Geçici İşçi

Geçici İşçi

Son dakika geçici işçi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan geçici işçi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını geçici işçi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Geçici İşçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan geçici işçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.076 geçici işçi haberi bulunmuştur. Tüm geçici işçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekli aylıkları ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti
Emekli aylıkları ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçtiEn düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye, emekliye bayram ikramiyesinin 2 bin TL'ye çıkarılması ile geçici işçilerin sürekli işçi kadrosuna alınmasını da içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.03.2023Ekonomi
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli oldu
'Emekli zam' düzenlemesi Meclis'te! Detaylar belli olduEn düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasını içerden torba teklif, TBMM'ye sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "11 milyona yakın bir vatandaşın bundan faydalanacağını tahmin ediyoruz" dedi. 'Diğer emeklilere zam yapılacak mı?' sorusuyla ilgili olarak Elitaş, "7 bin 500'ün üzerindeki maaşlar aynı kalacak" dedi.
24.03.2023Emekli
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklama
EYT staj ve çıraklık sigortası sayılacak mı? Bakan Bilgin'den net açıklamaEYT staj ve çıraklık sigortası son dakika gelişmeleri gündemdeki yerini koruyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Böylece prim günü ve sigortalılık süresi şartlarını taşıyanlar. emeklilik hakkı elde edecek. Bu noktada staj mağdurları, staj ve çıraklık sigortasının EYT'de başlangıç kapsamına alınıp alınmayacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Peki, EYT staj sigortası başlangıç sayılacak mı, staj yapanlar EYT kapsamına alınacak mı? İşte, EYT staj ve çıraklık sigortası son durum ve gelişmeler…
700 bin işçinin kamu sözleşmesi ile ilgili flaş açıklama!
700 bin işçinin kamu sözleşmesi ile ilgili flaş açıklama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay'ı kabul etti.
9.03.2023Ekonomi
Geçici işçiler kimler, kimleri kapsıyor? Geçici işçiler kadroya geçti mi, ne zaman kadroya geçecek, 12 ay çalışacak mı? Geçici işçi nedir, hangi statüde, hangi kurumları kapsıyor?
Geçici işçiler kimler, kimleri kapsıyor? Geçici işçiler kadroya geçti mi, ne zaman kadroya geçecek, 12 ay çalışacak mı? Geçici işçi nedir, hangi statüde, hangi kurumları kapsıyor?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçici işçiler ile ilgili düzenlemenin yarın (bugün) Meclis'e sevk edileceğini açıkladı. Peki, Geçici işçiler kimler, geçici işçi nedir? İşte geçici işçilere kadro hakkında merak edilenler…
Kabine toplantısında kritik gündem! Gözler Ankara'da
Kabine toplantısında kritik gündem! Gözler Ankara'daCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine'de İsveç-Finlandiya'nın NATO üyeliği, ekonomi, geçici işçi düzenlemesi ve seçim takviminin ele alınması bekleniyor.
5.02.2023Gündem
Asgari ücret, EYT, sözleşmelilere kadro! Bakan Bilgin merak edilenleri yanıtladı
Asgari ücret, EYT, sözleşmelilere kadro! Bakan Bilgin merak edilenleri yanıtladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında gündeme dair merak edilenler soruları yanıtladı. Bakan Bilgin, "Asgari ücrete ara zam olur mu?", "EYT’lilerin ilk maaşı ne zaman yatacak?" sorularına net yanıtlar verdi. İşte detaylar...
26.01.2023Ekonomi
Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? (Din görevlisi,ücretli öğretmen, geçici işçi) Sözleşmeliye kadro Resmi Gazete'de yayınlandı mı?
Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? (Din görevlisi,ücretli öğretmen, geçici işçi) Sözleşmeliye kadro Resmi Gazete'de yayınlandı mı?Sözleşmeliye kadro Meclis'ten geçti. Teklifin yasalaşmasıyla birlikte 458 bin 615 sözleşmeli personel kadro hakkını kullanilir duruma geldi. Sözleşmeli öğretmen, memur, din görevlisi, sağlık görevlisi gibi personel kadroya geçebilecek. Peki sözleşmelilere kadro kimleri kapsıyor, şartları neler? Sözleşmeliye kadro ne zaman yürürlüğe girecek? İşte detaylar...
