Gümrük Vergisi

Gümrük Vergisi

Son dakika gümrük vergisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gümrük vergisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gümrük vergisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gümrük Vergisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gümrük vergisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.042 gümrük vergisi haberi bulunmuştur. Tüm gümrük vergisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Baltalimanı Antlaşması Özeti Ve Önemi... Baltalimanı Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Baltalimanı Antlaşması Özeti Ve Önemi... Baltalimanı Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Baltalimanı Anlaşması Osmanlı Devleti'nin özellikle zor kaldığı dönemlerden birinde yapılan bir anlaşmadır. Aynı zamanda bunun bir mecburiyetten dolayı yapıldığını söylemek mümkündür. Özellikle ülke içerisinde iç karışıklık çıkarmak isteyenlere karşı bunu dengelemek amaçlı ele alınan bir anlaşmadır. Osmanlı vatandaşları ile Britanyalıları kapsayan bir ticari anlaşma olarak öne çıktığını eklemek gerekir. Aynı zamanda günümüzün en önemli ve tarihe geçmiş anlaşmalardan biri olarak ön plana çıkmaktadır.
3.09.2023Eğitim
Gümrük vergi ve cezaları için yeniden yapılandırma kararı! Son tarih ve detaylar belli oldu
Gümrük vergi ve cezaları için yeniden yapılandırma kararı! Son tarih ve detaylar belli olduGümrük vergi ve cezalarının yeniden yapılandırılması ile ilgili detaylar açıklandı. Düzenleme kapsamında yapılandırılan borca, 48 taksitle ödeme imkanı getirildi. TÜKONFED Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, “Alınan kararla, adalet mekanizması üzerindeki iş yükünün hafifleyecektir” dedi.
27.03.2023Ekonomi
Togg'un fiyatı ne kadar olacak? Elektrikli otomobile ÖTV ayarı...
Togg'un fiyatı ne kadar olacak? Elektrikli otomobile ÖTV ayarı...Otomotiv sektörünün geleceği olarak görülen elektrikli otomobiller, her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Togg’un satışa çıkmasına günler kala elektrikli otomobiller için iki önemli vergi adımı geldi. Elektrikli araçların matrah limitinin yükseltilmesiyle bazı modellerin fiyatı yeniden yüzde 10’luk ÖTV dilimine girdi ve düştü. Düzenleme, Togg’un satış fiyatını da belirleyecek. Çin’den ithal edilen modellere ise yüzde 40 ilave gümrük vergisi getirildi. Böylece Çinli araçların rekabeti zorlaşacak.
4.03.2023Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Yurt dışından gelecek yardımlara ilişkin duyuru
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Yurt dışından gelecek yardımlara ilişkin duyuruTicaret Bakanlığı yurt dışından Türkiye'ye gönderilen yardım malzemelerinin gümrük vergisi, ticaret politikası önlemlerine tabi olmaksızın ithal edilmesinin mümkün olduğunu ve belirlenen kurumlara gönderimlerin yapılması gerektiğini açıkladı.
8.02.2023Ekonomi
Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması: Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün 'yeter' diyecektir
Erdoğan'dan flaş seçim açıklaması: Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün 'yeter' diyecektirCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz." diyerek, "Milletimiz 73 yıl sonra 6'lı masaya aynı gün 'yeter' diyecektir." dedi.
18.01.2023Gündem
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 7 yatırıma 26 milyar liralık destek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 7 yatırıma 26 milyar liralık destekSanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Bursa, Gaziantep ve Ankara'da 6’sı yeni, 1’i ilave olmak üzere toplam 7 yatırıma proje bazlı destek verecek. Toplam tutarı, yaklaşık 26 milyar lira olan yatırımlar, 4 bin 691 kişiye ekmek kapısı olacak. Bu yatırımlar, cari açığın azaltılmasına her yıl 1,4 milyar dolarlık katkı verecek.
14.01.2023Ekonomi
Pirinç ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı
Pirinç ithalatında gümrük vergisi sıfırlandıPirinç ithalatına uygulanmakta olan gümrük vergisi, menşe ülke fark etmeksizin 31 Ağustos 2023 tarihine kadar sıfırlandı.
13.12.2022Ekonomi
30 bin TL'lik telefon kazanma ümidiyle 100 bin lira dolandırıldı
30 bin TL'lik telefon kazanma ümidiyle 100 bin lira dolandırıldıTokat'ta bir mağazada çalışan Samet Yıldız (22), sosyal medyada gördüğü 30 bin TL'lik telefon çekilişine katıldı. İki gün sonra kendisine ulaşan 'Kazandınız' mesajına sevinen Yıldız, telefonu almak için çekiliş, gümrük vergisi, IMEI adı altında istenen paraları tereddütsüz gönderdi. Bu şekilde 77 bin TL dolandırılan Yıldız, bu kez parasını geri alabilmek umuduyla temas kurduğu bir hackera da 23 bin TL kaptırdı. Toplamda 100 bin lirasını kaybeden Samet Yıldız, polisten yardım istedi.
