Emekli Sandığı

Emekli Sandığı

Son dakika emekli sandığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli sandığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli sandığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Sandığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli sandığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.875 emekli sandığı haberi bulunmuştur. Tüm emekli sandığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekli zammında kök maaş detayı belli oldu! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu milyonlar bekliyordu, e-Devlet'ten hemen öğrenin
Emekli zammında kök maaş detayı belli oldu! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu milyonlar bekliyordu, e-Devlet'ten hemen öğrenin Emekli maaşı zammı yaklaşık 3 hafta sonra netleşecek. Yıl başında SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 11,68'lik ek zam ile yüzde 49,25 olarak belirlendi. En düşük emekli maaşı 10 bin TL'ye yükseltildi. Öte yandan Son yıllardaki zam dönemlerinde özellikle emeklilerin kök maaşları çok konuşulur olmaya başlandı. Peki kök maaş nedir, en düşük emekli maaşından farkı ne? Temmuzda kök maaşlara ne kadar zam yapılacak? En düşük emekli maaşı için beklentiler ne? Konuyla ilgili merak edilenler haberin detayında...
15.06.2024 Çalışma Hayatı
Dul ve yetim bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Dul ve yetim aylığı bayramdan önce verilecek mi?
Dul ve yetim bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Dul ve yetim aylığı bayramdan önce verilecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli bayram ikramiyelerinin 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında yatırılacağını duyurdu. Peki, Dul ve yetim bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2024?      
12.06.2024 Gündem
Bakan Işıkhan emekli ikramiyesinin ödeme detaylarını açıkladı
Bakan Işıkhan emekli ikramiyesinin ödeme detaylarını açıkladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli vatandaşların bayram ikramiyesi ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını açıkladı.
4.06.2024 Ekonomi
5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, memur maaş zammı enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Son 5 aylık enflasyon toplamı kaç?
5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, memur maaş zammı enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Son 5 aylık enflasyon toplamı kaç? Mayıs ayı enflasyon verisi TÜİK tarafından açıklandı. TÜFE verisi ile 5 aylık memur enflasyon farkı da netlik kazandı. TÜİK, mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre enflasyon aylık bazda yüzde 3,37 artarken yıllık enflasyon ise yüzde 75,45 seviyesinde gerçekleşti. TÜİK enflasyon rakamlarına göre 2024 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre %3,37, bir önceki yılın Aralık ayına göre %22,72, bir önceki yılın aynı ayına göre %75,45 ve on iki aylık ortalamalara göre %62,51 olarak gerçekleşti. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak, 5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu?
3.06.2024 Çalışma Hayatı
Kademeli emeklilik ve kıdem tazminatı ile ilgili dikkat çeken detay! SSk'lı, Bağ-Kur'lu, Emekli Sandığı mensubu milyonları ilgilendiriyor
Kademeli emeklilik ve kıdem tazminatı ile ilgili dikkat çeken detay! SSk'lı, Bağ-Kur'lu, Emekli Sandığı mensubu milyonları ilgilendiriyor Çalışan, emekli, devlet desteği alan milyonları yakından ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı. Ölüm aylığı alanlar yaşlılık aylığı da alabilir mi? Şirket sahipleri SSK’lı olabilir mi? Kademeli emeklilik ile ilgili son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları...
31.05.2024 Çalışma Hayatı
Haziran ayı emekli ve memur maaşları erken ödenir mi? Bayramdan önce maaşlar yatar mı?
Haziran ayı emekli ve memur maaşları erken ödenir mi? Bayramdan önce maaşlar yatar mı? Emekli ve memurların maaşları Haziran ayında ne zaman ödenecek? Kurban bayramı nedeniyle gündemde olan SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emekli maaşı ve memur maaşları bayram öncesinde bekleniyor. Geçtiğimiz yıl bayram nedeniyle maaş ödemeleri erken yapılmıştı. Peki, Haziran ayı maaşları erken yatar mı?
30.05.2024 Ekonomi
Emekliye çifte ödeme! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensupları alacak, ödeme takvimi belli oldu
Emekliye çifte ödeme! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensupları alacak, ödeme takvimi belli oldu Milyonlarca emekli ile emekli olmayı planlayanları yakından ilgilendiriyor. Emekliye çifte ödeme yapılacak. Yeni emekli olanlar da ödeme imkanından yararlanacak. Kritik tarih 31 Mayıs. Bu tarihe kadar başvuru yapanlar çifte ödeme alacak. İşte detaylar...
