Gaziantep Haber

Gaziantep Haber

Son dakika Gaziantep haber haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Gaziantep haber ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Gaziantep haber haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gaziantep Haber

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gaziantep haber gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.281 gaziantep haber haberi bulunmuştur. Tüm gaziantep haber haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fırat’ın suyu Gaziantep sanayisi ile buluşuyor! Projenin bitiş tarihi belli oldu
Fırat’ın suyu Gaziantep sanayisi ile buluşuyor! Projenin bitiş tarihi belli olduGaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (GAOSB) iş birliğinde inşası devam eden Fırat-OSB Su İsale Hattı ile Fırat Nehri’nin bereketli suyu sanayi bölgesine ulaştırılarak üretimde su sıkıntısı çözülecek. Proje, 2024 yılının sonunda tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak.
23.07.2024Gaziantep
Baharat sektörünün kalbi Gaziantep'te attı! 'Gastronomideki gizli lezzet sırrımız'
Baharat sektörünün kalbi Gaziantep'te attı! 'Gastronomideki gizli lezzet sırrımız'Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ile Aromatik Bitkiler ve Baharat Üreticileri Derneği (ABÜDER) iş birliğinde, Gaziantep'te ‘Baharat Sektörü Değerlendirme' toplantısı düzenlendi.
22.07.2024Gaziantep
Türkiye'de sadece Gaziantep'te yapılıyor! Osmanlı saraylarının ihtişamını yansıtıyor
Türkiye'de sadece Gaziantep'te yapılıyor! Osmanlı saraylarının ihtişamını yansıtıyorGaziantep'in geleneksel kutnu kumaşı, yüzyıllardır süregelen bir ustalıkla, el tezgahlarında ipek ve pamuğun buluştuğu bir sanat eseri. Geleneksel atölyelerin loş ışığında, hünerli ellerin dokunuşuyla hayat bulan bu kumaş, Osmanlı saraylarının ihtişamını yansıtan özel bir miras.
21.07.2024Gaziantep
Gaziantep'te imzalar atıldı! 2 yıl içerisinde tamamlanacak
Gaziantep'te imzalar atıldı! 2 yıl içerisinde tamamlanacakGaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) arasında imzalanan protokolle, sanayiden çıkan atıksuların arıtılacağı yeni Gaziantep OSB Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi, şehre kazandırılacak.
18.07.2024Gaziantep
Gaziantep trafiğine nefes aldıracak proje! Bir buçuk saat kazandıracak
Gaziantep trafiğine nefes aldıracak proje! Bir buçuk saat kazandıracakGaziantep'in tarihi İpek Yolu'na nefes aldıracak dev proje için imzalar atıldı. Projenin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı açıklamada Dülük Tüneli ile ilgili detayları paylaştı. Projenin tamamlanması ile birlikte 300 bin kişi her gün bir buçuk saat kazanacak.
21.07.2024Gaziantep
GASMEK’ten YKS’de büyük başarı! İlk binde 7 öğrenci var
GASMEK’ten YKS’de büyük başarı! İlk binde 7 öğrenci varGaziantep’te GASMEK’in YKS hazırlık kursları, 2024 yılında büyük başarı elde ederek birçok öğrenciyi Türkiye genelinde ilk sıralara yerleştirdi.
17.07.2024Gaziantep
YKS dördüncüsü Gaziantep'ten çıktı! Ayşe Tuğçe Tepe hedeflerini anlattı
YKS dördüncüsü Gaziantep'ten çıktı! Ayşe Tuğçe Tepe hedeflerini anlattıYükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda sayısalda Türkiye 4'üncüsü olan Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi mezunu Ayşe Tuğçe Tepe, başarısını eksik gördüğü alanlara yoğunlaşmaya borçlu olduğunu söyledi.Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda sayısalda Türkiye 4'üncüsü olan Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi mezunu Ayşe Tuğçe Tepe, başarısını eksik gördüğü alanlara yoğunlaşmaya borçlu olduğunu söyledi.
21.07.2024Gaziantep
TİM açıkladı: Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyor
TİM açıkladı: Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu yıl dünyada buğday üretiminin 800 milyon ton, Türkiye'de ise 21,5 milyon ton olarak beklendiğini söyledi. Tiryakioğlu, bu rakamlara göre dünyada kişi başına buğday üretiminin 100, Türkiye'de ise 250 kilo olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin buğday üretimindeki gücü; hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektörümüzün iştigal alanındaki performansına da doğrudan yansıyor. 2023 verilerine göre yıllık buğday unu ve makarna ihracatımızın toplamı 5 milyon tonu buluyor. Geçen yıl 164 ülkeye 3,5 milyon ton buğday unu ihracatı gerçekleştiren Türkiye, 2015 yılından beri bu alanda dünya ihracat şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor" dedi.
17.07.2024Gaziantep
Gaziantep’te sağlık çalışanları yemek sonrası hastanelik oldu
Gaziantep’te sağlık çalışanları yemek sonrası hastanelik olduGaziantep’te bazı hastanelerde görev yapan 61 sağlık personeli yedikleri yemekten sonra rahatsızlanınca bulundukları hastanelerde tedavi altına alındı.
5.07.2024Gaziantep
Gaziantep'te tehlikeli yolculuk
Gaziantep'te tehlikeli yolculukGaziantep'te bir vatandaş hareket halinde olan yük dolu kamyonetin arkasına tutunarak yolculuk etti.
26.06.2024Vatan TV
Gaziantep'te tehlikeli yolculuk! Anbean kaydedildi