6.12.2022Yaşam
Dünya otomotiv devinden Türkiye kararı! Sakarya'ya üretim tesisi kurulacak
Dünya otomotiv devinden Türkiye kararı! Sakarya'ya üretim tesisi kurulacakSakarya’daki fabrikasında ürettiği araçların büyük bir kısmını 150’yi aşkın ülkeye ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 6 milyar 952 milyonluk dev yatırıma hazırlanıyor. Proje bazlı devlet yardımı verilen hibrit ve şarj edilebilir hibrit otomobil ile batarya üretim tesisinde, yılda 162 bin şarj edilebilir hibrit otomobil ve 44 bin batarya paketi üretilecek.
22.10.2022Otomobil
Beyaz altın olarak biliniyor, Türkiye'nin ambarı...
Beyaz altın olarak biliniyor, Türkiye'nin ambarı...Beyaz altın olarak biliniyor, Türkiye’nin tüm ihtiyacı bu ilden karşılanıyor. Edirne'de olgunlaşma sürecinin ardından çeltik tavalarındaki suyun çekilmesi ile birlikte biçerdöverler yoğun hasat mesaisi için tarlalara girmeye başladı.
17.09.2022Ekonomi
Yerli ve milli hibrit ayçiçeğinde ilk hasat!
Yerli ve milli hibrit ayçiçeğinde ilk hasat!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, biçerdövere bindi, Ar-Ge’si ve deneme üretimleri tamamen yerli ve milli imkanlarla gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli hibrit ayçiçeği tohumlarını hasat etti.
17.09.2022Ekonomi
Varank ve Kirişci, ilk yerli hibrit ayçiçeğini hasat etti! Rekor bekleniyor
Varank ve Kirişci, ilk yerli hibrit ayçiçeğini hasat etti! Rekor bekleniyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Türkiye'nin ilk hibrit ayçiçeği tohumlarının hasadında bulundu. Bakan Varak, hibrit tohumlar sayesinde ayçiçeği hasadında rekor kırılacağını belirtirken, Bakan Kirişci ise ham ayçiçeği yağı ithalatına getirilen yüzde 10 Gümrük Vergisi ile üreticileri desteklediklerini söyledi.
16.09.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi: İthalata yüzde 10'luk gümrük vergisi koyduk
Bakan Kirişçi: İthalata yüzde 10'luk gümrük vergisi koydukTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Çiftçilerimiz, mazot ve gübre fiyatlarındaki anormal artışa rağmen üretmeye devam ediyorlar. İthalata yüzde 10'luk gümrük vergisi koyduk." dedi.
16.09.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Her şehir kendi ihtiyacını yerelden örtü altı ile karşılayacak
Bakan Kirişci: Her şehir kendi ihtiyacını yerelden örtü altı ile karşılayacakTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Türkiye, istese de istemese de tarihin kendisine yüklediği bu misyonun gereği olarak global bir oyuncu olmak ve bunun gereklerini yerine getirmek zorunda. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere diğer illerde de jeotermal kaynakları olan bölgelerimizi önceleyerek örtü altı yetiştiriciliğini teşvik edeceğiz. Böylelikle de kendi üretimimizle ilgili kendi ihtiyacımızı yerelden karşılıyor olacağız” dedi.
15.09.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika kararı! 12 bin lira avans ödenecek
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika kararı! 12 bin lira avans ödenecekAyçiçek yağı fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Trakya Birlik, yüzde 40 yağ oranlı ayçiçeği için tonuna 12 bin lira avans ödemesi yapılacağını duyurdu.
8.09.2022Ekonomi
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...
Elektrikli otomobiller ile ilgili yeni karar! Yüzde 10 ek vergi...Araba alma planı yapanlar son yıllarda elektrikli otomobillere yöneliyor. Fiyatllar diğer araçlara göre daha yüksek olmasına rağmen çevreye herhangi bir fosil yakıt bırakmaması ve karbon salınımı yapmaması nedeniyle tercih ediliyor. Çevre dostu olan elektrikli arabalarda egzoz bulunmaması ve gürültü kirliliği yapmıyor olması da yeni nesli araçların dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor. Çip krizi ile otomotiv sektöründe üretimin aksamasının ardından firmaların klasik otomobil üretimini azaltıp elektrikli otomobil üretiminin artırılması da yönünde harekete geçmesi de gündemde. Öte yandan elektrikli otomobiller ile ile ilgili yeni bir karara imza atıldı. Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
28.07.2022Ekonomi
İhracat rakamları tüm zamanların rekorunu kırdı! Bakan Muş açıkladı
İhracat rakamları tüm zamanların rekorunu kırdı! Bakan Muş açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artarak 23,4 milyar dolar olduğunu söyledi. Bakan Muş, "Memnuniyetle belirtmek isterim ki bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır. Böylelikle, 2022 yılının ilk altı ayının tamamında, en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve altıda altı yaptık" dedi.
2.07.2022Ekonomi
Şeker ithalatında tarife değişikliği! Resmen değişti
Şeker ithalatında tarife değişikliği! Resmen değiştiResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, 400 bin ton şeker ithalatında gümrük vergisi alınmayacak.
