Hulusi Akar

Hulusi Akar

Son dakika hulusi akar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hulusi akar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hulusi akar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hulusi Akar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hulusi akar gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.260 hulusi akar haberi bulunmuştur. Tüm hulusi akar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Akar: Kur'an yakan şerefsizlere karşı Türkiye var
Bakan Akar: Kur'an yakan şerefsizlere karşı Türkiye varMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Parasını verdiklerimizi dahi alamadık dostumuz, müttefikimiz dediğimiz ülkelerden maalesef. Bire motor problemimiz var, çözüyoruz. Uçak problemimiz var, çözüyoruz. Çatlasalar da, patlasalar da uçağımızı da yapacağız, motorumuzu da yapacağız, füzemizi de yapacağız, Kızılelma'yı da uçuracağız" dedi. Bakan Akar, İsveç'e de tepki göstererek "Haince yapılan eylemlere karşı, ahlaksızlara karşı, Kuran yakan şerefsizlere karşı Türkiye var" ifadelerini kullandı.
28.01.2023Gündem
Pompeo'nun iddialarına masadaki Kalın'dan yanıt! İşte tarihi gerçekler
Pompeo'nun iddialarına masadaki Kalın'dan yanıt! İşte tarihi gerçeklerABD’nin Donald Trump dönemindeki Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Türkiye ile ilgili iddialarına, tüm görüşmelere katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yanıt verdi.
26.01.2023Gündem
Bakan Akar: Zap bölgesi teröristlerden temizlendi
Bakan Akar: Zap bölgesi teröristlerden temizlendi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Pençe-Kilit Operasyonu'nda belli bir aşamaya gelindi. Zap bölgesi büyük ölçüde teröristlerden temizlendi" dedi.
24.01.2023Gündem
Bakan Akar'dan İsveç'e sert tepki: Alçak girişimleri sonlandırmalarını bekliyoruz
Bakan Akar'dan İsveç'e sert tepki: Alçak girişimleri sonlandırmalarını bekliyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik sürecine ilişkin, "Taahhütlerini yerine getirmelerini ve iğrenç, alçak girişimleri de sonlandırmalarını bekliyoruz. Bunlar yapıldığı takdirde bizim hiçbir sorunumuz yok" dedi.
23.01.2023Gündem
İsveç'teki skandal onaya Türkiye'den sert tepki: İptal ettik
İsveç'teki skandal onaya Türkiye'den sert tepki: İptal ettikMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç’in, başkent Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine gerçekleştirdikleri eylemlerle, Kur’an-ı Kerim’e yönelik provokasyona karşı tedbir alınmamasını eleştirerek, “Bu geldiğimiz noktada İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson’un Türkiye’ye 27 Ocak’ta yapacağı ziyaretin önemi de anlamı da kalmadı. Bu nedenle ziyareti iptal ettik” dedi.
21.01.2023Gündem
Bakan Akar, Gürcistan heyetini kabul etti
Bakan Akar, Gürcistan heyetini kabul ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gürcistan Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komitesi üyelerini kabul etti.
19.01.2023Gündem
Bakan Akar’dan TSK aleyhindeki söylemlere ‘sert’ tepki
Bakan Akar’dan TSK aleyhindeki söylemlere ‘sert’ tepkiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Yurt içinden bazılarının ülkemizin savunma sanayii alanında ulaştığı seviyeden rahatsız olmaları ve bunu açıkça dile getirmeleri kabul edilemez, büyük bir talihsizlik, yerli ve milli emek ve başarıya saygısızlıktır” dedi.
17.01.2023Gündem
Bakanı Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile görüştü
Bakanı Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüştü.
16.01.2023Ekonomi
Milli Savunma Bakanı Akar, İngiltere’de
Milli Savunma Bakanı Akar, İngiltere’deMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın resmi davetlisi olarak İngiltere’nin başkenti Londra’ya geldi.
15.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Rami Kütüphanesi açıldı, 24 saat hizmet verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Rami Kütüphanesi açıldı, 24 saat hizmet verecekTürkiye’nin en büyük kütüphanesi İstanbul Rami Kışlası hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün 24 saati gençler başta olmak üzere kitapseverlere hizmet verecek olan kütüphanede yapılan yemek ve içecek ikramlarına öğrencilerden ücret alınmayacağını açıkladı.
13.01.2023Gündem
Bakan Akar: İsveç’i derhal tedbir almaya davet ediyoruz
Bakan Akar: İsveç’i derhal tedbir almaya davet ediyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç’te PKK terör örgütü üyelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'yi hedef almasına ilişkin, “İğrenç eylemi şiddetle kınıyor, İsveç’i derhal tedbir almaya davet ediyoruz” dedi.
12.01.2023Gündem
Bakan Akar, Ukraynalı mevkidaşı Reznikov ile görüştü
Bakan Akar, Ukraynalı mevkidaşı Reznikov ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü.
11.01.2023Gündem
İş insanı Hamdi Bakan hayatını kaybetti
İş insanı Hamdi Bakan hayatını kaybettiTürkiye'nin en büyük et tedarikçisi konumunda olan Bakanlar Et Kombinası Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Bakan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
11.01.2023Ekonomi
Bakan Akar'dan Suriye Milli Ordusu'na mesaj
Bakan Akar'dan Suriye Milli Ordusu'na mesajMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ile Suriye arasındaki görüşme sürecini değerlendirdi. "Karşılıklı görüşmeler yoluyla bölge için barışa katkı sağlayacak bir duruma dönüşmesini temenni ediyoruz" mesajı verirken, görüşmelerin Suriye Milli Ordusu'ndaki yansımalarına ilişkin de konuştu.
