Hazine Ve Maliye Bakanı

Hazine Ve Maliye Bakanı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Hazine ve Maliye Bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hazine Ve Maliye Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hazine ve maliye bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.426 hazine ve maliye bakanı haberi bulunmuştur. Tüm hazine ve maliye bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Şimşek'ten IBAN, 'mail order' ödeme açıklaması
Bakan Şimşek'ten IBAN, 'mail order' ödeme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek vergide kayıt dışılığı azaltmaya yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti. Şimşek ayrıca IBAN veya 'mail order' ödeme yönetimi ile tahsilat yaparak vergisini ödemeyen işletmeler de inceleniyor." açıklamasında bulundu.
13.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten cari açık mesajı: Sorun olmaktan çıkıyor
Bakan Şimşek'ten cari açık mesajı: Sorun olmaktan çıkıyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İstikrar, güven ve dayanıklılık artıyor, cari açık önemli bir sorun olmaktan çıkıyor. Dış borcun milli gelire oranı düşüyor ve rezerv birikimi hızlanıyor" açıklamasında bulundu.
12.07.2024Ekonomi
Mehmet Şimşek'ten yıl sonu enflasyon tahmini: Programın en önemli hedefi sürdürülebilir büyüme
Mehmet Şimşek'ten yıl sonu enflasyon tahmini: Programın en önemli hedefi sürdürülebilir büyümeHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kur korumalı mevduat, 60 milyar doların altına indi. Temmuzda KKM'den çıkış çok daha hızlanacak" dedi.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten kur, enflasyon ve KKM açıklaması
Bakan Şimşek'ten kur, enflasyon ve KKM açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Şimşek, TÜSİAD YİK toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, "Enflasyonda en zoru geride kaldı. Kolay bir süreç değil. Dezenflasyonda Türkiye tecrübeli ama hiç de başarılı değil. 1970'lerde hükümetler geldi, enflasyon yukarı çıktı, 80'de muazzam çaba sonuç zayıf. 90'larda denenmedik hükümet kalmadı, her seçimde yeni bir siyasi kompozisyon ve ortalama enflasyonun yüzde 70'li civarlarda olduğu enflasyondan bahsediyoruz" ifadelerini kullandı.
11.07.2024Ekonomi
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,83 yükselişle 10.832,87 puandan başladı.
11.07.2024Ekonomi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
10.07.2024Gündem
Türkiye Kalkınma Fonu ve Yatırım Bankası Üst Fonu kuruldu
Türkiye Kalkınma Fonu ve Yatırım Bankası Üst Fonu kurulduHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından hazırlıklarının son aşamaya geldiği Mayıs ayında duyurulan üst fon yapısına ilişkin çalışmalar tamamlandı.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğiz
Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kararlılıkla uyguladığımız programla enflasyonu düşüreceğiz ve gelir dağılımını iyileştireceğiz" dedi.
10.07.2024Ekonomi
Emekli maaş zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşük aylık kaç lira olacak?
Emekli maaş zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşük aylık kaç lira olacak?Milyonlarca emekli bekliyordu. Emekli aylıklarına düzenleme yapılması gündeme gelmişti. En düşük emekli aylığı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. En düşük emekli maaşı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine Bakanı Şimşek, Abdullah Güler ve Mustafa Elitaş toplantı yapacak.
Bakan şimşek duyurdu: Depremin yaralarını sarmak için uluslararası kaynaklardan 3,8 milyar dolarlık yardım
Bakan şimşek duyurdu: Depremin yaralarını sarmak için uluslararası kaynaklardan 3,8 milyar dolarlık yardımHazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bölgenin yaralarını sarmak için uluslararası kuruluşlardan bugüne kadar 3,8 milyar dolarlık finansman sağlandığını söyledi.
10.07.2024Ekonomi
Memurlar çift maaş alamayacak mı, memurlara çift maaş ne demek?
