Harçlar

Harçlar

Son dakika harçlar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan harçlar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını harçlar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Harçlar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan harçlar gelişmeleri de dahil olmak üzere 382 harçlar haberi bulunmuştur. Tüm harçlar haberleri aşağıda listelenmiştir.
THY'den yeni kampanya! 599 liradan başlıyor
THY'den yeni kampanya! 599 liradan başlıyorTürk Hava Yolları 3-4 Ekim 2023 tarihinde alınan yurt içi biletlerle 6 Şubat 2024-4 Nisan 2024 tarihleri arasında 599 liradan başlayan fiyatlarla uçuş imkanı sağlayacak.
3.10.2023Ekonomi
Anadolujet çöktü mü, neden açılmıyor? Anadolu Jet kampanya 9 dolar bitti mi, site zaman düzelecek, siteye ulaşılamıyor sorunu ne?
Anadolujet çöktü mü, neden açılmıyor? Anadolu Jet kampanya 9 dolar bitti mi, site zaman düzelecek, siteye ulaşılamıyor sorunu ne?AnadoluJet, 9 dolar+vergilerden başlayan fiyatlarla yurt dışı seferleri düzenleyeceğini açıkladı. Açıklamanın ardından bilet almak isteyen vatandaşlar, siteye giriş yapmak istedi ancak erişim sağlayamadı. Peki, AnadoluJet çöktü mü? Anadolu Jet ne zaman açılacak? İşte AnadoluJet 9 dolar bilet kampanyası detayları ve siteye giriş sorunu ile ilgili detaylar.
10.08.2023Ekonomi
AnadoluJet'ten yeni kampanya! 12 Ağustos'ta sona eriyor
AnadoluJet'ten yeni kampanya! 12 Ağustos'ta sona eriyorAnadoluJet, 9 dolar+vergilerden başlayan fiyatlarla yurt dışı seferleri düzenliyor.
10.08.2023Ekonomi
Bakan Özhaseki açıkladı: Tapu ve Kadastro'dan hazineye 6 ayda 27,4 milyar lira katkı sağlandı
Bakan Özhaseki açıkladı: Tapu ve Kadastro'dan hazineye 6 ayda 27,4 milyar lira katkı sağlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün, bu yılın ilk 6 ayında gayrimenkul üzerine yapılan tüm işlemler vasıtasıyla hazineye 27,4 milyar liralık katkı sağladığını açıkladı. Özhaseki, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'müzün son 2 yıl itibarıyla hazineye sağladığı katkı 96 milyar liraya ulaştı” dedi.
30.07.2023Ekonomi
Fatih Erbakan’dan ÖTV zammı flaş açıklaması
Fatih Erbakan’dan ÖTV zammı flaş açıklamasıYeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, akaryakıta gelen ÖTV zammını eleştirerek, “Bütçe açığının faturasını vatandaşlara kesen bu uygulamalardan bir an evvel vazgeçilmelidir” ifadelerini kullandı.
16.07.2023Ekonomi
1. Öğretim harç öder mi? 2. Öğretim harç yatırıyor mu? 2023-2024 üniversite harç ücretleri belli oldu: harç ücretleri ne kadar oldu?
1. Öğretim harç öder mi? 2. Öğretim harç yatırıyor mu? 2023-2024 üniversite harç ücretleri belli oldu: harç ücretleri ne kadar oldu?2023-2024 dönemi üniversite harç ücretleri belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla yeni harçlar duyuruldu. Karar’da yer alan 1. maddenin 3. fıkrasına göre, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden veya yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden, 3 üncü ve 10 uncu maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, öğrenci katkı payı alınmayacak. Bu öğrencilerden alınması gereken öğrenci katkı payı tutarları, Devlet tarafından karşılanacak. Söz konusu gelişmenin ardından harçlar ne kadar oldu sorusuna yanıt aranırken, 1. Öğretim harç öder mi? 1. Öğretim harç yatırıyor mu? Sorularına da yanıt aranmaya başlandı. İşte 2023-2024 üniversite harç ücretleri…
15.07.2023Eğitim
2023 IMEI kayıt ücreti ne zaman yürürlüğe girecek? Telefon imei kayıt ücreti nasıl ödenir, imei kayıt harcı nereye, hangi bankaya yatırılır? Cep telefonu harcı ödeme hangi bankaya yatırılır? Telefon harcı ödeme ve kayıt
2023 IMEI kayıt ücreti ne zaman yürürlüğe girecek? Telefon imei kayıt ücreti nasıl ödenir, imei kayıt harcı nereye, hangi bankaya yatırılır? Cep telefonu harcı ödeme hangi bankaya yatırılır? Telefon harcı ödeme ve kayıtYurtdışı telefon kayıt ücreti ile telefon harcı ödeme sürecine dair araştırmalar hızlandı. Yurt dışından getirilen telefonların yurt içinde kullanılabilmesi için ödenmesi gereken IMEI kayıt harcı Resmi Gazete'de yayınlanan karar göre 20 bin liraya yükseltildi. Ocak ayında 2 bin 732 TL'den 6 bin 91 TL'ye çıkarılmıştı. Yurtdışı telefon kayıt ücretinin artmasının ardından “Telefon harcı ödeme ile Yurtdışı telefon kaydı” sürecine dair ayrıntılar araştırılmaya başlandı. Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 02.07.1964 tarihli, 492 sayılı Harçlar Kanununa bağlı (9) sayılı tarife 'Sürücü belgesi harçları' başlıklı bölümü hariç olmak üzere, tarifelerde yer alan ve 2023 yılında uygulanan maktu harç tutarları yüzde 50 oranında artırıldı, 'Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı' ise 20 bin TL olarak yeniden belirlendi.
