Dışişleri Bakanı

Dışişleri Bakanı

Son dakika Dışişleri Bakanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Dışişleri Bakanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dışişleri bakanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 19.672 dışişleri bakanı haberi bulunmuştur. Tüm dışişleri bakanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştüFilistin ziyareti kapsamında Ramallah'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü.
24.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Mescid-i Aksa açıklaması!
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş Mescid-i Aksa açıklaması!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsrail ziyareti öncesinde Filistin'e gitti. Bakan Çavuşoğlu Ramallah’ta Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi.
24.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Yazılı mutabakat istiyoruz!
Bakan Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Yazılı mutabakat istiyoruz!İsveç Finlandiya'nın NATO başvurusuyla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Heyet bugün geliyor, yarın üçlü toplantı olacak. Beklentimiz teröre desteğin kesilmesi, savunma kısıtlamalarının kaldırılması. 'Somut adım atabiliriz' dediler, yazılı mutabakat istiyoruz." dedi.
24.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Filistin’de
Bakan Çavuşoğlu Filistin’deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Filistin Ortak Komite Toplantısı'nın ikincisini gerçekleştirmek üzere Filistin’e geldi.
24.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları Yunanistan'da depreme yol açtı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları Yunanistan'da depreme yol açtı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunan Başbakan Miçotakis hakkındaki açıklamaları Yunanistan'da deprem etkisi yarattı. Medyada 'Türk lider karşı saldırıya geçti', 'Zehir zemberek açıklamalar', 'Erdoğan Miçotakis'e karşı öfkeli, denizde ve havada gerginlik' ve Erdoğan: Miçotakis'in silinişi' gibi başlıklar kullanıldı.
24.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Filistin ve İsrail'e gidiyor
Bakan Çavuşoğlu, Filistin ve İsrail'e gidiyorDışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun Filistin ve İsrail'e ziyarette bulunacağını açıkladı.
23.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
22.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov ile telefonda görüştü.
22.05.2022Siyaset
NATO'ya üye olmak isteyen İsveç’te YPG/PYD krizi!
NATO'ya üye olmak isteyen İsveç’te YPG/PYD krizi!Ukrayna-Rusya savaşından sonra NATO'ya üye olmaya çalışan İsveç'te hükümet krizi yaşanıyor. “Tek oyla” Magdalena Andersson’un kurduğu koalisyonun hükümet olmasını sağlayan bağımsız vekil, Suriye’deki Kürt yapılanmasına yönelik isteklerinin karşılanmadığını söyleyerek desteğini çekeceğini açıkladı.
21.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedef
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedefCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya Devlet Başkanı Duque ile ikili görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. "Türk ve Kolombiyalı iş insanları arasındaki temasın artırılmasını destekliyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmaktır" ifadelerini kullandı.
20.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, BM 76. Genel Kurul Başkanı Shahid ile bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, BM 76. Genel Kurul Başkanı Shahid ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’deki temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul Başkanı Abdulla Shahid ile bir araya geldi.
19.05.2022Siyaset
ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardım!
ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardım!ABD’de 10 Mayıs’ta Temsilciler Meclisi’nde onaylanan Ukrayna’ya 40 milyar dolarlık yardım paketi, Senato’dan onay aldı. Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer oylamadan önce yaptığı açıklamada, yardım paketi için destek çağrısında bulunarak, "Bu büyük bir paket ve hayatta kalmak için savaşan Ukrayna halkının büyük ihtiyaçlarını karşılayacak. Senato, bu acil yardımı kabul ederek, Ukrayna halkına şunu söyleyebilir. Yardım yolda. Gerçek yardım. Önemli yardım. Bu yardım, Ukraynalıların galip gelmesini sağlayabilir" dedi.
19.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyiz
Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'de önemli mesajlar: Göçün ana sebeplerini belirlemeliyizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM'de Uluslarası Göç Forumu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Göçmenlerin gönüllü bir şekilde ülkelerine dönmelerini sağlamalıyız. Göçün ana sebeplerini belirlemeliyiz" dedi.
19.05.2022Siyaset
Almanya Ukrayna'ya kapıyı kapattı! 'AB üyeliği isteyen diğer ülkelere haksızlık olur'
Almanya Ukrayna'ya kapıyı kapattı! 'AB üyeliği isteyen diğer ülkelere haksızlık olur'Almanya Başbakanı Olaf Scholz Ukrayna'nın Avrupa Birliği'ne (AB) kısa yoldan üye olmasının mümkün olmadığını belirterek Kiev'e kapılarını kapattı. Scholz'un açıklamalarına tepki gösteren Ukrayna Avrupa'nın kendilerine 'ikinci sınıf muamele' yaptığını ileri sürdü.
