Bist

Bist

Son dakika BİST haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BİST ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BİST haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bist

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bist gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.163 bist haberi bulunmuştur. Tüm bist haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,17’lik yükselişle tamamladı.
17.05.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa, güne yüzde 0,17'lik yükselişle başladı.
9.05.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,47’lik yükselişle tamamladı.
5.05.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,37’lik yükselişle tamamladı.
27.04.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa, güne yüzde 0,62'lik yükselişle başladı.
26.04.2022Ekonomi
BMS halka arz sonuçları açıklandı mı, BMS TL halka arz ne zaman işlem görecek? BMS çelik hisse halka arz!
BMS halka arz sonuçları açıklandı mı, BMS TL halka arz ne zaman işlem görecek? BMS çelik hisse halka arz!BMS halka arz sonuçları için yapılan aramalar arttı. BMS halka arz talep toplama süreci 22 Nisan’da sona erdi. Talep toplama sürecinin sona ermesinin ardından hisselerin ne zaman işlem göreceği merak edilip, sorgulanmaya başlandı. 21-22 Nisan tarihlerinde toplanan taleplerin ardından gözler BMS halka arz sonuçlarına çevrildi. BMS Tel hisse ne zaman işlem görecek, BMS halka arz sonuçları açıklandı mı?
25.04.2022Ekonomi
BMS halka arz ne zaman? BMS halka arz hisse fiyatı ne? BMS halka arz hangi banka üzerinde yapılacak?
BMS halka arz ne zaman? BMS halka arz hisse fiyatı ne? BMS halka arz hangi banka üzerinde yapılacak? BMS Tel halka arz ediliyor! Sermaye Piyasası Kurulu'nca başvurusu onaylanan BMS Tel halka arz tarihi belli oldu. BMS TEL'in halka arzında 10.875.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 29,77 olarak açıklandı. BMS Tel halka arz talep toplama tarihleri yatırımcı tarafından merak ediliyor. Peki, BMS tel halka arz ne zaman? BMS halka arz hisse fiyatı ne? BMS halka arz eşit mi, oransal mı? BMS halka arz hisse kodu BMSTL mi? BMS halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? BMS halka arz fiyat aralığı ne? İşte BMSTL halka arz bilgileri…
21.04.2022Ekonomi
Borsa ilk yarıda rekor seviyeye ulaştı
Borsa ilk yarıda rekor seviyeye ulaştıBorsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,70’lik değer kazandı.
19.04.2022Ekonomi
Borsa günü rekor seviyede kapattı!
Borsa günü rekor seviyede kapattı!Borsa, günü yüzde 0,64’lük yükselişle rekor seviyede tamamladı.
18.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati duyurdu! Dün rekora imza attı, tarihinin en yüksek kapanışı...
Bakan Nebati duyurdu! Dün rekora imza attı, tarihinin en yüksek kapanışı...Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi'nin dün tarihinin en yüksek kapanışını gerçekleştirip, rekora imza attığını duyurdu.
13.04.2022Ekonomi
Yatırımını buna yapanlar büyük kazandı! Resmen duyuruldu, Altın, mevduat faizi, dolar, euro, DİBS...
Yatırımını buna yapanlar büyük kazandı! Resmen duyuruldu, Altın, mevduat faizi, dolar, euro, DİBS...Altın, dolar, euro, mevduat faizi, DİBS... Yatırım yapan herkesi yakından ilgilendiriyor. Rakamlar tek tek açıklandı ve belli oldu. En çok kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları açıklandı. Altına yatırım yapan vatandaşlar mart ayında kazançlı çıktı. Aylık en yüksek reel getiri Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 2,42, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 6,04 oranlarıyla külçe altında oldu. Peki hangi yatırım araçları kazandırdı, hangileri kaybettirdi? İşte rakamlar...
8.04.2022Ekonomi
Dolar ile ilgili son dakika açıklaması! Merkez Bankası duyurdu
Dolar ile ilgili son dakika açıklaması! Merkez Bankası duyurduMerkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Cari yıl sonu dolar kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 16,68 TL iken, Nisan ayı anket döneminde 16,85 TL oldu.
8.04.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,14’lük yükselişle tamamladı.
31.03.2022Ekonomi
Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu?
Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu? Lider Filo halka arz oluyor! Lider Filo (LDR Turizm A.Ş.) Halka Arzı, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arz süreci onaylanan Lider Filo (LDR Turizm A.Ş.) operasyonel araç kiralama sektöründe faaliyet gösteriyor. Yatırımcı 2022 halka arz takviminde yer alan Lider Filo halka arzı için talep toplama tarihlerini merak ediyor. Peki, Lider Filo kimin? Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu? Lider Filo halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? İşte Lider Filo halka arz süreci ile ilgili merak edilenler…