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yurt dışından telefon kullanım harcı 20 bin TL oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yurt dışından telefon kullanım harcı 20 bin TL olduResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında 492 Sayılı Harçlar Kanununa bağlı tarifelerde yer alan harç tutarı yüzde 50 artırıldı, yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonların kullanım izin harcı 20 bin TL ödeyecek.
7.07.2023Gündem
Noter, pasaport ve vize harçlarında yüzde 50 artış
Noter, pasaport ve vize harçlarında yüzde 50 artışResmi Gazete yayımlanan karara göre; 492 Sayılı Harçlar Kanunu'na bağlı tarifelerde yer alan maktu harç tutarlarında artış yaşandı.
7.07.2023Gündem
THY'den ucuz bilet kampanyası
THY'den ucuz bilet kampanyasıTürk Hava Yolları yurt içi her yöne bilet fiyatlarını 449 liraya düşürdü.
5.04.2023Ekonomi
Noterlik ücretleri ile ilgili flaş gelişme! Resmen duyuruldu, 2 katına çıktı
Noterlik ücretleri ile ilgili flaş gelişme! Resmen duyuruldu, 2 katına çıktıResmi Gazete'de yayımlanan tarifeye göre, noterlik işlemlerinden alınan ücretler artırıldı. Noterler taşınmaz sözleşmelerinde, satışa konu taşınmazın satış değerinin binde 1'i oranında ücret alacaklar. İşte yeni noter tarifesi...
8.03.2023Ekonomi
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttıTürkiye’nin geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) sunduğu ve vize başvurularının haksız nedenlerle reddedilmemesini öngören karar tasarısı kabul edildi. AKPM nezdinde Türkiye temsilciliğini yürüten Ziya Altunyaldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Schengen vizelerine ret oranının 4 kat arttığı, son 8 yılda en fazla başvuruyu yapan 5 ülke arasında olan Türkiye’nin ret oranı en çok artan ülke olduğu dikkat çekti. Konsoloslukların sürekli olarak yeni bir vize türü ürettiğini ve yeni belgeler talep ettiğini belirten Çilek Vize ise başvurularda yapılması gerekenleri açıkladı.
19.01.2023Gündem
Pasaport ücretlerine yüzde 123 zam sonrası son dakika gelişmesi! Bakan Soylu duyurdu
Pasaport ücretlerine yüzde 123 zam sonrası son dakika gelişmesi! Bakan Soylu duyurdu2022 yılı fiyatlarıyla harç yatırıp, yoğunluk nedeniyle 2023’e randevu almak zorunda kalanlar bankoda kötü bir sürprizle karşılaştı. Başvuranlardan, pasaport defter ve harçlarına yapılan yüzde 123’lük zammın farkını yatırmaları istendi. Dört kişilik bir ailede bu fark 8 bin lirayı aşarken CİMER’e şikâyet yağdı. Bu gelişme sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan son dakika açıklaması geldi. Vatandaşın haklı olduğunu belirten Soylu, pasaport harcı ücretleri ile ilgili yeni gelişmeyi paylaştı.
12.01.2023Gündem
Yüzde 123 zam! Ödeme yapanlardan fark istendi, CİMER'e şikayet yağdı
Yüzde 123 zam! Ödeme yapanlardan fark istendi, CİMER'e şikayet yağdı2022 yılı fiyatlarıyla harç yatırıp, yoğunluk nedeniyle 2023’e randevu almak zorunda kalanlar bankoda kötü bir sürprizle karşılaştı. Başvuranlardan, pasaport defter ve harçlarına yapılan yüzde 123’lük zammın farkını yatırmaları istendi. Dört kişilik bir ailede bu fark 8 bin lirayı aşarken CİMER’e şikâyet yağdı.
10.01.2023Gündem
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayı
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayıEYT’de yaş sınırı kalktı, emekli olmak için gün sayan milyonlar yeni yıla müjde ile girdi. Şimdi ise hem SSK, Bağ-Kur hem de memur emeklileri gözünü ocak zammına çevirdi. Gündeme gelen refah payının EYT sonrası sektörden ayrılıp emekliliğe ayrılacak kişilerin sayısını artıracağını belirten Sosyal Güvenlik Müşaviri Dilek Ete, refah payı ile hem emeklilerin enflasyon karşısında ezilmeyeceğini, hem de sektörde iş gücüne katılacak gençlerin önünün açılacağına işaret etti.
30.12.2022Emekli
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli maaşı ne zaman bağlanacak?