19.05.2022Dünya
Türkiye'den NATO'ya İsveç ve Finlandiya şoku! Ankara'dan ilk veto
Türkiye'den NATO'ya İsveç ve Finlandiya şoku! Ankara'dan ilk vetoRusya- Ukrayna savaşının ardından NATO'ya üye olmak için Finlandiya ve İsveç resmen başvurdu. Sürece karşı olduğunu resmen açıklayan Türkiye ise ilk hamlesini yaptı.
19.05.2022Gündem
Türkiye - ABD görüşmesi sonrası yakın ve birlikte çalışma vurgusu!
Türkiye - ABD görüşmesi sonrası yakın ve birlikte çalışma vurgusu!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşmeye ilişkin ortak açıklama geldi. Açıklamada "Türkiye ve ABD, mevcut jeopolitik sınamalar karşısında birlikte ve yakın çalışma kararlılığındadır" ifadeleri yer aldı.
18.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'de kritik görüşme! "Güvenlik endişelerimiz giderilmeli"
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'de kritik görüşme! "Güvenlik endişelerimiz giderilmeli"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, NATO’ya üye olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’ya atıfta bulunarak, NATO’ya üye olmak isteyen ülkelerin Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerine destek vermesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı. Çavuşoğlu, ABD ve Türkiye arasındaki F-16 görüşmelerinin olumlu geçtiğini ifade etti.Öte yandan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sullivan "İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda süreci kolaylaştırmak için Türkiye ile görüştüklerini ve "Türkiye'nin güvenlik kaygılarının karşılanabileceğini" ifade etti.
18.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü!
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.
18.05.2022Siyaset
Putin kan kanserine yakalandı! Şoke eden iddia
Putin kan kanserine yakalandı! Şoke eden iddiaRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın bağları olan bir oligarka ait ses kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda Rus oligark Batılı iş ortağına, Putin'in kan kanseri olduğunu söylerken duyuldu. Bununla birlikte, Putin son zamanlarında çekilen fotoğraf ve videolarında kontrolsüz br şekilde titrerken ve sürekli olarak bir yere tutunma ihtiyacı duyarken görüldü.
17.05.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan sert tepkiler! Ukrayna'yı suçladı, Almanya Başbakanı Scholz'u hedef aldı
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan sert tepkiler! Ukrayna'yı suçladı, Almanya Başbakanı Scholz'u hedef aldıRusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ederken, dünya gelişmeleri yakından takip ediyor. Son olarak peşe peşe sert açıklamalarda bulunan Lavrov, Almanya’yı sert bir dille eleştirdi ve müzakerelerin devam etmemesinden dolayı Kiev yönetimini eleştirdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Almanya, Scholz hükümeti iktidara geldikten sonra bağımsızlığının son belirtilerini de kaybetti” dedi. Lavrov barış müzakerelerine ilişkin de “Rusya ile Ukrayna arasında müzakereler devam etmiyor çünkü Kiev bu süreçten çekildi” dedi. Kremlin Sözcüsü Peskov ise Putin’in, Ankara’yı ziyaret planlanı olmadığını söyledi.
17.05.2022Dünya
MHP lideri Bahçeli'den flaş Kaftancıoğlu açıklaması!
MHP lideri Bahçeli'den flaş Kaftancıoğlu açıklaması!MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, "CHP'nin İstanbul il Başkanı için siyaset yolu kapanmıştır. Bu kapsamda kesinleşen ceza 1 yıldan fazla olduğu için tartışmaya mahal kalmamıştır. Kim olursa olsun bunun bedeline katlanmak zorundadır. Herkes haddini bilsin, hukukun sınırlarını zorlamayı aklından bile geçirmesin. Bu devlet sokakta bulunmadı, istikbalimiz spot piyasadan alınmadı. Hiçbir vatan evladı zillete boyun eğmeyecektir." ifadelerini kullandı.
17.05.2022Siyaset
NATO'dan flaş Türkiye açıklaması: Tüm güvenlik endişelerinin ele alınması gerekir
NATO'dan flaş Türkiye açıklaması: Tüm güvenlik endişelerinin ele alınması gerekirNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye değerli bir müttefiktir ve tüm güvenlik endişelerinin ele alınması gerekir” dedi.
16.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, ABD'ye gidiyor
Bakan Çavuşoğlu, ABD'ye gidiyorDışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun 16-19 Mayıs 2022 tarihlerinde ABD'nin New York kentine resmi ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.
16.05.2022Siyaset
AB, Rus petrolünün yasaklanması konusunda anlaşmaya varamadı
AB, Rus petrolünün yasaklanması konusunda anlaşmaya varamadıAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları’nın Rus petrolüne ambargoyu da içeren Rusya’ya yönelik 6’ncı yaptırım paketi üzerinde henüz anlaşmaya varamadığını açıkladı.
16.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Stoltenberg ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
16.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dışişleri bakanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.