Eximbank

Eximbank

Son dakika eximbank haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan eximbank ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını eximbank haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eximbank

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eximbank gelişmeleri de dahil olmak üzere 437 eximbank haberi bulunmuştur. Tüm eximbank haberleri aşağıda listelenmiştir.
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyor
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, eylül ayını işaret ederek 'Yeni eylem planı ortaya koyacağız' dedi. Yılmaz, ayrıca enflasyon, büyüme ile yeni ekonomik adımlarla ilgili bilgi verdi.
15.08.2023Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağız
Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağızTürkiye İhracatçılar Meclisi’nin ödül töreninde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “2023 yılı için 385 milyar dolarlık bir ihracat hedefi belirledik. Türkiye’yi bir ihracat ülkesi, bir lojistik ülkesi yapacağız” dedi.
17.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Seçim belirsizliği ortadan kalktı, elimiz güçlü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Seçim belirsizliği ortadan kalktı, elimiz güçlüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'ne önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, enflasyonu tek haneye düşüreceklerini söyleyerek seçim belirsizliğin ortadan kalktığını ve yeni ekonomi kadrosunun birinciliği önceliğinin bu olduğunu vurguladı.
17.06.2023Gündem
Bakan Muş: 100 milyar dolar hedefimiz, Türkiye'nin cari açığına katkı sağlayacak
Bakan Muş: 100 milyar dolar hedefimiz, Türkiye'nin cari açığına katkı sağlayacakSamsun Yatırım ve İhracat Zirvesi'nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2023 yılında 100 milyar doların üzerinde hizmet ihracatı rakamına ülke olarak ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun Türkiye'nin cari açığı konusunda önemli bir katkı sağlayacağından şüphe duymuyoruz" dedi.
8.05.2023Ekonomi
Türk Eximbank’tan ihracatçıya 588 milyon dolar tutarında kaynak
Türk Eximbank’tan ihracatçıya 588 milyon dolar tutarında kaynakEximbank, sendikasyon kredisini sürdürülebilirlik bağlantılı olarak yüzde 101 yenilediğini, Türk ihracat sektörüne kullandırılmak üzere 588 milyon dolar tutarında kaynak sağladığını duyurdu.
11.11.2022Gündem
Bakan Muş: 10 aylık ihracatımız 209,5 milyar dolar oldu
Bakan Muş: 10 aylık ihracatımız 209,5 milyar dolar olduTicaret Bakanı Mehmet Muş "İhracatımız 2022 yılı Ocak-Ekim döneminde, geçtiğimiz yıla göre yüzde 15,4 oranında artarak 209,5 milyar dolar olmuştur" dedi.
7.11.2022Ekonomi
Ticaret Bakanı Mehmet Muş: İhracat en yüksek rakama ulaştı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş: İhracat en yüksek rakama ulaştıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği ticaret fuarı MÜSİAD EXPO'da konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Detaylarını paylaşacağım üzere, Ekim ayında da ihracat artışımıza devam ettik. İhracatımızı sürdürülebilir kılma adına var gücümüzle çalışıyoruz. Dünyanın dört bir köşesine gerçekleştirdiğimiz hizmet ihracatı, son 20 yılda 4 kattan fazla artmıştır. İnşallah kısa bir zaman içerisinde 100 milyar dolarlık eşik de aşılmış olacaktır" dedi. Muş, "Ekim ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 3 artışla 21,3 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." açıklamasında bulundu.
2.11.2022Ekonomi
Bakan Muş: Hizmet ihracatı rekor kırdı
Bakan Muş: Hizmet ihracatı rekor kırdıTicaret Bakanı Mehmet Muş, hizmet ihracatının geçen yıl 58 milyar dolara yaklaştığını ve hizmetler dengesinin 26,7 milyar dolar fazla vererek cari açığa olumlu katkı sağladığını belirterek, "Bu yılın ilk 7 ayında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında artış kaydederek 42 milyar dolara ulaşmıştır. Elde ettiğimiz bu ivmeyle hizmet ihracatında yıl sonu hedefimiz olan 68,5 milyar doları aşmayı öngörüyoruz" dedi.