26.05.2022Ekonomi
Sigara ve alkolde ÖTV oranı arttırıldı! İşte yeni fiyatlar
Sigara ve alkolde ÖTV oranı arttırıldı! İşte yeni fiyatlarAlkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre bir litre rakıda ÖTV tutarı 481,98 TL'den 602,48 TL'ye yükseltildi. Sigarada 0.71 TL olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 TL oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
26.05.2022Ekonomi
Ucuz gıda için harekete geçildi! Yeni uygulama başlıyor, mayısta...
Ucuz gıda için harekete geçildi! Yeni uygulama başlıyor, mayısta...Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların daha ucuz gıda maddelerine ulaşması için "Birlikten Berekete" uygulaması ve dijital "Ürün Takip Sistemini" devreye almaya hazırlanıyor. Ürün takibinin anlık yapılmasını sağlayacak dijital sistemle fiyatların aşırı şişirilmesi, beklentiler oluşturulması, stokçuluk ortadan kalkacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, takip sisteminin stokçuluğu önleyeceğini, fiyatların seyrini izlemeyi sağlayacağını söyledi. Bakan Nebati, vergi borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlara taksitle ödeme konusunda kolaylıklar sağlandığını ifade etti.
5.05.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için süper teşvik kararı! KDV muafiyeti ve indirim...
Karadeniz gazı için süper teşvik kararı! KDV muafiyeti ve indirim...Karadeniz'de bulunan 540 milyar metreküp doğalgazın çıkarılıp kullanıma sunulması için 145 milyar lira tutarında yatırım yapılacak.Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi için süper teşvik sistemi uygulanacak. Cumhurbaşkanı Kararı'yla Zonguldak Sakarya doğalgaz sahası proje bazlı devlet yardımı kapsamına alındı. Karadeniz'de bulunan 540 milyar metreküp doğalgazın çıkarılıp kullanıma sunulması için 145 milyar lira tutarında yatırım yapılacak.
21.04.2022Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Tamamen değişiyor, vergisi de arttı, 1 Mayıs...
İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Tamamen değişiyor, vergisi de arttı, 1 Mayıs...İnternetten alışveriş yapanları çok yakından ilgilendiren gelişme! Artık değişiyor, detaylar ortaya çıktı. Kargo limiti değişiyor, vergi oranı artıyor. Son tarih belli oldu, düzenleme sonrası daha zor olacak. Bireysel ithalatlarda, eşyanın AB dışından gelmesi durumunda yüzde 30 oranında tek ve maktu vergi tahsil edilecek. Düzenlemeyle, posta ve kargo ile gerçek kişilere gelen ve ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen, kıymeti 1500 Euro’yu geçmeyen kişisel kullanıma ait kitap veya benzeri basılı yayınlar için uygulanmakta olan sıfır gümrük vergisi ise devam edecek.
14.04.2022Ekonomi
Gümrük vergisi ne kadar, zamlandı mı? Gümrük vergisi zammı
Gümrük vergisi ne kadar, zamlandı mı? Gümrük vergisi zammıGümrük vergisi ne kadar, zamlandı mı? AB dışı ülkelerden kargo yoluyla gelen eşyaların gümrük vergisi yüzde 20'den yüzde 30'a çıkarıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre AB ülkelerinden değeri 150 Euro'yu geçmeyen eşyalarda vergi oranı yüzde 18 olarak uygulanacak.
15.03.2022Ekonomi
Yurtdışından siparişte yeni dönem! Zam geldi, yüzde 30...
Yurtdışından siparişte yeni dönem! Zam geldi, yüzde 30...Yurtdışından siparişte yeni dönem! Vergi oranı değişti, o ülkeler için flaş karar! AB dışı ülkelerden kargo yoluyla gelen eşyaların gümrük vergisi yüzde 20'den yüzde 30'a çıkarıldı. AB ülkelerinden değeri 150 Euro'yu geçmeyen eşyalarda vergi oranı yüzde 18 olarak uygulanacak.
15.03.2022Ekonomi
Enflasyon, akaryakıt fiyatları, gıda fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyon, akaryakıt fiyatları, gıda fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda, Kur Korumalı Mevduat gibi yenilikçi ve kapsamlı metotları devreye aldık. Böylece, Kur Korumalı Mevduat hesaplarında yüzde 56’sı dövizden dönüşmek üzere 557 milyar lira birikmiştir” dedi. Et, pirinç, un, yağ gibi hayvansal ve bitkisel ürünlerde gerektiğinde ihracat sınırlaması getirilmesine yönelik olarak Tarım ve Orman Bakanlığına yetki verildiği bilgisini paylaşan Nebati, “Kırmızı mercimek, fasulye ve zeytinyağında ihracat kısıtlamasına 2022 yılının Şubat ayı sonunda başlanmıştır. 8 Mart itibarıyla, ayçiçek yağı, soya yağı, ayçiçeği tohumu, aspir, pamuk tohumu yağları, rep, kolza ve hardal yağı, mısır yağı ve margarin ihracatı durdurulmuştur. İlgili Bakanlıklarla da koordineli çalışılarak piyasalar sürekli takip edilmektedir” diye konuştu.
15.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gümrük Vergisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gümrük vergisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.