Memurlar çift maaş alamayacak mı, memurlara çift maaş ne demek?Kamuda tasarruf tedbirleri teker teker uygulamaya başlarken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından memurlara yönelik yeni düzenleme yapılacağı iddia edildi. İddiaya göre memurlar çift maaş alamayacak. Söz konusu iddianın ardından “Memurlar çift maaş alamayacak mı, memurlara çift maaş ne demek?” sorularına yanıt aranıyor.
Çalışanlar dikkat! Bakan Şimşek imzaladı, işte yeni zam ve ücretler
Çalışanlar dikkat! Bakan Şimşek imzaladı, işte yeni zam ve ücretlerHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sözleşmeli personel, memur ve memur emeklilerine yapılacak olan zammı, kıdem tazminatı tavanını ve maaş farklarının hesaplanmasına ilişkin kararı imzaladı.
Bakan Mehmet Şimşek: Borçlanma faiz oranlarımız düşüyor
Bakan Mehmet Şimşek: Borçlanma faiz oranlarımız düşüyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, borçlanma faiz oranlarının düştüğüne vurgu yaptı.
5.07.2024Ekonomi
Astana'da kritik zirve: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile bir araya geldi
Astana'da kritik zirve: Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Kazakistan'ın başkenti Astana'da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı açıklamada "Nükleer enerji santralleriyle ilgili ciddi adımlar atacağız. Sinop Nükleer Enerji Santrali ile ilgili görüşmelerimiz var. Bu konuda ciddi adımlar atabileceğimize inanıyoruz. İlk hedef Akkuyu'yu devreye almak." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşmesinde, Türkiye'nin sınırlarının hemen ötesinde bir teröristan kurdurmamakta kararlı olduğunu ifade etti.
3.07.2024Gündem
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Dezenflasyon süreci başladı
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Dezenflasyon süreci başladıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı X'ten açıklamalarda bulundu.
3.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten asgari ücret açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğiz
Bakan Şimşek'ten asgari ücret açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu.. Bakan Şimşek "Ekip çalışması bu noktada daha önceden mevzuat çalışması yapılmış, uygulamada etkinlikti. Gri listeye girmek kolay, çıkması zor. Monaca gri listeye alındı. AB üyesi olup da listede olan ülkeler var" dedi. Şimşek asgari ücrete ilişkin olarak "Bize benzer ülkelerde en yüksek asgari ücret bizde. Türkiye'de asgari ücret düşük değildir" dedi. Şimşek vergi konusuna ilişkin olarak "Biz az kazanandan mümkün olduğunca en az vergiyi almak için sistem uygulayacağız. Çok kazananları uyarıyorum, vergiden kaçınma cezalarını artıracağız" dedi.
1.07.2024Ekonomi
Yüzde 25 zam sınırı kalktı mı, kirada yüzde 25 sınırı ne zaman bitiyor? Kira artış oranı temmuzdan sonra ne olacak?
Yüzde 25 zam sınırı kalktı mı, kirada yüzde 25 sınırı ne zaman bitiyor? Kira artış oranı temmuzdan sonra ne olacak?Konut kiralarında yapılan fahiş zam oranlarının önüne geçmek için getirilen yüzde 25 zam sınırının son günü 1 Temmuz olarak açıklanmıştı. Kararda bir uzatıma gidilip gidilmediği merak edilirken “yüzde 25 zam sınırı kalktı mı, devam edecek mi?” sorularına da yanıt aranmaya devam ediyor. İşte kirada yüzde 25 zam sınırına dair merak edilenler…
1.07.2024Ekonomi
Engelliye araçta ‘tanım’ değişiyor! Vergi paketinin detayları belli olacak
Engelliye araçta ‘tanım’ değişiyor! Vergi paketinin detayları belli olacakVergi paketi bugün reel sektöre anlatılacak. Paketin ilk haline göre birçok maddenin çıkarıldığı dile getirilirken, çok uluslu şirketlere asgari kurumlar vergisi, yurtiçi firmalara asgari kurumlar vergisi, asgari gelir vergisi gibi uygulamalar reel sektöre anlatılacak.