26.09.2022Ekonomi
Bakan Muş: Bu yılki ihracat hedefimiz 250 milyar dolar
Bakan Muş: Bu yılki ihracat hedefimiz 250 milyar dolarTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye'nin bu yılkı ihracat hedefi 250 milyar dolar. Bunu yakalayacağımızı düşünüyoruz. En önemli meselemiz finansman birikimi" dedi.
2.09.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den flaş GES, kredi ve destek açıklaması
Bakan Nebati'den flaş GES, kredi ve destek açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kredi Garanti Fonu (KGF) aracılığıyla 2022 yılının başından bu yana 60 milyar lira kefalet limitiyle 3 farklı KGF paketini yürürlüğe koyduklarını söyleyerek, “Yakın zamanda selektif kredi politikamıza yeni bir enstrüman daha ekleyerek ihracatçılara ve turizm sektöründe faaliyet gösteren girişimcilere uygun faizli ve uzun vadeli TL cinsinden kredi imkânı sunuyoruz. Bu kapsamda toplam büyüklüğü 150 milyar liraya ulaşan, 2 yıla kadar geri ödemesiz olmak üzere 3 ila 10 yıl arası vadelerde krediler veriyoruz. Bu kredi için başvurular Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından alınıyor." dedi.
17.06.2022Ekonomi
Borç ödemelerinde yeni dönem! Kimlik numarasıyla yapılmayacak! Üyelik de gerekecek, milyonları kapsıyor...
Borç ödemelerinde yeni dönem! Kimlik numarasıyla yapılmayacak! Üyelik de gerekecek, milyonları kapsıyor...Borç ödemelerine ilişkin flaş açıklama! Yeni dönem başlıyor. Yapılan değişiklikle artık kimlik numarası ile sorgulama mümkün olmayacak. Yeni bir karar alındı, kararın uygulanmaması halinde eğer şikayet edilirse cezai yaptırım uygulanacak. Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), belediyelerin emlak vergisi ödeme, hızlı ödeme ve borç sorgulama hizmetlerinde yalnızca T.C. kimlik numarası ile işlem yapmasını yasaya aykırı buldu. Buna göre belediyeler artık vergi sorgulamalarında üyelik ve şifre ya da çift faktörlü doğrulama kullanacak. T.C. kimlik no, ad soyad, vergi no, sicil no gibi verilerle sorgulama yerine, SMS ya da e-postaya iletilen şifre gibi bir sistemle uygulama devreye alınacak. İşte kararın detayları...
24.05.2022Ekonomi
Eximbank sendikasyon kredisi sağladı
Eximbank sendikasyon kredisi sağladıTürk Eximbank 504 milyon euro ve 206 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi temin ettiklerini açıkladı.
24.05.2022Ekonomi
Ev almak isteyenlere güzel haber! TOKİ hamlesi sonrası müjde verildi! Yüzde 30 düşüş...
Ev almak isteyenlere güzel haber! TOKİ hamlesi sonrası müjde verildi! Yüzde 30 düşüş...Ev fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Ev almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Konut kredisi kullanacaklar için sıfır konut alımında 2 milyon liraya kadar kredide yüzde 0,99, altın ya da dövizini bozdurarak peşinat yapanlara yüzde 0,89 faiz uygulayıp, TOKİ'ye 30 milyar lira kaynak ayıran karar, sektörü heyecanlandırdı. Konut satışlarında hareketin başlayacak olması sektörü heyecanlandırırken, ayda 10-14 bin lira kredi taksiti ödemeyi hayal bile edemeyenler, TOKİ'nin yeniden uzun vade ve düşük taksitli konut yaparak satışa çıkarmasını bekliyor. TOKİ'nin hamlesi sonucu ev fiyatlarında yüzde 30 düşüş yaşanması bekleniyor.
13.05.2022Ekonomi
Kredi kararı! Üst limitler yükseltildi, yüzde 0.5 komisyon, son gün 31 Mayıs...
Kredi kararı! Üst limitler yükseltildi, yüzde 0.5 komisyon, son gün 31 Mayıs...Eximbank resmen duyurdu! Kredi kararı ile ilgili detaylar belli oldu. Yüzd 0,5 komisyon uygulanacak. 12 ay vade seçeneği sunuluyor. Başvuru için son gün ise 31 Mayıs olarak belirlendi. Finansmana erişebilmek için teminat sorunu yaşayan ihracatçı küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBI),çözüm sunan yeni bir uygulama devreye alındı. Bir işletme için kredi üst limiti 15 milyon lira olan ‘Özkaynak Destek Paketi’ne 31 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.