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurdu
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurduGeçici işçilere kadro verilmesine yönelik düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Yüz binlerin beklediği çalışma hakkında tarih ise belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin düzenlemenin ay sonuna doğru Meclis'e geleceğini açıkladı. Peki geçici işçiye kadro düzenlemesi ne getirecek? Geriden gelen haklar ne olacak? Çalışma ekonomisti Tarkan Zengin, tüm bu merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
Geçici işçiye kadro var mı, gelecek mi? Geçici işçi nedir, kimleri kapsıyor, son durum ne? 300 bin geçici işçilere kadro son dakika 2023 açıklaması!
Geçici işçiye kadro var mı, gelecek mi? Geçici işçi nedir, kimleri kapsıyor, son durum ne? 300 bin geçici işçilere kadro son dakika 2023 açıklaması!Geçici işçiye kadro var mı, geçici işçilere kadro gelecek mi? sorusunun yanıtı sözleşmeliye kadro açıklaması sonra merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçici işçilere kadro düzenlemesi ve EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Geçici işçi nedir, kimleri kapsıyor, son durum ne? 300 bin geçici işçilere kadro son dakika 2023 açıklaması…
Orman Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden geçici işçi alacak! İşte başvuru şartları!
Orman Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden geçici işçi alacak! İşte başvuru şartları!Orman Genel Müdürlüğü duyurdu! Kimya Laboratuvar Teknisyeni pozisyonunda 19, Matbaa Teknisyeni pozisyonunda 2, Aşçı pozisyonunda 84, Otomotiv Elektrikçisi pozisyonunda 3, Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi pozisyonunda 4, Otomotiv Şasi ve İskelet İşçisi pozisyonunda 10, Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik) pozisyonunda 1, İşletme Elektronik Bakımcısı pozisyonunda 8 olmak üzere toplamda 131 Geçici İşçi alımı yapılacak. Peki, Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Orman Genel Müdürlüğü personel alımı şartları ve ilanın detayları…
Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması! 'En kapsamlı düzenleme olacak'
Bakan Bilgin'den son dakika EYT açıklaması! 'En kapsamlı düzenleme olacak'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin konu ile ilgili, "En kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın." ifadelerini kullandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili düzenlemenin aralık ayı sonu gibi Meclis'e geleceğini belirterek, "EYT konusunda en kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın" dedi.
8.12.2022 Ekonomi
Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu
Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli olduTürk-İş Başkanı Ergün Atalay "Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu. İlk toplantı 7 Aralık saat 14:00'da, ikinci toplantı 14 Aralık saat 14:00'da yapılacak." dedi.
Geçici işçilere kadro var mı? Bakan Vedat Bilgin geçici işçilere kadro açıklaması yaptı mı, son durum ne?
Geçici işçilere kadro var mı? Bakan Vedat Bilgin geçici işçilere kadro açıklaması yaptı mı, son durum ne?Kamuda çalışan geçici işçi statüsünde olan 50 bine yakın işçi kadro verilip verilmediğini merak ediyor. Taşeron işçiler gibi kamuda geçici işçiler de kadro bekliyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin geçici işçilere yönelik merak edilen soruya yanı verdi. Peki, Geçici işçilere kadro var mı?
Sözleşmeliye kadro verilecek mi, 600 bin sözleşmeliye kadro ne zaman çıkacak? Sözleşmeliye kadro müjdesi!
Sözleşmeliye kadro verilecek mi, 600 bin sözleşmeliye kadro ne zaman çıkacak? Sözleşmeliye kadro müjdesi!Sözleşmeliye kadro müjdesi sabırsızlıkla bekleniyor. 600 bin sözleşmelinin kadroya geçişini sağlayacak düzenlemede 3+1 formülü öne çıkarken, Bakan Bilgin de sık sık kendi formülleri üzerinde çalıştıklarını aktarıyor. Peki, Sözleşmeliye kadro gelecek mi, sözleşmeliye kadro ne zaman verilecek?
Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT, asgari ücret ve taşeron işçilerle ilgili önemli açıklamalar
Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT, asgari ücret ve taşeron işçilerle ilgili önemli açıklamalarÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonların beklediği EYT düzenlemesine ilişkin merak edilenleri canlı yayında yanıtladı. Bakan Bilgin, "Staj ve çıraklık sigortası olanlar EYT kapsamında olacak mı?" sorusuna, "Onlar EYT kapsamında değil. Sigorta girişi olanlarda bir sorun yok. 1999 öncesi işe girmiş olanların karşılaştıkları sorunun çözümüne dönük düzenleme hazırlığı içerisindeyiz. Tek tip bir düzenleme. Tam veriler elimizde. Gerçek veriler üzerinden çalışıyoruz." dedi. Bakan Bilgin, asgari ücret için de, "Aralık'ta asgari ücret için yeniden masaya oturacağız." ifadelerini kullandı. Taşeron işçilerle ilgili Bakan Bilgin, "Kasım ayı içinde bu işçilerimiz için olan çalışmalarımızı sonlandırırız. Geçici işçi için ise çalışma farklı. O işçilerimizin hukukunu düzenleyecek bir çalışma yapıyoruz ve onların bu statülerini değiştireceğiz." dedi.
5.10.2022Ekonomi
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, 90 bin taşeron işçi hangi kurumlar? İşçiler ne zaman kadroya geçecek?
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, 90 bin taşeron işçi hangi kurumlar? İşçiler ne zaman kadroya geçecek?90 bin taşeron ne zaman kadroya geçecek, 90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor? Soruları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in 90 bin taşerona kadro planlaması yapılacağını açıklamasıyla gündeme geldi. Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamada, "90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Kamuya kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık." İfadelerini kullandı. İşte detaylar.
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, kadroya kimler geçecek, hangi kurumlar? Taşerona kadro 2022 şartları neler?
90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor, kadroya kimler geçecek, hangi kurumlar? Taşerona kadro 2022 şartları neler?90 bin taşeron işçi kim, taşerona kadro kimleri kapsıyor 2022? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamudaki taşeron işçiler için verdiği müjdede "90 bin civarında taşeron işçinin kamuya kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık" ifadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından Taşerona kadro için yapılan aramalar arttı. Peki, kadroya kimler geçecek, taşerona kadro şartları nelerdir, 90 bin taşerona kadro kimleri kapsıyor? İşte 90 bin işçinin kadroya geçirilmesi ile ilgili merak edilenler…
Sözleşmelilere kadro var mı? İşçilere ve taşeronlara kadro gelecek mi? Kardo müjdesi geldi!
Sözleşmelilere kadro var mı? İşçilere ve taşeronlara kadro gelecek mi? Kardo müjdesi geldi!Sözleşmelilere, geçici işçilere, taşerona ve belediye şirket işçilerine kadro geliyor! Müjdeyi AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu verdi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Akbaşoğlu, kadro çalışmasının Meclis’e geleceğini duyurdu ve mağduriyetin giderileceğinin müjdesini verdi. Peki, Sözleşmelilere kadro var mı? İşçilere ve taşeronlara kadro gelecek mi? Belediye şirket işçilerine kadro verilecek mi? İşte detaylar…
Yeni Zelanda işçi alımı yapacak mı? Yeni Zelanda’ya 12 bin geçici işçi ne zaman alınacak? Hangi alanlarda işçi alımı yapılacak?
Yeni Zelanda işçi alımı yapacak mı? Yeni Zelanda’ya 12 bin geçici işçi ne zaman alınacak? Hangi alanlarda işçi alımı yapılacak? Yeni Zelanda’ya işçi alımı yapılacak. İş gücü açığı pek çok ülkede büyük sorun haline geldi. Almanya’nın ardından Yeni Zelanda da işçi alımı yapacağını duyurdu. Hükümet göçmenlik yasalarında değişiklik hazırlığında. Yeni Zelanda işçi açığının en çok etkilendiği sektörlere işçi almayı hedefliyor. Peki, Yeni Zelanda işçi alımı ne zaman? Yeni Zelanda Türk işçi alımı yapacak mı? Hangi sektörde alım yapılacak? İşte detaylar…
Bakan Bilgin'den zam sonrası flaş açıklama!
