İnşaat Sektörü

İnşaat Sektörü

Son dakika inşaat sektörü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan inşaat sektörü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını inşaat sektörü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnşaat Sektörü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan inşaat sektörü gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.823 inşaat sektörü haberi bulunmuştur. Tüm inşaat sektörü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Konut fiyatlarındaki köpük eriyecek! Ev sahipleri harekete geçti, sayı hızla artıyor
Konut fiyatlarındaki köpük eriyecek! Ev sahipleri harekete geçti, sayı hızla artıyorUzun süredir fahiş fiyatlar ile gündemde olan gayrimenkul sektörü ile ilgili harekete geçildi. Sosyal konut projesi ve hazine arazilerinin vatandaşa satılacağı haberleri, konut sektöründe fiyatların düşeceği beklentisini oluşturdu. Durum böyle olunca vatandaş satışa geçti. İnternet ilanlarında son 1 haftada 20 bin konut ve ticari iş yeri satışa çıktı. Sektör temsilcileri “Fiyatların düşeceğini gören ev sahibi evini tavandan satmak için harekete geçti” dedi.
7.08.2022Ekonomi
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Ekonomik güven endeksi açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayı ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Haziran ayında 93,6 olan endeks, yüzde 0,2 oranında azalışla 93,4'e geriledi.
28.07.2022Ekonomi
Konut satışları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 31.4...
Konut satışları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 31.4...TÜİK rakamları bir defa daha gösterdi ki, vatandaşlar en güvenli yatırım olarak konutu görüyor. verilere göre yılın ilk altı ayında konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 31,4 oranında artış gösterdi. Bu dönemde 726 bin 398 konut satıldı. Sektör temsilcileri tüketicilerin konut sektörüne güvendiğini belirterek rekor gelebileceğini belirtiyor.
24.07.2022Ekonomi
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandı
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandıEkonomide birinci çeyrek büyüme performansı belli oldu. TÜİK verilerine göre, ilk üç aylık dönemde büyüme yüzde 7,3 olarak gerçekleşti.
31.05.2022Ekonomi
Ceylan'ın yeni mesleği ortaya çıktı! 'Şarkıcı Emirkan ile ülkenin çeşitli yerlerinde...'
Ceylan'ın yeni mesleği ortaya çıktı! 'Şarkıcı Emirkan ile ülkenin çeşitli yerlerinde...'Küçük yaşlarından itibaren sahnelerde olan ünlü türkücü Ceylan, farklı bir sektöre adım attığı ortaya çıktı. Geçirdiği operasyonlar sonrasında bambaşka biri olan ve klibinde Marilyn Monroe imajına bürünen Ceylan, yeni mesleği hakkında da bilgi verdi.
27.05.2022Magazin
Ekonomik güven endeksi mayısta yüzde 2,1 arttı
Ekonomik güven endeksi mayısta yüzde 2,1 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisanda 94,7 olan ekonomik güven endeksinin, mayısta yüzde 2,1 oranında artarak 96,7'ye yükseldiğini duyurdu.
26.05.2022Ekonomi
Ege’ye konut akını başlıyor! Firmalar harekete geçti
Ege’ye konut akını başlıyor! Firmalar harekete geçtiDeğişen konut talebi ve uzaktan çalışma, büyükşehirlerde yaşayan vatandaşları tersine göçe yönlendirdi. Talebi gören gayrimenkul firmaları da harekete geçti. Onlarca firma Bodrum, Çeşme ve Urla’da yeni yatırım için kolları sıvadı. Milyarlık yatırımlarla binlerce konut yolda...
22.05.2022Ekonomi
Ucuz kredi müjdesi! Kamu bankaları da paylaştı ve belli oldu! 0,89 ve 0,99 faizli konut kredisi detayları...
Ucuz kredi müjdesi! Kamu bankaları da paylaştı ve belli oldu! 0,89 ve 0,99 faizli konut kredisi detayları...Konut kredisi müjdesi! Ev sahibi olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor. Yüzde 0,99 ve 0,89 faiz oranları ile konut kredisi sağlanacak. Ev almak isteyen kişiler 'İlk Evim Konut Finansman Paketi' ile 'Genişletilmiş Konut Finansman Paketi'nin detaylarını araştırmaya başladı. Ayrıntılar ortaya çıkarken, kamu bankaları da banka personeli ile kredi ürünlerinin nasıl kullandırılacağına ilişkin detayları paylaştı. Hisseli sahipliklere ilişkin de bilgi aktarıldı. Vatandaşların en çok merak ettiği, 'konut kredisi kampanyaları cebe nasıl yansıyacak' sorusu da yanıt buldu. Çekilecek kredi miktarına göre aylık ve toplam geri ödeme hesabı yapıldı. 0.89 ve 0.99 faiz oranları ile 10 yıl vadede kredi tutarına göre aylık taksit ve toplam ödeme ne kadar olacak? İşte yeni konut kredisi rehberi...
