Heykel

Heykel

Son dakika heykel haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan heykel ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını heykel haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Heykel

haberleri sayfasında son dakika yaşanan heykel gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.635 heykel haberi bulunmuştur. Tüm heykel haberleri aşağıda listelenmiştir.
Beyaz'dan 'O Ses Türkiye' yorumu!
Beyaz'dan 'O Ses Türkiye' yorumu!Geçtiğimiz yıl O Ses Türkiye'de jüri olan Beyazıt Öztürk yeni işini anlattı. İstanbul'u terk eden Beyaz, Eskişehir’de heykel atölyesi kurduğunu açıkladı. Ünlü isim, O Ses Türkiye yeni sezonuyla ilgili de konuştu. Beyazıt Öztürk ayrıca İstanbul'u terk eden ünlüler kervanına katıldı.
19.06.2022Magazin
Adana'da tarihin seyrini değiştirecek keşif! Mercimek, bezelye, buğday, arpa ve üzüm...
Adana'da tarihin seyrini değiştirecek keşif! Mercimek, bezelye, buğday, arpa ve üzüm...Adana'da tarihi Misis Höyüğü kazılarında 3 bin yıllık, mercimek, bezelye, buğday, arpa ve üzüm tohumları bulundu. Pisa Üniversitesinden Arkeolog Prof Dr. Giovanni Salmeri, "Yaptığımız kazılarda toprak içinde tohumları bulduk. Analizler yaptık. Bizler 3 bin 4 bin yıl önce Çukurovadaki hayatı bilmek istiyoruz" dedi.
18.06.2022Yaşam
Bakan Kurum: Ankara'da 3 yıkık, 76 az, 27 ağır hasarlı bina var
Bakan Kurum: Ankara'da 3 yıkık, 76 az, 27 ağır hasarlı bina varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara'da selin ardından Altındağ, Çankaya, Haymana, Mamak ve Akyurt’taki 14 köyde 106 binada hasar tespit çalışmalarını tamamladıklarını, 3 yıkık, 76 az hasarlı, 27 ağır hasarlı bina tespit edildiğini söyledi.
14.06.2022Ekonomi
Demet Şener’in evinin duvarına astığı tablo tepki çekti: ‘Çocuklarından utan’
Demet Şener’in evinin duvarına astığı tablo tepki çekti: ‘Çocuklarından utan’İbrahim Kutluay'ın eski eşi manken Demet Şener, bir süredir aşk yaşadığı Tolga Arman ile öpüşme pozunun resmedilmiş halini evinin duvarına astı. Tablonun önünde verdiği pozları paylaşan Şener'e olumsuz yorumlar yağdı.
2.06.2022Magazin
Tamer Karadağlı'ya heykel şoku! 'Bu arkadaş bana hiç benzememiş'
Tamer Karadağlı'ya heykel şoku! 'Bu arkadaş bana hiç benzememiş''Çocuklar Duymasın' dizisiyle hafızalara kazınan Tamer Karadağlı reklam yüzü olduğu firmanın mağaza açılışına katıldı. Ankara’ya hem iş hem de kızı Zeyno’yu görmek için gelen sanatçıya, mağaza açılışında sürpriz yapıldı. Pasta üzerinde kendi figürünü gören ve büyük şaşkınlık yaşayan Karadağlı, “Bu arkadaş bana hiç benzememiş" dedi.
2.06.2022Magazin
İstanbul’un fethinden sonra Ayasofya’da neler oldu? Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya Vakfiyesi ne anlatıyor? Fethiye Camii ne demek?
İstanbul’un fethinden sonra Ayasofya’da neler oldu? Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya Vakfiyesi ne anlatıyor? Fethiye Camii ne demek? İstanbul'un fethinin en önemli sembollerinden biri olan Ayasofya Cami, bir geleneğin de sembolüdür. Osmanlı’da asırlar boyu sürdürülen bir gelenek, fethedilen bir şehrin en büyük mabedinden ezan okunması ve ilk Cuma namazının bu mabedde kılınmasıdır. İstanbul’un fethinden sonra ilk namaz da Ayasofya’da kılınmıştır. Peki, İstanbul’un fethinden sonra Ayasofya’da neler oldu? Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya Vakfiyesi ne anlatıyor? Fethiye Camii ne demek? İşte detaylar…
29.05.2022Gündem
Bakan Ersoy: Mayıs itibariyle İstanbul yüzde 35’in üzerinde turist almaya başladı
Bakan Ersoy: Mayıs itibariyle İstanbul yüzde 35’in üzerinde turist almaya başladıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Son bir aydır İstanbul’da 2019 biliyorsunuz en çok turist aldığımız yıldı. Bu sene mayıs itibariyle 2019’un çok çok üzerinde, yüzde 30-35 üzerinde turist almaya başladı.” dedi.
