İnternet Alışveriş

İnternet Alışveriş

Son dakika internet alışveriş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan internet alışveriş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını internet alışveriş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnternet Alışveriş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan internet alışveriş gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.615 internet alışveriş haberi bulunmuştur. Tüm internet alışveriş haberleri aşağıda listelenmiştir.
İnternetten alışverişte yeni dönem! Herkesi ilgilendiriyor: Bunu yapan yandı
İnternetten alışverişte yeni dönem! Herkesi ilgilendiriyor: Bunu yapan yandıİnternet alışverişinde son dakika gelişmesi. İnternetten alışveriş yapanlar dikkat. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Artık değişiyor. Bunu yapan yandı. Ağır yaptırımlar geliyor. 2022 yılı ek bütçesi ile e-ticarete yönelik kanun, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; haksız rekabette bulunan her bir e-ticaret hizmet sağlayıcısı için 10 bin liradan 20 milyon lira idari para cezası uygulanacak. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
7.07.2022Ekonomi
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...
İnternetten alışverişte yeni dönem! Ürün satışları değişiyor, fiyatlar artık...İnternetten alışverişte yeni dönem. E-ticaret sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Pazar genişledikçe hukuki düzenlemeler de kaçınılmaz oluyor. Yeni düzenlemeye göre firmalar, belirlenen şartlar sağlanmadığı takdirde internet platformlarında ürünlerinin satış iznini iptal edebilecek. Öte yandan bir önemli düzenlemede "yeniden satış fiyatı belirlenmesi". Özellikle beyaz eşya ve küçük ev aletleri sınıfında yer alan bir ürünün, tüm platformlarda aynı fiyatta satılması konusunda da tedbirler alınacak. İşte son dakika haberinin detayları...
11.05.2022Ekonomi
Amazon çöktü mü? Prime Video, Alexa internet servisleri neden çalışmıyor?
Amazon çöktü mü? Prime Video, Alexa internet servisleri neden çalışmıyor?Amazon çöktü mü? Amazon ve ona bağlı Prime Video, Alexa gibi internet alışveriş siteleri, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen bazı sorunlardan dolayı çöktü.
20.07.2022Gündem
İndirim oyunu ortaya çıktı! İnternetten satın alırken dikkat, talep iyice arttı
İndirim oyunu ortaya çıktı! İnternetten satın alırken dikkat, talep iyice arttıTatile çıkmadan önce dikkatli inceleyin. İndirim oyunu ortaya çıktı. Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD) Başkanı Halit Ergül, kültür, doğa ve tarih turizminin tercih edilen noktalarından Batı Karadeniz'de faaliyet gösteren otellerin internet sayfalarının kopyalanarak dolandırıcılık yapılmasına karşı tatilcileri uyardı.
13.11.2021Ekonomi
Kargo şirketleriyle ilgili flaş açıklama! 3 gün kuralı, 'Eve geldik yoktunuz' dediklerinde...
Kargo şirketleriyle ilgili flaş açıklama! 3 gün kuralı, 'Eve geldik yoktunuz' dediklerinde...İnternetten alışveriş yapan herkes ilgilendiriyor. Kargoda kritik 3 gün kuralına dikkat çekildi. Zorunluluk bulunmuyor. Pandemi dönemiyle birlikte online alışverişte büyük bir artışın yaşanması kargo teslimatına ilişkin sorunları ve mağduriyetleri de beraberinde getirdi. Teslimatta yaşanan bu sorunun sebebi ne? Kargo teslimat hatalarının önüne nasıl geçilir? Müşteriler ve satıcılar haklarını nasıl korur? İşte tüm bilgiler...
9.11.2021Ekonomi
Kredi kartı kullananları ilgilendiren flaş açıklama!
Kredi kartı kullananları ilgilendiren flaş açıklama!Kredi kartı kullanan ve internetten alışveriş yapan herkesi yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Özellikle tam kapanma sürecinde online alışveriş yapanların sayısı artacak. Tam kapanmada dijital dolandırıcılığın artacağına dikkat çekerek, uyarılarda bulunan Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan, “Evde kaldığımız süre boyunca siber hijyen de çok önemli. ‘Para dağıtılıyor linki tıkla’, ‘aşı sırası sana geldi sıranı al’, ‘17 günü evden iş imkanı ile değerlendir’ gibi kimlik ve para hırsızlığı hedefli oltalama saldırılarına maruz kalacağız. Dolandırılmamak için çok dikkatli olmalıyız” dedi.
