Hacettepe

Hacettepe

Son dakika HACETTEPE haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan HACETTEPE ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını HACETTEPE haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hacettepe

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hacettepe gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.551 hacettepe haberi bulunmuştur. Tüm hacettepe haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Soylu: İç Güvenlik Strateji Başkanlığımız var, bu sayede bilim dünyası ile stratejik planlar yapabiliyoruz
Bakan Soylu: İç Güvenlik Strateji Başkanlığımız var, bu sayede bilim dünyası ile stratejik planlar yapabiliyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İç Güvenlik Strateji Başkanlığının bilim dünyası ile stratejik planlar yaparak, eylem adımları belirlediğini belirterek, "İl risk planlarının hazırlanmasında 99 üniversiteden 289 akademisyen görev aldı" dedi.
22.09.2022Gündem
O Kız Zeynep Dilin Döğer kimdir, kaç yaşında, nereli? Dilin Döğer hangi dizilerde yer aldı?
O Kız Zeynep Dilin Döğer kimdir, kaç yaşında, nereli? Dilin Döğer hangi dizilerde yer aldı?O Kız 1. Bölümle bu akşam saat 20:00’de başlıyor. Kanal D’nin, yapımı Content House tarafından gerçekleştirilen, hikayesi ve zengin oyuncu kadrosuyla şimdiden adını duyurmayı başaran dizisi O Kız’ın başrol oyuncusunun hayatı merak ediliyor. Peki, O Kız Zeynep Dilin Döğer kimdir, kaç yaşında, nereli? Dilin Döğer hangi dizilerde yer aldı?
21.09.2022Televizyon
Miss Turkey jürisi Onur Erol kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Onur Erol hayatı ve biyografisi!
Miss Turkey jürisi Onur Erol kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Onur Erol hayatı ve biyografisi!Miss Turkey'in jüri üyeleri arasında yer alan Onur Erol'un hayatı merak konusu oldu. Peki, Miss Turkey jürisi Onur Erol kimdir, nereli, ne iş yapıyor? İşte Onur Erol hayatı ve biyografisi…
20.09.2022Televizyon
Deniz Arcak'ın zorlu eğitim hayatı! Üniversiteyi 24 yılda bitirmiş
Deniz Arcak'ın zorlu eğitim hayatı! Üniversiteyi 24 yılda bitirmişUzun zamandır ortalarda gözükmeyen Deniz Arcak (54), Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” programına konuk oldu. Küçük yaşlarda kendisine hiperaktivite teşhisi konduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, o yıllarda yaşadığı zorlukları anlattı.
10.09.2022Magazin
Yeni salgın paniği! Türkiye'de ilk kez tespit edildi
Yeni salgın paniği! Türkiye'de ilk kez tespit edildiZaman zamana kırsal bölgelerde kene kaynaklı hastalık ve ölümler gündeme gelirken, kene kaynaklı yeni bir bakterinin ilk kez Türkiye’de de tespit edildiği duyuruldu.
9.09.2022Gündem
Bakanlıktan “Çocuk ve Genç Dostu Kitap” Listesi
Bakanlıktan “Çocuk ve Genç Dostu Kitap” ListesiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuklara yönelik güvenli kitap listesinin kapsamının 0-6 yaş grubundan 0-18 yaş grubuna genişletilerek listenin güncellendiğini belirtti. Bakan Yanık, “Çocuklarımızın yaş ve gelişim düzeylerine göre belirlenen listedeki kitapları aileler güvenle çocuklarına okutabilir. Titizlikle incelediğimiz kitapların çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi
28.08.2022Gündem
Füsun Günuğur öldü mü? Unutma Beni oyuncusu Füsun Günuğur kimdir, kaç yaşında, neden öldü, hastalığı ne?
Füsun Günuğur öldü mü? Unutma Beni oyuncusu Füsun Günuğur kimdir, kaç yaşında, neden öldü, hastalığı ne?Füsun Günuğur öldü mü, neden? Unutma Beni oyuncusu sevilen isim Füsun Günuğur hayatını kaybetti. Peki, Füsun Günuğur kimdir, kaç yaşında, neden öldü, hastalığı ne?
27.08.2022Magazin
Dilin Döğer kimdir, nereli, kaç yaşında? O Kız dizisindeki Zeynep Dilin Döğer’in oynadığı diziler ve hakkında merak edilenler…
Dilin Döğer kimdir, nereli, kaç yaşında? O Kız dizisindeki Zeynep Dilin Döğer’in oynadığı diziler ve hakkında merak edilenler…Senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı ve yönetmenliğini Özlem Günhan’ın üstlendiği yeni Türk televizyon dizisi 'O Kız' oyuncu kadrosunda yer alan Dilin Döğer merak konusu oldu. Peki, Dilin Döğer kimdir, nereli, kaç yaşında? O Kız dizisindeki Zeynep Dilin Döğer’in oynadığı diziler ve hakkında merak edilenler…
19.08.2022Televizyon
Üstün Dökmen kimdir? Üstün Dökmen’in biyografisi!
