Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi

Son dakika Bireysel Emeklilik Sistemi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bireysel Emeklilik Sistemi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bireysel emeklilik sistemi gelişmeleri de dahil olmak üzere 596 bireysel emeklilik sistemi haberi bulunmuştur. Tüm bireysel emeklilik sistemi haberleri aşağıda listelenmiştir.
BES'te yeni dönemin şifreleri belli oldu! Toplu para ödemesinden kimler yararlanabilecek?
BES'te yeni dönemin şifreleri belli oldu! Toplu para ödemesinden kimler yararlanabilecek?Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’te yapılan bir değişiklikle BES katılımcıları için kolay kredi kullanımının yolu açıldı. BES'te kısmen ödeme hakkında yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Evlilik, konut satın alma, üniversite eğitimi ve doğal afet durumlarında BES kullanıcılarına sistemden çıkmadan birikimlerinin yüzde 50’sine kadar olan kısmını çekme hakkı tanınıyor.
28.09.2023Ekonomi
BES'te bir dönem sona erdi! Para çekme kolaylaştı, toplu ödeme için sistemden çıkmaya gerek kalmadı
BES'te bir dönem sona erdi! Para çekme kolaylaştı, toplu ödeme için sistemden çıkmaya gerek kalmadıBireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’te yapılan bir değişiklikle BES katılımcıları için kolay kredi kullanımının yolu açıldı. BES'te kısmen ödeme hakkında yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Evlilik, konut satın alma, üniversite eğitimi ve doğal afet durumlarında BES kullanıcılarına sistemden çıkmadan birikimlerinin yüzde 50’sine kadar olan kısmını çekme hakkı tanınıyor.
27.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem resmen başladı! Toplu ödeme yapılacak
BES'te yeni dönem resmen başladı! Toplu ödeme yapılacakBireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’te yapılan bir değişiklikle BES katılımcıları için kolay kredi kullanımının yolu açıldı. BES'te kısmen ödeme hakkında yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Değişiklik ile katılımcılar sistemden çıkmadan birikimlerinin yüzde 50'sine kadar olan kısmını toplu olarak alabilecek.
26.09.2023Ekonomi
BES büyük avantaj sağlayacak! İşte detaylar...
BES büyük avantaj sağlayacak! İşte detaylar...Bireysel emeklilik sistemi BES’te yeni dönem başlıyor. Sistemden çıkmadan kredi alımı kolaylığı da sağlanıyor. BES’te yeni dönem başka hangi avantajları getirecek?
23.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem! Ev alımında büyük avantaj sağlayacak
BES'te yeni dönem! Ev alımında büyük avantaj sağlayacakBES ile ilgili merak edilen detaylar ortaya çıktı. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde sözleşme sonlandırılmadan birikimlerin yüzde 50'sine kadar olan kısmı, konut alımı, evlenme, doğal afet ve eğitim harcamaları için kullanılabilecek. Yapılan önemli değişiklik ile birlikte BES'in cazibesi artar mı? İşte detaylar...
22.09.2023Ekonomi
BES'te yeni dönem başlıyor! Birikimlerin yüzde 50'si kullanılabilecek
BES'te yeni dönem başlıyor! Birikimlerin yüzde 50'si kullanılabilecekBireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’te yapılan bir değişiklikle BES katılımcıları sözleşme sonlandırılmadan birikimlerin yüzde 50'sine kadar olan kısmı, konut alımı, evlenme, doğal afet ve eğitim harcamaları için kullanılabilecek.
20.09.2023Ekonomi
Paralar hesaplara yatırıldı! Bakan Göktaş detayları açıkladı
Paralar hesaplara yatırıldı! Bakan Göktaş detayları açıkladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2.8 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.
14.09.2023Ekonomi
İstanbul’da “pes” dedirten uyuşturucu ticareti kamerada: Kağıda sarıp uyuşturucu sattı
İstanbul’da “pes” dedirten uyuşturucu ticareti kamerada: Kağıda sarıp uyuşturucu sattıEsenler’de bir şahıs sokak ortasında kağıda sarıp güpegündüz uyuşturucu ticareti yaptı. İhbar üzerine baskın yapan Esenler Mobil Park polisi, torbacıyı ve müşterisini kıskıvrak yakaladı. Ticaret anları kameralara yansırken, taşın altında bir miktar uyuşturucu bulunan torbacı torbacı tutuklandı.
14.09.2023Yaşam
İstanbul'da telefon dolandırıcılarına operasyon! Tek tek yakalandılar
İstanbul'da telefon dolandırıcılarına operasyon! Tek tek yakalandılarİstanbul'da aradıkları kişilere kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtıp 10 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı belirlenen şüphelilere düzenlenen operasyonda 9 kişi yakalandı.