27.05.2022Siyaset
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!Altınlar bulundu. İstihbaratı alan ekipler harekete geçti. Çorum'da jandarmanın düzenlediği operasyonda Roma ve Helenistik dönemlere ait çok sayıda tarihi eser ele geçirildi, 4 şüpheli gözaltına alındı.
26.05.2022Gündem
Petek Dinçöz'ü gören şaşkına döndü! "Heykel gibi kadınsın"
Petek Dinçöz'ü gören şaşkına döndü! "Heykel gibi kadınsın"Son dönemlerde magazin gündeminde sık sık yer alan Petek Dinçöz, 15 Mart'ta 8 yıllık eşi Serkan Kodaloğlu ile tek celsede boşanmıştı. Oğlunun velayetini alan Dinçöz, boşanmanın ardından Miami'ye taşındı. Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken Dinçöz, mini şortuyla verdiği bir pozunu yayınladı. Paylaşımıyla sosyal medyayı sallayan şarkıcı için "Heykel gibi kadınsın" yorumu yapıldı.
11.05.2022Magazin
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldik
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kültür sanat fuarı Heritage İstanbul'un açılışında konuştu. Bakan Ersoy, "Kazılar sonucu ortaya çıkan eserler, çağdaş müzecilik anlayışıyla yapılan müzelerimizde sergileniyor. Son yıllarda attığımız adımlarla, müzecilik alanında da dünyaya yön veren, hedefler gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik. Türkiye'miz 'kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele' konusunda da rol model olma yolunda ilerliyor" diye konuştu.
11.05.2022Kültür Sanat
Restorasyonu tamamlanan boğa heykeli açıldı! Üstüne çıkıp 'duyarlı olun' dedi
Restorasyonu tamamlanan boğa heykeli açıldı! Üstüne çıkıp 'duyarlı olun' dediBir hafta önce üzerindeki delikler ve aşınmalar nedeniyle bakıma alınan Kadıköy'ün simgelerinden Boğa Heykeli, restorasyonunun tamamlanmasının ardından açıldı. Çok sayıda kişinin heykelin üzerine çıkıp fotoğraf çektirmesi dikkat çekti.
2.05.2022Yaşam
23 Nisan etkinlikleri! 23 Nisan’da çocuklar için konser, sergi, atölye, sinema, tiyatro, müze etkinlik önerileri…
23 Nisan etkinlikleri! 23 Nisan’da çocuklar için konser, sergi, atölye, sinema, tiyatro, müze etkinlik önerileri…Konserler, sergiler ve atölyeler… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  23 Nisan haftası çocukların keyifli vakit geçirecekler 23 Nisan etkinlikleri…
22.04.2022Gündem
Kiev’in kurucuları heykeline kum torbalı koruma
Kiev’in kurucuları heykeline kum torbalı korumaUkrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Kiev’in kurucuları heykeli, savaştan zarar görmemesi için kum torbalarıyla korumaya alındı.
15.04.2022Dünya
Ara tatil etkinlikleri! Ara tatilde ne yapsak diyorsanız işte İBB’den ara tatil etkinlikleri!
Ara tatil etkinlikleri! Ara tatilde ne yapsak diyorsanız işte İBB’den ara tatil etkinlikleri!18 milyon öğrenci ikinci yarıyıl ara tatiline başladı. Öğrenciler 11-15 Nisan'ı kapsayan ara tatilde hafta sonu ile birlikte 9 günlük tatil yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de (İBB), ara tatilde birbirinden keyifli ve ücretsiz etkinlikleri çocuklarla buluşturuyor. Mini konser, havuz keyfi, kukla gösterimi ve daha çok fazlası İstanbul’daki tüm çocukları bekliyor. Peki, Ara tatilde hangi etkinlikler var? Ara tatil çocuk etkinlikleri nerede var? Ara tatilde ne yapsak diyorsanız işte İBB’den ara tatil etkinlikleri!
11.04.2022Eğitim
Müze müdürü ve 3 kişi tutuklandı! Dünyaca ünlü sanatçının heykeline sahte rapor!
Müze müdürü ve 3 kişi tutuklandı! Dünyaca ünlü sanatçının heykeline sahte rapor!Aydın emniyeti tarafından düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 36 kişiden, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız dahil 4 kişi tutuklandı. Yıldız'ın, polis ekiplerince durdurulan otomobilde bulunan ve 18'inci yüzyıla ait olduğu değerlendirilen, heykeltıraş Donatello'nun 'Davut' heykeline 'sahte' raporu verdiği ancak Ege Üniversitesi'ndeki inceleme sonrası orijinal olduğu ortaya çıktı. Tutuklanan polis memuru Muhammet Dağ da ifadesinde, heykeli müze müdürü adına satmak için müşteri aradığını itiraf etti.