12.05.2022Ekonomi
Devletten konut kredisi! Konut kredisi faiz oranı kaç? Ev kredisinde kaç yıl vade olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
Devletten konut kredisi! Konut kredisi faiz oranı kaç? Ev kredisinde kaç yıl vade olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!Kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabinenin gündeminde Suriyeli sığınmacılar ve ekonomideki gelişmeler görüşüldü. Kritik toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısında alınan kararları duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut finansmanı müjdesini duyurdu. Peki, Konut kredisi faiz oranı kaç? Ev kredisinde kaç yıl vade olacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması!
9.05.2022Ekonomi
Ev alacaklara büyük müjde! Düşük gelirli vatandaşlar ev sahibi olacak, 0.99 faiz ile...
Ev alacaklara büyük müjde! Düşük gelirli vatandaşlar ev sahibi olacak, 0.99 faiz ile...Ev alacaklara güzel haber geldi! Hükümet harekete geçti. Faizler düşürülüyor. Artık düşük gelirli vatandaşlar da ev sahibi olabilecek. 3 farklı paket devreye alındı. ilk kez konut alacaklar olan vatandaşlar 0.99 faiz oranından yararlanacak. Konut sektörüne hareket getirilecek adım atıldı. Peki 0.99 faiz oranından yaralanarak konut almayı planlayanları nasıl bir ödeme tablosu bekliyor. İşte gayrimenkul sektörü ile ilgili devreye alınacak 3 farklı paketin detayları...
9.05.2022Ekonomi
İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatlarında dikkat çeken 4 ilçe! Anormal şekilde artıyor...
İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatlarında dikkat çeken 4 ilçe! Anormal şekilde artıyor...İstanbul'daki kiralık ve satılık konutlarla ilgili flaş açıklama. Büyükşehirlerde konutlara artan talep, kira fiyatlarını da artırdı. Aylık kira artış oranı göre yüzde 34,46 oldu. Ev sahipleri olduğundan fazla kira artışı yapmaya başladı. Diğer ev sahipleri de 'kiralar yükseldi ben de yükselteyim' diyerek fiyatları artırıyor. Piyasanın düzenini bozan bu duruma karşı kentsel dönüşümün hızlanmasının çözüm olabileceğini belirten Emlakçı Orhan Çobanoğlu, özellikle 4 ilçede talebin çok fazla olduğunu, kira artışlarının da devam edeceğini belirtti.
9.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklamasıTCMB enflasyon değerlendirmesinde tüketici yıllık enflasyonundaki artışın alt gruplar geneline yayılırken bu gelişmeye en belirgin katkının başta gıda olmak üzere enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
6.05.2022Ekonomi
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Ekonomik güven endeksi açıklandıTÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, mart ayında 95,7 olan ekonomik güven endeksi nisan ayında yüzde 1,1 oranında azalarak 94,7’e düştü.
28.04.2022Ekonomi
Satılık ev fiyatlarını doğrudan etkiliyor! Konut fiyatları düşecek mi? Flaş açıklama...
Satılık ev fiyatlarını doğrudan etkiliyor! Konut fiyatları düşecek mi? Flaş açıklama...Konut yapımında inşaat maliyetleri arttı. Artan maliyetlerle birlikte konutta üretim de giderek azalıyor. İnşaat maliyetlerinin artmasıyla birlikte önemli oranda azalan yeni konut yapımı beraberinde önemli sorunlar getiriyor. Arz açığı artarken yatırımcı ve yabancı talebinin artması ise fiyatların artmasına neden oluyor. TÜİK verilerine göre 2021 yılında yapı ruhsatı verilen daire sayısı yüzde 27.8 ve yapı kullanım izni verilen daire sayısı da yüzde 4.4 arttı. Konut satış rakamları arzın satışı karşılama oranının yüzde 40'lar seviyesine gerilediğini ortaya koyuyor. 2014 yılında bu oran yüzde 67 seviyesindeydi. Konut fiyatları neden artıyor? Konut fiyatları düşecek mi? İşte açıklamalar...
25.04.2022Ekonomi
Ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Fiyatlar uçtu! İstanbul, Ankara, İzmir...
Ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Fiyatlar uçtu! İstanbul, Ankara, İzmir...Ev almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Son dönemlerde yükselen ev fiyatları herkesi yakından ilgilendiriyor. İnşaat sektörü temsilcileri, artan maliyetler nedeniyle fiyatların yükseldiğini ifade ederken, tüketiciler konuta ulaşmakta zorlanıyor. Biz de İstanbul, İzmir ve Ankara’da sıfır konut fiyatlarını araştırdık. İstanbul’da yeni binadaki bir evde metrekare fiyatı 8 bin liradan başlıyor, 200 bin lirayı aşabiliyor. Ankara’da 3 bin ile 40 bin TL, İzmir’de ise 5 bin TL ile 65 bin TL arasında değişiyor.
