Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

Son dakika Cumhurbaşkanlığı kararnamesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Cumhurbaşkanlığı kararnamesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 412 cumhurbaşkanlığı kararnamesi haberi bulunmuştur. Tüm cumhurbaşkanlığı kararnamesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
MASAK nedir? MASAK’ın görevleri nelerdir? MASAK kime bağlıdır? MASAK ÖSYM’de nasıl inceleme yapacak?
MASAK nedir? MASAK’ın görevleri nelerdir? MASAK kime bağlıdır? MASAK ÖSYM’de nasıl inceleme yapacak? KPSS’de soru sızdırma iddiaları üzerine ÖSYM’de araştırmalar sürüyor! DDK müfettişleri ÖSYM’nin sorularının bulunduğu kozmik odasında yer alan sınav sorularını inceliyor. Soruşturmada MASAK da devreye girdi. Türkiye’nin gözü kulağu ÖSYM’de yapılan incelemelere ve KPSS soruşturmasına çevirilirken MASAK’ın yapacağı incelemeler de kamuoyu tarafından takip edilecek. Pek çok kişi MASAK’ın görevleri ve hangi suçlara baktığı konusundaki bilgileri araştırıyor. Peki, MASAK nedir? MASAK’ın görevleri nelerdir? MASAK kime bağlıdır? MASAK ÖSYM’de nasıl inceleme yapacak? MASAK hangi suçlara bakar? MASAK ÖSYM raporu ne zaman çıkar? İşte MASAK hakkında bilmeniz gerekenler…
6.08.2022Gündem
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörü Nuri Aydın kimdir, nereli, hangi görevlerde bulundu? Atanan Prof. Dr. Nuri Aydın’ın biyografisi!
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörü Nuri Aydın kimdir, nereli, hangi görevlerde bulundu? Atanan Prof. Dr. Nuri Aydın’ın biyografisi!İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Nuri Aydın atandı. Peki, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya atanan yeni rektör Nuri Aydın kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu, ne mezunu? Nuri Aydın’ın özgeçmişi ve eğitim hayatı…
4.08.2022Gündem
Devlet Denetleme Kurulu (DDK) inceleme süresi ne kadar, DDK üyeleri kimlerdir? İşte Devlet Denetleme Kurulu KPSS açıklaması!
Devlet Denetleme Kurulu (DDK) inceleme süresi ne kadar, DDK üyeleri kimlerdir? İşte Devlet Denetleme Kurulu KPSS açıklaması!Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin Yediiklim yayınevindeki çalışma kitabındaki benzer soru iddialarıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." dedi. Söz konusu gelişmenin ardından Devlet Denetleme Kurulu inceleme süresi ne kadar, Devlet Denetleme Kurulu (DDK) üyeleri kimlerdir? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
3.08.2022Gündem
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı! Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman, kadro dağılımı (branş) nasıl olacak?
Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı! Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman, kadro dağılımı (branş) nasıl olacak?Sağlık Bakanlığı 27 bin sağlık personeli istihdam edecek! Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2022 yılının sonuna kadar sözleşmeli olarak istihdam edilecek sağlık personeli sayısı 27 bin olarak belirlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman, Sağlık Bakanlığı personel alımı hangi branşlarda yapılacak? 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı nasıl olacak?
Danıştay, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemini reddetti
Danıştay, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemini reddettiDanıştay 10'uncu Dairesi, 'İstanbul Sözleşmesi' olarak bilinen 'Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin feshine ilişkin 20 Mart 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararının iptal istemini reddetti.
19.07.2022Gündem
Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affında yeni gelişme! Meclis'te kabul edildi
Ek gösterge düzenlemesi ve öğrenci affında yeni gelişme! Meclis'te kabul edildiEk gösterge, öğrenci affı ve emekli maaşlarının alt sınırını 3 bin 500 TL olarak belirlenmesini de içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. 5’inci Yasama Yılını tamamlayan Meclis, 1 Ekim’e kadar tatile girdi.
1.07.2022Ekonomi
Asgari ücret kararı Resmi Gazete'de! Asgari ücret zammı ne kadar oldu?