25.03.2022Yaşam
Yeni hizmet modeli devreye alındı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu
Yeni hizmet modeli devreye alındı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocukları her türlü riskten koruyarak psikososyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yeni bir hizmet modelini uygulamaya koyduklarını belirterek, “Dezavantajlı çocuklarımız için Gündüzlü Çocuk Hizmet Merkezlerimizi hizmete sunacağız. İlkini bu yıl Bursa’da açacağımız bu merkezlerimizden çocuklarımızın yararlanabilmesi için halka açık bir sistem uygulayacağız” dedi.
24.03.2022Gündem
Bağcılar Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda 'benzerlik' tartışması
Bağcılar Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda 'benzerlik' tartışmasıİstanbul Bağcılar Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı, Atatürk'e benzemediği gerekçesiyle tartışmalara neden oldu. Anıtı hazırlayan heykeltıraş Ziyatin Nuriev, "Ne yapılırsa yapılsın beğenen de var, tepki gösteren de var. Bunu biliyorum ve kabulleniyorum. Atatürk'ün toplumun yapısı ile ilgili hayallerine değinmek istedim" dedi. Öğretim görevlisi ve sanatçı Seydi Murat Koç ise "İzleyiciler için rölyefin etkisi algılanamayabilir. Hep alışık olunan üç boyuttan dışarı çıktığı için ve sanatçı yorumu eklendiği için yadırganmış olabilir. Bu heykele bakarken de eğitime ihtiyaç var" diye konuştu.
23.03.2022Gündem
O Kuş Buraya Gelecek filminin konusu nedir, oyuncuları kim?
O Kuş Buraya Gelecek filminin konusu nedir, oyuncuları kim?O Kuş Buraya Gelecek filmi Tv'de ilk kez bu akşam Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Filmi yeni izleyecek olan vatandaşlar dizinin konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Peki, O Kuş Buraya Gelecek konusu nedir? O Kuş Buraya Gelecek oyuncuları kim?
21.03.2022Televizyon
11 ilde tarihi eser operasyonu: Müze müdürü ve 33 şüpheli gözaltında
11 ilde tarihi eser operasyonu: Müze müdürü ve 33 şüpheli gözaltındaAydın merkezli 11 ilde düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız ile bazı müze çalışanlarının da olduğu 34 şüpheli, gözaltına alındı.
21.03.2022Yaşam
'O Kuş Buraya Gelecek' fragmanı
'O Kuş Buraya Gelecek' fragmanıBaşrollerinde Ufuk Özkan, Mehtap Bayri, Müşviq Şahverdiyev'in olduğu 'O Kuş Buraya Gelecek' filmi TV'de ilk kez pazartesi akşamı 20.00'de Kanal D'de!
19.03.2022 Televizyon
Kars’ta polis tarihi eserler ele geçirdi
Kars’ta polis tarihi eserler ele geçirdiKars’ta polis, Roma ve Bizans dönemine ait tarihi eserler ele geçirdi.
18.03.2022Gündem
Atatürk'ün heykelini bin liraya satıp, 250'şer lira paylaşmışlar!
Atatürk'ün heykelini bin liraya satıp, 250'şer lira paylaşmışlar!Isparta Gökçay mesirelik alanında, Atatürk'ün tunç heykelini çalıp hurdacıya satan 4 belediye personelinin, heykeli belediyeye ait depoda parçalayıp, sattığı ortaya çıktı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, biri şef, 4 belediye personelinin heykeli bin liraya hurdacı satıp 250'şer lira paylaştığını söyledi.
12.03.2022Gündem
Emine Erdoğan ve Michal Herzog Ankara’da sergi açılışı yaptı
Emine Erdoğan ve Michal Herzog Ankara’da sergi açılışı yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un eşi Michal Herzog, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde sergi açılışı yaptı. İsrail kitaplığını da ziyaret eden Herzog, kütüphaneye 10 İbranice kitap bağışı yaptı.
9.03.2022Gündem
TOGG ve milli muharip uçağın kardan heykelini yaptılar!
TOGG ve milli muharip uçağın kardan heykelini yaptılar!Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü akademisyen ve öğrencileri, Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG ile milli muharip uçağının kardan, İHA ve SİHA'nın da buzdan heykelini yapıyor.
6.03.2022Gündem
Ajda Pekkan sosyal medyada alay konusu oldu! "Balmumu heykel sandım"
Ajda Pekkan sosyal medyada alay konusu oldu! "Balmumu heykel sandım"Süperstar Ajda Pekkan son görüntüsüyle takipçilerinin diline düştü. Kullanıcılar ünlü şarkıcıya, "20'li yaşlara döneyim derken bambaşka biri olmuş!" şeklinde yorumlar yaptı
28.02.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Heykel ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki heykel haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.