10.04.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya duyurdu: Garantör ülkelerden biri olabiliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya duyurdu: Garantör ülkelerden biri olabilirizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile bir görüşme yapacağını ifade ederek, “Döner dönmez gerek Sayın Putin'le gerek Sayın Zelenskiy’le görüşmeler yapma kararlılığım var. Bu görüşmelerde her ikisine şahsım, milletim adına teşekkürlerimi ifade edip “Artık hedefimiz bir an önce sizi bir araya getirmek” diyeceğiz. Temenni ediyorum ki inşallah bir araya getirme noktasında kendilerinden bir tarih kaydını alırız” dedi.
31.03.2022Siyaset
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Ekonomik güven endeksi açıklandıEkonomik güven endeksi Şubat ayında 98,2 iken, Mart ayında yüzde 2,5 oranında azalarak 95,7 değerine düştü.
30.03.2022Ekonomi
Fiyatlarda rekor artış! İki yılda dörde katlandı, 20 liradan...
Fiyatlarda rekor artış! İki yılda dörde katlandı, 20 liradan...Geçen yıl zam rekortmeniydi. Fiyatlardaki artış bu yıl da devam ediyor. Küresel çapta selüloz fiyatlarındaki artış, döviz kurunun yükselmesi ve yeterli fabrikanın bulunmaması nedeniyle kağıt fiyatları yüzde 100’ün üzerinde arttırdı. Sektör temsilcileri “Neredeyse her alanda kullanılan kâğıdın üretimi desteklenmeli, bu sektörde de babağiyitler çıkarmalıyız” diyor.
15.03.2022Ekonomi
Türkiye büyümeye devam ediyor! Kritik veriler açıklandı
Türkiye büyümeye devam ediyor! Kritik veriler açıklandıTürkiye İstatistik Kurumu 2021 yılının son çeyreğine ilişkin büyüme verilerini açıkladı. Buna göre, Türkiye ekonomisi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 9,1 oranında, 2021 yılında ise yüzde 11 büyüdü.
28.02.2022Ekonomi
Ekonomik güven endeksi azaldı
Ekonomik güven endeksi azaldıEkonomik güven endeksi Ocak ayında 100,8 iken, Şubat ayında yüzde 2,6 oranında azalarak 98,2 değerine düştü.
25.02.2022Ekonomi
Türkiye o sektörden yaka silkti! Üç milyonu geçti, İstanbul detayı şaşırttı
Türkiye o sektörden yaka silkti! Üç milyonu geçti, İstanbul detayı şaşırttı2021 yılı şikayet verileri açıklandı. Türkiye’de en fazla şikayet edilen sektör 415 bin 145 şikayet sayısıyla e-ticaret olurken, finans sektörü ise 322 bin 523 şikayet sayısıyla ikinci sırada yer aldı. Bunu sırasıyla internet, kargo ve alışveriş sektörü takip ederken, en fazla şikayetlerin yapıldığı il de belli oldu.
4.02.2022Gündem
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...Gayrimenkul sektöründe bir dönem sona eriyor. Ev alıp- satacakları çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Yeni düzenleme geliyor. Sadece ev alım satımında değil ayrıca devre mülk alımında da önemli değişiklikler hayata geçiriliyor. Yeni düzenleme ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bir dairenin birden fazla kişiye satılması, üstünde haciz olması gibi sorunlar tüketiciye mağduriyet yaratmadan çözülecek. Birçok tüketici henüz yapımı tamamlanmayan evler için ödeme yaparak satın alma işlemini gerçekleştiriyor. Ancak bazı durumlarda inşaat tamamlanmıyor ve ev sahibi olmak isteyenler mağduriyet yaşıyor. Uzmanlar bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için satış işleminin mutlaka noter huzurunda yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Yeni düzenlemenin yasalaşması ile tüketicilerin yaşadığı bu ve benzeri sorunların pek çoğu ortadan kalkacak. Öte yandan ev sahibi olmak isteyenler konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan ev fiyatlarının düşeceği tarih açıklandı.
25.01.2022Ekonomi
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?
KOSGEB destekleri 2022! KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır, geri ödemeli mi?Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB desteklerinin genişletileceğini açıklayıp, desteklere kömür yardımı gibi doğal gaz yardımının da yapılacağı bilgisini verdi. Söz konusu açıklamanın ardından 2022 KOSGEB destekleri sorgulanmaya başlandı. Peki, KOSGEB destekleri nelerdir, nasıl alınır? KOSGEB geri ödemeli mi, ne kadar? KOSGEB desteklerinden kimler yararlanabilir?
20.01.2022Ekonomi
Bakan Muş: Türk inşaat sektörünün proje bedeli 29,3 milyar dolara ulaştı
Bakan Muş: Türk inşaat sektörünün proje bedeli 29,3 milyar dolara ulaştıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türk inşaat sektörünün 2020'de üstlendiği 15,2 milyar dolarlık proje bedeli, 2021 sonu itibarıyla 29,3 milyar dolara ulaştı. Ülkemiz müteahhitlerince bugüne kadar 131 ülkede üstlenilen proje sayısı 11 bin 93'e, üstlenilen projelerin değeri 451,5 milyar dolara yükseldi" dedi.
4.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İnşaat Sektörü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki inşaat sektörü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.