Gaziantep'te tehlikeli yolculuk! Anbean kaydedildiGaziantep'te bir vatandaş hareket halinde olan yük dolu kamyonetin arkasına tutunarak yolculuk etti.
27.06.2024Gaziantep
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek: Ekonominin süper liginde 29 Gaziantepli
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek: Ekonominin süper liginde 29 GaziantepliGaziantep sanayisi tüm olumsuzluklara rağmen 2023 yılında da büyümesini sürdürdü.
26.06.2024Gaziantep
Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu! Gözaltılar var
Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu! Gözaltılar var Gaziantep’te polis ekipleri tarafından uyuşturucuya yönelik yapılan operasyonda 5 şüpheli yakalandı.
26.06.2024Gaziantep
Gaziantep Ticaret Borsası'ndan E-İhracat eğitimi
Gaziantep Ticaret Borsası'ndan E-İhracat eğitimiGaziantep Ticaret Borsası (GTB), Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen ‘GTB Gıda Sektörü 2. UR-GE Projesi' kapsamında, gıda sektöründe faaliyet gösteren üye işletmelerine yönelik “E-İhracat " eğitimi düzenledi.
27.06.2024Gaziantep
Gaziantep’te korkunç olay! Katliam yapıp, intihar etti; 6 ölü, 2 yaralı
Gaziantep’te korkunç olay! Katliam yapıp, intihar etti; 6 ölü, 2 yaralıGaziantep’te, Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gün içerisinde tartıştığı 5 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladıktan sonra polis tarafından yakalanacağını anlayınca intihar etti.
16.06.2024Gaziantep
Gaziantep'te bayram öncesi ele geçirildi! Tam 5 ton...
Gaziantep'te bayram öncesi ele geçirildi! Tam 5 ton... Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimlerinde bayram öncesi piyasaya sürülmek istenen 5 ton 50 kilo tarihi geçmiş ve bozulmuş şekerleme ile kuruyemiş ele geçirildi. Ele geçirilen ürünler imha edilirken olayla ilgili şüpheliler hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.
9.06.2024Gaziantep
'Haydi Sofraya' projesiyle Gaziantep yeni şubeleriyle hizmet ağını genişletiyor
'Haydi Sofraya' projesiyle Gaziantep yeni şubeleriyle hizmet ağını genişletiyorGaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara uygun fiyata kaliteli yemek imkanı sunan "Haydi Sofraya" projesiyle kentteki hizmet noktalarını artırıyor. İlk olarak Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi'nin içinde hizmet vermeye başlayan bu proje, yoğun ilgi görüyor ve kısa sürede beş farklı noktada hizmet vermeye hazırlanıyor.
6.06.2024Gaziantep
Gaziantep'te arpa ve buğday hasadı başladı
Gaziantep'te arpa ve buğday hasadı başladıGaziantep'in Yavuzeli ilçesinde arpa ve buğday hasadı başladı. Biçerdöverlerin yoğun mesaiye başladığı ilçede Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar hasadın hayırlı ve bereketli olmasını diledi.
6.06.2024Gaziantep
Fırat'ın tarihi incisi Rumkale görenleri mest ediyor
Fırat'ın tarihi incisi Rumkale görenleri mest ediyorTürkiye'deki en önemli kaleler arasında bulanan Rumkale, Fırat nehri ve Merzimen çayının kesiştiği noktada yer alıyor. Muhteşem bir coğrafyanın tam ortasında konumlanan Rumkale'nin tarihi de binlerce yıl öncesine dayanıyor.
3.06.2024Gaziantep
Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 822 şahıs yakalandı
Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 822 şahıs yakalandıGaziantep’te Mayıs ayında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda 822 aranan şahıs yakalandı.
3.06.2024Gaziantep
Gaziantep’te Filistin’e destek yürüyüşü yapıldı
Gaziantep’te Filistin’e destek yürüyüşü yapıldıGaziantep’in Nizip ilçesinde binlerce kişi, İsrail'in saldırıları altında zor günler geçiren Filistin ve Gazze halkı için 'Filistin'e Destek Meşale Yürüyüşü' etkinliği yaptı.
3.06.2024Gaziantep
Gaziantep’te 382 bin 500 adet makaron ele geçirildi
Gaziantep’te 382 bin 500 adet makaron ele geçirildiGaziantep’te polis ekipleri tarafından mayıs ayında yapılan kaçakçılık operasyonunda 382 bin 500 adet makaron ele geçirildi.
3.06.2024Gaziantep
Gaziantep'te jandarma ekipleri depremzede öğrencileri okullarında ziyaret etti
Gaziantep'te jandarma ekipleri depremzede öğrencileri okullarında ziyaret ettiGaziantep'te jandarma ekipleri İslahiye ilçesindeki depremzede öğrencileri okullarında ziyaret ederek eğitim verdi.
3.06.2024Gaziantep
GAÜN öğrencilerinden hastanede tedavi gören çocuklara moral ziyareti
GAÜN öğrencilerinden hastanede tedavi gören çocuklara moral ziyaretiGaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri, hastanede tedavi gören çocukları ziyaret ederek moral verdi.
3.06.2024Gaziantep
Kontrolden çıkan minibüs orta refüje çarparak savruldu!
Kontrolden çıkan minibüs orta refüje çarparak savruldu!Gaziantep'te seyir halindeyken kontrolden çıkan minibüs, orta refüje çarptıktan sonra savruldu. Feci kazada araçtan dışarı uçan sürücü hayatını kaybetti.
23.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gaziantep Haber ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gaziantep haber haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.