14.09.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak! İstanbul'da deprem şurası: Kentsel dönüşüme tavizsiz destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak! İstanbul'da deprem şurası: Kentsel dönüşüme tavizsiz destekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şûrası" düzenleniyor. İstanbul'da 15 Eylül'de başlayacak ve 3 gün sürecek Şûra'da, yeni hazırlanacak deprem yasasının altyapısı oluşturulacak. Şuraya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.
14.09.2023Gündem
Okul zili çaldı, hastalıklar arttı! Kovid, grip ve kızamık alarmı
Okul zili çaldı, hastalıklar arttı! Kovid, grip ve kızamık alarmıMilli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 2023-2024 eğitim öğretim yılı pazartesi günü başladı, 20 milyon 481 bin öğrenci ve 1 milyon 178 bin öğretmen ders başı yaptı.
14.09.2023Yaşam
BES birikimleri teminat gösteriliyor! Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına avantajlı kredi imkanı sunuluyor
BES birikimleri teminat gösteriliyor! Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına avantajlı kredi imkanı sunuluyorBireysel Emeklilik Sistemi, iş hayatında birikim yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Fakat farklı nedenlerden dolayı erken çıkmak isteyenler bulunuyor. Sözleşmeler ise bankadan bankaya değişiklik gösterirken, caymadaki farklılıklar bazı mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor. Öte yandan Bireysel Emeklilik Sisteminde bulunan katılımcılara avantajlı kredi imkânı tanılıyor.
14.09.2023Ekonomi
Yeni emeklilik sistemi TES! Tazminat ayrıntısı dikkat çekiyor, işte TES'in şifreleri...
Yeni emeklilik sistemi TES! Tazminat ayrıntısı dikkat çekiyor, işte TES'in şifreleri...Yeni emeklilik sistemi geliyor. 2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program yayınlandı ve ekonomide 3 yıllık yol haritası netleşti. Peki OVP’de bireysel emeklilik sistemi ve kıdem tazminatı nasıl olacak? SGK Uzmanı Yılmaz, tek tek anlattı. İşte detaylar...
8.09.2023Ekonomi
Hükümetin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrikten toplu taşıma ücretlerine kadar hepsi değişecek
Hükümetin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrikten toplu taşıma ücretlerine kadar hepsi değişecekÜniversite kontenjanına “iş bulma” ayarı... İş Kanunu’na esnek çalışma düzenlemesi... Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücretine yeni formül... Pek çok düzenlemeyi beraberinde getirecek olan OVP, günlük hayatı birebir etkileyecek.
8.09.2023Ekonomi
BES ile ilgili dikkat çeken ayrıntı! Avantajlı kredi imkanı tanınıyor
BES ile ilgili dikkat çeken ayrıntı! Avantajlı kredi imkanı tanınıyorBireysel Emeklilik Sistemi(BES) ile ilgili dikkat çeken detay ortaya çıktı. BES'te Mart 2023 döneminde yapılan değişiklik kapsamında bireysel emeklilik sisteminde bulunan katılımcılara avantajlı kredi imkânı tanılıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sektör temsilcisi Gökhan Uçar vatandaşa bilinmeyen ayrıntıları aktardı.
25.08.2023Emekli
Reddi miras yaparken bu detaya dikkat! Borçların tamamı çocuklara geçiyor
Reddi miras yaparken bu detaya dikkat! Borçların tamamı çocuklara geçiyorMal varlıkları kaldığı gibi borçlar da ölen kişinin mirasçılarına geçiyor. Bu durumda reddi miras yapan pek çok kişi, ret süresini bilmediğinden bu haktan mahrum oluyor. Avukat Selen Karataş, mirası reddedenin miras bırakandan önce ölmüş gibi sayıldığına dikkat çekerek bilinmeyen bir detayı anlattı.
21.06.2023Gündem
BES ile ilgili kritik uyarı! 'Hemen değiştirin'
BES ile ilgili kritik uyarı! 'Hemen değiştirin'Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Pek çok kişi yatırın ya da emeklilik imkanı için yatırımlarını BES'te değerlendiriyor. Peki piyasalardaki hareketlilik sürerken tasarrufları hangi fonlarda değerlendirmek daha kazançlı? İşte BES ile ilgili merak edilen detaylar...
19.06.2023Ekonomi
BES ve DASK'ta yeni dönemin şifreleri açıklandı!