26.05.2024 Çalışma Hayatı
Emekliliğiniz yanabilir! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı çalışanları dikkat! Hemen kontrol edin
Emekliliğiniz yanabilir! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı çalışanları dikkat! Hemen kontrol edin Çalışan pek çok kişi bir süre çalıştıktan sonra ne zaman ve hangi şartlarda emekli olacağını merak ediyor. Emeklilik tarihi artık e-Devlet sistemi üzerinden takip edilebiliyor. Ancak bazı durumlarda emeklilik hayali yarım kalabiliyor. Pek çık çalışan ise bu durumdan haberdar değil. İşte emekliliği yakan haller...
16.05.2024 Çalışma Hayatı
Emekliye kurban bayramında ne kadar ikramiye verilecek? Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram öncesi emekliye ikramiye verilecek mi?
Emekliye kurban bayramında ne kadar ikramiye verilecek? Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram öncesi emekliye ikramiye verilecek mi? SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, Mayıs ayının ilk haftası sona ererken Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri için araştırmalarını hızlandırdı. 2024 yılında bayram ikramiyesi tutarı 3.000 lira olarak belirlendi. Kurban Bayramı bu yıl haziran ayına denk geliyor. Peki, Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram öncesi emekliye ikramiye verilecek mi?
7.05.2024 Ekonomi
Kamu ve özel sektör çalışanları ile emeklileri doğrudan ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı: Erken emeklilik, ücretsiz izin, bayram ikramiyesi...
Kamu ve özel sektör çalışanları ile emeklileri doğrudan ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı: Erken emeklilik, ücretsiz izin, bayram ikramiyesi... Toplumun büyük kesimini yakından ilgilendiriyor. Özel sektör çalışanları ile kamu çalışanlarını da kapsıyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu tüm emeklileri de kapsıyor. Çalışanlar ve emekliler için çok önemli düzenlemeler hayata geçirildi. Bununla beraber milyonlarca calışanın hakları genişledi.
29.04.2024 Çalışma Hayatı
Emekli zammında taban maaş ve refah payı detayı: SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu emeklileri kapsıyor
Emekli zammında taban maaş ve refah payı detayı: SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu emeklileri kapsıyor Ocak döneminde SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 11,68 ek zam ile yüzde 49,25'e yükseldi. En düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu. İkramiyeler yüzde 50 arttı. Sırada Temmuz zammı var. Temmuz zammı ile tüm emekli maaşları artacak. İşte emekliye zam ve taban maaşlar için merak masadaki rakamlar...
28.04.2024 Çalışma Hayatı
Ölen amcasını bankaya götürüp kredi çekmek istedi! Akılalmaz olayın detayları şok etti
Ölen amcasını bankaya götürüp kredi çekmek istedi! Akılalmaz olayın detayları şok etti Brezilya’da ölen amcasını bankaya götürerek adına kredi almaya çalışan kadın dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alındı.
17.04.2024 Gündem
Emekli zammında 'asgari ücret' detayı! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensupları bekliyordu, 3 formül belli oldu
Emekli zammında 'asgari ücret' detayı! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensupları bekliyordu, 3 formül belli oldu  Emekli maaşına yapılacak zam miktarı vatandaşların büyük çoğunluğu tarafından yakından takip ediliyor. Temmuz zammı için geri sayım başladı. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi olmak üzere 16 milyon vatandaşın geliri emekli zammı düzenlemesi ile artacak. Ocak ayında 10 bin TL olarak belirlenen en düşük emekli maaşı için 3 formül gündeme geldi.
17.04.2024 Çalışma Hayatı
Maaşlar ne zaman yatacak, bayram öncesi yatar mı? 2024 Nisan maaşları erken yatacak mı 2024, bayramdan önce ödenecek mi?
Maaşlar ne zaman yatacak, bayram öncesi yatar mı? 2024 Nisan maaşları erken yatacak mı 2024, bayramdan önce ödenecek mi? Ramazan Bayramı yaklaşırken, maaşların erken yatıp yatmayacağı konusu gündeme geldi. Ramazan Bayramı 10 Nisan’da başlıyor. Kamu çalışanları, memurlar ve emekliler maaşlarının ödeme tarihine ilişkin araştırmalarını hızlandırdı. Kamu kurumlarında çalışan memurların aylıkları normal şartlarda her ayın 15’inden itibaren yatırılırken emeklilerin ödemeleri ise tahsis numarasına göre yapılıyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı öncesinde SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı maaşları bayramdan önce hesaplara yatırıldı. Peki, bu yıl maaşlar erken yatacak mı, memur maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Maaşlar ne zaman yatacak?
