Hazine Ve Maliye Bakanı

Hazine Ve Maliye Bakanı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Hazine ve Maliye Bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hazine Ve Maliye Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hazine ve maliye bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.110 hazine ve maliye bakanı haberi bulunmuştur. Tüm hazine ve maliye bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Şimşek'ten Merkez Bankası Başkanı Erkan'a tebrik mesajı
Bakan Şimşek'ten Merkez Bankası Başkanı Erkan'a tebrik mesajıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Hafize Gaye Erkan'ı tebrik etti.
9.06.2023Ekonomi
Mehmet Şimşek'in ekonomi için planını açıkladı!
Mehmet Şimşek'in ekonomi için planını açıkladı!Yeni Kabine listesinin açıklanması ile Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevlendirildi. Mehmet Şimşek'in ekonomi adına yapacağın hamleler merak konusu olmuştu. Mehmet Şimşek'in ekonomi planı açıklandı.
9.06.2023Ekonomi
Erdoğan ve yeni kabinenin 10 adımlı eylem planında kira ve fatura detayı
Erdoğan ve yeni kabinenin 10 adımlı eylem planında kira ve fatura detayıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ilk toplantısında yaşanan ekonomik sorunların çözümünde izlenecek yol haritasını anlattı. Recep Tayyip Erdoğan, "Enflasyonu nasıl daha önce tek haneye indirdiysek, aynısını yine başaracağız" derken öncelik dar gelirli vatandaşı korumak olacak. Enflasyonun dar gelirliler üzerindeki olumsuz etkisini azaltacak politikalara hız verilecek. Vatandaşa yansıyan enerji maliyetleri, kira harcamaları düşürülecek.
8.06.2023Ekonomi
Bakan Şimşek, ‘acil önceliğimiz’ diyerek duyurdu
Bakan Şimşek, ‘acil önceliğimiz’ diyerek duyurduYeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Hazine ve Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden ekonomik gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.
7.06.2023Ekonomi
TBMM'de yemin töreni... Yemin etmemiş olan vekiller yemin ediyor
TBMM'de yemin töreni... Yemin etmemiş olan vekiller yemin ediyorTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde daha önce yemin etmeyen milletvekilleri için yemin töreni düzenleniyor. Törende önce eski kabine üyeleri , daha sonra yeni kabinede yer alan bakanlar yemin etti.
7.06.2023Gündem
MİT'te İbrahim Kalın dönemi! Dünya basınına böyle yansıdı: 'Erdoğan'ın uzun süredir sırdaşı'
MİT'te İbrahim Kalın dönemi! Dünya basınına böyle yansıdı: 'Erdoğan'ın uzun süredir sırdaşı'Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı’na (MİT) İbrahim Kalın atandı. Kalın'ın MİT'in başına geçmesi dünya basınında geniş yer buldu. Londra merkezli MEE Kalın için 'Erdoğan'ın uzun süredir sırdaşı' değerlendirmesinde bulunurken Yunan basını manşetlerini MİT'teki yeni döneme ayırdı.
6.06.2023Dünya
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslimi! Bakan Mehmet Şimşek'ten ilk mesaj
Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslimi! Bakan Mehmet Şimşek'ten ilk mesajHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevi törenle Nureddin Nebati'den devraldı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuşmasında enflasyonla mücadeleye vurgu yaparak 'Sürdürülebilir büyüme için, mali disiplinin tesis edilmesi ve fiyat istikrarının sağlanması temel hedefimiz olacak. Orta vadede enflasyonunu tek hanelere düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır' dedi.
4.06.2023Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
4.06.2023Gündem
Ekonomide ikinci Mehmet Şimşek dönemi!
Ekonomide ikinci Mehmet Şimşek dönemi!Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni açıkladı. Kabine'nin en dikkat çeken ismi Mehmet Şimşek oldu. 2007’de Hazine’den Sorumlu Devlet Bakanlığı göreviyle kabine macerasına başlayan, 2009-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı, 2015-2018 yılları arasında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak kabineye döndü.
3.06.2023Gündem
Yeni Ticaret Bakanı kim oldu? Ömer Bolat kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın biyografisi…
Yeni Ticaret Bakanı kim oldu? Ömer Bolat kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın biyografisi…Ömer Bolat kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu? Cumhurbaşkanlığı görevine başlayan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamayla kabinesini açıkladı. Yeni Ticaret Bakanı Ömer Bolat oldu. Yüksek lisans eğitimini Hollanda - Amsterdam Üniversitesi Avrupa Enstitüsü’nde bitirdi. Almanya “Kiel Üniversitesi, Dünya Ekonomisi Enstitüsü”nün yüksek lisans düzeyindeki “Uluslararası Ekonomi ve İşletmecilik” programından mezun oldu.
3.06.2023Gündem
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kimdir? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hangi okuldan mezun oldu?
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kimdir? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hangi okuldan mezun oldu?Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu. Cumhurbaşkanlığı yeni kabinesinde yer alan Mehmet Şimşek Daha önce de bakanlık görevinde bulundu. Peki Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek kaç yaşında ve nereli, hangi okuldan mezun oldu?
3.06.2023Gündem
Türkiye Yüzyılı'nın ilk bakanları! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı
Türkiye Yüzyılı'nın ilk bakanları! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni açıkladı. Yeni kabine ilk toplantısını Salı günü gerçekleştirecek.