BES ve DASK'ta yeni dönemin şifreleri açıklandı!BES ve DASK'ta yeni dönem başlıyor. BES ve DASK'ta yeni dönemin şifreleriyle ilgili bilgi verildi. Yeni dönemle birlikte sigortacılık ve bireysel emeklilik sistemi de Mehmet Şimşek’e emanet. İşte BES ve DASK ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
5.06.2023Ekonomi
Kargo firmalarının ‘adreste bulamadık’ yalanına karşı uyarı! Fırsatçılar devreye giriyor, vatandaş iki kere mağdur oluyor
Kargo firmalarının ‘adreste bulamadık’ yalanına karşı uyarı! Fırsatçılar devreye giriyor, vatandaş iki kere mağdur oluyorKargo firmaları ‘adreste bulamadık’ bahanesi ile onlarca vatandaşı mağdur etti. Artan şikayetler üzerine ise Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Teslim edilmeyen kargolar nedeni ile çok sayıda vatandaşın dolandırıldığını belirten TÜKONFED Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, tüketicilerin yapmalarını tek tek sıraladı.
1.06.2023Ekonomi
Sosyal medya üzerinden iğrenç tuzak! 'Uzlaşma' bahanesi ile akılalmaz oyun
Sosyal medya üzerinden iğrenç tuzak! 'Uzlaşma' bahanesi ile akılalmaz oyunSosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. İş başvurusunda bulunan kadınların bilgileri ve fotoğrafları ile hesap açan fırsatçılar, yüzlerce kişiyi tuzağa düşürdü. Yaşananlara ilişkin değerlendirmede bulunan Avukat Selen Karataş, ‘uzlaşma hükümlerini’ hatırlatarak, nitelikli dolandırıcılık suçuna dikkati çekti.
25.05.2023Gündem
Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili sözleşme uyarısı! 20 gün süresi var
Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili sözleşme uyarısı! 20 gün süresi varBireysel Emeklilik Sistemi, iş hayatında birikim yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Fakat farklı nedenlerden dolayı erken çıkmak isteyenler bulunuyor. Sözleşmeler ise bankadan bankaya değişiklik gösterirken, caymadaki farklılıklar bazı mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor. Uzmanlar, sözleşmedeki maddelere dikkat edilmesi konusunda uyarıda bulundu.
24.05.2023Ekonomi
YKS’de 3,5 milyon aday yarışacak! Barajsız tercih şansı
YKS’de 3,5 milyon aday yarışacak! Barajsız tercih şansıÜniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 17-18 Haziran’da gerçekleştirilecek. Bu yıl 3.5 milyon adayın yarışacağı sınavda, adaylar 12. sınıf ikinci dönem konularından muaf tutulacaklar. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarı sırası koşulu olan programlar dışında tercihte puan barajı olmayacak.
24.05.2023Eğitim
BES'de flaş değişiklik! Kredi kullanılabilecek
BES'de flaş değişiklik! Kredi kullanılabilecekBireysel Emeklilik Sistemi'ne katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Devlet BES katılımcılarına büyük destek sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’te yapılan bir değişiklikle BES katılımcıları için kolay kredi kullanımının yolu açıldı. 6 ay sonra yürürlüğe girecek düzenlemeyle katılımcılar; kısa süreli finansman ihtiyaçlarını BES’te kalmaya devam ederek karşılayabilecekler.
10.04.2023Ekonomi
BES'te ucuz kredi fırsatı! Resmen ilan edildi, detayları belli oldu
BES'te ucuz kredi fırsatı! Resmen ilan edildi, detayları belli olduBireysel Emeklilik Sistemi(BES) katılımcıları için ucuz kredi imkanı getiriliyor. Buna göre; BES'e katılmış olanlar ucuz kredi fırsatı ve birçok avantajdan faydalanacak. Konuyla ilgili detaylardan bahseden TÜRKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Hüseyin Ölmez, milyonlar tarafından merak edilenleri açıkladı.
31.03.2023Emekli
BES ile ilgili son dakika gelişmesi! Avantajlı kredi imkanı, detaylar belli oldu
BES ile ilgili son dakika gelişmesi! Avantajlı kredi imkanı, detaylar belli olduBireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. BES yönetmeliğinde birçok maddede önemli değişiklikler gerçekleştirildi. BES katılımcıların finansman ihtiyaçları sebebi ile sözleşmelerini sonlandırmak yerine BES birikimleri sayesinde sistemden ayrılmadan avantajlı koşullarla kredi çekebilmesi için alacağın devri uygulamasına geçildi. Uzman isim detayları tek tek anlattı.
30.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bireysel emeklilik sistemi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.