Üstün Dökmen kimdir? Üstün Dökmen’in biyografisi!Televizyon ekranlarından yaptığı programlarıyla tanınan ünlü psikolog Üstün Dökmen, Armağan Çağlayan’ın youtube kanalına yaptığı açıklamalarla gündemde. Ünlü psikolog Üstün Dökmen’in başörtüsü ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem oldu. Peki, Üstün Dökmen kimdir? Prof. Dr. Üstün kaç yaşında ve nereli? İşte Üstün Dökmen’in biyografisi!
14.08.2022Gündem
Sungun Babacan kimdir? Sungur Babacan kaç yaşındaydı? Sungur Babacan’ın biyografisi!
Sungun Babacan kimdir? Sungur Babacan kaç yaşındaydı? Sungur Babacan’ın biyografisi!Türkiye'nin en önemli seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti. Babacan dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti. 63 yaşında hayatını kaybeden Babacan Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin gibi oyuncuların seslendirmelerini yapmıştı. Peki, Sungun Babacan kimdir? Sungur Babacan kaç yaşındaydı? Sungun Babacan hastalığı neydi? Sungun Babacan neden öldü? İşte Sungur Babacan’ın biyografisi!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!
Üniversite için nerelerden burs alınır? İşte üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıflar!YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Bazı adaylar eğitim görmek istedikleri üniversite ve bölümleri tercih işlemlerini tamamlarken kimi de üniversitelerin olanakları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Süreç daralırken hala tercih işlemini tamamlamayan pek çok aday da bulunuyor. Bu yıl çok sayıda kurum ve kuruluş tercih işlemlerini yapacak adaylar için burs programını açıkladı. Bunların başında özel üniversiteler geliyor. Bazı ayrıcalıklı bölümlerde de YÖK burs desteği sağlıyor. Aynı zamanda önemli marka ve kurumların vakıfları da burs programlarını ve şartlarını açıkladı. Tercih sürecinde henüz bölümünüze karar vermediyseniz “Hangi kurumlardan burs alabilirim? Üniversite için nerelerden burs alabilirim?” diyorsanız sizin için üniversite öğrencilerine burs veren kurum, kuruluş ve vakıfların listesini hazırladık. İşte üniversite eğitiminiz boyunca burs alabileceğiniz yerler…
2.08.2022Eğitim
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi
Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde ÇED yönetmeliği yenilendi  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Türkiye için büyük öneme sahip “Yeşil Kalkınma Hedefleri” çerçevesinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nde bazı yenilikler yapıldı ve yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.
29.07.2022Ekonomi
Erkan İbiş kimdir? İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş aslen nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundur? Prof. Dr. Erkan İbiş’in özgeçmişi
Erkan İbiş kimdir? İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş aslen nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundur? Prof. Dr. Erkan İbiş’in özgeçmişiİstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş kimdir, nereli, kaç yaşında? İstinye Üniversitesi rektörlüğüne Resmi Gazete kararı ile Prof. Dr. Erkan İbiş atandı. Ankara Üniversitesi rektörü olan Prof. Dr. Erkan İbiş'in hayatı yeni atamam kararı sonrası araştırılmaya başlandı. İşte Prof. Dr. Erkan İbiş’in özgeçmişi…
28.07.2022Eğitim
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek?
YÖK’ten burs desteği! Bazı bölümlere YÖK lisans bursu verilecek! Hangi bölümlerde burs desteği verilecek? Üniversite tercihi yapacak öğrencilere YÖK’ten burs desteği. YÖK Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında öğrencilere sağlanan burs desteklerini bu yıl arttırdı. Yeni açılan bölümler ile sanayi işbirliği çerçevesinde bazı bölümlere burs desteği sağlanacak. Peki, YÖK lisans bursu hangi bölümlere veriliyor? YÖK bursları ne? İşte YÖK lisans bursu verilecek bölümler…
26.07.2022Eğitim
Estetik ameliyatı hayatını kararttı! Bilirkişi raporu ortaya çıktı
Estetik ameliyatı hayatını kararttı! Bilirkişi raporu ortaya çıktıEşine evde bakmak zorunda kalan Rüstem Abbas, eşinin tıbbi hata nedeni ile bu hale geldiğini iddia ederek Antalya 2'ikinci Tüketici Mahkemesi'ne maddi ve manevi tazminat davası açtı.
25.07.2022Yaşam
Koronavirüste flaş gelişme! Hastaneye yatışlar başladı
Koronavirüste flaş gelişme! Hastaneye yatışlar başladıKoronavirüs salgınında yeni dalganın yaşandığı Türkiye’de vaka ve ölü sayısı yükselmeye devam ediyor. Uzmanlar, hastaneye yatışların başladığını belirtirken, Kovid tablosunun bu ayın sonunda daha da kötüleşebileceği uyarısı yapıyor.