28.03.2022Ekonomi
Ereğli temettü ne zaman yatacak? Ereğli temettü 2022 tarihi!
Ereğli temettü ne zaman yatacak? Ereğli temettü 2022 tarihi!Borsa İstanbul`da temettü rüzgarı esiyor. Erdemir’le başlayan temettü ödemeleri ile 20 şirket 2 haftada 12.5 milyar lira dağıtacak. Peki, Ereğli temettü tarihi 2022 ne zaman, Ereğli temettü hesaplara yattı mı?
23.03.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa, güne yüzde 0,46'lık yükselişle başladı.
23.03.2022Ekonomi
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa, güne yüzde 1,11'lik düşüşle başladı.
22.03.2022Ekonomi
Smart enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, Smart Güneş Enerji halka arz ne zaman işlem görecek?
Smart enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, Smart Güneş Enerji halka arz ne zaman işlem görecek?Smart Enerji halka arz sonuçları ve borsada ne zaman işlem göreceği merak ediliyor. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Ar-Ge Üretim San. ve Tic. A.Ş. halka arz edildi. SPK’nın haftalık bülteni doğrultusunda Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri 16-17-18 Mart 2022 tarihinde halka arz edildi. Peki, Smart Güneş Enerjisi halka arz sonuçları açıklandı mı? Smart Güneş Enerji halka arz ne zaman işlem görecek?
22.03.2022Ekonomi
Kuyumcular Altınbank kuruyor!
Kuyumcular Altınbank kuruyor!İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, “40 bin kuyumcu işletmesinden oluşan Türkiye kuyumcu ailesi; artık kendi ihtisas bankasına kavuşuyor. Oda olarak kurulacak bu banka sayesinde, meslektaşlarımızın finansal sorunlarına çözüm getirecek tarihi bir hizmeti duyurmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.
21.03.2022Ekonomi
Borsa haftayı yükselişle kapattı
Borsa haftayı yükselişle kapattıBorsa, haftayı yüzde 0,50’lik yükselişle tamamladı.
18.03.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 2,14’lük yükselişle tamamladı.
17.03.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı!
Borsa günü yükselişle kapattı!Borsa, günü yüzde 1,69’luk yükselişle tamamladı.
14.03.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı MART 2022 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak? 2022 toplantı tarihleri!
Merkez Bankası faiz kararı MART 2022 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak? 2022 toplantı tarihleri!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı piyasa tarafından yakından takip ediliyor. Amerikan Merkez Bankası FED kararından sonra TCMB faiz kararı açıklanacak. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Mart ayı Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak?
14.03.2022Ekonomi
Tüm gözler FED ve TCMB'nin alacağı faiz kararlarında! Faiz artışı olacak mı? İşte tahminler...
Tüm gözler FED ve TCMB'nin alacağı faiz kararlarında! Faiz artışı olacak mı? İşte tahminler...Bütün dünya gibi küresel piyasalarında haftalardır gözü kulağı Rusya-Ukrayna savaşında. Moskova’nın ekonomisini sarsmayı hedef alan yaptırımlar, fiyatlamaları da etkiliyor. Yüksek enflasyon endişesi gölgesinde bu hafta gözler merkez bankalarının alacağı kararlara çevrildi. Bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı ile açıklanacak faiz kararı başta olmak üzere küresel piyasalar 4 ülkenin merkez bankalarının duyuracağı kararlara odaklandı. Peki faiz artışı olacak mı? İşte olası tahminler...
14.03.2022Ekonomi
Ne dolar, ne altın, ne euro, ne de kripto para! Büyük para kazandırdı
Ne dolar, ne altın, ne euro, ne de kripto para! Büyük para kazandırdıNe dolar, ne altın, ne euro, ne de kripto para! Büyük para kazandırdı. Önce pandemi ardından artan enflasyon ve şimdi de Ukrayna’daki savaş. Yaşananlar emtialarda olağandışı fiyat artışını körükler nitelikte. Son bir ay içerisinde emtia fiyatlarında yukarı yönlü yüksek oynaklıklar yaşandı. Buğday yüzde 34, mısır yüzde 16,58 değer kazandı. Nikel yüzde 104 prim yaptı. Benzin yüzde 18,65 ve ham petrol yüzde 16,93 yükseldi. Mevcut jeopolitik endişeler ve ardından gelmesi beklenen ekonomik sonuçlar emtialarda yükselişi tetikliyor. Rusya ve Ukrayna, tahıl, petrol, gaz ve metallerin ana ihracatçıları. Savaş bu emtiaların piyasalardaki arzını azaltırken ileriye dönük endişeleri artırıyor. Enflasyon ve savaş kıskacında kalan piyasalarda emtia fiyatları değerlenmeye devam edecek mi? Emtia fiyatlarında yükseliş ne kadar sürecek? İşte tüm detaylar
13.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bist ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bist haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.