10.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılı müjdelerde dolu bir sene olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılı müjdelerde dolu bir sene olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında savunma sanayisinde birçok projenin hayata geçirileceğini belirterek, "2023 yılı inşallah 7'den 70'e herkesi gururlandıracak, çok mühim gelişmelerin yaşandığı müjdelerle dolu bir sene olacak" dedi.
9.01.2023Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a net uyarı: Aklınızı başınıza alın
Bakan Akar'dan Yunanistan'a net uyarı: Aklınızı başınıza alınMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz Yunanistan'ın tahriklerine kapılmadan, hiçbir oldubittiye izin vermeyecek, hakkımızı çiğnetmeyeceğiz. Bu konuda azimli ve kararlıyız" dedi.
9.01.2023Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a uyarı: Karşılıksız bırakmayız!
Bakan Akar'dan Yunanistan'a uyarı: Karşılıksız bırakmayız!Bakan Akar, Şam'la gerçekleştirilen üst düzey görüşmeye ilişkin, "Terörle mücadelemizde asla taviz vermeyeceğimizi söyledik." dedi. Bakan Akar, Yunanistan'a da uyarı da bulunarak, "Bize yapılan hiçbir tacizi karşılıksız bırakmayız." dedi.
6.01.2023Gündem
Dünyanın ilk SİHA gemisi! Türkiye'den gövde gösterisi
Dünyanın ilk SİHA gemisi! Türkiye'den gövde gösterisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "dünyanın ilk SİHA gemisi" ve Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olan Anadolu gemisinde incelemelerde bulundu.
2.01.2023Gündem
Bakan Akar ve TSK komuta kademesinden yılın son gününde yoğun mesai
Bakan Akar ve TSK komuta kademesinden yılın son gününde yoğun mesaiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yılın son gününde havadan ihbar kontrol (HİK) uçağının görev uçuşuna katılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege ve Doğu Akdeniz'deki unsurlarını havadan denetledi. Kilis'teki 6. Kolordu ve Müşterek Özel Görev Kuvveti Komutanlığına bağlı Esas Komuta Yeri’nde sınır hattı ve yurt dışındaki birliklerin komutanları ve kuvvet komutanlıkları harekat merkezlerinin katılımıyla düzenlenen video konferans toplantısında da faaliyetlere ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Akar, talimatlar verdi.
1.01.2023Vatan TV
Bakan Akar ve TSK komuta kademesinden yılın son gününde yoğun mesai
Bakan Akar ve TSK komuta kademesinden yılın son gününde yoğun mesaiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yılın son gününde havadan ihbar kontrol (HİK) uçağının görev uçuşuna katılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege ve Doğu Akdeniz'deki unsurlarını havadan denetledi. Kilis'teki 6. Kolordu ve Müşterek Özel Görev Kuvveti Komutanlığına bağlı Esas Komuta Yeri’nde sınır hattı ve yurt dışındaki birliklerin komutanları ve kuvvet komutanlıkları harekat merkezlerinin katılımıyla düzenlenen video konferans toplantısında da faaliyetlere ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Akar, talimatlar verdi.
1.01.2023Gündem
Suriye için diplomasi trafiği! Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Suriye için diplomasi trafiği! Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü. Çavuşoğlu, "Dışişleri Bakanları görüşmesi ocak ayının 2. yarısında olsun' dedik. Adres Moskova ya da üçüncü bir ülke olabilir" dedi.
31.12.2022Gündem
Bakan Akar: Yıl başından itibaren 4009 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: Yıl başından itibaren 4009 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu yılın başından itibaren 4009 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
31.12.2022Gündem
Suriye ile 11 yıl sonra ilk görüşme! Bakan Akar'dan flaş açıklama
Suriye ile 11 yıl sonra ilk görüşme! Bakan Akar'dan flaş açıklamaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Moskova'da savunma bakanları ve istihbarat başkanları arasında gerçekleştirilen üçlü toplantıya ilişkin, "Bizim Türkiye’de ve Suriye’de yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız hiçbir şekilde söz konusu değildir. Onları zora sokacak bir davranış içinde hiçbir zaman bulunmadık, bulunmayız. Bunu herkes bu şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır" dedi.
29.12.2022Gündem
Bakan Akar’dan Rusya’daki üçlü toplantıya ilişkin değerlendirme
Bakan Akar’dan Rusya’daki üçlü toplantıya ilişkin değerlendirmeMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Rusya ve Suriye arasındaki üçlü toplantıya ilişkin, “Toplantıda Suriye ve bölgedeki durumun bir an önce olumlu yönde gelişmesi, sulhun, sükunun, istikrarın sağlanması için neler yapılabileceğini görüştük” dedi.
29.12.2022Gündem
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan, Rusya ve Suriye Savunma Bakanları ile görüştü
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan, Rusya ve Suriye Savunma Bakanları ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan ile Rusya'ya gitti. Bakan Akar, Suriye Savunma Bakanı ile görüştü. Bu görüşme Şam ile 11 yıl aradan sonra yapılan ilk temas oldu.
28.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hulusi Akar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hulusi akar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.