4.04.2024 Ekonomi
Memur maaşları erken yatacak mı💰Kamu personeli maaşları bayramdan önce hesaplara yatar mı? Nisanın kaçında, ne zaman memurların maaşları yatacak?
Memur maaşları erken yatacak mı💰Kamu personeli maaşları bayramdan önce hesaplara yatar mı? Nisanın kaçında, ne zaman memurların maaşları yatacak? Kamu kurumu çalışanları ve emeklileri nisan ayının gelmesiyle maaşlarına yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Maaş ödemelerini bekleyen kamu çalışanları bayram sebebiyle yatırılacak maaşların bayram öncesi hesaplarında olup olmayacağını sorguluyor. Bakanlık merak edilen soruya yanıt verdi. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri maaş ödemeleri tahsis numarasına göre farklı tarihlerde yapılırken, memur maaşları her ayın 15’inde hesaplara yatırılıyor. Peki, Memur ve emekli maaşları erken mi ödenecek? Kamu personeli maaşları ne zaman yatacak, bayramdan önce mi yatacak?
3.04.2024 Çalışma Hayatı
Emekli bayram ikramiyeleri banka hesaplarına yatırılıyor! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na farklı günlerde ödenecek
Emekli bayram ikramiyeleri banka hesaplarına yatırılıyor! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na farklı günlerde ödenecek Emekli ikramiyesi ödemeleri ile ilgili merak edilen detay ortaya çıktı. Milyonlarca emekli, dul ve yetim maaşı alan kişi bekliyordu. Ödeme takvimi belli oldu. Emeklilerin 3 bin liraya çıkartılan bayram ikramiyesinin ödemeleri bugün başlıyor. Ödemeler 5 Nisan'a kadar yapılacak. Yaklaşık 16 milyon emeklinin ikramiyeleri, aylıklarını aldıkları hesaplara yatırılacak.
2.04.2024 Çalışma Hayatı
SGK'dan toplu para ödemesi! Başvurana 24 aylık maaş peşin olarak ödeniyor! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı farkı yok
SGK'dan toplu para ödemesi! Başvurana 24 aylık maaş peşin olarak ödeniyor! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı farkı yok Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru şartı bulunuyor. 2 yıllık maaş tek seferde banka hesaplarına yatırılıyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı farkı bulunmuyor. SGK'ya yazılı olarak başvuru yapılması gerekiyor. Ödemeler banka hesabına tek seferde yatırılıyor. İşte merak edilen detaylar...
31.03.2024 Ekonomi
Adana'da sağlıkçılardan 'Beyaz Yürüyüş'; Parkinson hastası emekli doktor bir kilometre en önde yürüdü!
Adana'da sağlıkçılardan 'Beyaz Yürüyüş'; Parkinson hastası emekli doktor bir kilometre en önde yürüdü! Adana'da çok sayıda sağlık çalışanı, 14 Mart Tıp Bayramı'nda şiddetsiz, güvenli, güvenceli, demokratik bir yaşam talebi ile 'Beyaz Yürüyüş' düzenledi. Parkinson hastalığı nedeniyle 11 yıl önce çocuk cerrahlığını bırakan Dr. Saadettin Güney (59) de Adana Tabip Odası'nın flaması ile 1 kilometre yürüyerek meslektaşlarına destek verdi.
14.03.2024 Adana
Emekliye kök maaş! 4A / 4B /4C mensubu milyonlarca emekliyi kapsıyor, rakamlar belli oldu
Emekliye kök maaş! 4A / 4B /4C mensubu milyonlarca emekliyi kapsıyor, rakamlar belli oldu Emekli maaşı ile ilgili son dakika gelişmesi! Rakamlar belli oldu. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı mensubu milyonları doğrudan ilgilendiriyor. Kök maaş detayı ile ilgili yeni gelişme! Türkiye İstatistik Kurumu yılın ikinci enflasyon verisini açıkladı. Milyonlarca emeklinin beklentisi olan kök maaşlara Temmuz ayında yansıyacak olan enflasyon verisi de belli oldu. Öte yandan enflasyon rakamları memur, memur emeklisi, SGK, Bağ-Kur emeklilerinin enflasyon farkı için belirleyici oluyor. İşte zammı belirleyecek ikinci veri açıklandı.
