23.11.2022Ekonomi
Palamuttan sonra hamsi de tezgahlara düştü! İşte balık fiyatları...
Palamuttan sonra hamsi de tezgahlara düştü! İşte balık fiyatları...Karadeniz'deki palamut bolluğu dolayısıyla fiyatı 110 liraya kadar çıkan hamsi, bugünlerde hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürüyor. Düzce'de kilosu 25 liradan alıcı bulan hamsi, tezgahları süslüyor.
18.11.2022Ekonomi
Hamsinin fiyatı yüzde 50 düştü! Bugün itibarıyla değişti
Hamsinin fiyatı yüzde 50 düştü! Bugün itibarıyla değiştiTrabzon'da bir hafta önce kilosu 65-70 TL’den satılan hamsi denizde bollaşınca bugün itibariyle kilosu 35-50 TL arasında satılmaya başlandı. Palamut fiyatları ise ikiye katlandı.
14.11.2022Ekonomi
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördü
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördüBalık tezgahlarında bolluk devam ediyor. Tezgahlarda palamut ve hamsinin bol olduğu görülürken, balıkçılar havaların soğumasıyla palamudun yerini çinekop ve lüferin alacağını söyledi.
5.11.2022Ekonomi
Tezgahlarda yerini aldı! Kilosu 60 lira
Tezgahlarda yerini aldı! Kilosu 60 liraKaradeniz’de en beğenilen balıklar arasında yer alan zargana (sarkan) görülmeye başladı. Fosforlu oluşuyla bilinen bu balığın, kemik sağlığı açısından yılda iki defa tüketilmesinin faydalı olduğuna inanılıyor.
24.10.2022Ekonomi
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldı
Palamudun fiyatı düştü, vatandaşlar soluğu balık tezgahlarında aldıGeçtiğimiz hafta sonu tane fiyatı 70 TL’ye kadar çıkan palamut, bu hafta sonu 35 ile 50 TL arasında tezgahta alıcı buldu. Palamut, fiyatı ve besin değeri açısından vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken balıkçılar 1970’lerden bu yana en iri ve yağlı palamudun çıktığını belirtti.
23.10.2022Ekonomi
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde görülmeye başlanan istilacı türler Marmara Denizi’nde endişeye neden oldu. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, önlemlerin alınmaması durumunda Marmara Denizi’ni büyük bir tehlikenin beklediğini söyleyerek, “Ekosisteme yabancı türler girerse Marmara Denizi’ndeki tüm biyoçeşitliliği kaybedebiliriz” dedi.
22.10.2022Yaşam
Balık fiyatları düştü! 70 liraydı, 25 liraya indi
Balık fiyatları düştü! 70 liraydı, 25 liraya indiZonguldak’ın Ereğli ilçesinde palamut fiyatları dibe vurdu. Geçtiğimiz hafta büyüklüğüne göre tanesi 60-70 TL arasında değişen fiyatlardan satılan palamut bu hafta tanesi 25 TL’den satılmaya başladı.
22.10.2022Ekonomi
Balık fiyatları düştü! İlk 3 aya dikkat
Balık fiyatları düştü! İlk 3 aya dikkatAkdeniz'de av yasağının 15 Eylül'de tamamen kalkmasıyla birlikte Mersin'de her çeşit balık tezgahlarda yer almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda el yakan balık fiyatları da ciddi oranda düşerken, balıkçılar balık bolluğundan memnun. Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Şu anda çıkan balık miktarı iyi. Her zaman ilk 3 ay bolluk olur. O yüzden de bu aylarda fiyatlarımız çok uygun oluyor" dedi.
18.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İstavrit ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istavrit haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.