Bakan Bilgin'den zam sonrası flaş açıklama!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammı ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin kamuda çalışan sözleşmeli personellerde dahil olmak üzere tüm kamu çalışanların ücret artışından faydalanacağını belirtti. Bilgin EYT için ise tarih verdi. İşte detaylar...
4.07.2022Ekonomi
Zam yapılmayan, eksik ücret ödenen ya da ücreti düşürülen çalışanları ilgilendiriyor! Flaş karar, 4 maaş...
Zam yapılmayan, eksik ücret ödenen ya da ücreti düşürülen çalışanları ilgilendiriyor! Flaş karar, 4 maaş...Milyonlarca çalışanı ilgilendiren tazminat kararı! Zam yapılmaması, eksik ücret ödenmesi ya da ücretin düşürülmesi durumunda tazminat hakkı doğuyor. Yargıtay son noktayı koydu. İş mevzuatında kadınların çalışma hayatında daha fazla yer bulabilmesi için pek çok avantaj sağlanıyor. Birçok kadın anne olduktan sonra iş hayatını bırakıyor. Bunun önlenmesi için hamilelik döneminde ve sonrasında kadınlara önemli haklar tanınıyor. Doğum ve süt izni gibi haklarla çalışanın hamilelik ve doğum sonrası dönemde de çalışabilmesi sağlanıyor. Ancak bazı işverenler hamile çalışanı işten çıkarma yoluna gidebiliyor ya da ücretini düşürebiliyor. Zam yapılmaması da hamile çalışanların karşılaştığı durumlar arasında bulunuyor. Ancak işverenin tüm çalışanlara eşit davranma yükümlülüğü bulunuyor. Hamile çalışanın işten çıkarılması durumunda 4 aylık ücret tutarında hamilelik tazminatı ödenmesi gerekiyor.
Kamuda istihdam fırsatı! KPSS şartı yok, ilkokul mezunları da başvurabiliyor, bugün son gün...
Kamuda istihdam fırsatı! KPSS şartı yok, ilkokul mezunları da başvurabiliyor, bugün son gün...5 bin kişi için istihdam fırsatı! Kamuya KPSS şartı olmaksızın personel alımı yapılacak. Başvuru süreci bugün sona eriyor. İnternet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapacak. İş arayanlar "OGM 5 bin işçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Şartlar nelerdir?" sorularına yanıt arıyor. İşte 2022 Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları, tarihi ve OGM başvuru detayları...
15.04.2022Personel Alımı
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılır? İşte OGM 5000 işçi alımı başvuru şartları!
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılır? İşte OGM 5000 işçi alımı başvuru şartları!Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 5000 işçi alımı için başvurular başladı. Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 5 bin personel alacak! İlana göre, OGM’ye İŞKUR üzerinden orman işçisi pozisyonunda 3937, itfaiyeci pozisyonunda 500, aşçı pozisyonunda 280, diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar pozisyonunda 183 ve işletme elektronik bakımcısı pozisyonunda 100 olmak üzere toplamda 5 bin geçici işçi alımı yapılacak. Başvurular 15 Nisan 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden yapılabilecek. Peki, İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı 2022 başvuru nasıl yapılır? İŞKUR OGM işçi alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
KPSS şartsız personel alımı! 5 bin kişi için iş fırsatı, yarın başlıyor, en az ilkokul mezunu...
KPSS şartsız personel alımı! 5 bin kişi için iş fırsatı, yarın başlıyor, en az ilkokul mezunu...Binlerce kişiye iş imkanı! ilkokul mezunları başvuru yapabilecek. KPSS şartı aranmıyor. Başvuru süreci 11 Nisan Pazartesi günü başlayıp 15 Nisan Cuma günü sona erecek. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapacak. İş arayanlar "OGM 5 bin işçi alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Şartlar nelerdir?" sorularına yanıt arıyor. İşte 2022 Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları, tarihi ve OGM başvuru detayları...

Benzer Haber Etiketleri

Geçici İşçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki geçici işçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.