Fiyat Artışı

Fiyat Artışı

Son dakika fiyat artışı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fiyat artışı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fiyat artışı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fiyat Artışı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fiyat artışı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.811 fiyat artışı haberi bulunmuştur. Tüm fiyat artışı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Plaj ücretleri cep yakıyor! Kişi başı 5 bin TL isteyen de var, Euro ile ödeme talep eden de...
Plaj ücretleri cep yakıyor! Kişi başı 5 bin TL isteyen de var, Euro ile ödeme talep eden de...Bu yaz tatil yapmak isteyenlerin bütçesini sadece otel ücretleri değil aynı zamanda plaj ücretleri de zorlayacak.. Bazı plajlar giriş ücreti istemezken, bazıları Euro ile ücret talep ediyor. Bodrum’da denize girmek için kişi başı 5 bin TL’yi aşan ücret isteyen de var, 250 TL isteyen de. Çeşme’de ise fiyatlar 300 TL’den başlıyor 3.500 TL’ye kadar çıkıyor. İşletmelere göre maliyet nedeniyle fiyat artışı devam edecek.
8.06.2023Ekonomi
Sıfır araç bekleyenlere kötü haber! Teslim alamadan zam geldi: 150 bin liraya kadar çıktı
Sıfır araç bekleyenlere kötü haber! Teslim alamadan zam geldi: 150 bin liraya kadar çıktıKurda yaşanan artış otomobil piyasasına yansıdı. Sıfır araçlarını bekleyen vatandaşlar, aracı almadan zamla karşılaştı. Fiyatlarda yüzde 3 ila 8 arasında artış yaşandı. Yaşanan fiyat artışı üst segment araçlarda 150 bin TL'ye kadar çıktı. Kur zammı ikinci ele de yansıdı. Fiyatlarda 40 bin TL'lik artış yaşandı.
3.06.2023Ekonomi
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklama
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklamaKuru soğan arzındaki artışla birlikte fiyatlar üreticide yüzde 50,8, markette yüzde 24,3 düştü. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla son günlerde yaşanan doğal afetleri, beklenen buğday alım fiyatını, mayıs ayında üretici ile market arasındaki fiyat farklılıklarını ve girdi fiyatlarında yaşanan değişimleri değerlendirdi. Artan nüfus karşısında üretimin sürdürülebilirliği için gerekli tedbirler alınarak süt üretiminin artarak devam etmesinin sağlanması gerektiğine dikkati çeken Bayraktar, “Bunun için süt fiyatlarını baskılamak yerine yem fiyatları kontrol altına alınmalı, yetiştiriciye makul fiyatlardan kaba ve kesif yem temin etmenin yolu bulunmalıdır” dedi.
1.06.2023Ekonomi
Konutta fiyat artışı hız kesti! Oran verildi
Konutta fiyat artışı hız kesti! Oran verildiKonut satışları son aylarda düşüş gösteriyor. Artan fiyatlar nedeniyle alıcı kitlesinin daralması, yatırım amaçlı alımların azalması, deprem felaketi ve seçimler talepteki düşüşte ana etkenler oldu. Düşen taleple konut fiyatları gerilemedi ancak fiyat artış hızında düşüş başladı.
26.05.2023Ekonomi
Resmen değişti, belge zorunluluğu getirildi
Resmen değişti, belge zorunluluğu getirildi‘Mide botoksu’ gibi merdiven altı uygulamalarda can kaybının görülmesi üzerine obezite cerrahisinde uzman hekimlere Sağlık Bakanlığı’ndan belge alma zorunluluğu getirildi.
7.05.2023Gündem
Araba piyasası ile ilgili yeni karar! Fahiş fiyat artışı için harekete geçildi
Araba piyasası ile ilgili yeni karar! Fahiş fiyat artışı için harekete geçildiSıfır araç satışında tüketicilere aksesuar dayatan, araç olduğu halde satmayan veya takasta piyasanın altından fiyat veren yetkili satıcılara yönelik yeni yaptırımlar geldi. Ticaret Bakanlığı’nın dün duyurduğu yönetmelik değişikliğine göre, bu tür faaliyetleri tespit edilen bayiler ‘stokçuluk’ suçundan aracın değerine göre araç başına 4.5 milyon lirayı bulan cezalar ödeyecek, ikinci el araç satış yetkisi 1 yıl süreyle iptal edilecek. Bakanlık faaliyetlerin devam etmesi halinde bayilik yetkisini iptal etmeyi de düşünüyor.
