İstavrit

İstavrit

Son dakika istavrit haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan istavrit ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını istavrit haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstavrit

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istavrit gelişmeleri de dahil olmak üzere 396 istavrit haberi bulunmuştur. Tüm istavrit haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Ve belli oluyor, tarih ve saat verildi, temmuz zammında kritik gün...
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Ve belli oluyor, tarih ve saat verildi, temmuz zammında kritik gün...Asgari ücret zammında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emekli ve memur maaşlarına gelecek temmuz zamları ve artan enflasyonla birlikte asgari ücrete de ara zam beklentisi oluştu. Açıklamalar art arda geldi, detaylar netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘vatandaşı enflasyona ezdirilmeyeceğiz’ mesajı sonrası başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere birçok ilgili kurumu harekete geçirdi. Bu doğrultuda Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığı'nda toplanacak. Masada ise çeşitli formüller yer alıyor. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Net ve brüt 2022 asgari ücret ne kadar olacak? İşte asgari ücret zammı 2022 temmuz son dakika gelişmeleri...
28.06.2022Ekonomi
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Hamsi, istavrit, barbun ve mezgit...
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Hamsi, istavrit, barbun ve mezgit...Balık fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Hamsi, istavrit, barbun, mezgit, alabalık, somon, sazan, yayın ve kefal, çipura ve levrek fiyatlarında son durum açıklandı. Kültür balıklarının satışından umduğunu bulamayan balıkçılar, yeni sezonu iple çekiyor.
28.06.2022Ekonomi
Tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu! Kilosu...
Tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu! Kilosu...Düzce'de tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu yaşanıyor. Lüfer tanesi 75 liradan, çinekop ise kilosu 120 liradan alıcı buluyor.
7.06.2022Ekonomi
Geçen sene kilosu 70 lira olan sardalya, 50 liradan tezgahlarda
Geçen sene kilosu 70 lira olan sardalya, 50 liradan tezgahlardaÇanakkale’de geçen sene kilosu 70 liraya kadar ulaşan sardalyanın kilosu 50 liradan tezgahlarda alıcı buluyor.
31.05.2022Ekonomi
Fiyatlar arttı! Kilosu 60 TL'den satılıyor
Fiyatlar arttı! Kilosu 60 TL'den satılıyorFiyatlar arttı. Kilosu 50 liradan satılıyor. Balıkesir'in Erdek ve Marmara İlçeleri tarafında kıyı balıkçılarının ağlarına takılan hamsi balıkları Bandırma Balık halinde kilosu 60 Liradan satılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
15.05.2022Ekonomi
Fiyatlar arttı! 60 TL'den satılıyor
Fiyatlar arttı! 60 TL'den satılıyorFiyatlar arttı. 60 TL'den satılıyor. Balık fiyatları yaz ayının gelmesiyle birlikte değişti. Denizlerde av yasağının başlamasıyla balık tezgâhları, dip avı yapan balıkçılar süslüyor. Balıkçılar ise her sabah açılan ihalelerde kıyasıya mücadele ediyor. İşte son dakika haberinin detayları...
13.05.2022Ekonomi
Bebek ve çocuklarda bu vitaminlerin eksikliğine dikkat
Bebek ve çocuklarda bu vitaminlerin eksikliğine dikkatÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevil Elçin Kızılok, çocuklarda vitamin eksikliğinin en önemli belirtisinin büyüme ve gelişme geriliği olduğunu belirterek, “Vitamin alımı özellikle hızlı büyüme dönemlerinde önemlidir. 0-3 yaş, 5 yaş, 10 yaş, yani ergenlik çağı başlangıcı olan bu dönemlerde yakın kontrol yapılmalıdır” dedi.
25.04.2022Sağlık
Hamsinin kilosu 50 TL! Yasak öncesi son balıklar...
Hamsinin kilosu 50 TL! Yasak öncesi son balıklar... Denizlerde 1 Eylül 2021’de başlayan av sezonu 15 Nisan Cuma günü sona eriyor. Yasak öncesi son balıklar tezgâhtaki yerini aldı. Balık fiyatları ise el yakmaya devam ediyor. Hamsinin kilosu 50 liradan satılıyor. Ancak balıkçılar balık fiyatlarına zam gelmediğinin altını çizdi. Karaköy’de balık satan Mehmet Ocakçı, “Ramazan ayı olduğu için işler bu günlerde biraz zayıfladı. İftar zamanı tezgâhlar biraz hareketleniyor. Ama bu sezonu iyi geçirdik. Her şeye çok zam geldi. Ancak balık fiyatları çok yükselmedi. 50 liraya balık satıyoruz." ifadelerini kullandı.
