Hazine Bakanlığı

Hazine Bakanlığı

Son dakika hazine bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hazine bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hazine bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hazine Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hazine bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.758 hazine bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm hazine bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
ABD'den altın piyasasını derinden etkileyecek hamle! Rusya’dan altın ithalatına yasak
ABD'den altın piyasasını derinden etkileyecek hamle! Rusya’dan altın ithalatına yasakABD Hazine Bakanlığı, Rusya’dan ABD’ye altın ithalatına yasak getirildiğini ve Rus savunma sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 100 kişi ve kuruma yaptırım uygulandığını duyurdu. Bu hamlenin altın piyasasını nasıl etkileyeceği ise şimdiden merak konusu oldu. Nitekim ABD, daha önce Rusya'ya petrol ve doğal gaz ambargosu uygulamış ve bu hamlenin ardından petrol fiyatlarından ciddi dalgalanmalar olmuştu.
28.06.2022Ekonomi
Para, altın, döviz, menkul kıymet... Tamamını kapsıyor! Son 1 hafta kaldı
Para, altın, döviz, menkul kıymet... Tamamını kapsıyor! Son 1 hafta kaldıYurt dışında ve yurt içinde bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet, diğer sermaye piyasası araçlarını vergi ödemeden ve herhangi bir şekilde vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de kayıt altına almak üzere başlatılan Varlık Barışı uygulaması için son gün 30 Haziran. Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla, “Beyan edilen varlıklara ilişkin herhangi bir vergi alınmayacak. Ayrıca varlığın kaynağına ilişkin olarak bir tarhiyat ve vergi incelemesi yapılamayacak. Bu varlıkları da mükellefler serbestçe kullanabilecekler” dedi.
24.06.2022Ekonomi
İran ve ABD Basra Körfezi’nde karşı karşıya geldi!
İran ve ABD Basra Körfezi’nde karşı karşıya geldi!Basra Körfezi'nde Rutin geçişini yapan ABD devriye gemisi "USS Sirocco" ve nakliye gemisi "USNS Choctaw County" İran hücum botları ile neredeyse kafa kafaya geldi.
21.06.2022Dünya
Bakan Soylu yabancılarla ilgili yeni kararı açıkladı: 1 Temmuz'da uygulanacak
Bakan Soylu yabancılarla ilgili yeni kararı açıkladı: 1 Temmuz'da uygulanacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç İdaresi Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Yabancı sayısının toplam kişi sayısına oranının yüzde 25'i geçtiği toplam 781 mahalle tüm yabancılar için ikamete kapatılmıştı. 1 Temmuz'dan itibaren oranın yüzde 20 olarak uygulanması sağlanacak. Böylelikle bin 200 mahalle ikamete kapatılacak." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Soylu, Kurban Bayramı'nda Suriyeliler için bayram izni olmayacağını açıkladı.
11.06.2022Gündem
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...Hazine ve Maliye Bakanlığı dolara karşı yeni adımı açıkladı. Gelir endeksli devlet iç borçlanma senedi devreye alındı. Yeni karara göre GES'ler talep toplama işlemleri yoluyla ihraç edilecek.
9.06.2022Ekonomi
ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar! Listede Roldugin de var...
ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar! Listede Roldugin de var...ABD, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın olan Rus elitlerini ve Putin ile bağlantısı olan yatları hedef alan yeni yaptırımları duyururken, yaptırım listesinde Putin'in denizaşırı mal varlıklarını yönettiği iddia edilen Sergey Roldugin ve aile üyeleri de yer aldı.
2.06.2022Dünya
Gıda fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Kritik toplantı
Gıda fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Kritik toplantıGıda Komitesi, emtia fiyatına tedbirler, tarımsal üretimin artırılması, arz güvenliği gibi önemli gündem maddeleriyle toplanıyor. İşte alınacak tedbirler ve Gıda Komitesi görüşmesine ilişkin son dakika gelişmeler...