28.04.2022Ekonomi
Düşük faizli kredi açıklaması! TCMB Başkanı Kavcıoğlu duyurdu...
Düşük faizli kredi açıklaması! TCMB Başkanı Kavcıoğlu duyurdu...Düşük faizli, uzun vadeli krediye ilişkin açıklama geldi. TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu duyurdu. Eximbank ve tüm diğer bankalar aracılığı ile ihracatçı firmalara ve ihracat yapan ithalatçı firmalara kredi kullandırılıyor. Kavcıoğlu, Merkez Bankası olarak üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hedefleyen tüm işletmelerin yanında olduklarının altını çizdi ve “Enflasyonist baskı yapmadan, üretim ve istihdam yaratacak, ihracatı artıracak, ithal ikamesi ürünler için yatırım yapılacak tüm adımların arkasında olacağımızı çok net ifade ediyorum. Bugün 30 milyar dolara çıkardığımız Eximbank kredilerini hem Eximbank kanalıyla hem tüm bankalar kanalıyla, uzun vadeli, düşük faizli olarak ihracatçı firmalarımıza, aynı zamanda ihracat yapan ithalatçı firmalarımıza da kullandırıyoruz.” ifadelerini kullandı.
3.03.2022Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: 250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruz
TİM Başkanı Gülle: 250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruzTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 Şubat ayı ihracat verilerini açıkladı. Şubat ayında ihracat, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 25’lik artışla, 20 milyar dolar oldu. Bu rakamla beraber, tarihin en yüksek şubat ayı ihracat rakamına ulaşıldı. İhracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle, İhracatımızın son dönemdeki performansını gösteriyor ki 2022 yılında da ihracat ailemiz 250 milyar dolar hedefine emin adımlarla ilerlerken, Türkiye’nin büyümesine öncülük edecek” dedi.
2.03.2022Ekonomi
Hitit Bilgisayar halka arz hangi bankalar? Hitit halka arz eşit mi oransal mı, hitit halka arz fiyatı ve hisse kodu ne?
Hitit Bilgisayar halka arz hangi bankalar? Hitit halka arz eşit mi oransal mı, hitit halka arz fiyatı ve hisse kodu ne?Hitit bilgisayar halka arz oluyor. Şirketin yüzde 27,6'sı halka arz ediliyor. Halka arz için talep 23–24–25 Şubat 2022 tarihlerinde toplanacak. Halka arz değerinin 405 - 440 milyon TL arasında olması öngörülürken, arz gelirinin yüzde 80'i yine şirkete sermaye olarak konulacağı da belirtildi. Hitit Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Genel Müdürü Nur Gökman, "halka açık şeffaf ve görünür olmak önemli. Yoksa Hitit, bugüne kadar kendi imkanları ve kendi yarattığı kaynaklarla büyümeyi başarmış bir şirket" şeklinde konuştu. Peki, Hitit Bilgisayar halka arz hangi bankalar? Hitit halka arz eşit mi oransal mı, hitit halka arz fiyatı ve hisse kodu ne?
23.02.2022Ekonomi
KGF nedir? Yeni KGF desteği ne kadar, Kredi Garanti Fonu (KGF) destek paketinden kimler yararlanacak?
KGF nedir? Yeni KGF desteği ne kadar, Kredi Garanti Fonu (KGF) destek paketinden kimler yararlanacak?Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yeni destek paketini açıkladı ve bu desteklerin yatırım destek paketi, ihracat destek paketi, KGF destek paketi olmak üzere 3 paket şeklinde olduğunu açıkladı. Peki, KGF nedir, KGF destek paketi nelerdir?
12.02.2022Ekonomi
Kredi, altın ve yatırım! Yeni ekonomi destek paketi belli oldu...