13.04.2022Ekonomi
Kilosu 25 liraya düştü! Talep resmen patladı, kuyruklar oluştu
Kilosu 25 liraya düştü! Talep resmen patladı, kuyruklar oluştuKaradeniz’de mayın görülmesi üzerine birçok balıkçı denizden çekilirken, Tekirdağ’da hamsi ve istavritin kilogramı 25 TL'den satılmaya devam ediyor. Balığın kilosunu 25 liraya gören vatandaşlar ise balıkçı tezgâhlarının başında kuyruklar oluşturdu.
7.04.2022Ekonomi
Fiyatı yarı yarıya düştü! Talep yoğun, kısa sürede tükenecek
Fiyatı yarı yarıya düştü! Talep yoğun, kısa sürede tükenecekZonguldak’ta tezgahlarda yerini alan istavritin bol olması fiyatları düşürdü. Geçen hafta 40 liradan alıcı bulan istavrit bu hafta 20 liradan alıcı buldu.
6.04.2022Ekonomi
Balık fiyatları mayın krizi sonrası tavan yaptı! 'Tüm balıkçılar ava çıkmaya korkuyor'
Balık fiyatları mayın krizi sonrası tavan yaptı! 'Tüm balıkçılar ava çıkmaya korkuyor'Karadeniz’de yaşanan mayın krizi sonrası balık tezgahları boş kaldı. Balıkçılar, bu durumdan memnun olmadıklarını belirtirken, balık fiyatlarında ise ortalama 20-25 TL artış olduğunu söyledi.
29.03.2022Yaşam
Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte balık fiyatlarında son durum!
Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte balık fiyatlarında son durum!Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mayınların balık avlanma bölgelerine kadar geldi. İkinci mayının bulunduğu Kırklareli'nin İğneada beldesinde balık avlanması, ikinci duyuruya kadar yasaklandı. İğneada Limanı'na kayıtlı 200 tekne, mayın nedeniyle Karadeniz'e açılamadı. Mayınlar nedeniyle pek çok balıkçı mağdur oldu. Peki, Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte detaylar…
29.03.2022Ekonomi
Tezgahlarda balık kalmadı! Fiyatlar uçtu
Tezgahlarda balık kalmadı! Fiyatlar uçtuKaradeniz’de avlanan balık çeşitlerinde son zamanlarda önemli ölçüde azalış yaşanırken. Trabzon'da tezgâhları, Marmara ve Ege Denizi'nde avlanan balıkların yanı sıra Van Gölü’nde gelen inci kefali süslüyor.
29.03.2022Ekonomi
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesinde tezgahlarda balık çeşitliliğinin arttığı, miktarın ise azaldığı gözlendi.
23.03.2022Ekonomi
Balık tezgahlarını fırtına vurdu! Kilosu 50 liraya çıktı
Balık tezgahlarını fırtına vurdu! Kilosu 50 liraya çıktıMarmara, Ege ve Karadeniz’de etkili olan fırtına, balık tezgahlarını etkiledi. İstavritin kilosu 59, kolyozun 50, yerli hamsi 50, Karadeniz hamsisinin de kilosu 50 liradan satılıyor. Yarın fırtınanın dinmesi bekleniyor.
21.03.2022Yaşam
Balık fiyatları uçuşa geçti! Kilosu 500 lira...
Balık fiyatları uçuşa geçti! Kilosu 500 lira...Doğu Karadeniz’de son bir haftadır etkili olan soğuk ve karlı hava balıkçı tezgâhlarını olumsuz yönde etkilerken, yaklaşık 1 ay öncesine kadar kilosu 20-25 TL’den satılan istavrit bugünlerde avı azalınca kilosu 50 TL’ye kadar yükseldi. Kalkan balığının kilosu ise 500 liradan satılıyor
18.03.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatları ile ilgili kritik gelişme! Bugün saat 15.00'te..
Akaryakıt fiyatları ile ilgili kritik gelişme! Bugün saat 15.00'te..Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar uzun süredir vatandaşın gündemindeki yerini koruyordu. Zamların ardından bugün benzin ve motorine indirim yapıldı. Akaryakıt fiyatları ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşanacak. EPDK, akaryakıt sektörü temsilcileriyle bugün bir araya geliyor. Toplantıda sektörün sorunları dinlenecek, çözüm önerileri ele alınacak.
16.03.2022Ekonomi
Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Altında kritik gün, tüm  gözler orada, saat 21.30 bekleniyor,  gram altın, çeyrek altın, yarım altın...
Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Altında kritik gün, tüm gözler orada, saat 21.30 bekleniyor, gram altın, çeyrek altın, yarım altın...Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Altında kritik gün. Altın fiyatları bugün belli oluyor. Geride kalan haftada altın fiyatlarında rekorun kapısından dönüldü. Fiyatlarda en belirleyici aktör yine Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş oldu. Gelişmelerden etkilenen altın fiyatları önce sert yükseldi ardından da tekrar düşüş trendine girdi. Yatırımcılar uzun süredir bugünü bekliyordu. Gözler o saate çevrildi. ABD Merkez Bankası Fed’in politika faizini yıllar sonra artırması bekleniyor. ABD’de yükselen enflasyonu kontrol altına almak için tahvil alımlarından vazgeçen ve faiz artırma söylemlerinde bulunan Fed’in bu akşamki toplantıdan 25 baz puanlık faiz artışı çıkması ihtimali yüksek seyrediyor. Piyasalar da faiz artırımına göre fiyatlamalarını yapmaya başladı. Fed'de bulunan 11 kişi dünyadaki ekonomik gidişatı belirlemek için bu akşam oy kullanacak. Altın fiyatları fed kararı sonrası belli olacak. Peki Fed kararı altını ne yönde etkileyecek?
16.03.2022Ekonomi
SGK aylık bağlıyor! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı fark etmiyor, işveren ya da çalışan talep ediyor, hesaplama...
SGK aylık bağlıyor! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı fark etmiyor, işveren ya da çalışan talep ediyor, hesaplama...Sosyal güvenlik Kurumu'nca aylık bağlanıyor. Tüm çalışanlar için geçerli, ihtiyaç doğması halinde SGK'ya başvuru yapılabiliyor. İşverenin ya da çalışanın talebi gerekiyor. SGK tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra kişiye aylık bağlanıyor. 10 yıl sigortalı olma şartı aranıyor. Çalışma hayatına başlayan herkes bir süre sonra emeklilik hayali kuruyor. Çeşitli koşullar nedeniyle bazen emekli olma imkanı mümkün olmayabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu emekliliğe hak kazanamayan çalışanların mağdur olmaması için aylık bağlıyor. Sigortalı çalışırken çalışma gücünü en az yüzde 60 oranında kaybedenlere malûl aylığı bağlanıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 2021 yılında 9 bin 964 kişiye malûl aylığı bağladı. En fazla malûl aylığı ise kanser hastalıklarından dolayı bağlandı.
16.03.2022Emekli
Benzin ve motorine indirim geldi! İşte yeni fiyatlar...
Benzin ve motorine indirim geldi! İşte yeni fiyatlar...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Benzin ve motorin fiyatları değişti. Akaryakıta indirim geldi. Özellikle araç sahipleri tarafından yakından takip edilen benzin ve motorin fiyatlarında beklenen indirim yapıldı. Rusya ile Ukrayna arasında ateşkes görüşmelerinin devam etmesi ve iyimser mesajlar verilmesi, Çin'in Covid-19 salgını karşısında katı tedbirlere başvurmasının petrol talebinde artışı yavaşlatacağı beklentileri petrol fiyatlarını 2 haftanın en düşük seviyesine indirdi. Petrolde yaşanan düşüş sonrası benzin ve motorin fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Akaryakıtta bir indirim haberi daha geldi.
16.03.2022Ekonomi
Kilosu 40 liradan tezgahlarda! Hamsi, İstavrit, Kolyoz...
Kilosu 40 liradan tezgahlarda! Hamsi, İstavrit, Kolyoz...Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışı ile "Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı" deyimi gerçek oldu. Hamsi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Balık Halinde tezgahlarda yerini alırken kilosu 40 liradan satılıyor
16.03.2022Ekonomi
Kar ve soğuk hava balık avını olumsuz etkiledi tezgahlar boş kaldı!
Kar ve soğuk hava balık avını olumsuz etkiledi tezgahlar boş kaldı!Trabzon'da hava muhalefeti nedeniyle balık tezgâhları boş kaldı. Bazı balıkçılar da balık olmadığı için iş yerini açmadı.
14.03.2022Ekonomi
Balık fiyatlarına yansıdı, yüzde 50 arttı! Son 1 ayda yaşandı
Balık fiyatlarına yansıdı, yüzde 50 arttı! Son 1 ayda yaşandıOrdu’da günlerdir etkili olan rüzgar ve olumsuz hava şartları ile akaryakıt fiyatları balıkçı teknelerini etkiledi. Balıkçılar, son bir ayda bazı balık fiyatlarında yüzde 50 artış olduğunu söyledi.
11.03.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Benzin ve motorine yeni zam...
Akaryakıt fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Benzin ve motorine yeni zam...Benzin ve motorin fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması. EPGİS resmen duyurdu. Benzin ve motorine zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın açıklamasına göre benzinin litre satış fiyatında 79 kuruş, motorinde 2 lira 25 kuruş artış oldu.
9.03.2022Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemezTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez. Bir hedefimiz var; kadınlarımızın sosyal hayatta, iş hayatında, siyasette daha fazla aktif rol almasını istiyoruz" dedi.
9.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İstavrit ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istavrit haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.