Asgari ücret kararı Resmi Gazete'de! Asgari ücret zammı ne kadar oldu?Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, yeni asgari ücretin temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira olarak belirlendiğini açıklamıştı. Bu açıklamalar sonrası önemli karar Resmi Gazete'de yerini aldı. Son dakika haberine göre; Asgari Ücret Tespit Komisyonunun, temmuz ayından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücrete ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. İşte son dakika haberinin detayları...
Yardımlarla ilgili yeni gelişme!117 kadro tahsisi yapıldı...
Yardımlarla ilgili yeni gelişme!117 kadro tahsisi yapıldı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı. Hibeden krediye, taşınır ve taşınmaz mal tahsisinden nakdi ve ayni desteğe kadar devlet yardımlarının daha etkin uygulanması, koordinasyonu, izlenmesi ve değerlendirilmesi için atılacak adımlar belirlendi. Yardımların koordinasyonu ve etkinliği için yeni yapı oluşturuldu. Genel müdürlük oluşturuldu ve 117 kadro tahsis edildi.
11.06.2022Yaşam
Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de
Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’deYükseköğretim Kurulu üyeliklerine Prof. Dr. Kemal Şenocak ve Prof. Dr. Hüseyin Karaman atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
10.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görevden alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Görevden alındıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan görevden alındı. Alkan'ın yerine Muhittin Şahin atandı.
4.06.2022Gündem
YÖK'te 6 üyenin görevlerine son verildi, 5 yeni üye seçildi
YÖK'te 6 üyenin görevlerine son verildi, 5 yeni üye seçildiYükseköğretim Kurulunda (YÖK) 6 üyenin görevlerine son verilmesi ve 5 yeni üyenin seçilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
3.06.2022Gündem
Kamuya personel alınacak! 2 bin 223 yeni kadro ihdası gerçekleştirildi!
Kamuya personel alınacak! 2 bin 223 yeni kadro ihdası gerçekleştirildi!Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı! Kararnameye göre, bazı bakanlık ve kurumlara 2 bin 223 kadro ihdası gerçekleştirildi. Yeni kadrolarda aslan payını 1598 ile Diyanet İşleri Başkanlığı aldı.
Memur olmak isteyene güzel haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı
Memur olmak isteyene güzel haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladıMemur olmak isteyen binlerce kişiye güzel haber geldi. Yeni memur kadroları açıldı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 2 bin 223 kadro ihdası gerçekleştirildi.
2.06.2022Memur
Şeker fiyatları ile ilgili flaş hamle! Oyun böyle bozuldu...
Şeker fiyatları ile ilgili flaş hamle! Oyun böyle bozuldu...Şeker fiyatları ile ilgili son dakika kararı! Temel gıda maddelerine gelen fahiş zamlar vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Son olarak şeker fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekiyor. Piyasaya şeker vermeyen toptancılar fiyatların daha da artmasına yol açtı. Stokçular nedeni ile tavan yapan şeker fiyatları ile ilgili harekete geçildi. Fiyatları düşürecek hamle geldi. Ticaret Bakanlığı devrede. 50 bin ton ilave şeker ithal edecek
30.05.2022Ekonomi
Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, uzaya başvuru şartları nelerdir? Uzaya.gov.tr başvuru ekranı ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci!
Uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır, uzaya başvuru şartları nelerdir? Uzaya.gov.tr başvuru ekranı ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci!Uzaya gitmek için başvuru yap! Uzaya gitmek için başvuru şartları, uzaya gitme başvurusu nasıl yapılır? Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevinin başladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamayla paylaşıldı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterlerin başında 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak. Peki, Uzaya başvuru şartları neler, uzaya gitmek için başvuru nasıl yapılır? İşte uzaya gitmek için aranan şartlar ve Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru süreci hakkında merak edilenler ile Uzaya.gov.tr başvuru ekranı
Türkiye’nin uzay projesinin detayları belli oldu! Ve başlıyor...