23.05.2022Ekonomi
ABD’den dünyanın 3. büyük kripto şirketine yaptırım
ABD’den dünyanın 3. büyük kripto şirketine yaptırımABD, Rusya merkezli kripto para madenciliği şirketi BitRiver, Rus ticari bankası Transkapitalbank ve Rus oligark Konstantin Malofeyev tarafından yönetilen ve 40'tan fazla kişi ve kuruluştan oluşan küresel bir ağa yaptırım uyguladı
20.04.2022Dünya
Menkul satış sözleşmesi nedir? Menkul kıymet satış sözleşmelerinde ödemeler nasıl yapılacak?
Menkul satış sözleşmesi nedir? Menkul kıymet satış sözleşmelerinde ödemeler nasıl yapılacak? Menkul kıymet satış sözleşmeleri ile ilgili önemli karar! Zorunlu oldu! Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Hazine Bakanlığı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de değişiklik yaptı. Değişikliğe göre, Türkiye'de yerleşik kişilerin kendi aralarında yapacakları, menkul kıymet satış sözleşmelerinde ödeme yükümlülüğü değişti. Peki, Menkul satış sözleşmesi nedir? Menkul kıymet satış sözleşmelerinde ödemeler nasıl yapılacak? Menkul satışında TL zorunluluğu var mı? İşte detaylar…
19.04.2022Ekonomi
ABD'den Rus teknoloji sektörüne yaptırım kararı!
ABD'den Rus teknoloji sektörüne yaptırım kararı!ABD, Rusya'ya yönelik yaptırım stratejisinin bir parçası olarak Rus teknoloji sektöründen 13 kişi ve 21 kuruluşa yaptırım uyguladı.
31.03.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında yeni gelişmeler... Rusya yerle bir etti, saldırı bilançosu şoke etti!
Rusya-Ukrayna savaşında yeni gelişmeler... Rusya yerle bir etti, saldırı bilançosu şoke etti!Rusya-Ukrayna savaşının 18'inci gününde bölgeden çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Rus güçleri bugün Lviv kentini hedef aldı. Ülkenin batısında yer alan ve çatışmaların yoğun yaşandığı sivillerin akın ettiği kent Rus füzelerinin hedefi oldu. Ülkenin Sovyetler Birliği'nden ayrılmasının en güçlü destekçileri arasında yer alan Lviv'in yanı sıra Ukrayna'nın Uluslararası Barış ve Güvenlik Merkezi'ne de saldırı düzenlendi. Ukrayna tesise 8 füze gönderildiğini açıkladı. Saldırıda 35 kişi hayatını kaybetti.
13.03.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Putin çok kızdı 8 generali kovdu...
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmeleri! Putin çok kızdı 8 generali kovdu...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta 16. güne girildi. Çatışmaların eksik olmadığı bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dnipro kentine hava saldırısı düzenlendi. Bir anaokulu ve bir apartman vurulurken bir ayakkabı fabrikası yerle bir oldu. Kremlin'den gelen flaş açıklamaya göre Putin Zelenski ile görüşmeye hazır olduğunu bildirdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Rusya-Ukrayna müzakere sürecinde bazı olumlu gelişmeler oluyor" açıklamasını yaparken Putin'in çatışmanın başlangıcından bu yana 'yaklaşık sekiz' Rus komutanı görevden aldığı duyuruldu...
11.03.2022Dünya
Ayçiçek yağı fiyatlarına ‘fırsatçı’ zammı! 190 lira...
Ayçiçek yağı fiyatlarına ‘fırsatçı’ zammı! 190 lira...Ayçiçek yağını fahiş fiyatlar ile satanlar ve ayçiçek yağı stokçuları ile mücadele devam ediyor. Sosyal medyada 'ayçiçek yağı bitiyor' iddiasının atılmasının ardından birkaç gün içerisinde yaklaşık bir ayda satılacak ayçiçek yağı stoku iki gün içerisinde eritilirken, fiyatlar katlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ihbar edin’ talimatının ardından denetimler sıklaştırıldı. Ticaret Bakanlığı fiyatları, Maliye Bakanlığı ise zabıtalarla birlikte stokları denetlemeye başladı.