1.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek, Singapur Devlet Başkanı Shanmugaratnam ile görüştü
Bakan Şimşek, Singapur Devlet Başkanı Shanmugaratnam ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Mali Görev Gücü toplantısı için gittiği Singapur'da Devlet Başkanı Tharman Shanmugaratnam ve Başbakan ve Maliye Bakanı Lawrence Wong ile bir dizi görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.
29.06.2024Ekonomi
Yeni vergi taslağı çalışması iş dünyasıyla görüşülecek
Yeni vergi taslağı çalışması iş dünyasıyla görüşülecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iş dünyasına ilişkin düzenlemeler içermesi nedeniyle 1 Temmuz Pazartesi günü reel sektörün önde gelen kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, vergide adaleti ve etkinliği sağlamayı amaçlayan yeni vergi taslağı çalışmasını paylaşacak.
29.06.2024Ekonomi
Hizmet sektöründe bahşiş ödenmesine ilişkin yasal düzenleme geliyor
Hizmet sektöründe bahşiş ödenmesine ilişkin yasal düzenleme geliyorTüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından takip ve talep edilen ve sektör çalışanlarının da faydasına olan kredi kartları ile bahşiş ödenmesine ilişkin yasal düzenleme çalışmasını desteklediklerini bildirdi.
29.06.2024Ekonomi
Uzmanlardan gri listeden çıkış için önemli değerlendirme!
Uzmanlardan gri listeden çıkış için önemli değerlendirme!Türkiye, Mali Eylem Görev Gücü tarafından gri listeden çıkarıldı. Uzmanlar ekonomiye olan güvenin daha da artacağını, fon girişlerinin olacağını, yabancı yatırımcının kalıcı yatırım yapacağını belirtti. Kısa vadede sonuçlarının net olarak görülmese de orta ve uzun vadede ülke ekonomisi için algısal anlamda gri listeden çıkmanın başarı olduğunu uzmanlar açıkladı.
28.06.2024Ekonomi
FATF, Türkiye'yi gri listeden çıkardı! Bakan Şimşek: Başardık
FATF, Türkiye'yi gri listeden çıkardı! Bakan Şimşek: BaşardıkHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X hesabından "Başardık" mesajı paylaştı. Şimşek Türkiye'nin FATF'nin Gri Liste'deki durumunun ele alınacağı toplantıda bir sunum yapmak için Singapur'da bulunuyordu. Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye'yi gri listeden çıkardı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "Türkiye’nin gri listeden çıkmış olması, uluslararası kaynak girişini hızlandıracak ve borçlanma maliyetleri üzerinde pozitif etki yaratacaktır" mesajını paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Türkiye terörizmin finansmanı ve kara paranın aklanmasıyla mücadelesini bundan sonra da uluslararası standartlarla tam uyum içinde kararlılıkla yürütecektir" denildi.
28.06.2024Ekonomi
Türkiye gri listeden çıktı mı? Bakan Şimşek'ten "Başardık" mesajı
Türkiye gri listeden çıktı mı? Bakan Şimşek'ten "Başardık" mesajıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X hesabından "Başardık" mesajı paylaştı. Şimşek Türkiye'nin FATF'nin Gri Liste'deki durumunun ele alınacağı toplantıda bir sunum yapmak için Singapur'da bulunuyordu.
28.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'ten ihracat mesajı: Hedeflerimizde önemli rol oynayacak
Bakan Şimşek'ten ihracat mesajı: Hedeflerimizde önemli rol oynayacakHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Gerileyen cari açık dış finansman ihtiyacını azaltacak, daha kalıcı rezerv birikimi sağlayacak, ⁠dış borcun milli gelire oranını düşürecek, finansal istikrarı daha da güçlendirecek, kredi notu artışlarının devamına zemin hazırlayacak ve hedeflerimize ulaşmamızda önemli rol oynayacaktır." dedi.
28.06.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hazine ve maliye bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.