Türkiye’nin uzay projesinin detayları belli oldu! Ve başlıyor...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
23.05.2022Gündem
Basın kartı ile ilgili flaş karar! O uygulama devam edecek
Basın kartı ile ilgili flaş karar! O uygulama devam edecekBinlerce basın çalışanını ilgilendiren son dakika gelişmesi! Basın kartı ile ilgili karar verildi. Danıştay 10. Dairesince verilen Basın Kartı Yönetmeliğinin yürütmesinin Durdurulması Kararı, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından kaldırıldı. Buna göre, Yönetmelik karar öncesindeki şekliyle uygulanmaya devam edecek.
19.05.2022Gündem
Maaş kesintisiyle ilgili flaş iade kararı!
Maaş kesintisiyle ilgili flaş iade kararı!Maaş kesintisi ile ilgili önemli bir karara imza atıldı. Kesinti yapılan tutarın iade edilecek.  Kahramanmaraş İdare Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle pandemi döneminde idari izne ayrılan kanser hastası aile hekimi Arzu Can Emlik'in maaşından yapılan kesintinin 3'üncü kez iadesine karar verdi. Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Lütfi Tiyekli, sadece kentte bugüne kadar 30 dava açıldığını ve hepsini doktorların kazandığını belirtirken, genelgeye ve mahkeme kararlarına rağmen kesintilerin devam ettiğini söyledi.
Danıştay İstanbul Sözleşmesi kararı! İstanbul Sözleşmesi kararı ne oldu, karar verildi mi?
Danıştay İstanbul Sözleşmesi kararı! İstanbul Sözleşmesi kararı ne oldu, karar verildi mi?Danıştay 10. Daire Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çekilmesinin iptali istemiyle açılan davayı görüştü. Daire kararını usulen daha sonra yazılı olarak açıklayacak. Peki, Danıştay İstanbul Sözleşmesi kararı açıklandı mı? İstanbul Sözleşmesi kararı verildi mi?
28.04.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 üniversiteye rektör atadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 üniversiteye rektör atadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektör atadı.
7.04.2022Gündem
Altın ile ilgili yeni adım! Darphane harekete geçti...
Altın ile ilgili yeni adım! Darphane harekete geçti...Altın ile ilgili son dakika gelişmesi! Flaş darphane kararı geldi, Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Görev ve yetki kapsamı genişletildi, altında kritik düzenleme hayata geçti. Bundan böyle darphane, Cumhuriyet altını sikkeleri ve Cumhuriyet ziynet altınları ile madeni hatıra paraları satabilecek.
30.03.2022Ekonomi
Çok sayıda görevden alma ve atama kararı
Çok sayıda görevden alma ve atama kararıAralarında altı bakanlığın da bulunduğu çok sayıda atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.03.2022Gündem
3 bin bekçi alımı yapılacak! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımı 2022 başvurusu ne zaman?
3 bin bekçi alımı yapılacak! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımı 2022 başvurusu ne zaman? Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 3 bin çarşı ve mahalle bekçi kadrosu ihdas edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Pek çok kişi bekçi alımı başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçi alımı 2022 başvurusu ne zaman? Bekçi alımı başvuru şartları ne? EGM bekçi alımı 2022 başvurusıu ile ilgili detaylar…
Bekçi alımı 2022 başvuru şartları nelerdir, 3 bin bekçi alımı ne zaman olacak? EGM bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır?
Bekçi alımı 2022 başvuru şartları nelerdir, 3 bin bekçi alımı ne zaman olacak? EGM bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır?Bekçi alımı 2022 başvuru şartları ve süreci hakkında yapılan aramalar 3 bin çarşı ve mahalle bekçi alımı yapılacağının açıklanması sonrası arttı. Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3000 yeni bekçi alımı yapılacak. Peki, Bekçi alımı 2022 başvuru şartları nelerdir, 3 bin bekçi alımı şartları ne zaman olacak? EGM bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Resmi Gazete 2022 bekçi alımı kararı…
Bekçi kadrosu açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 3 bin yeni bekçi alınacak
Bekçi kadrosu açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 3 bin yeni bekçi alınacakEmniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 3 bin çarşı ve mahalle bekçi kadrosu ihdas edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cumhurbaşkanlığı kararnamesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.