16.07.2022Yaşam
Ankara'da eşine kurşun yağdırdı sonrası korkunç
Ankara'da eşine kurşun yağdırdı sonrası korkunçAnkara'nın Mamak ilçesinde Yasin Serin, evde tartıştığı eşi Dilara Filiz Serin'i tabancayla ağır yaralayıp, ardından aynı silahla intihar etti.
2.07.2022Yaşam
Burcu Özberk, 32 yaşında üniversiteden mezun oldu!
Burcu Özberk, 32 yaşında üniversiteden mezun oldu!32 yaşındaki Burcu Özberk, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nı bitirdi. Diplomasını alan güzel oyuncu kep fırlattı. O anları sosyal medya hesabından paylaştı.
30.06.2022Magazin
İrem Yaman kimdir, kaç yaşında, nereli? İrem Yaman İYİ Parti’ye mi katıldı? Eski milli tekvandocunun hayatı hakkında merak edilenler…
İrem Yaman kimdir, kaç yaşında, nereli? İrem Yaman İYİ Parti’ye mi katıldı? Eski milli tekvandocunun hayatı hakkında merak edilenler…Türk spor tarihine adını altın harfle yazdıran eski milli tekvandocu İrem Yaman, İYİ Parti'ye katıldı. Yaman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Profesyonel sporculuk kariyerimdeki mücadelemi bundan sonra ülkemin refahı için sizlerin temsilcisi olarak sürdürmeye karar verdim. Ve ilk adımı bugün attık. Çünkü yenilikçi ve Cumhuriyetçi olanların yeri, gerçekten yenilikçi ve Cumhuriyetçi olanların yanıdır" dedi. Peki, İrem Yaman kimdir, kaç yaşında, nereli?
22.06.2022 Gündem
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
Fatih Gürsul kimdir? Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul kaç yıl ceza aldı?
Fatih Gürsul kimdir? Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul kaç yıl ceza aldı?FETÖ'nün İstanbul Üniversitesi yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtay'ın bozma kararıyla yeniden yargılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul hakkında, 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Söz konusu gelişmenin ardından Fatüh Gürsul hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Fatih Gürsul kimdir? Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul kaç yıl ceza aldı?
8.06.2022Gündem
İlker Kurt kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? Oyuncu İlker Kurt’un oynadığı diziler ne, eşi kim, nerelidir, ölüm nedeni belli oldu mu?
İlker Kurt kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? Oyuncu İlker Kurt’un oynadığı diziler ne, eşi kim, nerelidir, ölüm nedeni belli oldu mu?İlker Kurt kimdir, neden öldü, oynadığı diziler hangileri? sorularının ardı arkası kesilmiyor. İlker Kurt'un kim olduğu, ölümü nedeni, hayatı gibi detaylar Film-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu'nun sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım sonrası merak konusu oldu. Terzioğlu’nun İlker Kurt’un hayatını kaybettiğini açıklamasıyla İlker Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi? soruları yoğunluk kazandı. İşte Kanıt, Fetih 1453 oyuncusu İlker Kurt’un oynadığı diziler ve ölüm sebebi ile ilgili detaylar…
6.06.2022Magazin
Bakan Koca'dan Elif paylaşımı: Kardeşleri ile yakında kavuşacak!
Bakan Koca'dan Elif paylaşımı: Kardeşleri ile yakında kavuşacak!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da ameliyat olan kardeşleri Elif'e (7) sevgi gösterisinde bulunan ve görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gören 4 kardeşin görüntüsünü Twitter hesabından paylaşarak, "Elif ve kardeşleri yakında kavuşacak" dedi.
5.06.2022Gündem
Prof. Dr. Ceyhan'dan 'çiçek aşısı' açıklaması! 'Çoğaltmaya kalktık, olmadı'
Prof. Dr. Ceyhan'dan 'çiçek aşısı' açıklaması! 'Çoğaltmaya kalktık, olmadı'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, maymun çiçeği virüsüne karşı yüzde 85 etkili olduğu belirtilen çiçek virüsü aşısının 1972'de görülen son vakanın ardından dünyada üretiminin yasaklandığını söyledi. Ceyhan, 1990'da Körfez krizinde Saddam Hüseyin'in çiçek virüsünü biyolojik silah olarak kullanacağı iddiası üzerine ABD ve Batı Avrupa ülkelerinin çiçek aşısı üretmeye başlamasıyla aşıyı sakladıklarının ortaya çıktığını belirtti. Türkiye'de o yıllarda kendisinin de içinde bulunduğu komisyon kurulduğunu belirten Ceyhan, "O zaman Refik Saydam'da çiçek aşısının çok az miktarda saklandığını söylediler sonra onu çoğaltmaya kalktık, çoğalmadı; çünkü canlı değildi virüs. Şu anda ABD ve Batı ülkelerinin birkaç tanesi bu aşıyı geliştirip çoğaltabilme imkanına sahip" dedi.
24.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hacettepe ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hacettepe haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.