9.03.2022Ekonomi
ABD'den son dakika Rusya kararı! Yasak geldi...
ABD'den son dakika Rusya kararı! Yasak geldi...ABD, ABD'li şirket ve vatandaşlarının Rusya Merkez Bankası ile işlem yapmasını yasaklıyor. Biden yönetiminden yapılan açıklamada "uzun zamandır planlıyoruz. Şimdi hazırız" denildi. Öte yandan ABD'nin büyük bankalarından JPMorgan, Ukrayna'yı işgal ettiği için Batı ülkelerinin ağır yaptırımlarına hedef olan Rusya ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde yüzde 20 gerileyeceği tahmininde bulundu.
28.02.2022Ekonomi
Rusya’ya SWIFT darbesi! Yaptırımının sonuçları ne olacak?
Rusya’ya SWIFT darbesi! Yaptırımının sonuçları ne olacak?Rusya, Kiev sokaklarında özel kuvvetleriyle savaşadursun Batı’dan ağır bir darbe geldi. Rus bankaları küresel para transferi sistemi SWIFT’ten çıkarılacak. Rusya ile neredeyse tüm ticareti bitirecek hamle, ülkeyi uluslararası alanda yalnız bırakacak.
28.02.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Amerikan askerleri kritik bölgede görüntülendi...
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Amerikan askerleri kritik bölgede görüntülendi...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşda kritik gelişmeler yaşanıyor. Dünyanın beklediği Rusya ve Ukrayna arasındaki görüşme başladı. Cephe hattında Rus ordusu Bayraktar TB2 SİHA'lar karşısında çaresiz. Belarus sınırına yakın Chernihiv kenti ve çevresi bombardıman altında. Borodyanka'dan Makariv'e doğru ilerleyen Rus tanklarındaki askerler, Ukraynalılarla çatıştı. Zelenskiy, Rus askerlerine "Gidin ve canınızı kurtarın" diyerek seslendi. Associated Press (AP) haber ajansı ise, çok ses getirecek fotoğraflar servis etti.
28.02.2022Dünya
SWIFT hamlesi Rusya'nın nefesini kesecek! ABD duyurdu...
SWIFT hamlesi Rusya'nın nefesini kesecek! ABD duyurdu...ABD ve Avrupa ülkeleri Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından peş peşe yaptırım karalarını açıkladı. Öte yandan ekonomik olarak Rusya'nın nefesini kesecek bir hamle planlanıyor. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın Birleşmiş Milletler kürsüsünden Rusya'nın SWIFT adı verilen uluslararası ödeme sistemiyle olan bağlarının acilen kesilmesini istedi. Peki nedir bu SWIFT sistemi ve ne işe yarıyor? Daha da önemlisi Rusya'nın sistemin dışında bırakılması ne anlama geliyor? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...
26.02.2022Dünya
Halkbank'tan kredi müjdesi
Halkbank'tan kredi müjdesiHalkbank esnafa müjde verdi. Genel Müdür Arslan, “2021’de yaklaşık 250 bin esnafımıza Hazine destekli 33 milyar TL’lik esnaf kredisi sağladık. 2022’de en az 30-35 milyar TL’ye varan ilave kredi imkânı sunacağız” dedi.
26.02.2022Ekonomi
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Kiev ateş altında, bomba yağıyor, çok sayıda ölü ve yaralı var...