SGK'dan son dakika EYT açıklaması! Emekli maaşı ne zaman bağlanacak?EYT düzenlemesinin açıklanmasının ardından SGK binaları önünde yoğunluk yaşanıyor. Çok sayıda vatandaş maaş talebiyle SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk üzerine SGK'dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada düzenlemenin yasalaşma sürecine dikkat çekildi. Taleplerin düzenlemenin yasalaşmasının ardından sonuçlandırılacağı belirtildi.
29.12.2022Emekli
2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar belli oldu!
2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar belli oldu!Vergi ve harçlarda ödenecek tutarlar yeni yıldan itibaren artıyor. 1 Ocak 2023'te yeni vergiler de başlayacak. Eğlence vergisi oranı yüzde sıfır olarak uygulanacak. Konaklama vergisi alınmaya başlanacak. Eğlence vergisi, konaklama vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, ehliyet harcı, pasaport harcı, kırmızı ışıkta geçme cezaları yeni yıl itibarıyla artacak. İşte 2023 yılında ödenecek vergi ve harçlar...
29.12.2022 Ekonomi
Ehliyet almayı düşünenlere kritik uyarı! '2023 yılında 10 bin TL’yi geçecek'
Ehliyet almayı düşünenlere kritik uyarı! '2023 yılında 10 bin TL’yi geçecek'Ehliyet almayı düşünen herkesi ilgilendiren son dakika açıklaması! Yeni yıl itibarıyla fiyatlar güncellenecek, aralık ayında kayıt yaptıranlara dikkat çeken bir uyarı geldi.
10.12.2022Gündem
Pasaport harçları 2023! Pasaport ücreti yılbaşından sonra ne kadar olacak? Yeni yılda pasaport harçları!
Pasaport harçları 2023! Pasaport ücreti yılbaşından sonra ne kadar olacak? Yeni yılda pasaport harçları!Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tebliği ile yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 2022 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak uygulanacak. Peki, yeni yılda pasaport harçları ne kadar olacak, pasaport harçları ne zaman zamlanacak?
24.11.2022Ekonomi
2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranına göre pasaport defter bedeli!
2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? Yeniden değerleme oranına göre pasaport defter bedeli!2023 yılı için yeniden değerleme oranı belli oldu. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, 2023 pasaport defter ücreti ne kadar olacak? İşte 2022 pasaport defter bedeli…
3.11.2022Ekonomi
2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? 10 yıllık pasaport ücreti 2023
2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? 10 yıllık pasaport ücreti 20232023 yılı için yeniden değerleme oranının belli olmasıyla pasaport ücretleri de netleşti. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, 2023 pasaport ücretleri ne kadar olacak? İşte 10 yıllık pasaport ücreti 2023…
3.11.2022Ekonomi
Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak? 2023 yeniden değerleme oranına göre 2023 yılında yurt dışından telefon getirme harcı…
Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak? 2023 yeniden değerleme oranına göre 2023 yılında yurt dışından telefon getirme harcı…2023 yılı için yeniden değerleme oranı belli oldu. Her yıl Ekim ayı on iki aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla 2023 yılında vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki, Yurt dışından telefon getirme harcı ne kadar olacak?
3.11.2022Ekonomi
2023 yılı MTV ve trafik cezası ücretleri belli oldu
2023 yılı MTV ve trafik cezası ücretleri belli olduEkim ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber Yeniden Değerleme Oranı (YOD) belli oldu. Yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak gerçekleşti. Trafik cezaları da bu oran seviyesinde artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YDO üzerinde belirli indirim yetkisi bulunuyor. İşte Cumhurbaşkanı’nın indirim yetkisi konusunda yılsonuna kadar bir yasa değişikliği yapılmadığı takdirde uygulanacak MTV ve trafik cezası ücretleri...
3.11.2022Ekonomi
2023 yeniden değerleme oranı belli oldu! Ocak ayından itibaren geçerli olacak! Vergi, harç ve cezalar ne kadar artacak?
2023 yeniden değerleme oranı belli oldu! Ocak ayından itibaren geçerli olacak! Vergi, harç ve cezalar ne kadar artacak? Ekim ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte yeniden değerleme oranı da belli oldu. Açıklanan enflasyon verilerine göre yıllık olarak belirlenen 2023 yılının vergi, harç ve cezalarında geçerli olacak yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 oldu. Yasaya göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden değerleme oranını yüzde 50 indirme yetkisi bulunuyor.
3.11.2022Ekonomi
Yeniden değerleme oranı nedir, nasıl hesaplanır?
Yeniden değerleme oranı nedir, nasıl hesaplanır? Yeniden Değerleme Oranı fiyat artış oranını belirleyen bir hesaplama yöntemidir. Vergi, ceza, harç, tarife ve benzeri kalemlere ilişkin maktu tutarlardaki yıllık artışlarda kullanılır. Yeni yılda uygulanacak bedel, kira, ödeme ile ilgili artış oranı olarak da Yeniden Değerleme Oranı referans olarak kullanılır. Peki, Yeniden değerleme oranı nedir, nasıl hesaplanır? İşte yeniden değerleme oranı hesaplama yöntemi!
12.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Harçlar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki harçlar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.