7.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: 'Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz'
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: 'Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz'Turkuvaz Medya Grubu tarafından düzenlenen “İstanbul Finans Merkezi Zirvesi" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin katılımı ile gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar vaadine tepki gösteren Bakan Nebati, “Şimdi 300 milyar dolar buldum dedi, bulacağıma dönüştü, sen 300 dolar bulamazsın bu gidişle. Günlük söylemlerinizle vatandaşımız size destek vermeyecek” dedi.
4.05.2023Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar nisan ayı market fiyatlarını açıkladı
TZOB Başkanı Bayraktar nisan ayı market fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında fiyatı en fazla artan ürünün markette ve üreticide patates; fiyatı en fazla düşen ürünün ise markette kabak, üreticide sivri biber olduğunu açıkladı.
1.05.2023Ekonomi
Bu senenin balık şampiyonu 'palamut' oldu
Bu senenin balık şampiyonu 'palamut' olduTüm Türkiye'de 12 mile kadar olan bölgede 15 Nisan'da başlayan av yasağı, Mersin'de balık fiyatlarına yansımadı. Bu senenin en çok çıkan balığı 'palamut' olurken, balık bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü.
19.04.2023Ekonomi
Et ve süt fiyatlarına yeni zam gelecek mi? Açıklama yapıldı
Et ve süt fiyatlarına yeni zam gelecek mi? Açıklama yapıldıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, et fiyatlarında yaşanan artışlar nedeniyle damızlık hayvanların yine kesime gitme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Bayraktar, "Damızlık hayvan sayısının azalmasıyla et ve süt ürünlerini daha pahalı tüketmek zorunda kalırız" dedi.
19.04.2023Ekonomi
Kira fiyatlarına fahiş zam! Savcılıktan soruşturma kararı, 3 yıl hapis
Kira fiyatlarına fahiş zam! Savcılıktan soruşturma kararı, 3 yıl hapisKonya'da deprem bölgesinden ailelerin göç etmesi üzerine ev kiralarını fahiş miktarda artıran emlakçı ve ev sahibi 42 kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Haklarında Türk Ceza Kanunu'nun 237'nci 'fiyatları etkileme' maddesince soruşturma başlatılan 42 kişinin, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezasıyla yargılanması bekleniyor.
5.04.2023Gündem
Trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik! Yüzde 20 indirim
Trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik! Yüzde 20 indirimArabası olan herkesi çok yakından ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı.
4.04.2023Ekonomi
Kripto para kullanıcılarına dolandırıcı şoku! Yazışmalar ortaya çıktı
Kripto para kullanıcılarına dolandırıcı şoku! Yazışmalar ortaya çıktıKripto para varlıklarını ele geçirerek 50 milyon lira haksız kazanç sağladığı belirlenen çete 'Cüzdan Operasyonu' ile çökertildi. Operasyonda şüphelilerden el konulan çok sayıda dijital materyallerinin incelemesinde şüphelilerin vatandaşları dolandırmak için kullandıkları yöntemler ve mesajların detayları ortaya çıktı.
18.03.2023Yaşam
Fahiş fiyat artışı yaptığı öne sürülen ev sahibi adliyeye sevk edildi
Fahiş fiyat artışı yaptığı öne sürülen ev sahibi adliyeye sevk edildiAdana’da aylık 833 lira olan kirayı 5 bin liraya çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.
18.03.2023Gündem
Talep yüzde 200 arttı! İşte en çok tercih edilen ilçeler
Talep yüzde 200 arttı! İşte en çok tercih edilen ilçelerKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Trakya bölgesinde arsalara ilgi yüzde 200'e varan oranlarda artarken, uzmanlar yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Peki arsa talebi en çok hangi bölgelerde yoğunlukta? İşte detaylar...
16.03.2023Ekonomi
İstanbul'da kentsel dönüşüm için harekete geçildi! İşte yeni ev fiyatları...
İstanbul'da kentsel dönüşüm için harekete geçildi! İşte yeni ev fiyatları...Kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı, ev fiyatları uçuşa geçti. İstanbul’da 80 metrekare konutun bu kapsamdaki maliyeti 1 milyon lirayı aşıyor. Sektör temsilcileri, yüksek fiyatlar nedeniyle konut sahiplerinin karar vermesinin zorlaştığını ifade ediyor. Yüzde 80’lik fiyat artışı sonrası uzmanlardan son dakika uyarısı geldi.