3.06.2023Gündem
Yeni kabine açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Kimler bakan oldu? Cumhurbaşkanlığı kabinesi yeni bakanlar ve isimleri…
Yeni kabine açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Kimler bakan oldu? Cumhurbaşkanlığı kabinesi yeni bakanlar ve isimleri… Kimler bakan oldu, yeni kabine üyeleri belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bakanları açıkladı mı? sorularına yanı aranıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çankaya Köşkü’nde açıklanacak. Vatandaşlar yeni bakanlar listesini merakla bekliyor. Peki, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi açıklandı mı, 17 yeni bakan kim oldu?
3.06.2023Gündem
Yeni Bakanların isim listesi 2023! 3 Haziran Yeni Kabinede kimler var, hangi isimler bakan oldu? İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik...
Yeni Bakanların isim listesi 2023! 3 Haziran Yeni Kabinede kimler var, hangi isimler bakan oldu? İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik...Yeni Bakanlar kimler oldu, hangi isimler bakan yapıldı? Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmasının ardından kabinede farklı isimlerin yer alacağı belirtilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin etmesinin ardından, Erdoğan'ın A takımı araştırılmaya başlandı. Peki, Yeni kabinede hangi isimler yer alacak, 3 Haziran Yeni kabinede kimler var, hangi isimler bakan oldu? İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı kim?
5.06.2023Gündem
Borsa İstanbul'da Mehmet Şimşek etkisi!
Borsa İstanbul'da Mehmet Şimşek etkisi!Yeni kabinede ekonomi yönetimi için adı son dönemde sıkça duyulan Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alacağına dair haberler, Borsa İstanbul’da yükselişe neden oldu. Banka endeksi liderliğinde günü 5.114 puandan tamamlayan BIST’in yanı sıra kredi risk primi de geriledi.
3.06.2023Ekonomi
TÜİK büyüme rakamlarını açıkladı! Bakan Nebati: Türkiye en yüksek büyüyen ikinci ülke
TÜİK büyüme rakamlarını açıkladı! Bakan Nebati: Türkiye en yüksek büyüyen ikinci ülkeTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak-Mart 2023 dönemini kapsayan yılın 1'inci çeyreğinde ekonominin yüzde 4 büyüdüğünü açıkladı. Büyüme rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, şunları söyledi: “Türkiye ekonomisi 2023 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre reel yüzde 4,0 büyüme kaydetmiştir. Böylece ülkemiz, verisi açıklanan AB ve OECD ülkeleri arasında yılın ilk çeyreğinde yıllık bazda en yüksek büyüyen ikinci ülke olmayı başarmıştır” dedi.
31.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Ekonomik güven endeksi son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı
Bakan Nebati: Ekonomik güven endeksi son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ekonomik güven endeksi mayıs ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 103,7 olmuş ve son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır" dedi.
29.05.2023Ekonomi
Macron ve Zelenski'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe tebrik mesajı: Birlikte ilerlemeye devam edeceğiz
Macron ve Zelenski'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe tebrik mesajı: Birlikte ilerlemeye devam edeceğizCumhurbaşkanı Seçimi 2. turunun kesin olmayan ikinci oylaması sonuçlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yurt dışı ve yurt içinden tebrikler peş peşe geldi. Katar Emiri ilk tebrik edenlerden olurken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter hesabından yaptığı türkçe paylaşımda "Yeniden seçilmesi dolayısıyla tebriklerimi ilettiğim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte, ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.
29.05.2023Dünya
Bakan Nebati: Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günü
Bakan Nebati: Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından yaptığı açıklamada vatandaşlara teşekkür ederek, "Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günü” dedi.
28.05.2023Gündem
Erdoğan'a tebrik mesajları yağıyor: Türkiye Yüzyılı başlamıştır
Erdoğan'a tebrik mesajları yağıyor: Türkiye Yüzyılı başlamıştır28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur seçiminde sandıkların büyük bir bölümü açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimin galibi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları gelmeye başladı.
28.05.2023Gündem
Bakan Nebati'nin sandığından Erdoğan çıktı!
Bakan Nebati'nin sandığından Erdoğan çıktı!Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında, Mersin'de, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin oyunu kullandığı 1176 numaralı sandıkta, 305 oy kullanıldı.
28.05.2023Gündem
Bakan Nebati: Tek dertleri oy devşirmek
Bakan Nebati: Tek dertleri oy devşirmekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bir gün terör örgütünün sözcüsü gibi konuşuyorlar, ertesi gün aşırı sağcı oluyorlar, sonraki gün dindar kesilmeye karar veriyorlar, daha sonra laikliğin tek bekçisi kesiliyorlar. Böyle bir siyaset, bu milletin vicdanında, hissiyatında, fikriyatında yer bulamaz. İsterdik ki, bu seçim süreci ilkeli, temiz bir rekabet içinde ilerlesin" dedi.
26.05.2023Ekonomi
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada bankalar hakkında beyan edilen, belge ve bilgiye dayanmayan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
25.05.2023Ekonomi
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklama
BDDK'dan bankalarla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada bankalar hakkında beyan edilen, belge ve bilgiye dayanmayan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
24.05.2023Ekonomi
Asgari ücrete ara zam var mı, temmuzda asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak 2023?
Asgari ücrete ara zam var mı, temmuzda asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak 2023?Asgari ücret ne kadar olacak 2023, asgari ücrete ara zam var mı? sorularının yanıtı belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milletvekili olarak seçildiği Mersin'in Erdemli ilçesinde Mersinli işadamı Hüseyin Çalışkan'ın otelinde düzenlenen "İş İnsanları ile Hasbihal Toplantısı"nda, işadamları ile bir araya geldi ve asgari ücrete ara zam konusunda açıklamalarda bulundu. Peki, asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hazine ve maliye bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.