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi! Kiev ateş altında, bomba yağıyor, çok sayıda ölü ve yaralı var...Dünyanın korktuğu oldu, Rusya Ukrayna'ya saldırdı. Dün başlayan savaş ile ilgili son dakika haberleri peş peşe geliyor. Ukrayna ordusu direniyor ama Rus ordusu Kiev bölgesine kadar ilerledi. Çok yoğun çatışmalar yaşanıyor. Rus ordusu uçaklarla ve füzelerle vuruyor. Ukrayna'da yaşananlarla ilgili ABD, NATO ve Batılı devletlerden Rusya'ya karşı art arda yaptırım kararları alınmaya başladı. Ukrayna'da halk daha güvenli bölgelere kaçıyor. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de patlama sesleri duyuluyor. Ukrayna’nın başkenti Kiev güne ağır bombardıman saldırılarıyla uyandı. Ukrayna lideri Vladimir Zelenski ise acı tabloyu paylaşarak ilk günde hayatını kaybeden insanların sayısını açıkladı. İşte dakika dakika Rusya Ukrayna savaşında yaşananlar...
25.02.2022Dünya
Belediye başkanlarının yeni maaşları ne kadar oldu? İşte 2022 yılında ödenecek maaşlar...
Belediye başkanlarının yeni maaşları ne kadar oldu? İşte 2022 yılında ödenecek maaşlar...Yeni yılla birlikte belediye başkanlarının maaşları merak ediliyor. Belediyenin nüfusuna, büyükşehir olup olmamasına göre maaşlar da farklılaşıyor. Maaş hesaplarının nasıl yapıldığı ve hangi unsurların etkili olduğu da merak konusu. Belediye başkanları da memurlar gibi mi ücret alıyor, maaşlar nasıl belirleniyor? Emekli maaşları çalıştıkları sürece kesiliyor mu, birden fazla görevden aynı anda maaş alabilirler mi? Nüfus rakamlarının maaşa etkisi var mıdır? İşte 2022 yılında ocak ayı sonrasında belediye başkanlarına ödenecek maaşlar...
31.01.2022Ekonomi
Dolar ve altın hamlesi! Bakanlık harekete geçti yeni adım...
Dolar ve altın hamlesi! Bakanlık harekete geçti yeni adım...Dolar ve altın varlıklarının TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümünün desteklenmesi için peş peşe adımlar geliyor. Döviz ve altın hesaplarının TL'ye dönüştürenler için uygulanmaya başlanan kur korumalı TL vadeli mevduat ve katılma hesabının ardından bir hamle daha geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türk lirasına dönüşümün desteklenmesi kapsamına alınan kurumların kur ve altın değerlemesinde oluşan kazanç farklarına kurumlar vergisi istisnası getirecek.
11.01.2022Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi bugün ikinci kez toplanıyor
Fiyat İstikrarı Komitesi bugün ikinci kez toplanıyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci toplantısını bugün saat 19.00'da Hazine Bakanlığı'nda gerçekleştirecek.
4.01.2022Ekonomi
'Döviz endeksli TL mevduat sistemi'nin detayları belli oldu! Bakan Nebati duyurdu
'Döviz endeksli TL mevduat sistemi'nin detayları belli oldu! Bakan Nebati duyurduSon dakika haberi... Dolar, euro, altın ve TL'yi kapsayan dövize endeksli Türk lirası mevduat sistemi ile ilgili detaylar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından paylaşılan açıklamada, "Birikimlerini TL mevduat olarak değerlendirenlerin kurlardaki oynaklık karşısında mağdur olmaması için "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" devreye alındı. Hesaplar 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerle açılabilecek. Minimum faiz oranı TCMB Politika Faiz Oranı olarak uygulanacak. Sisteme her banka katılabilecek" ifadeleri kullanıldı.
21.12.2021Ekonomi
Dolar ve euroda son dakika gelişmesi! Tarihi düşüş
Dolar ve euroda son dakika gelişmesi! Tarihi düşüşDolar ve euro ilgili flaş gelişme! Rekor seviyeye çıkan dolar ve euro fiyatları Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından dibi gördü. Dolar 12.5 lira civarlarına inerken, euro ise 14 lira seviyelerinden işlem görüyor. İşte dolar ve euro fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
21.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! O isim görevden alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! O isim görevden alındıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Mahmut Gürcan ve Yunus Elitaş atandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) İkinci Başkanlığına Yakup Asarkaya getirildi.
15.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hazine bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.