Kredi, altın ve yatırım! Yeni ekonomi destek paketi belli oldu...Altın ile ilgili son dakika gelişmesi! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirlerini canlı yayında açıkladı. Altın ile ilgili atılan adımları açıklanan Bakan Nebati, "Döviz bozdurum oranı yüzde 49’u yani 10 milyar doları geçti. Şimdi adım adım tedbirlerimizden bir ikincisinde yani altın ile ilgili tasarruf önlemimiz nedir. Onlarla ilgili birkaç şey söyleyeyim. Büyümenin finansmanında yurt içi tasarrufların geliştirilmesini yurt içi tasarruflarının etkin ve verimli alanlara yönelinmesini amaçlayan bir tasarruf sistemi modeli. Bu model yastıkaltı birikimlerini finansal sisteme kazandıracak. Yurt için tasarrufların etkin ortamlara yönlendirilmesini geliştirecek ve TL tasarruflarının cazibesini artıracaktır." ifadelerini kullandı.
12.02.2022Ekonomi
CHP Ekonomi Masası heyeti, Denizli'de iş dünyasıyla buluştu
CHP Ekonomi Masası heyeti, Denizli'de iş dünyasıyla buluştuDenizli'de konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yeni ekonomi modelini eleştirerek, bu yöntemle ekonominin yönetilmesinin mümkün olmadığını ve 20 Aralık'ta açıklanan dövize çevrilebilir mevduatın Türkiye için taşınması zor bir yük olmaya aday olduğunu söyledi.
19.01.2022Siyaset
TİM Başkanı Gülle: İGE 300 milyar dolar için itici güç olacak
TİM Başkanı Gülle: İGE 300 milyar dolar için itici güç olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Eximbank, ihracatçıların finansmana erişimini kolaylaştırmak ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi (İGE) kurdu. Sistemle Türk ihracatçısının desteklenmesi amaçlanıyor. TİM Başkanı İsmail Gülle, İGE, 300 milyar dolarlık ihracat hedefimiz için önemli bir itici güç olacak” dedi.
19.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! İhracatı Geliştirme A.Ş. kuruldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! İhracatı Geliştirme A.Ş. kurulduTicaret Bakanlığı'nın koordinesinde, ihracatçıların finansmana erişim ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi (İGE) kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay TİM 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada "Bugün burada artan ihracatımızın hızına uygun finansmanı sağlayacak yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.Ticaret Bakanlığı'nın koordinesinde, ihracatçıların finansmana erişim ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketinin (İGE) kuruluş süreci tamamlandı.
15.10.2021Ekonomi
Kredi ile ilgili son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor, artık...
Kredi ile ilgili son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor, artık...Kredi kararı! Bakanlık harekete geçti. Kredi kullanacaklar için önemli değişiklikler olacak. Çalışmada sona gelindi. İhracatçıları güçlendirmek, teminat mektubu ve kredi konusunda yaşadıkları sorunları çözmek için yeni bir yapı kuruluyor. İhracat Kefalet Sistemi’ni (İKS) yeni kurulan anonim şirket yönetecek. İhracatçıların kredi talepleri bu yapı üzerinden sonuçlandırılacak. Kredibilitesi olan firmalara, hazine garantili kefalet verilecek. Bankalarda zaman ve para kaybettiren işlemler olmadan kredi talep edilebilecek.
14.10.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: 212,2 milyar dolar ile yıllık hedefi aştık
TİM Başkanı Gülle: 212,2 milyar dolar ile yıllık hedefi aştıkTürkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı eylül ayı rakamlarına göre Türkiye, ihracatta tarihî bir eşiği daha geçti. Ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan Türk ihracatçısı, eylül ayında ilk kez bir ayda 20 milyar doları aştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Yılın ilk 9 ayında ihracatımız, yüzde 36 artışla 161 milyar dolar oldu. Son 12 ayda ise 212,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek yıllık ihracat hedefimiz olan 211 milyar dolara aşmayı başardık. Son 13 ayın 11’inde ihracat rekorları kırdık. Böylelikle, Orta Vadeli Program hedefini şimdiden yakalamış olduk” dedi.
1.10.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş duyurdu! Cumhuriyet tarihinde bir ilk
Ticaret Bakanı Muş duyurdu! Cumhuriyet tarihinde bir ilkTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aştık." dedi.
1.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Eximbank ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eximbank haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.