15.03.2023Gündem
Kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçti
Kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçtiYılbaşından bu yana et fiyatlarında yüzde 50’ye varan artışa, satıcı da tüketici de tepkili. Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, son aylarda et fiyatlarındaki artıştan kasapların da olumsuz etkilendiğini söyledi. Öte yandan fiyat artışı ile ilgili bakanlık harekete geçti. Avrupa ve Güney Amerika’dan canlı hayvan ve karkas geliyor. Kilogramı 150 TL’ye inecek
8.03.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması!Merkez Bankası’nın Şubat enflasyonu değerlendirmesinde gıda fiyatlarının sebze, kırmızı et ile süt ve süt ürünleri öncülüğünde yüksek bir oranda artmaya devam ettiğini belirtildi.
6.03.2023Ekonomi
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldü
Kiralık ve satılık ev fiyatları uçtu! Deprem sonrası yüzde 56 artış görüldüSatılık ve kiralık ev fiyatlarındaki artış depremin de etkisiyle yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Fiyat artışları, en çok depremi yaşayan illerde görüldü. Deprem bölgesinden özellikle komşu illere ve büyükşehirlere göç yaşanması bu kentlerde de fiyat artışlarının yaşanmasına yol açtı. Konut stokunun yetersiz, talebin ise yoğun olması gayrimenkul sektörüne fiyat artışı olarak yansıdı. Öte yandan yaşanan deprem 'güvenli konut' arayışının da artmasını sağladı. Evinin deprem riski taşıdığını düşünen vatandaşlar da kiralık ve satılık ev arayışına girdi.
5.03.2023Ekonomi
'Risksiz' görülen kente akın başladı! Ev-arsa fiyatları üç kat arttı, kiralık daire yok
'Risksiz' görülen kente akın başladı! Ev-arsa fiyatları üç kat arttı, kiralık daire yokTürkiye'de 'deprem riski' bulunmayan iller arasında gösterilen Kırklareli'de, ev ve arsalara yoğun talep oluştu. Lüleburgaz, Babaeski ve Vize ilçelerinde ev ile arsa fiyatları 3'e katlanırken, kentte kiralık daire sıkıntısı başladı. Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ise çarpıcı uyarılarda bulundu.
5.03.2023Gündem
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalar
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalarDeprem bölgesinden en çok göç alan illerden Ankara'daki fahiş kira artışları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında mercek altına alındı. Gayrimenkul satış ve kiralama ilanı siteleri incelenerek, deprem öncesi ve sonrasındaki fiyatlar karşılaştırılıyor. Fiyat artışına neden olanlara yönelik 'fiyatları etkileme' suçundan soruşturma yürütülerek, dava açılabilecek. İşte fahiş kira uygulayan ev sahiplerini bekleyen cezalar...
3.03.2023Gündem
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!Merkez Bankası PPK toplantı özetinde deprem felaketi sonrasında iktisadi faaliyete ilişkin göstergeler üzerinde belirsizlik oluştuğu, depremin doğrudan etkilerinin yanında, yeniden inşa faaliyetleri ve uygulanan destekleyici politikalar kanalıyla dolaylı etkilerinin zaman içinde değişen çeşitli sektörel ve bölgesel yansımaları olacağı belirtildi.
2.03.2023Gündem
Osmaniye'de ev satışı ve kiralamada fahiş fiyat artışına soruşturma
Osmaniye'de ev satışı ve kiralamada fahiş fiyat artışına soruşturmaOsmaniye'de deprem sonrası ev satışı ve kiralamada fahiş fiyat artışı yapanlar hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
2.03.2023Gündem
İstanbul'da ev arama kriteri değişti! İşte talep artan ilçeler
İstanbul'da ev arama kriteri değişti! İşte talep artan ilçelerEv almak isteyenleri ve kiralık ev arayanları ilgilendiren son dakika açıklaması! İstanbul’da ev arama kriterleri tamamen değişti, vatandaşlar güvenli zemin arıyor. Bazı ilçelere taleplerin arttığını ve bunun da emlak sektöründe değişimlere sebep olacağının altını çizen Prof. Dr. Volkan Öngel, benzer durumun 1999’daki deprem sonrası yaşandığını belirterek, talebin artacağı illeri açıkladı.
24.02.2023Ekonomi
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktı
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktıDeprem bölgesine gönderilmek üzere konteyner ev üretimi, İstanbul'daki fabrikalarda da sürüyor. İmalatçılar, ortalama 50 bin ile 100 bin TL arasında değişen konteyner evlerin fiyatlarının deprem öncesine göre yüzde 20-30 arasında arttığını belirtti. Konteyner ve prefabrik yapı firması yöneticisi Hakan Durmaz, "Konteynerlerde yüzde 20-30 arasında hammadde ve işçilik kaynaklı fiyat artışı oldu" dedi
23.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fiyat Artışı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fiyat artışı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.