28.04.2021Ekonomi
'14 gün içinde iade edebilirsiniz' deniyor ama... 1 günde 800 kişi başvurdu
'14 gün içinde iade edebilirsiniz' deniyor ama... 1 günde 800 kişi başvurduİstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerde, yolda ikna edilerek İngilizce eğitim seti satın aldıkları kişiler tarafından dolandırıldığını iddia eden onlarca kişinin, Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurduğu ortaya çıktı. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, bu yöntemi kullananların vatandaşları ikna edebilmek için özellikle sempatik gençleri seçtiğini belirterek, "İnanın açıkça dolandırıcılık yapılıyor" dedi.
28.02.2021Yaşam
Yeni uygulama başlıyor, o sitelere erişim engeli! 12 Mart'ta...
Yeni uygulama başlıyor, o sitelere erişim engeli! 12 Mart'ta...Bakanlık harekete geçti. O siteler engellenecek. Uygulama 12 Mart'ta başlıyor. Denetimler başlayacak. 50 bin ile 500 bin lira arasında cezası var. Koronavirüs salgınının da etkisiyle online alışveriş yapan kişi sayısı bir hayli arttı. İnternet üzerinden alınan ürünlerin güvenliği konusunda vatandaşların endişesi bulunuyor. Birçok büyük firmanın bile satışlarda standartlara uymadığı görülüyor. Yeni uygulama ile artık vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçilecek.
22.02.2021Ekonomi
Gıdada fahiş fiyat! En ucuzunu böyle bulun
Gıdada fahiş fiyat! En ucuzunu böyle bulunTemel gıda maddelerindeki fahiş fiyat artışı vatandaşın alım gücünü zorlarken, zamlardan daha az etkilenmenin yolları aranıyor. Yağ, süt, yumurta, meyve, sebze gibi sürekli kullanılan ürünlerdeki fiyatların en düşük olduğu market ve süpermarketler tercih ediliyor. Burada ise devreye teknoloji giriyor. Hangi ürün nerede daha ucuz cep telefonları üzerinde kontrol edilerek sipariş verilebiliyor. Tek tek düşünüldüğünde küçük görünse de ev ekonomisine ciddi bir kazanç sağlanabiliyor.
2.02.2021Ekonomi
Sağlık Bakanlığı harekete geçti! Artık yasaklandı...
Sağlık Bakanlığı harekete geçti! Artık yasaklandı...Sağlık Bakanlığı, sosyal medya ve internet alışveriş siteleri üzerinden satışı yapılan Kovid-19 test kitlerinin satış, reklam ve tanıtım faaliyetlerine erişim engeli getirilmesini sağladı.
16.12.2020Gündem
Hesabınızdaki tüm paranız gider! Kredi kartlarında şifre...
Hesabınızdaki tüm paranız gider! Kredi kartlarında şifre...Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor, çok önemli açıklama geldi. İnternetten alışveriş yapanlar için uyarı yapıldı. Bütün paranızı kaptırabilirsiniz. 'Oltalama' yöntemini kullanan dolandırıcılar vatandaşları mağdur ediyor. Tuzağa düşmemek için ise bu hususlara dikkat etmek gerekiyor...
8.12.2020Ekonomi
Salgın sürecinde yüzde 311 arttı!
Salgın sürecinde yüzde 311 arttı!Pandemi süreci boyunca 'online alışveriş' kelimesi ile yapılan aramalarda yüzde 311 oranında artış yaşarken, Türk halkının arattığı ve artış yaşanan diğer kelimeler yüzde 128 ile 'internet alışveriş' yüzde 124 ile de 'aynı gün teslimat' oldu.
8.06.2020Ekonomi
Bakanlık el atınca fiyatı 1 liraya düştü
Bakanlık el atınca fiyatı 1 liraya düştü Satışına izin verilen cerrahi maskeler, internet sitelerinde 1 TL’nin altında alıcı bulmaya başladı.
16.05.2020Gündem
İnternet alışverişi güvenli mi? Bunları yapın mağdur olmayın
İnternet alışverişi güvenli mi? Bunları yapın mağdur olmayınCorona virüs salgını sürecinde evde kalma süresi artan vatandaşlar online alışverişe yöneldi. Gıdadan giyime pek çok ihtiyacını internet alışverişi ile sağlayan kişiler internet alışverişinde kredi kartı güvenliğinin nasıl sağlanabileceğini merak ediyor. Bu öneriler ile güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
7.05.2020Ekonomi
Corona sebebiyle internetten alışveriş yüzde 40 arttı
Corona sebebiyle internetten alışveriş yüzde 40 arttıCorona virüs sebebiyle temel ihtiyaçların internet üzerinden karşılayan tüketiciler, son bir ayda internet üzerinden yapılan alışveriş oranını yüzde 40 arttırdı.