4.03.2024 Çalışma Hayatı
Emekli maaş farkını cebine koydu bir ödeme daha geliyor! Şubat ayında SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı 3'ü 1 arada maaş hesaba geçiyor!
Emekli maaş farkını cebine koydu bir ödeme daha geliyor! Şubat ayında SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı 3'ü 1 arada maaş hesaba geçiyor! Şubat ayı emekliler için adeta maaş yağmuru olacak. Yeni yılda zamlı maaşlarını alan emekliler ek ödemelerini de almaya hazırlanıyor. İki farklı ödemeyi hesaplarında görecek emekliler için bir ödeme imkanı daha geldi. Maaş farklarını ceplerine koyan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri bir ödeme imkanı daha alıyor. İşte son bilgiler...
8.02.2024 Çalışma Hayatı
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam! İlk rakamlar ortaya çıktı
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam! İlk rakamlar ortaya çıktı Memur ve emekli zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam ile ilgili ilk veriler ortaya çıktı. Ocak ayı enflasyon rakamları memur, memur emeklisi, SGK, Bağ-Kur emeklilerinin enflasyon farkı için belirleyici oluyor. İşte zammı belirleyecek ilk veri...
5.02.2024 Ekonomi
Emekli sandığı maaş farkları ne zaman yatacak 2024? Emekli sandığı maaş farkları Resmi Gazetede yayınlandı mı, 4C emekli maaş farkları ne zaman ödenecek 2024 Ocak?
Emekli sandığı maaş farkları ne zaman yatacak 2024? Emekli sandığı maaş farkları Resmi Gazetede yayınlandı mı, 4C emekli maaş farkları ne zaman ödenecek 2024 Ocak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapılan açıklama sonrasında, emeklilere ek zam oranı yüzde 49,25 oldu. Hükümet tarafından emeklilere yüzde 5 ek zam üzerine bir zam daha yapılarak, toplam emekli maaşı zammı yüzde 49,25'e yükseltildi. Şimdi ise gözler maaş farklarının ne zaman yatacağına çevrildi. Peki, Emekli sandığı maaş farkları ne zaman ödenecek 2024 Ocak? Emekli sandığı maaş zammı 2024 ne zaman yatacak?
31.01.2024 Çalışma Hayatı
Doğal gaz destek ödemeleri ile ilgili yeni açıklama! Hemen PTT'ye gidin, 3.500 TL ödeme yapılıyor
Doğal gaz destek ödemeleri ile ilgili yeni açıklama! Hemen PTT'ye gidin, 3.500 TL ödeme yapılıyor İhtiyaç sahiplerine ödenen doğal gaz destek tutarı ve ödeme takvimi ile ilgili yeni açıklama geldi. Bakan Göktaş detayları duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hayata geçirilen Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği’nde yeni yılın ilk ödemelerinin başladığını belirterek, Ocak ayı döneminde 383 bin haneye toplamda 304,5 milyon TL ödeme yapılacağını açıkladı. Peki doğal gaz desteklerinden kimler yararlanabilir? Doğal gaz yardımı kaç lira? İşte merak edilen soruların yanıtları...
24.01.2024 Ekonomi
Fahiş fiyatlarla ilgili harekete geçildi!  103 milyon TL ceza uygulandı
Fahiş fiyatlarla ilgili harekete geçildi! 103 milyon TL ceza uygulandı Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 103 milyon TL ceza uygulandığını açıkladı.
24.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planını manşetten duyurdular: F-16'lar Türkiye'ye geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planını manşetten duyurdular: F-16'lar Türkiye'ye geliyor TBMM'nin İsveç’in NATO’ya katılımına onay vermesi dünyanın gündemine birinci sıradan giriş yaptı. Dünyanın dört bir yanından pek çok haber kuruluşu bu gelişmeyi manşetlerinden okurlarına duyurdu. İsveç, sürecin tamamlanması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası için geri sayıma geçerken Yunan Kathimerini gazetesi Erdoğan'ın bu süreçte izleyeceği yolu yazdı.
24.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Sandığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli sandığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.