25.04.2020Ekonomi
Tüketicilere internet alışverişinde "güvenilir site" uyarısı
Tüketicilere internet alışverişinde "güvenilir site" uyarısıBursa Tüketiciler Derneği (BDT) Başkanı Sıtkı Yılmaz, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla internet üzerinden yapılan alışverişlerde yüzde 40'a yakın artış olduğunu belirterek "Satıcıların sitelerinde MERSİS (merkezi sicil kayıt sistemi) numaraları olup olmadığı kontrol edilmelidir. MERSİS numarası bulunan siteler güvenilir sitelerdir." değerlendirmesinde bulundu.
19.04.2020Ekonomi
Bakanlık açıkladı! İnternetten alışveriş yapanlar dikkat...
Bakanlık açıkladı! İnternetten alışveriş yapanlar dikkat...Ticaret Bakanlığı, yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler sonucu artan internet alışverişlerinde yaşanabilecek mağduriyetlere karşı vatandaşları uyardı.
16.04.2020Ekonomi
e-PTTAVM'den vatandaşlara ücretsiz maske! Ücretsiz maske nasıl alınacak?
e-PTTAVM'den vatandaşlara ücretsiz maske! Ücretsiz maske nasıl alınacak?Türkiye'nin corona virüsle mücadelesine yeni tedbirler eklenmeye devam ediyor. Alınan tedbirlere bir destek de e-PTTAVM'den geldi. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara göre, PTT’nin de desteği ile e-PTTAVM'nin internet adresi üzerinden açılan online form doldurularak vatandaşlara ücretsiz maske verilecek. Sipariş oluşturan herkese evde bulunan kişi sayısı kadar ayrı ayrı haftalık 1 paket maske dağıtımı yapılacak. Peki, Ücretsiz maske nasıl alınacak? İşte ücretsiz maske alabileceğiniz adres…
5.04.2020Gündem
İnternetten alışverişe dikkat! Mağdur olmayın
İnternetten alışverişe dikkat! Mağdur olmayınSalgın nedeniyle vatandaşlar eve çekilince internetten yapılan alışverişte rekor kırıldı. Dolandırıcılar da bu dönemde boş durmuyor. Sahte siteler ve hediye reklamlarıyla vatandaşı tuzağa düşürmek için pusuda bekliyorlar. Bu sıkıntılı günlerde başınız daha fazla ağrımasın. İşte güvenli alışveriş tüyoları...
1.04.2020Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanlara bilimsel uyarı!
İnternetten alışveriş yapanlara bilimsel uyarı!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, kredi kartı bilgilerinin güvenliğine dair iddiaları hassas bir şekilde incelediklerini belirterek, "Bu iddialar bir kez daha gösterdi ki; sanal dünyada her türlü kişisel verimizi ya da kredi kartı bilgilerimizi paylaşırken çok dikkatli olmalıyız. Alışverişlerinizi sanal kartınız üzerinden yapın. Sanal kart limitinizi her alışveriş sonrası sıfırlayın" dedi.
13.12.2019Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Mağdur olmayın
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Mağdur olmayınBlack Friday, siber dolandırıcı ve suçluları da harekete geçirdi. Alışveriş yaparken sahte ve paravan sitelerle çok cazip fiyatlar sunanlara dikkat etmek gerekiyor.
28.11.2019Ekonomi
Transparan gelinlik olay oldu: 'Kim düğününde çıplak gezmek ister ki?'
Transparan gelinlik olay oldu: 'Kim düğününde çıplak gezmek ister ki?'İnternet üzerinden satışa sunulan dantellerle süslü transparan gelinlik, sosyal medya kullanıcılarını kızdırdı. Binlerce kez paylaşılan bu model, 320 liraya satılıyor.
18.09.2019Dünya
Uzman isim uyardı! 'Mağdur olmayın'
Uzman isim uyardı! 'Mağdur olmayın'Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) ve Tüketici Dernekleri Federasyon’u (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, sosyal medyada yer alan reklamların büyük bölümünün tüketiciyi dolandırdığını söyledi.
27.06.2019Ekonomi
Ekstra indirimlere dikkat! Mağdur olabilirsiniz
Ekstra indirimlere dikkat! Mağdur olabilirsinizGün geçtikçe internetten alışveriş yapanların sayısı hızla artıyor. Ancak kolayca yapılan alışveriş bazı mağduriyetleri de beraberinde getiriyor. Televizyonda yayımlanan sahte reklamlar da vatandaşların mağdur olmasına neden olabiliyor. İnternet ya da telefon aracılığı ile yapılan alışverişlerde dikkat edilmesi gerekenler...
5.03.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İnternet Alışveriş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki internet alışveriş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.